Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze formaty reklam wideo do kampanii reklam displayowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze formaty reklam wideo do kampanii reklam displayowych

Ten post został ostatnio zaktualizowany 18 stycznia 2023 r

Formaty reklam wideo w aplikacji mobilnej

Większość reklamodawców polega na formatach reklam wideo, aby były skuteczne w swoich kampaniach reklamowych. Zdaniem ekspertów tak 5 razy skuteczniejsze niż displayowe/statyczne reklamy medialne. Skuteczność formatów reklamy wideo zależy od tego, jak dobrze jest ona dopasowana do doświadczenia użytkownika i pojemności platformy reklamowej.

Dostępnych jest wiele formatów reklam wideo:

Reklamy wideo z nagrodą

Te reklamy wideo to interaktywne reklamy online, które umożliwiają użytkownikom interakcję z jednostką reklamową w celu uzyskania określonej nagrody i dają użytkownikom nagrodę po obejrzeniu filmu. Te reklamy mają najlepsze wskaźniki ukończenia i są uważane za wysoce interaktywne.

Zalety nagradzanych reklam wideo

 • Wyższe zaangażowanie
 • Wyższy wskaźnik ukończenia
 • 100% satysfakcji klienta, ponieważ widzowie i użytkownicy otrzymują nagrody lub punkty lojalnościowe po czasie oglądania wideo.

Wady nagradzanych reklam wideo

 • Reklamy wideo z nagrodą nie pomagają w określaniu wartości LTV (całkowitej wartości) reklam
 • Ruch niskiej jakości, jeśli osoby oglądające reklamy wideo nie są specjalnie zainteresowane reklamą. Głównym celem oglądania tych reklam wideo z nagrodami jest nagroda, jakiej oczekują.
 • Jeśli wezwanie do działania nie jest wystarczająco bezpośrednie lub mocne, reklamy wideo z nagrodą są marnotrawstwem.

Reklamy pełnoekranowe wideo

Reklamy pełnoekranowe są często reklamami pełnoekranowymi i pojawiają się, gdy użytkownik przewinie do następnego poziomu lub sekcji gry/aplikacji.

Są niezwykle skuteczne w zwiększaniu świadomości użytkownika i angażowaniu go na krótszy czas. Zwykle mają wyższy współczynnik klikalności w porównaniu z innymi formatami reklam.

Odtwarzane reklamy

Odtwarzane reklamy to interaktywne filmy wyświetlane w aplikacjach. Czasami nazywane są wersjami demonstracyjnymi innych gier. Przed instalacją użytkownik może zagrać w tę wersję demonstracyjną, a później ma możliwość zainstalowania gry.

Rekommenderad:  7 Najlepsze narzędzia do przechwytywania wideo online (zaktualizowane) 2022

Zalety odtwarzalnych reklam:

 • Wysoki wskaźnik interakcji i zaangażowania.
 • Wyższe konwersje.
 • Wysoki LTV (wartość przez cały okres użytkowania) i niski współczynnik odinstalowań. Osoby, które zainstalują aplikację, prawdopodobnie zaangażują się w nią, a użytkownicy częściej otworzą aplikację ponownie.

Wady reklam, które można odtwarzać:

 • Wzrost kosztów, ponieważ odtwarzalne reklamy wymagają długiego czasu iteracji.
 • Reklamy, które można odtwarzać, zwykle nie odzwierciedlają rzeczywistych wrażeń użytkowników aplikacji.

Ujawnij wideo

Odkrywająca reklama wideo to reklama wideo w treści, która wykonuje określone działanie, gdy użytkownik przewinie stronę w dół. Zostaje umieszczony w strefie widoczności po pierwszym akapicie. Zwykle mają proste implementacje i lepszą widoczność.

Reklamy otwierające aplikację

Reklamy przy otwarciu aplikacji to format reklamy, który umożliwia wydawcom wyświetlanie reklam, gdy użytkownik otwiera aplikację. Reklamy te zaprojektowano tak, aby działały bezproblemowo na ekranach ładowania aplikacji.

Oto niektóre sprawdzone metody dotyczące mobilnych reklam wideo i kreacji, które wydawcy mogą wdrożyć, aby zwiększyć wygodę użytkowników:

Spójna estetyka wideo

Film powinien być spójny z estetyką sklepu z aplikacjami. Dobrze zaprojektowany reklama wideo powinien również sprawić, że użytkownik poczuje się, jakby kupował prawdziwą aplikację. Ważne jest, aby reklama była dobrze zaprojektowana i miała styl wizualny naśladujący aplikację lub sklep, który użytkownik zamierza zainstalować.

Logo aplikacji/marki

W idealnej sytuacji aplikacja lub logo powinny być umieszczone na każdej klatce filmu, aby ułatwić zapamiętanie i rozpoznanie marki. Użycie zarówno ikony aplikacji, jak i logo należy połączyć, aby stworzyć zapadający w pamięć i efektowny film.

Opcjonalny dźwięk w reklamach wideo

Filmy powinny mieć sens bez dźwięku. Brak ograniczeń audio sprawia, że ​​są one mniej uciążliwe dla użytkowników. Dobrym sposobem na obejście tego problemu jest użycie podpisów i napisów, ponieważ pozwalają one na nieco bardziej złożone, bezdźwięczne treści.

Rekommenderad:  Wideokonferencje z domu: wskazówki, jak zostać profesjonalistą

Angażowanie uwagi użytkowników

Ważne są reklamy wideo, które angażują użytkowników w ciągu pierwszych kilku sekund. Powinny być również łatwe do naśladowania.

Reklamy wideo w aplikacjach to świetny sposób na pozyskanie i zaangażowanie użytkowników mobilnych. Jest to również jedna z najskuteczniejszych taktyk marketingu mobilnego. Reklamy wideo w aplikacjach są niezwykle widoczne. W przypadku wydawców reklamy wideo zostały zrealizowane w średnim tempie ponad 90%.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o reklamach wideo w swoich aplikacjach mobilnych, skontaktuj się z nami i skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów.

Jak wybrać odpowiedni format reklamy mobilnej

Nie ma złotej zasady, jeśli chodzi o wybór najlepszego formatu reklamy dla kampanii reklam wideo z nagrodami. Najlepszy format reklamy będzie zależał od Twoich potrzeb.

Ze względu na różnorodność dostępnych formatów reklam i elementów multimedialnych wydawcy mają szerokie możliwości kreatywności. Niezależnie od tego, od czegoś trzeba zacząć.

Oto kilka pytań, które mogą pomóc w określeniu najlepszego formatu reklamy dla Twojej mobilnej kampanii marketingowej:

#1. Kto jest twoją publicznością?

#2. Wolisz mniej inwazyjne reklamy?

#3. Jakie są cele monetyzacji kampanii reklamowej?

#4. Wzbogacić User Experience (UX) czy zrównoważyć UX z przychodami?

#5. Na jakie zasoby reklamowe i platformę chcesz kierować reklamy?

#6. Planujesz prowadzić kampanie angażujące lub brandingowe?

Powiązane Przeczytaj: https://www.monetizemore.com/blog/rewarded-ads-practices-mobile-apps/

Wniosek

Nieuniknione jest, że reklama mobilna stanie się bardziej kreatywna i innowacyjna. Wraz z rozwojem branży pojawią się nowe formaty. Na razie reklamy wideo i reklamy pełnoekranowe wydają się całkiem obiecujące (przynajmniej według aktualnych statystyk).

Ponieważ wszyscy chcemy dotrzeć do różnych odbiorców, należy zastanowić się, co najlepiej działa z UX. Wypróbuj różne formaty reklam na telefon komórkowy i zobacz, co się sprawdza.

Analizuj dane, które gromadzisz w sposób ciągły. Spróbuj poeksperymentować z kombinacjami formatu, miejsca docelowego i częstotliwości reklamy na telefon komórkowy w swoich kampaniach.

Rekommenderad:  Najlepsze karty przedpłacone Cash Back w Kanadzie w maju 2023 r

Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest współpraca z najlepszym partnerem, który pomoże Ci zoptymalizować treść reklamy tak, aby najlepiej odpowiadała Twoim odbiorcom.

Pomoże to uzyskać wysoki wskaźnik odpowiedzi od użytkowników. Jako wydawca najlepszą praktyką jest zapewnienie najlepszego UX dla reklamy i zapewnienie wartości. To zaangażuje użytkowników, a jednocześnie wpłynie na zapamiętanie Twojej aplikacji, co zwiększy Twoją wartość.

Zacznij już teraz z MonetizeMore, aby przenieść zarabianie na swoją aplikację na wyższy poziom.