Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze filmy o II wojnie światowej do obejrzenia w serwisie Netflix

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze filmy o II wojnie światowej do obejrzenia w serwisie Netflix

II wojna światowa od dawna jest bogatym źródłem pomysłów i inspiracji dla filmowców. Wszystkie usługi przesyłania strumieniowego oferują filmy wojenne, ale jakie są najlepsze filmy z II wojny światowej na Netflix?

W tym artykule wymieniamy najlepsze filmy z II wojny światowej do obejrzenia w serwisie Netflix. Tak więc, jeśli niedawny przebój sprawił, że chcesz zagłębić się w II wojnę światową, to jest dobre miejsce na początek.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Honorowa misja z 2019 r. — w reżyserii Davida Blaira — śledzi grupę polskich pilotów myśliwskich. Przybywają do Wielkiej Brytanii podczas Bitwy o Anglię i dołączają do słynnego Dywizjonu 303 RAF.

Gdy nad Wielką Brytanią zawisło widmo nazistowskich rządów, wielu wyraziło poważne wątpliwości co do tego, jak długo izolowani Brytyjczycy będą w stanie odpierać niemiecką potęgę militarną. Dla polskich bojowników zagrożony był byt całego kraju.

Wyposażeni w prawie przestarzałe samoloty Hurricane, walczyli dzielnie i zapisali się w historii.

Inglourious Basterds nie jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Film jest fikcyjną opowieścią o dwóch spiskach mających na celu zamach na przywódców niemieckiej machiny wojennej.

Film wyreżyserowany przez Quentina Tarantino może pochwalić się gwiazdorską obsadą, w tym Bradem Pittem, Michaelem Fassbenderem, Eli Rothem i Diane Kruger. Zdobył osiem nominacji i jedno zwycięstwo na gali rozdania Oscarów w 2010 roku.

3. Pianista [Broken URL Removed] (2002)

Dramat biograficzny Romana Polańskiego z 2002 roku zdobył szerokie uznanie w momencie premiery. Zdobył trzy Oscary – w tym dla najlepszego aktora i najlepszego reżysera – i zdobył kolejne cztery nominacje.

Pianista opowiada historię życia słynnego polsko-żydowskiego kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana. Szpilman był popularny w swoim kraju przed wybuchem wojny, ale już w 1942 roku został deportowany do Treblinki, nazistowskiego obozu zagłady.

Rekommenderad:  Program partnerski Jasper AI: kwoty dochodów, wymagania i więcej

4. Chłopiec w pasiastej piżamie [Broken URL Removed] (2008)

Chłopiec w pasiastej piżamie przenosi nas do nazistowskich obozów zagłady.

Bohaterami są dwaj ośmioletni chłopcy, Bruno i Shmuel. Bruno jest synem nazistowskiego strażnika; Shmuel jest więźniem. Historia opowiada o ich rosnącej przyjaźni, ale co ważniejsze, oferuje spojrzenie na okropności, które znosili ludzie w środku.

5. Parszywa dwunastka [Broken URL Removed] (1967)

Parszywa dwunastka, oparta na bestsellerowej książce EM Nathansona z 1965 roku pod tym samym tytułem, zdobyła cztery nominacje i jedno zwycięstwo na ceremonii rozdania Oscarów w 1968 roku.

Historia koncentruje się na grupie więźniów, którzy zostali wybrani do samobójczej misji w północnej Francji przed D-Day. Ma imponującą obsadę, w której główne role grają Lee Marvin, Charles Bronson i Ernest Borgnine.

Jeśli wolisz wolniejszy film z II wojny światowej, warto rozważyć Alone in Berlin. Film oparty jest na prawdziwej historii Otto i Elise Hampel. Protestowali przeciwko reżimowi Hitlera we wczesnych latach wojny, pisząc pocztówki i zostawiając je w miejscach publicznych wokół Berlina. Para została złapana i stracona w 1943 roku.

Główni aktorzy Alone in Berlin — Emma Thompson, Brendan Gleeson i Daniel Brühl — zdobyli uznanie krytyków za swoje kreacje, gdy film został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2016 roku.

Bitwa o Midway była prawdopodobnie punktem zwrotnym na Pacyfiku. Sześć miesięcy po Pearl Harbor Japończycy mieli nadzieję zadać US Navy kolejną demoralizującą porażkę.

Alianccy kryptografowie byli w stanie dowiedzieć się o ataku z wyprzedzeniem, co pozwoliło Amerykanom zastawić zasadzkę. Japonia straciła wszystkie cztery duże lotniskowce, dając Amerykanom przewagę, która utrzymała się do końca konfliktu.

Ten film ma tylko 18 minut, ale zawiera jedne z najlepszych nagrań z wojny na Pacyfiku, jakie kiedykolwiek zarejestrowano. Wyreżyserowany przez Johna Forda, zdobył w 1942 roku Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego i przyniósł Fordowi Purpurowe Serce.

Rekommenderad:  6 Najlepsze narzędzia i platformy dla przedsiębiorstw do technicznego SEO

8. Wielki Rajd [Broken URL Removed] (2005)

Wielki Rajd ma miejsce na Filipinach. Koncentruje się na amerykańskich żołnierzach i filipińskich bojownikach partyzanckich, którzy próbują wyzwolić 500 żołnierzy z japońskiego obozu jenieckiego. Siły japońskie przez ostatnie trzy lata przetrzymywały więźniów w szokujących warunkach, a obóz leży 30 mil za liniami wroga.

Niektórzy krytykowali film za zbyt długi i zbyt skomplikowany. Ale jeśli szukasz filmu o II wojnie światowej, w który możesz się wgryźć, być może warto go obejrzeć w serwisie Netflix.

Fotograf z Mauthausen to hiszpański film o weteranie hiszpańskiej wojny domowej, który stał się sławnym fotografem, Francisco Boix.

Reżim nazistowski wysłał Boixa do obozu koncentracyjnego Mauthausen w Austrii, gdzie był więźniem w latach 1941-1945. Ze względu na swoje pochodzenie pracował w dziale fotograficznym ekipy administracyjnej obozu.

Podczas pobytu w więzieniu udało mu się zrobić 20 000 tajnych zdjęć i ukryć ich negatywy na miejscu. Po wojnie Boix został wezwany na świadka zarówno w procesie norymberskim, jak iw procesie w Dachau.

Hitler: A Career to niemiecki film dokumentalny o dojściu Führera do władzy i późniejszym reżimie.

Wyprodukowany przez jednego z najbardziej znanych biografów Hitlera, Joachima Festa, film był przełomowy w momencie swojej premiery. Oto jak magazyn TIME opisał to w 1977 roku:

Jeśli dojście do władzy Hitlera jest trochę zbyt ciężkie, zamiast tego spróbuj tego romantycznego dramatu.

Główną postacią Wyjątku jest kapitan Wehrmachtu Stefan Brandt. Zostaje przydzielony jako osobisty ochroniarz obalonego cesarza Niemiec Wilhelma II w Holandii. Szybko zakochuje się w jednej z pokojówek i para zaczyna planować ucieczkę.

Akcja Defiance, której akcja toczy się na okupowanej przez nazistów Białorusi pod koniec 1941 roku, czerpie inspirację z partyzantów Bielskiego – grupy białorusko-żydowskich bojowników ruchu oporu.

W filmie rodzina żydowskich braci (w tej roli Daniel Craig, Liev Schreiber, Jamie Bell i George MacKay) ucieka do lasów, spotyka się z grupą rosyjskich bojowników i próbuje zbudować tajną wioskę, w której zamieszkają 1000 żydowskich uchodźców.

Rekommenderad:  Najlepsze aplikacje gitarowe 2021: 10+ aplikacji do nauki gry na gitarze dla początkujących

Więcej świetnych filmów do obejrzenia w serwisie Netflix

Pamiętaj, że lista filmów w serwisie Netflix stale się rozwija, więc jeśli zauważysz w serwisie Netflix inny film z czasów drugiej wojny światowej, którego nie ma na naszej liście, daj nam znać w komentarzach poniżej.

A jeśli zapoznałeś się ze wszystkimi naszymi zaleceniami i jesteś gotowy na coś innego do obejrzenia, oto najlepsze programy BBC w serwisie Netflix, które spodobają się Amerykanom.