Najlepsze darmowe oprogramowanie Secure Delete dla Windows 10

Na rynku dostępnych jest wiele bezpłatnych programów do odzyskiwania danych. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób są w stanie łatwo odzyskać twoje dane, odpowiedź jest taka, że ​​dane wcale nie zostały usunięte z twojego systemu. Gdy opróżnisz kosz systemu lub użyjesz klawiszy SHIFT + DEL, aby usunąć plik lub folder, system operacyjny po prostu oznaczy to miejsce jako niezajęte. Później, gdy nowe dane zostaną zapisane w tym samym miejscu, oryginalne dane zostaną całkowicie usunięte.

Darmowe Bezpieczne usuwanie oprogramowania dla Windows 10

Może to stanowić problem dla osób, które zamierzają trwale usunąć poufne dane. Narzędzia do usuwania, które usuwają dane w sposób, którego nie można odzyskać, nazywane są produktami bezpiecznego usuwania. Rzućmy okiem na darmową bezpieczną gumkę lub niszczarkę Windows 10 /8/7:

    SecureDelete Freeraser Zapobiega przywracaniu Shredder8 Eraser plików PermaDelete Zastąp PCDiskEraser Niszczarka plików Inteligentne czyszczenie dysku

Przyjrzeliśmy się już Free Wiper File, SDelete, Cipher, Microsoft Surface Data Eraser, CCleaner, DBAN, OW Shredder i DeleteOnClick. Przyjrzyjmy się teraz oprogramowaniu Secure Delete.

1) SecureDelete

Najlepsze darmowe oprogramowanie Secure Delete dla Windows 10

Oprogramowanie SecureDelete bezpiecznie zastępuje usunięte pliki za pomocą algorytmów Gutmann i DOD 5220.22M, dzięki czemu nigdy nie można ich odzyskać. Wykorzystuje również inny szybszy, choć mniej bezpieczny algorytm do bezpiecznego usuwania plików. Procedura jest prosta. Użyj opcji, aby dodać pliki lub foldery w aplikacji, a następnie kliknij opcję ich usunięcia. Wybierz opcję Opróżnij kosz w aplikacji, aby bezpiecznie usunąć pliki i foldery.

SecureDelete ma również opcje czyszczenia pliku stronicowania podczas zamykania. Pliki stronicowania działają jako uzupełnienie pamięci RAM, a niektórzy eksperci hakerzy mogą go używać do odzyskiwania bezpiecznie usuniętych danych. Dlatego SecureDelete jest doskonałym darmowym oprogramowaniem do ochrony danych. Sprawdź więcej na ten temat na stronie internetowej firmy tutaj.

2) Freeraser

Najlepsze darmowe oprogramowanie Secure Delete dla Windows 10 1

Freerazer wykorzystuje technikę „niszczenia” w celu bezpiecznego usuwania danych. Niszczy miejsce zajmowane przez usunięte dane. W ten sposób dane stają się niemożliwe do odzyskania. Oprogramowanie modyfikuje dane w coś nieczytelnego przed usunięciem, a następnie niszczy miejsce zajmowane przez dane po zwykłym usunięciu. W ten sposób proste narzędzia do odzyskiwania danych nie mogą odzyskać usuniętych danych. Jednak ta procedura nie jest głupia. Eksperci mogą być w stanie odzyskać część usuniętych danych, sprawdzając plik stronicowania, choć zdarza się to rzadko. Narzędzie można pobrać z jego oficjalnej strony internetowej tutaj.

3) Zapobiegaj przywracaniu

Zapobiegaj przywracaniu

Zapobiegaj przywracaniu to kolejne oprogramowanie do usuwania danych, które zastępuje puste miejsce bezużytecznymi wartościami, więc nie można używać produktów do odzyskiwania danych do odzyskiwania danych. Poza dyskiem twardym może być używany do napędów USB, zewnętrznych dysków twardych, kart pamięci itp. Jedynym ograniczeniem jest to, że darmowe oprogramowanie nie obsługuje dysków CD i DVD. Możesz przeczytać więcej na ten temat na ich oficjalnej stronie internetowej tutaj.

4) Niszczarka 8

Najlepsze darmowe oprogramowanie Secure Delete dla Windows 10 2

Ta aplikacja została opublikowana przez Apparillos w maju 2013 roku. Najnowsza aktualizacja sprawiła, że ​​aplikacja była 300 razy szybsza i bardziej wydajna niż jej wcześniejsze wersje. Możesz trwale usunąć zawartość pliku i wiele katalogów jednocześnie. Pobierz oprogramowanie do usuwania plików z Microsoft Sklep za darmo. Ta aplikacja zwalnia miejsce, czyszcząc zagnieżdżone foldery z dowolnego zapisywalnego urządzenia pamięci masowej Windows 10 szt.

5) File Eraser

Gumka pliku

Oprogramowanie File Eraser usuwa pliki zbiorczo w celu szybkiego czyszczenia miejsca na dysku. Aplikacja została opublikowana przez L.C. Przedsiębiorstwa na początku 2016 r. Ta aplikacja będzie odpowiednia tutaj. Zajmuje mniej niż 9 MB miejsca. Może filtrować pliki i foldery zgodnie z potrzebami i usuwać wybrane lub wszystkie.

6) PermaDelete

Najlepsze darmowe oprogramowanie Secure Delete dla Windows 10 3

Ta aplikacja została opracowana przez Drzewo Deweloperów w 2017 roku. PermaDelete gwarantuje, że wszystkie niepotrzebne pliki zostaną trwale usunięte, zamiast przechodzenia do Kosza. Ta aplikacja zniszczy wszystkie niepotrzebne pliki i foldery. Wystarczy je wybrać i nacisnąć „Usuń”. Pobierz bezpłatną aplikację z Microsoft Sklep i jesteś posortowany.

7) Zastąp

Najlepsze darmowe oprogramowanie Secure Delete dla Windows 10 4

Jak to określa nazwa, Overwrite to oprogramowanie, które zastępuje miejsce zajmowane przez dane usuwane podczas zwykłego procesu, dzięki czemu nie można go odzyskać za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Jednak, w przeciwieństwie do innych programów na tej liście, wykorzystuje wiersze poleceń do zastąpienia spacji. Niektóre informacje o konfiguracji systemu mogą być potrzebne od końca. Złożoność oprogramowania zapewnia, że ​​dobrze spełnia swoje zadanie. Można go pobrać z tutaj.

8) PCDiskEraser

Najlepsze darmowe oprogramowanie Secure Delete dla Windows 10 5

PCDiskEraser to darmowy i łatwy w użyciu program. Spełnia specyfikację DoD 5220.22 i jest idealnym produktem dla tych, którzy zamierzają zwrócić wynajęte komputery lub zbyć aktywa. Zespół PCDiskEraser próbuje dotrzeć do użytkowników korporacyjnych korzystających z systemów współdzielonych oraz tych, którzy zamierzają dalej sprzedawać swoje stare komputery. Można go pobrać z ich oficjalnej strony internetowej tutaj.

9) Niszczarka plików

Najlepsze darmowe oprogramowanie Secure Delete dla Windows 10 6

Autor aplikacji File Shredder uważa, że ​​każdy zasługuje na prawo do prywatności, a oprogramowanie przeznaczone do usuwania poufnych plików powinno być bezpłatne. Oprogramowanie File Shredder niszczy usunięte poufne dokumenty w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie. Wypełnia miejsce oznaczone jako wolne od zwykłego usuwania plików i folderów, dzięki czemu proste oprogramowanie do odzyskiwania danych nie może pobrać plików. Chociaż nadal można zastosować kilka skomplikowanych procedur w celu odzyskania fragmentów usuniętych danych, narzędzie to można uznać za bardzo pomocne. Przeczytaj więcej na ten temat na oficjalnej stronie firmy tutaj.

10) Inteligentne czyszczenie dysku

Inteligentne czyszczenie dysku

Ta aplikacja Smart PC Solutions pomaga pozbyć się wszystkich niepotrzebnych plików za pomocą kilku prostych kliknięć. Proces czyszczenia jest bezpieczny i łatwy. Może zwolnić gigabajty miejsca na dysku. Pobierz to darmowe oprogramowanie od Microsoft Sklep aby pozbyć się plików tymczasowych, pamięci podręcznej, plików cookie przeglądarki, przestarzałych dużych plików, wszelkiego rodzaju duplikatów plików i dowolnych plików wybranych przez użytkownika.

Czytaj dalej: Jak bezpiecznie i bezpiecznie pozbywać się starych komputerów.