Najlepsze i najbardziej znane aplikacje na Androida dekady (2010-2019)

Najlepsze aplikacje biurowe Microsoft Office dla Androida 2010 był wielką dekadą dla technologii mobilnych. Android i iOS miały w tym momencie zaledwie rok lub dwa lata i oba miały duży rozwój. Smartfony przeszły z jednordzeniowego procesora na osiem rdzeni, mniej niż 1 GB pamięci RAM do 12 GB i mniej niż 4 GB pamięci do 1 TB. Oprogramowanie ewoluowało również na przestrzeni dekady. Nowe standardy konstrukcyjne stały się normą, telefony mogły obsługiwać większe obciążenia, a ludzie po prostu wymagali więcej od małych komputerów w kieszeniach. Oprogramowanie zrobiło ogromny skok w 2010 roku, podobnie jak sprzęt. Zidentyfikujmy kilku dużych graczy, którzy mieli duży wpływ w ciągu ostatniej dekady.

Na potrzeby tej listy pomijamy pewne oczywiste wybory. Niektóre z tych opcji obejmują FacebookGmail YouTubei Twitter. Te aplikacje są dołączane do popularnych serwisów jeszcze przed dekadą i i tak będą popularne. Ponadto będziemy omijać aplikacje wirusowe, takie jak Timely i Prisma, ponieważ były wtedy zabawne, ale generalnie nie wywierały trwałego wpływu. Lista jest uporządkowana alfabetycznie.

Aplikacje Adobe

Darmowe

W 2010 roku Androidowi brakowało wielu rzeczy. Wśród nich był przyzwoity edytor zdjęć, edytor wideo i inne narzędzia dla artystów i fotografów. Wiele osób oceniało brak Photoshopa dla Androida, dopóki Adobe nie wydało Photoshopa dla Androida. Gigant oprogramowania wydał także dwie inne aplikacje Photoshop, Illustrator Draw, aplikację Lightroom Mobile i zakończył dekadę za pomocą Adobe Premiere Rush. Adobe ma również jeden z najbardziej rozpoznawalnych czytników PDF z Adobe Acrobat oraz znakomity skaner dokumentów z Adobe Scan. Minie trochę czasu, zanim mobilne wersje tych aplikacji będą pasować do mocy i funkcjonalności odpowiedników na komputery, ale podstawy są już gotowe.

Adobe miał również pomoc innych programistów w tej przestrzeni. Inne znaczące aplikacje w tej kategorii to Snapseed, PowerDirector, ActionDirector, KineMaster, Pixlr, AirBrush, SketchBook firmy Autodesk, PicsArt i wiele innych. To naprawdę zachęcające, aby zobaczyć, że zaczęliśmy dekadę praktycznie bez niczego, a skończyliśmy z dość solidnym zestawem opcji. Zapewniamy, że narzędzia specyficzne dla twórców nie będą stanowić problemu dla właścicieli telefonów komórkowych w kolejnej dekadzie. W tej chwili wszyscy czekamy na udoskonalenie.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Zrzut ekranu Adobe Lightroom 2019

Bluestacks

Darmowy / $4 miesięcznie / 40 USD rocznie

Bluestacks technicznie nie jest aplikacją, ale z łatwością jest najpopularniejszym emulatorem Androida na PC. Bluestacks mogły nie być pierwsze, ale zdecydowanie najbardziej wpływowy w uprawie. Aplikacja zapoczątkowała całą branżę dla osób, które chcą grać w gry mobilne lub korzystać z aplikacji mobilnych na komputerze stacjonarnym. Bluestacks był nie tylko popularny – współpracował również z MSI, aby go stworzyć MSI App Player aplikacja na laptopy tej firmy. Pod koniec dekady popularność platformy zachęciła nawet oficjalne emulatory do nowszych gier mobilnych, takich jak PUBG Mobile i Call of Duty: Mobile. Nigdy nie było o czym rozmawiać, ale od czasu jego premiery w 2009 roku odniósł dziesięć lat względnego sukcesu.

Oczywiście są też inne wybitne emulatory, w tym Nox, KoPlayer i GameLoop. Branża była również wspierana przez byłych wielkich emulatorów, takich jak LeapDroid i Andy, przynajmniej do czasu, gdy podejrzane praktyki Andy uniemożliwiły rekomendowanie ludziom, a Google kupił LeapDroid. Rynek emulatorów nie jest seksowny, ale jest popularny, a Bluestacks jest na szczycie od niemal całej dekady.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Duolingo

Darmowy / $9.99 na miesiąc

Duolingo jest prawdopodobnie najpopularniejszą aplikacją do nauki języków w Internecie Google Play Store. Uderzył w każdy pojedynczy znacznik wyboru. Jest całkowicie darmowy dla wszystkich swoich języków. Ponadto jest przyjemny w użyciu, korzysta z gier itp., Aby utrzymać zaangażowanie użytkowników, i jest dobry dla osób w każdym wieku. Uderzył w Sklep Play jak pociąg towarowy i z łatwością zdobył nasz wybór najlepszej aplikacji na Androida z 2013 roku. Aplikacja ma co najmniej 100 milionów pobrań ponad 8 miliony recenzji w Sklepie Play i pomimo wprowadzenia opcji premium ludzie nadal ją uwielbiają. Wersja premium dodaje pewne dodatki, które nie są konieczne, ponieważ podstawowa aplikacja nadal działa w ten sam sposób.

Istnieją inne świetne aplikacje edukacyjne. Khan Academy (Khan Academy Kids), Udemy, Memrise, Mondly, Rosetta Stone, edX, LinkedIn Learning, Coursera, Brainly i wiele innych. Jednak Duolingo uderzyło w akord, który pomógł we właściwym pobudzeniu edukacji mobilnej. Google Play sprawiło, że jest to aplikacja roku zarówno w 2013, jak i 2014 roku. W dzisiejszych czasach nie ma tego tak wiele w oczach opinii publicznej, ale bez niego dekada nie byłaby taka sama.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Ostateczny zrzut ekranu Duolingo 2019

Google Assistant vs Amazon Alexa vs Siri

Darmowe

Siri wystartował w 2010 roku, aby masowo wychwalać. Generował memy, wyprzedzał swoje czasy i od tego momentu pojawiał się na wszystkich nowych iPhone'ach. Asystent Google zaczął życie na tyle pokornie, jak Google Now na początku 2010 roku, zanim został Google Assistant w 2016 r. Wreszcie Amazon Alexa dołączyła do czatu w 2014 roku. Cała trójka natychmiast zaczęła ze sobą konkurować o udział w rynku i uwagę. Ponadto wszystkie trzy aplikacje ostatecznie przeszły na gadżety inteligentnych domów, takie jak Google Home, Amazon Echo i Apple HomePod, gdzie bitwa trwa do dziś. Jeśli chodzi o aplikacje, ogólny konsensus jest taki Google Assistant jest najlepszym psem w tej walce.

Wszystkie trzy usługi mają swoje wzloty i upadki, kontrowersje i sukcesy, plusy i minusy. Wszyscy odrodzili memy, pojawili się w programach telewizyjnych i mają własne sekcje w lokalnym Best Buy. W rzeczywistości, gdybyśmy musieli wybrać tylko jedną, te trzy aplikacje mogłyby być największymi i najbardziej wpływowymi aplikacjami całej dekady. Jednak rok 2019 zakończył się tym, że cała trójka zebrała się, aby inteligentne domy mniej ssały, więc ta walka może się zakończyć wcześniej niż później.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Google App to jedna z najlepszych aplikacji kalendarza księżycowego na Androida

Dysk Google a pakiet Microsoft Office

Darmowe / Różne

Dysk Google i Microsoft Office to dwa dominujące pakiety biurowe na Androida. Dysk Google jest najpopularniejszą opcją, ale pakiet Microsoft Office ma również spory udział profesjonalistów. Dysk Google wkroczył do boju, z 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej i całkowicie darmowym pakietem biurowym. Szybko stał się ulubieńcem studentów, licealistów i innych bardzo cennych grup demograficznych. Tymczasem Microsoft pięknie dostosował się do współczesności dzięki niedrogiemu pakietowi subskrypcji dla aplikacji mobilnych i stacjonarnych.

Ta walka nie była tak publiczna jak wirtualna asystentka, ale mimo to pomogła ukształtować krajobraz mobilnego biura. Do tej pory istnieje niewiele opcji o takiej mocy, jak te dwie, a większość ludzi i witryn internetowych na ogół określa je jako najlepsze opcje pierwsza i druga. Podobnie jak w przypadku aplikacji Adobe, urządzenia mobilne na początku dekady nie były dobrze obsługiwane. Teraz ma dwa.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Dysk Google to jedna z najlepszych aplikacji do przesyłania danych dla systemu Android

IFTTT i Tasker

Darmowy / $3Odpowiednio .49

W przeciwieństwie do większości uczestników z tej listy, IFTTT i Tasker nie są tak naprawdę konkurentami. Robią podobne rzeczy, ale nigdy nie czuli się ani nie zachowywali jak konkurenci. IFTTT jest prostszy, a Tasker jest bardziej hardkorowy, ale oba działają, aby pomóc ludziom w automatyzacji zadań. Tasker rozpoczął dekadę na szczycie, umożliwiając użytkownikom Androida automatyzację różnych zadań. Od dawna uważana była za jedną z najlepszych aplikacji dla Androida na świecie. Z drugiej strony IFTTT rozwiązuje bardziej nowoczesne problemy i obsługuje najnowsze technologie, takie jak inteligentne urządzenia domowe i łatwiejsze rzeczy, takie jak pobieranie zdjęć z Instagram.

Trzeba przyznać, że IFTTT to aplikacja do automatyzacji, która pokonuje te dni, ponieważ ciągłe aktualizacje polityki prywatności Google Play wciąż hamują postępy Taskera. Możesz go używać do automatycznego robienia wielu rzeczy, a także obsługuje aplikacje wirtualnych asystentów, takie jak Google Assistant i Amazon Alexa W rzeczywistości zapewnia bezpośrednie wsparcie dla ponad 600 aplikacji i różnych urządzeń, w tym Fitbit, głośników Sonos i Honeywell. Być może nie jest to haker, jeśli chodzi o rozpoznawanie nazw, jak wielu na tej liście, ale chyba że wkrótce nastąpi drastyczna zmiana, IFTTT odegra dużą rolę w następnej dekadzie.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Instagram i Snapchat

Darmowe

Pominęliśmy Facebook i Twitter ponieważ oba były popularne już na początku dekady. Jednak Instagram uruchomiona w 2010 roku, a Snapchat w 2011 roku. Obie aplikacje rozpoczęły sejsmiczną zmianę ze standardowych, oldschoolowych mediów społecznościowych na bardziej mobilne. Obie aplikacje zyskały na popularności w ciągu dekady i obie mają podobne pomysły z różnymi wykonaniami. Instagram to aplikacja społecznościowa, w której pierwsze zdjęcia mają funkcję opowiadań, dzięki której możesz być na bieżąco z tym, co robią ludzie. Snapchat to usługa przesyłania wiadomości z pierwszymi zdjęciami z innymi funkcjami przesyłania wiadomości i funkcją własnych historii.

Te aplikacje trafiły do ​​Internetu w wielkim stylu. Wiele istniejących aplikacji społecznościowych wypożyczyło funkcję Historie Snapchata, w tym Instagram. Facebook konkurował przez bezpośrednie kupowanie Instagram. Obie aplikacje miały ogromne przeprojektowania, dodatki do funkcji, a czasem nawet problemy w ciągu dekady. Jednak oba są teraz tak silne, jak to tylko możliwe. Obie aplikacje sprawiły, że fotografia mobilna stała się rzeczą, która pomogła ukształtować krajobraz mobilny przez resztę dekady. Jak myślisz, dlaczego jeszcze recenzenci tak bardzo skupiają się na aparatach? To z powodu 1.2 miliard ludzi, którzy korzystają z tych dwóch aplikacji.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Instagram  - najlepsze aplikacje deskorolkowe

Nova Launcher

Darmowy / $4.99

Nova Launcher jest jednym z najbardziej oczywistych wyborów na tej liście i wiele osób z tego powodu pominie ten akapit. Przejdźmy do podstaw. Nova Launcher została uruchomiona prawie dekadę temu i jest jedną z najłatwiejszych rekomendacji w całym Sklepie Play. Jest to jeden z najpopularniejszych programów uruchamiających na Androida, który z każdym rokiem zachowuje nowoczesność i jest wystarczająco dostosowywalny do potrzeb większości ludzi.

Gdybym miał nikiel za każdym razem, gdy widziałem, jak ktoś mówił, że inna osoba powinna po prostu użyć Nova Launcher, mógłbym przejść na emeryturę na mojej prywatnej wyspie. Było kilka innych niesamowitych wyrzutni, w tym Action Launcher 3, Wyrzutnia krzeseł ogrodowych i niektóre młode osoby rozpoczynające działalność, takie jak Hyperion Launcher i Evie Launcher. Jednak oprócz surowych numerów pobrań (Hello Launcher i GO Launcher mają więcej), Nova jest najlepszym psem i spędził tam prawie całą dekadę. To wyjątkowa długowieczność.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Nova Launcher to jedna z najlepszych aplikacji na Androida

Sling TV

Bezpłatny okres próbny / 30-45 USD miesięcznie + opcje

Sling TV to aplikacja na żywo, która zapoczątkowała trend aplikacji na żywo na urządzenia mobilne. To nie był pierwszy taki przypadek, a historia sięga kilku lat. Jednak Sling TV jest pierwszym, który widział wystarczająco dużo sukcesów, aby być czymś. Przemysł szybko się rozwinął Hulu tv, YouTube TV, AT&T TV (dawniej DirecTV Now) i PlayStation Vue przed upadkiem Vue w 2019 roku. Jednak Sling TV jest nadal pionierem w tym segmencie, nawet jeśli niektórzy konkurenci mają lepsze funkcje.

Sling TV ma jednak sporo dobrych funkcji. Styl a la carte różni się od standardowej telewizji kablowej, a nawet innych aplikacji do strumieniowego przesyłania telewizji na żywo, dlatego pozostaje jedną z najbardziej unikalnych opcji w tym segmencie. Oczywiście konkurenci otrzymują częściowe uznanie za uczynienie z tego rzeczy, na którą ludzie mają wybór, i nie bylibyśmy zszokowani, gdyby subskrypcje telewizji kablowej nadal spadały, chyba że dostawcy telewizji kablowej zmodernizowali swoje opcje.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Klawiatura Swype

Darmowy / $2.99

Klawiatura Swype była z pewnością najbardziej kultową aplikacją pierwszej połowy dekady. Gboard i SwiftKey wraz z Fleksym i innymi ostatecznie uzurpowali kultowego Swype, ale większość z nich musiała skopiować cechę charakterystyczną Swype, aby to zrobić. Swype był pierwszą klawiaturą z pisaniem gestami i na początku 2010 roku, a pisanie gestami było znakomite. Przechwycił także Rekord Guinnessa dla najszybszej wiadomości tekstowej w 2010 roku i może to być najlepszy impuls marketingowy, o jakim mogła marzyć. Aplikacja spędziła lata jako aplikacja wstępnie zainstalowana przed wydaniem Play Store i był to dobry dzień, kiedy to zrobiła.

Jednak, podobnie jak wszystkie produkty, Swype padł ofiarą naśladowców. Gboard i Swiftkey dodali krótkie pisanie gestami, aby utrzymać swoje miejsca na górze klawiatury. Inne klawiatury, takie jak Fleksy, również używają gestów, ale w bardziej unikalny sposób. Swype był pierwszy, ale teraz prawie każda klawiatura Androida ma tę funkcję. Niestety wszystkie te klawiatury, a także spowolnienie w rozwoju, wypchnęły Swype z rynku i oficjalnie zamknęły swoje podwoje w 2018 roku.

POBIERZ NA APKMIRROR!

klawiatura swype

Jeśli przegapiliśmy jakieś świetne aplikacje na Androida, opowiedz nam o nich w komentarzach. Możesz także kliknąć tutaj, aby sprawdzić nasze najnowsze aplikacje i listy gier na Androida!