Najlepsze gry NES wszechczasów

W 1983 r. Sytuacja w branży gier wideo poszła na południe. Domowe konsole nadal były postrzegane jako trochę modne i chociaż zyskały popularność dzięki Atari i Atari 2600, zalany rynek konsol i ciągłe premiery słabych lub nawet katastrofalnych gier wideo spowodowały, że rynek był niestabilny. Biorąc pod uwagę ilość dostępnego oprogramowania i sprzętu, konsumenci byli zasadniczo podzieleni, tworząc rynek, na którym nikt nie chciał kupować gier sprzedawanych przez rynek. Wraz ze wzrostem rynku komputerów osobistych analitycy donosili, że rynek konsol jest martwy, a kiedy oba wersje Atari Pac-Man i ET: pozaziemskie nie udało się sprzedać nawet blisko tego, co pierwotnie planowano, dno wypadło z branży gier, pozornie zabijając je na dobre.

Pewnie tak by było, gdyby nie Nintendo. W 1985 r. Konsole do gier były już zapomniane jako moda, kiedy Nintendo w końcu wypuściło konsolę Famicom w Stanach Zjednoczonych, ponad dwa lata po premierze (i sukcesie) w Japonii. Nintendo zmieniło nazwę na Nintendo Entertainment System (lub NES) w Stanach Zjednoczonych i ciężko pracowało, aby sprzedać NES nie tylko jako kolejną konsolę dwa lata za późno, ale także jako pełnowartościowe urządzenie rozrywkowe. Ta taktyka, w połączeniu z oficjalnym licencjonowaniem zewnętrznych deweloperów przez Nintendo oraz pieczęcią „jakości” umieszczaną na każdej sprzedanej grze NES, pomogły zbudować zaufanie konsumentów do marki Nintendo. Nagle, dwa lata po pozornie zabiciu przez Atari, konsole do gier wróciły i były lepsze niż kiedykolwiek.

Chociaż taktyka biznesowa i marketingowa Nintendo z NES była ogromnym powodem, dla którego system sprzedawał się tak dobrze, pomógł również, że gry były lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nintendo ma trzydziestopięcioletnią historię tworzenia niesamowitych gier wideo z oryginalnej arkady Donkey Kong do Mario i Zelda seria, a wszystkie z nich przyczyniły się do sukcesu NES. Ponad trzydzieści lat po premierze w Stanach Zjednoczonych, na system Nintendo Entertainment nadal patrzą z radością zarówno fani, jak i nowicjusze. Podczas gdy Super Nintendo w końcu miałoby się to udać, NES miał niesamowite gry, które wciąż się utrzymują – do tego stopnia, że ​​Nintendo wydało NES Classic dwa lata temu, sprzedając każdy model, który wyprodukowali, i ostatecznie przywróciło oba NES Classic do produkcji i stworzenie SNES Classic w zeszłym roku.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na dwadzieścia najlepszych gier dla Nintendo Entertainment System. Dzięki połączeniu klasycznego projektowania gier, oldschoolowych elementów wizualnych i muzyki oraz zdrowej dawki nostalgii, wszystkie dwadzieścia tych gier przetrwało dzisiaj w jakiejś formie lub modzie. Niezależnie od tego, czy próbujesz odzyskać magię swojej młodości, czy jesteś młodszą grą, która chce wrócić do starych klasyków, oto dwadzieścia gier, w które musisz zagrać w Nintendo Entertainment System, wraz z najlepszym miejscem do ich grania. w 2020 r.

Nasza rekomendacja:

Najlepsze gry NES wszechczasów 1

Fani mogą kłócić się dzień i noc o to, czy Super Mario Bros. 3 lub Super Mario World jest lepszy Mario gra, ale jedno jest pewne: Super Mario Bros. 3 jest absolutnie najlepszą grą w systemie Nintendo Entertainment. Wszechczasowy klasyk i obowiązkowa gra dla każdego gracza, SMB3 jest przełomowym tytułem, o wspaniałej estetyce wizualnej i cechach, które byłyby przenoszone przez niekończących się następców i wpływały na każdą nadchodzącą Mario gra, do ubiegłego roku włącznie z uznaniem krytyków Super Mario Odyssey na Switch. W tej grze dodano tak wiele, że ostatecznie stały się one serią zszywek, od mapy świata pokazującej wybór sceny do szerszej gamy ulepszeń, w tym legendarnego koloru Tanooki, że nie można przecenić wpływu, jaki wywarła ta gra ta legendarna seria.

Najlepsze gry NES wszechczasów 2

Z szeroką gamą światów i etapów, z różnymi motywami i projektami wizualnymi, włączeniem ukrytych tajemnic na poziomie, aby zachęcić do eksploracji, i pierwszym pojawieniem się Koopalings jako bossów świata, których trzeba pokonać, zanim dotrą do Bowsera w ósmym i ostatnim świecie , Super Mario Bros. 3 bierze ciasto i absolutnie plasuje się jako najlepsza gra w Nintendo Entertainment System. Podczas gdy cała nasza pierwsza piątka – szczególnie The Legend of Zelda i Metroid– udaje się, aby ta gra poważnie uciekła z powodu swoich pieniędzy, po prostu nie możemy oderwać się od faktu, że Super Mario Bros. 3 to arcydzieło i jedna z najlepszych gier wszechczasów.

Grywalny na Nintendo Switch online

Drugie miejsce:

Najlepsze gry NES wszechczasów 3

Historia otaczająca oryginał Legenda o Zeldzie, w tym momencie została wprowadzona wiedza w serii. Twórca Shigeru Miyamoto – ten sam człowiek z tyłu Mario, Donkey Kong, i Pikmin, między innymi z serii – chciał stworzyć grę inspirowaną jego dziecięcymi doświadczeniami wędrowania po Kioto, eksploracji pól, lasów i jaskiń za jego domem. The Legend of Zelda podąża za młodym chłopcem o imieniu Link, który postanawia uratować księżniczkę Zeldę przed Ganonem, księciem ciemności, odzyskując fragmenty Trójmocy Mądrości. Aby to zrobić, będzie musiał zbadać pola, jaskinie i ruiny Hyrule, ekspansywnej krainy fantasy, w której tajemnica i możliwość śmierci czają się za każdym zakątkiem świata.

Najlepsze gry NES wszechczasów 4

Trudno przecenić, jak ważne The Legend of Zelda był ogólnie dla gier wideo. Chociaż seria nie jest uważana za grę fabularną, ustanowiła punkt odniesienia i pomogła ustalić gatunek jako całość, dzięki koncentracji na eksploracji, ukrytych tajemnicach i walce opartej na fantazjach. Wydana w Japonii w 1986 roku, była to jedna z pierwszych gier konsolowych, która nie czuła się jak gra zręcznościowa. W rzeczywistości możesz podziękować oryginałowi Zelda za wymyślenie systemu składowania, as The Legend of Zelda była pierwszą grą na konsolę z zasilanym bateryjnie gniazdem RAM, umożliwiającym w ogóle zapisanie gry. The Legend of Zelda jest z pewnością przestarzałą pozycją w serii, ale jej niedoskonałości pomogły w końcu udoskonalić (i w oczach niektórych doskonałych) grę przygodową w The Legend of Zelda: A Link to the Past. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w tej serii, czy chcesz odkryć korzenie tej legendarnej sagi, The Legend of Zelda jest koniecznością.

Grywalny na Nintendo Switch online

Wszyscy inni

Najlepsze gry NES wszechczasów 5

Wyobraź sobie, jak to musiało być ukończenie Metroid po raz pierwszy w 1987 roku, kiedy gra została wydana w Stanach Zjednoczonych. W erze przed internetem nie można było wiele wiedzieć o grze, pomimo tego Metroid jest dostępny w Japonii od 1986 roku, więc kiedy w końcu pokonałeś grę – oczywiście w ciągu pięciu godzin – ujawniono ci, że Samus, zamaskowana postać, w którą grasz od wielu godzin, była w rzeczywistości kobietą . Teraz wydaje się to głupie, ale wtedy było to przełomowe Metroid reprezentujący jeden z pierwszych przypadków, w których kobieca postać była odtwarzana w dużej grze wideo.

Metroid jest oczywiście nie tylko godna uwagi ze względu na zwrot akcji. Gra jest znaczącym krokiem w gatunku gier przygodowych, przewijanym w bok otwartym świecie, który wymaga od gracza spędzenia czasu na zwiedzaniu całej areny. Chociaż oba Super Metroid i Metroid Prime poprowadził serial w nowych kierunkach, Metroid ustanowiła podstawowy rdzeń serii, który wciąż trwa do dziś: ideę eksploracji i odkrywania. Gra miała ogromny wpływ, zarówno pod względem kierunków, jak i jej kontynuacji Metroid II (w Game Boy) i Super Metroid, ale także wpływanie Castlevania, seria opracowana przez Konami. Połączenie Castlevania: Symphony of the Night i Metroid urodziła Metroidvania gatunek, jeden z najpopularniejszych i najważniejszych gatunków hybrydowych w dzisiejszych grach. Bez technik gry wprowadzonych przez Metroid, nie będzie Ori and the Blind Forestnie Hollow Knight, a może przede wszystkim nie Mroczne dusze.

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 6

Sześć Mega człowiek gry zostały opracowane przez Capcom dla NES, co czyni go jednym z największych zestawów gier na pierwszej domowej konsoli Nintendo. Chociaż wszystkie są solidnymi grami, na pewno są takie, które mają lepszą pozycję niż inne, i nie ma nic bardziej oczywistego niż z Mega człowiek 2. Kiedy krzyczeliśmy Mega człowiek 3 poniżej za doskonały postęp w serii, postanowiliśmy uhonorować Mega człowiek 2 jako nasz ulubiony w klasycznym składzie tych pierwszych sześciu gier z oczywistego powodu: to ten, który obiecuje oryginał Mega człowiek i kończy się innowacją jak szalona.

Wszystko tutaj zostało ulepszone w stosunku do oryginału: grafika jest lepsza niż kiedykolwiek wcześniej, ścieżka dźwiękowa jest klasyczną klasą, system partytur został zastąpiony systemem zapisywania opartym na hasłach, a podstawowa rozgrywka została dopracowana do tego stopnia, że łatwy do podniesienia i łatwy do nauczenia. Podczas gdy niektórzy fani będą się o to kłócić Mega człowiek 3 zasługuje na uznanie za najlepszą grę w oryginalnej serii, musimy to przyznać Mega człowiek 2 pozostaje jednym z najlepszych na wszystkich frontach. Jeśli jesteś nowy w Mega człowiek i chcesz wypróbować jedną z gier przed premierą Mega Man 11 tej jesieni musisz się sprawdzić Mega człowiek 2. Do dziś pozostaje najlepiej sprzedającą się Mega człowiek gra wszechczasów.

Dostępne w Kolekcja Mega Man Legacy, dostępne na PS4, Xbox One, Steam i Switch

Najlepsze gry NES wszechczasów 7

Ogólnie rzecz biorąc, 8-bitowe gry RPG radziły sobie gorzej niż prawie jakikolwiek inny gatunek dostępny w NES. To nie wina gatunku – RPG jest jednym z naszych ulubionych gatunków, a JRPG zajmuje szczególne miejsce w naszym sercu. Zamiast tego problem tkwi w prostym fakcie, że gry RPG poczyniły znaczny postęp w erze Super Nintendo. Z Final Fantasy VI do Chrono Trigger, Przyziemny do Super Mario RPG, Secrets of Mana do Iluzje Gai, na SNES jest tyle klasycznych gier RPG, że spojrzenie na RPG na NES sprawia, że ​​jest to trudny zakup. Utrudnienie stanowiła ogromna liczba wydań RPG przeznaczonych wyłącznie dla Japonii. Tylko jeden z trzech NES Final Fantasy gry zostały nawet wydane w Stanach Zjednoczonych (i wcale się nie trzymały), a gry takie jak Mama pojawił się na Zachodzie dopiero po latach.

Więc weź to z odrobiną soli, jak zalecamy Dragon Warrior III (znany w Japonii i ogólnie, współczesna rozmowa, jak Dragon Quest III, tak jak Smoczy Wojownik była amerykańska nazwa serialu do 2005 r.), która pomimo tytułu naszej ulubionej gry RPG na NES, wciąż jest 8-bit RPG. Rozłożony na dwa światy i bez żartów przez ponad pięćdziesiąt godzin gry (niespotykane w większości gier NES), Dragon Warrior III to świetna gra RPG dla początkujących, jeśli chcesz grać wyłącznie na NES. Istnieje system klasowy, pełny system drużynowy, który pozwala ci wybrać maksymalnie czterech członków, z którymi możesz walczyć, oraz solidna historia zapewniająca rozrywkę podczas pracy nad ratowaniem świata – i innych – przed Baramosem, nikczemnym złoczyńcą zniszczenie.

Dostępne w sklepie internetowym USA jako Dragon Quest III: The Seeds of Salvation

Najlepsze gry NES wszechczasów 8

Listę rozpoczynamy od dziwnego wpisu, który z pewnością sprawi, że kilku naszych czytelników podrapie się po głowach. Patrząc na historię najpopularniejszych serii Nintendo, widać, że firma ma zwyczaj wybierać się w dzikie kierunki, by dostać się na drugie miejsce. Zelda II przełącza się na platformówkę akcji przewijaną w bok, Metroid II został wydany dla Game Boya i jest bardziej grą horroru niż tradycyjną Metroid platformówka i Super Mario Bros. II… Cóż, ledwo jest Mario gra. Pierwotnie wydany w Japonii jako Doki Doki Panic, SMB2 to odejście od pierwotnego tytułu, w tym Mario jako grywalna postać, ale dodanie Luigi, Princess Peach i Toad jako grywalnych postaci. Podczas gdy wielu wrogów i przedmioty wracają z poprzedniej gry, Bowsera nigdzie nie widać, ponieważ Mario staje przed nowym, mniej znanym zagrożeniem: Brodawką.

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 9

Opracowany przez Konami, Contra to klasyk w gatunku strzelanek przewijanych w bok. W odległej przyszłości Contra to w pewnym sensie oda do filmów akcji z lat 80., które mają tę zaletę, że wyszły w 1988 roku. Drapieżnik na uwadze Contra spodoba się każdemu, kto ma zamiłowanie do trudnych gier, akcji z lat 80-tych lub gier typu „biegnij i biegnij” w gatunku platformówek. Contra jest również znany z tego, że jest jedną z pierwszych gier z Kodem Konami, słynnym wpisem wskazówek i naciśnięć przycisków, który pozwala odblokować trzydzieści żyć. Zaufaj nam, gdy powiemy, że będziesz ich potrzebować, as Contra jest niezwykle trudny i stanowi wyzwanie. Choć jest to zabawne wyzwanie, musimy w tym miejscu położyć nacisk: to jest wyzwanie.

Dostępne w Kolekcja rocznicowa Contra, dostępne na PS4, Xbox One, Steam i Switch

Najlepsze gry NES wszechczasów 10

Gry sportowe są podstawą gier i nie ma wielu gier sportowych NES, które oferują lepszą mieszankę zabawy i wyzwań niż to, co można znaleźć w Uderzenie !!, pierwotnie wydany w Ameryce Północnej jako Mike Tyson's Uderzenie !!. Wczesna trzecioosobowa gra akcji oparta na boksie, w której wcielasz się w małego Maca, małego boksera, który zaczyna walczyć w szeregach wyzwań, walcząc z bossami, takimi jak Glass Joe, Piston Honda, Great Tiger i Mike Tyson lub Mr. Dream, w zależności od wersji, w którą ostatecznie grasz. Z pełnym systemem uników, kontrataków, blokowania i uderzeń, Uderzenie !! nadal utrzymuje się jako jedna z najlepszych wczesnych gier bokserskich. Uważaj na scenę Mario jako sędziego w każdej walce!

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 11

Kontynuując już mylącą sagę Super Mario Bros. 2, mamy Super Mario Bros .: The Lost Levels, gra pierwotnie wydana w Japonii, jak się domyślacie, Super Mario Bros. 2. Ta gra faktycznie poprzedza port w Ameryce Północnej Doki Doki Panici pierwotnie był wyłączny w Japonii aż do 1993 roku, kiedy został wydany w specjalnym wydaniu Mario kolekcja dla SNES. Zagubione poziomy ma niemal identyczny ton i wygląd jak oryginał Super Mario Bros., ale z jedną zasadniczą różnicą: gra jest o wiele, znacznie trudniejsza niż większość z nich jest przyzwyczajona do oglądania z Nintendo. Ten trudność jest przyczyną, że gra nie została wydana w Ameryce Północnej, ale Super Mario Bros .: The Lost Levels wprowadził wiele zmian w działaniu serii. Od włączenia Luigiego jako własnego gracza (z jego charakterystycznym teraz śliskim uczuciem debiutu) i niebezpiecznych przedmiotów, takich jak zatrute grzyby, Zagubione poziomy jest koniecznością dla każdego Mario kompletista.

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 12

Trudno to polecić Zelda II wszystkim, którzy nie są największymi fanami serii, dzięki temu, jak dziwna jest ta gra. Całkowite odejście od oryginalnej gry, Zelda II: The Adventure of Link to przewijana w bok gra RPG, daleka od odgórnej przygodowej gry akcji, którą była oryginalna gra. Po raz kolejny gracz wciela się w rolę Link, która koncentruje się na uratowaniu księżniczki Zeldy, która wpadła pod klątwę zaklęcia snu. Jedna z niewielu bezpośrednich kontynuacji gry z tej serii, Zelda 2 dodaje sporo nowych treści, które stały się podstawowymi seriami, w tym magicznym miernikiem. Mimo to gra pozostaje dziwna, wpływając na niewielką część kontynuacji poza nią Zelda Gry Game Boy, które zawierały przewijane elementy zmieszane z tradycyjnym systemem walki. Fani serii powinni to sprawdzić, ale pamiętaj, że jest to uważany za czarnego konia z serii.

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 13

Kirby's Adventure to druga gra z serii Kirby po debiucie w Game Boy. Kirby's Adventure został wydany pod koniec życia NES, co pomogło stworzyć jedną z najlepiej wyglądających gier, jakie kiedykolwiek wydano na NES, dzięki dogłębnej wiedzy zespołu programistów na temat konsoli. Dla tych, którzy nie znają rozgrywki Kirby, jest to dość proste: większość rozgrywki polega na platformowaniu, walkach z bossami, okazjonalnych łamigłówkach i zdolności Kirby do wdychania wrogów i kopiowania ich umiejętności. Jeśli jesteś fanem gry Kirby, chcesz zacząć z nią korzystać lub po prostu zobaczyć, jak niesamowity jest ten tytuł dla gry NES, Kirby's Adventure nie można tego przegapić.

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 14

Castlevania III: Klątwa Drakuli jest uważany za szczyt NES Castlevania serii, koncentrując się na przewijanych etapach akcji z rozgałęzionymi ścieżkami w zależności od tego, jak ukończyłeś etap. Jeśli lubisz przygodę i akcję z przewijaniem bocznym (jak w wielu innych Zelda II segmenty), Castlevania III: Klątwa Drakuli zapewne zapewnią wiele rozgrywki, której szukasz. Warto jednak to zauważyć Castlevania III nie koncentruje się na eksploracji, jak inne tytuły z tej serii, więc nie kupuj tej gry, oczekując klasycznej gry Metroidvania. Castlevania III jest prequelem oryginalnej gry, dzięki czemu jest świetnym początkiem dla każdego, kto chce wskoczyć do długiej serii.

Dostępne w Kolekcja rocznicowa Castlevania, dostępne na PS4, Xbox One, Steam i Switch

Najlepsze gry NES wszechczasów 15

Jeśli chodzi o przewijane w bok beat-em-upy, nie ma lepszej serii w NES niż Podwójny smok, fantastyczny wpis w podstawowy, aczkolwiek obecnie w większości nieistniejący, rodzaj gier arkadowych. W Double Dragon II: Zemsta, gracze mają za zadanie pomścić śmierć Marion, dziewczyny Jimmy'ego Lee i Billy'ego, dwóch braci, którzy uciekli z ostatniej gry z nienaruszonym życiem. Pomimo podobieństwa nazwy do zręcznościowego oryginału, 8-bitowy port Double Dragon II różni się nieco od oryginału, oferując nowy tryb kooperacji. Dzięki rozszerzonej historii, nowym posunięciom dla każdego z graczy i doskonałemu zakończeniu, Double Dragon II: The Revenge to gra obowiązkowa, szczególnie dla fanów River City Ransom.

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 16

Po oryginalnej arkadzie Donkey Kong i działania następcze Mario Bros., Shigeru Miyamoto poprowadził swoją serię do wszechczasów, tworząc Super Mario Bros., legendarna, wszech czasów świetna platformówka, która reprezentuje jedną z najlepszych gier na NES. Mario to jedna z najbardziej znanych legend gier Super Mario Bros. oznacza, gdzie wszystko się zaczęło. Chociaż był absolutnie przewyższony przez jedną z kontynuacji NES, Super Mario Bros. to rytuał przejścia dla wielu graczy. Wyzywająca platformówka z Goombas, Piranha Plants, osnówką i oczywiście samym Bowserem. Ta gra jest legendarna z jakiegoś powodu i absolutnie warto spróbować przynajmniej raz. Chociaż nie jest to najlepsza gra na NES – ani nawet najlepsza Mario gra na NES – to absolutnie gra obowiązkowa.

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 17

Kid Icarus to gra przygodowa zamknięta w motywach greckiej mitologii, czasami zapomniana we współczesnych grach poza solidną grą 3DS z 2011 roku i występami Pit w Smash Bros. Z tych wyglądów zainteresowanie Kid Icarus seria odrodziła się, więc możesz zainteresować się pierwszą grą Pit. Jeśli tak, spodziewaj się dłuższej przygody dla świętych skarbów, trzech bossów walczących ze strażnikami tych skarbów i ostatecznej walki bossów z Meduzą. W zależności od wydajności możesz także otrzymać inne zakończenie, jedną z pierwszych gier, która zapewni pewnym zaawansowanym graczom nową zawartość w zależności od ich wyborów i działań.

Grywalny na Nintendo Switch online

Najlepsze gry NES wszechczasów 18

Korzystając z urządzenia peryferyjnego NES Light Gun, będziesz w stanie zemścić się na nieznośnych kaczkach w technicznie jednej z pierwszych strzelanek FPS. Rozgrywka jest tak prosta, jak celowanie i strzelanie w ramach czasowych podanych w każdej rundzie, ale mimo to jest całkiem fajna zabawa. Należy jednak pamiętać, że ta gra nie będzie działać na telewizorach HD. NES Light Zapper wymaga staromodnego wyświetlacza CRT, aby wykrywanie trafienia działało poprawnie. Jeśli używasz nowoczesnego telewizora, nie będziesz w stanie grać w tę grę bez użycia szalonych taktyk emulacji (chociaż wersja Wii U stanowi dobry zamiennik). Nadal, Polowanie na kaczki to świetna gra i zdecydowanie warto spróbować, jeśli możesz.

Dostępne w wirtualnej konsoli Wii U

Najlepsze gry NES wszechczasów 19

Pierwszy z dwóch Mega człowiek gry, które zdobią tę listę, Mega człowiek 3 kontynuuje solidną ofertę gier na NES, powtarzając rozgrywkę po raz pierwszy widzianą w pierwszych dwóch wpisach serii. W obu przypadkach jest wiele do kochania Mega człowiek 2 i Mega człowiek 3, z tym, jak pomogli ustalić tradycje serii i utorowali drogę na później Mega człowiek gry na SNES i Mega Man X seria tytułów. Dla tych, którzy grali Mega człowiek 2 i szukają czegoś więcej lub znalezione Mega człowiek 2 być zbyt łatwym Mega człowiek 3 stanowi doskonałe wyzwanie i ekscytujące podejście do serii platformówek akcji. Przede wszystkim jednak Mega człowiek najlepiej zapamiętać za wprowadzenie fanów serialu do psiego pomocnika Mega Mana, Rusha.

Dostępne w Kolekcja Mega Man Legacy, dostępne na PS4, Xbox One, Steam i Switch

Najlepsze gry NES wszechczasów 20

Oryginalna rosyjska gra logiczna, Tetris oznacza, że ​​po raz pierwszy oprogramowanie do gier zostało wyeksportowane ze Związku Radzieckiego do Ameryki Północnej, i jaka to była gra. Tetris został wydany, ponownie wydany i przerobiony na praktycznie każdym systemie, jaki można sobie wyobrazić, ale wersja NES pozostaje jedną z najlepszych. Tetris jest prostą grą, która być może jest zbyt prosta, aby opisać ją bardzo szczegółowo. Podstawowe kroki, które musisz wykonać, aby pokonać grę, to ustawienie linii Tetromino w celu wyczyszczenia każdej linii, odblokowanie „Tetris”, gdy usuniesz cztery linie na raz, absolutnie możliwe maksimum. Gra jest nadal kochana i doceniana, ale jej dostępność na tak wielu innych platformach może sprawić, że ogólnie będzie trudna do sprzedania dla NES.

Sprawdzić Puyo Puyo Tetris, Tetris 99, lub Efekt Tetris jeśli jesteś zainteresowany grą!

Najlepsze gry NES wszechczasów 21

Bionic Commando to strzelanka z przewijaniem bocznym z zaczepem: bioniczne ramię! Korzystając z bionicznego ramienia, możesz zmagać się z dołami i skalować ściany. Jest to dość prosta mechanika, ale popularna, która przygotowała grunt pod wiele mechaniki ruchu opartej na chwytakach w późniejszych tytułach i nadal zapewnia świetną zabawę w tym tytule. Ponadto historia gry jest całkowicie szalona. Przynajmniej wersja nieamerykańska. W Japonii ta gra polega na zabiciu wskrzeszonego Hitlera. Na końcu twarzy faceta eksploduje nawet grafika, która według standardów NES jest całkowicie hardkorowa! Podczas gdy nie walczysz z Hitlerem w amerykańskiej wersji, nadal walczysz z facetem, który wygląda bardzo podobnie do niego, z złoczyńcami przypominającymi nazistów. To szalona gra, ale jedna z pierwszych tego rodzaju, co sprawia, że ​​jest to obowiązkowa gra dla wszystkich zainteresowanych zwariowanymi historiami. Gra została przerobiona i ponownie uruchomiona w ostatniej generacji konsoli i jest dostępna na PC.

Ulepszony remake, Bionic Commando: Rearmed, jest dostępny na Steamie.

Najlepsze gry NES wszechczasów 22

Excitebike to wczesna gra wyścigowa opracowana przez Nintendo dla systemu. Chociaż jest to głównie side-scroller 2D, Excitebike pozwala skakać między samolotami podczas wyścigu i używać pochylni, aby wykonywać chore skoki. Jeśli uda ci się pokonać tor, kontrolując przyśpieszenie i unikając wrogów, prawdopodobnie uda ci się dotrzeć do końca stosunkowo szybko. To prosta gra, ale fajna. Nowsze porty dodają nawet funkcję gry wieloosobowej, co znacznie zwiększa odtwarzalność gry. Excitebike był nieaktywny przez długi czas, ale możesz chcieć go podnieść po przejściu przez Excitebike-temat na etapie Mario kart 8 Deluxe.

Grywalny na Nintendo Switch online