Najlepsze gry wieloosobowe na Androida

Jeśli chodzi o gry wieloosobowe, popularność pojawia się na fali. Na początku 2010 roku MOBA zwyciężyła nad większością innych gatunków gier konkurencyjnych, inspirując niezliczone ligi graczy do tworzenia i wypychając e-sport na światło dzienne. W 2016 roku wydano Overwatch inspirowane niezliczonymi grami z gatunku hero-shooter, w tym Paladyni i Łobuziści. W zeszłym roku wydano PlayerUnknown's Pola bitewlub PUBG, sprawił, że nowy gatunek znalazł się w centrum uwagi: Battle Royale, gatunek gry, w którym do 100 graczy walczy o zwycięstwo nad sobą. Pomimo popularności PUBG, rok później gra została już przyćmiona przez nowy wpis w gatunku: Fortnite: Battle Royale.

Najlepsze gry wieloosobowe na Androida 1

Nawet jeśli nie grasz regularnie w gry wideo, prawdopodobnie o tym słyszałeś Fortnite. Popularność gry jest nieunikniona, podobnie jak Pokemon Go zaledwie dwa lata temu. Obie gry są popularne z tych samych powodów: obie są darmowe i oba są dostępne na platformy mobilne. Mimo że Fortnite: Battle Royale (sama jest wydzieleniem oddzielnej gry znanej jako Fortnite) zaczął życie Windows, Mac, PS4 i Xbox One zeszłej jesieni, stał się coraz bardziej popularny po dwóch dużych wydarzeniach. Po pierwsze, uruchomienie PUBG na konsolach jako wyłączny Xbox dał właścicielom PS4 powód do skoku Fortnite koniec PUBG, dzięki dostępności gry w tym systemie. Po drugie, uruchomienie Fortnite jako darmowa gra na iOS, a kilka miesięcy później Android nagle obniżył barierę wejścia dla każdego, kto ma iPhone'a lub iPada, natychmiast czyniąc grę atrakcyjną dla każdego, kto chce ją wypróbować.

Najlepsze gry wieloosobowe na Androida 2

Pierwszą rzeczą, o której zauważysz Fortnite kiedy przejdziesz do menu (po zainstalowaniu dodatkowych danych), zależy od urządzenia, na którym grasz. Na nowszych telefonach, takich jak Pixel 4 lub Galaxy uwaga: 10, zobaczysz wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości wypełniony wyraźną grafiką i gładkimi teksturami. Niestety na starszych lub słabszych urządzeniach zobaczysz krawędzie wypełnione postrzępionymi liniami i niestety słabe tekstury. Nie można go odtworzyć, ale wygląda gorzej, niż można się spodziewać, zwłaszcza na dość nowych urządzeniach lub tabletach z większymi wyświetlaczami.

Niezależnie od tego, po utworzeniu konta możesz zacząć skakać do gier, aby zdobywać łupy i próbować zniszczyć wrogów. Fortnite zaczyna się od podstawowego domyślnego awatara, ale grając w grę, możesz w końcu awansować, kupować ubrania, stroje i inne zmiany za pomocą waluty w grze, i ogólnie zmieniać zachowanie swojej postaci w świecie Fortnite. Gra ma również system XP, na który należy zwrócić uwagę, ponieważ poziomy gry resetują się z każdym „sezonem” oferowanym w Fortnite. Pory roku zmieniają się w różnych stylach rozgrywki i aktualizacjach, a nawet mogą zmieniać wygląd świata, jak widzieliśmy w przypadku wydarzeń takich jak Fortnite kometa, która trafiła na mapę w 2018 roku.

Najlepsze gry wieloosobowe na Androida 3

Po znalezieniu meczu zostaniesz sparowany z 99 innymi graczami, aby wziąć udział w bitwie Royale 1 na 99. Gra odradza cię w głównym obszarze, w którym możesz biegać, czekając na innych graczy, ale gdy lobby zostanie zapełnione, odrodzisz się w charakterystycznym latającym budynku Fortnite. Jeśli grałeś w grę Royale Battle PUBG wcześniej będziesz wiedział, jak to będzie. Ty i pozostali 99 graczy wybieracie miejsce, w którym można wyskoczyć z autobusu krążącego w powietrzu. Po wykonaniu skoku możesz zacząć kontrolować swoją postać, zmieniać jej ruch i dążyć do miejsca, w którym wyląduje na ziemi. Po prawej stronie wyświetlacza znajduje się przycisk ułatwiający wybór, kiedy zamierzasz pociągnąć spadochron, aby rozpocząć lądowanie. Nie będziesz chciał ciągnąć za wcześnie ani za późno; zamiast tego celuj w środek ziemi, aby jak najszybciej dostać się na ląd bez szkody.

Po wylądowaniu uzyskasz dostęp do całej biblioteki elementów sterujących i umiejętności w grze. Każdy Fortnite gracz rozpoczyna podróż do zniszczenia pozostałych 99 graczy dużym młotem jako bronią do walki w zwarciu; wszystko inne, musisz znaleźć na ziemi. Ikony przełączników broni znajdują się na dole wyświetlacza, w układzie podobnym do MinecraftWłasne pole przełączania przedmiotów na dole wyświetlacza. Na początku gry będziesz mieć swój młotek i niewiele więcej, ale zmieni się to podczas eksploracji mapy. Biegając po świecie, znajdziesz przedmioty, które możesz dodać do swojej torby, w tym broń, taką jak broń palna i inna broń biała, mikstury i wiele innych. Bieganie i odkrywanie pobliskich budynków jest kluczem do przetrwania w grze.

Najlepsze gry wieloosobowe na Androida 4

Walcząc po wyspie, musisz upewnić się, że zmierzasz we właściwym kierunku. Możesz eksplorować wyspę, jeśli chcesz, ale podobnie jak większość innych gier Battle Royale, musisz zbliżyć się do centrum, aby przeżyć. W trakcie gry na wyspie zbliża się „burza”, która zbliża się do promienia wyspy i zmusza do poruszania się po całym świecie. Jeśli złapie Cię burza, zaczniesz przyjmować obrażenia, dopóki się z niej nie wydostaniesz, co ułatwi innym graczom zabranie cię i zabicie. w odróżnieniu Aureola lub Call of Duty, w grze nie ma odrodzenia. Kiedy umarłeś, umarłeś. Możesz obserwować resztę meczu, ale to wszystko dla ciebie. W końcu taki jest pomysł na gry Battle Royale: w całej grze może być tylko jeden zwycięzca, a jeśli zostaniesz zabity, to nie ty.

Najlepsze gry wieloosobowe na Androida 5

Fortnite, pomimo tego, że jest tak popularny, należy do tej listy z wielu powodów. To najlepsza gra dla wielu graczy, w której dosłownie miliony graczy walczą między sobą w grach każdego dnia. Mimo że popularność gry nieuchronnie maleje, ponieważ staje się ona kolejną grą mobilną, w którą grają ludzie, Fortnite prawie na pewno tu zostanie. Gra jest dość luźna przy zakupach w aplikacji, zamiast tego pozwala ci grać w nią, jak chcesz i kupować zawartość po odblokowaniu, jeśli chcesz. Skrzynie z łupami są tutaj, ale łatwo się do nich przystosować i zdobywasz je po bitwach. Ogólny, Fortnite jest doskonałym przykładem dobrze wykonanych gier online dla wielu graczy. To świetna zabawa, każdy może w nią grać z łatwością, a pomimo niektórych tekstur o niskiej rozdzielczości na starszych lub mniej zasilanych urządzeniach, wygląda fantastycznie.

Aby pobrać, musisz użyć własnej witryny Epic Fortnite na telefon, ponieważ nie jest on obecnie dostępny w Google Play. Udaj się na stronę Epic, korzystając z link tutaj lub przycisk u góry Fortnite przejrzyj i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać grę.