Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze emulatory gier na komputery Mac, które możesz zdobyć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze emulatory gier na komputery Mac, które możesz zdobyć

Nie brakuje świetnych gier wideo, a Sony, Microsoft i Nintendo przodują w grach konsolowych od lat. Ale co ze starymi klasykami, których już nigdy nie znajdziesz? Użytkownicy komputerów Mac powinni przygotować się na nostalgiczną podróż teraz, gdy monumentalne klasyki oldschoolowych gier są dostępne w systemie Mac OS X.

Oczywiście, emulacja gier wideo to nic nowego. Strony takie jak CoolRom poczyniły Emulatory Maca od lat powszechnie i bezpłatnie. Zmieniły się jednak same emulatory. W przeszłości skonfigurowanie skutecznego emulatora było trudnym zadaniem, wymagającym poleceń terminala i procedur zmiany uprawnień, aby uzyskać jakiekolwiek wartościowe wyniki.

Oldschoolowe emulatory gier na komputery Mac

Wejdź w nową erę klasycznej emulacji gier na komputery Mac. W tym artykule omówiono najnowsze, najprostsze i najbardziej bezpłatne opcje klasycznej gry na wszystkich głównych konsolach z przeszłości. Przesuń się i usiądź w BioShocku, ponieważ Mario, Super Metroid i Final Fantasy wskoczyły do ​​swoich wehikułów czasu i zostały przeniesione bezpośrednio do teraźniejszości, zajmując miejsce jako legendarne klasyki gatunku. Emulatory do szóstej generacji (GameCube, PlayStation 2) są swobodnie dostępne do pobrania i, w połączeniu fałszywej legalności i nieskrępowanej wspaniałości, takie same są odpowiednie ROMy dla większości ich gier.

OtwórzEmu

Górując nad wcześniej skomplikowanymi i zawodnymi emulatorami przeszłości, OtwórzEmu to uniwersalny emulator konsoli vintage dla systemu Mac OS X 10.7 i do góry. Posiada menu w stylu iTunes, które w prosty i automatyczny sposób uruchamia emulacje, wykrywając niezbędne komponenty i umieszczając je bezpośrednio w samej aplikacji. Programiści pracują obecnie nad dodaniem bardziej nowoczesnych konsol, ale w chwili pisania tego tekstu obsługiwane są następujące konsole:

 • GameBoy
 • GameBoy Advance
 • Sprzęt do gier
 • Kieszeń NeoGeo
 • Nintendo (NES)
 • SuperNintendo (SNES)
 • Nintendo DS
 • Segę 32x
 • Geneza Segi
 • System główny Segi
 • TurboGrafx-16
 • Wirtualny chłopak

Korzystanie z OpenEmu nie może być łatwiejsze. Po prostu pobierz emulator za darmo z linku do strony programisty podanego powyżej, otwórz program, przeciągnij swoje ROMy do interfejsu aplikacji i graj. Jeśli podchodzisz do swoich gier na tyle poważnie, aby kupić kontroler USB lub Bluetooth (których jest mnóstwo do każdego systemu), automatycznie wykryje on każdą obecność i umożliwi prawdziwą funkcjonalność plug-and-play dla tak wielu z tych gier, jak tylko zechcesz chcieć.

Są nawet oddani programiści, którzy tworzą nowe gry dla tych emulatorów. To oprogramowanie otworzyło zupełnie nową erę klasycznych gier i możesz znaleźć niemal każdą grę, której szukasz, łącznie z mało znanymi tytułami, które nie są już produkowane.

Emulatory z epoki klasycznej

Jeśli zaspokoiłeś swoją pierwszą rundę nostalgii dzięki OpenEmu, z pewnością będziesz mieć ochotę na więcej. Klasyczne konsole, w dużej mierze uważane za zapoczątkowane wraz z pojawieniem się Sony Playstation i gier 3D, są również powszechnie i bezpłatnie dostępne do pobrania. W tym przypadku należy jednak zastosować dla każdej konsoli indywidualne emulatory:

Playstation: PCSX-Reloaded

PCSX-Reloaded jest najlepszym wyborem dla Emulacja Playstation. To również automatycznie wykryje wszystkie kontrolery USB/Bluetooth podłączone do komputera Mac i zapewni godziny odwrócenia uwagi od okropności prawdziwego życia. Wersja „Reloaded” tego oprogramowania to aktualizacja o otwartym kodzie źródłowym, która zapewnia kompatybilność z prawie wszystkimi systemami Mac OS X i usprawnia wcześniej skomplikowany proces instalacji.

Po prostu umieść wszystkie swoje ROMy Playstation w folderze z PCSX-Reloaded, otwórz aplikację i przeciągnij swój ulubiony ROM do okna, aby rozpocząć.

Nintendo 64: Mupen64plus

Konsola Nintendo 64 ma kilka dostępnych emulatorów Mac OS X, ale najbardziej stabilny i szeroko kompatybilny jest Mupen64plus. Jedynym zastrzeżeniem tego emulatora jest to, że musisz zainstalować GTK+, aby emulator działał. GTK+ to wieloplatformowy zestaw narzędzi graficznych, który działa w tle i przetwarza grafikę dla pamięci ROM N64. Po zainstalowaniu proces ponownie polega na prostym przeciąganiu i upuszczaniu ulubionych ROMów N64 do okna Mupen64plus.

Konsole szóstej generacji

W chwili pisania tego tekstu najnowsze emulatory dostępne w Internecie są przeznaczone dla konsol szóstej generacji. Ponieważ są to większe i bardziej skomplikowane systemy, zwykle nie są to instalacje typu plug-and-play, ale w większości systemów można je wykonać przy minimalnym wysiłku. Nie ma Emulacja Xboxa dostępna obecnie na Mac OS X, więc niestety na razie o Halo nie ma mowy, za to pozostali dwaj giganci świata konsol szóstej generacji są powszechnie dostępni.

Playstation 2: PCSX-2

PCSX-2 to niezawodny emulator dla Playstation 2. Nie pozwól, aby okno terminala Cię przestraszyło, otwiera się ono automatycznie wraz z programem i można je ukryć po uruchomieniu gier. Celem programistów jest umożliwienie zorientowania się, co dzieje się podczas działania oprogramowania. PCSX-2 ma 3– instalacja krokowa dla OS 10.7 Lew, który jest całkiem prosty:

 1. Pobierz stąd pakiet Mac OS X Nvidia CG Framework.
 2. Pobierz najnowszą wersję narzędzi programistycznych Quartz X11 za pomocą ten link.
 3. Zainstaluj PCSX-2 aplikację dla Lion ze strony pobierania strona dewelopera.

Jeśli używasz systemu Snow Leopard, obowiązuje ten sam proces, z tą różnicą, że możesz pominąć krok #2 ponieważ wbudowany pakiet Quartz dla systemu Snow Leopard jest kompatybilny z PCSX-2 oprogramowanie. Jeśli jednak używasz Mountain Lion lub Mavericks, będziesz musiał poczekać, aż nowa wersja zostanie ukończona i wydana.

Gamecube i Wii: Dolphin

Delfin to bardzo dobrze napisana aplikacja, która natywnie uruchamia gry Gamecube i Wii na Mac OS X. Działa na systemach operacyjnych od OS 10.6 do 10.8 i jest w dużej mierze typu plug-and-play. Poszczególne ROMy mogą wymagać określonego pliku BIOS, który jest pobierany wraz z ROMem, umieszczany w tym samym folderze, a następnie automatycznie wykrywany przez Dolphin.

Zaskakującą i unikalną cechą jest to, że Wiimote Bluetooth może być używany z dowolnym komputerem obsługującym technologię Bluetooth. Aby to zrobić, wystarczy uruchomić Dolphin, wprowadzić ustawienia Bluetooth, a następnie wykryć i sparować Wiimote. Czujnik podczerwieni jest połączony z Wiimote i nie wymaga żadnego podłączenia do komputera Mac.