Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze kraje, z których można zaopatrywać się w produkty marek własnych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze kraje, z których można zaopatrywać się w produkty marek własnych

Więc znalazłeś świetny produkt w dochodowej niszy, ale gdzie na świecie powinieneś zaopatrywać się w produkt gwiazdy rocka?

Co to jest prywatne oznakowanie?

Najpierw krótkie podsumowanie dotyczące prywatnego etykietowania.

Prywatne oznakowanie ma miejsce, gdy kupujesz tani produkt z półki (zwykle od zagranicznego dostawcy), wprowadzasz do niego niewielkie zmiany i sprzedajesz go pod własną marką własną —Amazon sama sprzedaje ponad 150 000 produktów marek własnych.

W przeciwieństwie do tego, dostawa wysyłkowa ma miejsce, gdy kupujesz produkt producenta i odsprzedajesz go bez uderzania w markę, podczas gdy białe etykiety mają miejsce, gdy gotowy produkt jest oferowany przez producenta więcej niż jednej marce lub sprzedawcy.

W private labelingu wartość dodana wynikająca z personalizacji produktu i rozwijania marki często skutkuje wyższymi marżami. W tym sensie jest bardziej zrównoważony niż większość innych modeli biznesowych e-commerce.

Jeśli chcesz rozpocząć własną działalność Amazon Marka własna FBA, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem tutaj.

Po znalezieniu produktu Rockstar następnym krokiem jest przeszukanie wszystkich dostępnych źródeł i znalezienie odpowiedniego dostawcy.

Przyjrzyjmy się najlepszym miejscom na świecie, z których można zaopatrywać się w produkty marek własnych.

#1

Chiny

Gdzie znaleźć chińskich dostawców

Nie bez powodu Chiny są nazywane fabryką świata, więc naturalnie znajdują się na szczycie naszej listy najlepszych krajów, z których można zaopatrywać się w produkty marek własnych.

Chiny mają:

 • druga co do wielkości gospodarka świata, zaraz po USA;
 • najbardziej zaawansowana infrastruktura importowo-eksportowa w Azji;
 • miliardowa siła robocza (ok, 778 milionów); I
 • dziesięcioleci doświadczenia w produkcji.

Dlaczego warto zaopatrywać się w Chinach?

Największym ciosem Chin jest ich wykwalifikowana i ogromna siła robocza w połączeniu z dojrzałą infrastrukturą produkcyjną.

Rekommenderad:  Redmi Pad 5G pokazał się po raz pierwszy

Dla sprzedawców oznacza to, że łatwiej jest znaleźć dostawcę praktycznie wszystkiego w Chinach niż gdziekolwiek indziej na świecie.

Jej doświadczenie zarówno w produkcji niskobudżetowej, jak i zaawansowanej technologicznie oznacza również krótsze czasy realizacji i prostsze łańcuchy dostaw.

Ponadto bardzo łatwo jest znaleźć dostawców na Alibaba, podczas gdy znalezienie dostawców w innych krajach zajmuje trochę więcej czasu i cierpliwości.

Prawie jedna trzecia wszystkich produkowanych towarów na świecie jest wytwarzana w Chinach.

Dlaczego warto zaopatrywać się poza Chinami?

Jeśli Chiny są tak dobre dla sprzedawców marek własnych, po co szukać dostawców gdzie indziej?

Chiny i Stany Zjednoczone zwarły się w wojnie handlowej, która prędko się nie skończy. Wysokie cła i bariery handlowe nałożone przez USA na Chiny (i odwrotnie) mogą być problemem dla sprzedawców e-commerce.

Po drugie, koszty pracy w Chinach wzrosły w ciągu ostatniej dekady do tego stopnia, że ​​niektóre chińskie firmy same przeniosły część swojej produkcji do pobliskich krajów, takich jak Wietnam, aby obniżyć koszty.

Inne problemy to rosnąca troska o środowisko i nieprzestrzeganie norm pracy.

Plusy i minusy pozyskiwania z Chin

Import z Chin jest opcją dla wielu sprzedawców e-commerce i będzie w najbliższej przyszłości, ale nie jest pozbawiony kilku wad.

Pozyskiwanie z Chin Profesjonaliści

 • Chińskie fabryki mogą dostarczać praktycznie wszystko (w tym produkty wysoce spersonalizowane)
 • Krótsze czasy realizacji dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji
 • Duża i wysoko wykwalifikowana siła robocza
 • Bardzo łatwo znaleźć dostawców (Alibaba, Canton Fair itp.)

Pozyskiwanie z Chin Wady

 • Trwająca wojna handlowa z USA
 • Rosnące koszty pracy
 • Bariery językowe i kulturowe

Chiny + 1 Strategia

Oznacza dokładnie to, co przychodzi ci na myśl, kiedy to czytasz. Koncepcja polega na tym, aby nie wkładać zbyt wielu jajek do chińskiego koszyka.

Aby walczyć z rosnącymi kosztami produkcji w Chinach, niektóre firmy przeniosły części swoich łańcuchów dostaw o niskim poziomie zaawansowania technologicznego w inne miejsce, zachowując jednocześnie część zaawansowaną technologicznie w Chinach kontynentalnych.

Jeśli sprzedajesz produkt składający się z wielu części lub sprzedajesz wiele produktów pod swoją marką, zastosuj China + 1 model może być dobrym rozwiązaniem.

#2

Wietnam

Gdzie znaleźć wietnamskich dostawców

Następne Chiny to fraza, która często pojawia się w handlu elektronicznym, a Wietnam zwykle pojawia się w tym samym zdaniu.

Obecnie jest tym, czym były Chiny kilkadziesiąt lat temu — ma:

 • Tania siła robocza;
 • produkcja mało zaawansowana technologicznie;
 • Podobna forma rządu.

Podczas wojny handlowej USA-Chiny import z Wietnamu do USA wzrósł o ponad 40 procent, podczas gdy z Chin spadł o około 14 procent.

Dlaczego warto zaopatrywać się w Wietnamie?

Wietnam jest jednym z największych ośrodków produkcyjnych w Azji Południowo-Wschodniej. Jego siła robocza jest 2x tańsza niż chińska ($20,99/godz., w porównaniu do $6.5/godz. dla Chin).

Znajduje się również tuż obok Chin i ma co najmniej cztery dobrze rozwinięte porty nad Morzem Południowochińskim, gospodarczym punktem zapalnym w regionie. To sprawia, że ​​import surowców od znacznie większego sąsiada jest łatwiejszy niż gdziekolwiek indziej.

Kraina Błękitnego Smoka ma również dość dobre wyniki w zakresie jakości. Niektóre znane marki, takie jak Nike i Samsung, zleciły znaczną część swoich łańcuchów dostaw do Wietnamu. Apple dostawca Foxconn również wskoczył na modę wietnamską.

Jest częścią umów o wolnym handlu, takich jak ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) oraz umowa UE-Wietnam, co dla sprzedawców oznacza, że ​​wietnamskie fabryki są zobowiązane do przestrzegania rygorystycznych norm produkcyjnych.

Największy eksport Wietnamu to:

 • Elektronika
 • Odzież i tekstylia
 • Obuwie i nakrycia głowy
 • Jedzenie i napoje

Nawiasem mówiąc, należą one do czołówki Amazon kategorie produktów od 2020 r.

Tekstylia i odzież należą do największych produktów eksportowych Wietnamu.

Pozyskiwanie z Wietnamu kontra Chiny

Z punktu widzenia kogoś, kto chce zaopatrywać się w produkty marek własnych, oto krótkie porównanie Wietnamu i Chin:

#3

Indie

Gdzie znaleźć indyjskich dostawców

Indie są czasami nazywane najpotężniejszym z MITI-V (sprytnie odczytywane jako „Potężna Piątka”), czyli pięciu krajów azjatyckich, które mają zastąpić Chiny jako światowa hala produkcyjna – lub przynajmniej nadrobić trochę luzu.

Pozostałe kraje to Malezja, Tajlandia, Indonezja i Wietnam.

Jest podobny do Chin na kilka sposobów:

 • Ma ogromną populację (1.3 miliard od 2019 r.) i aktywną siłę roboczą;
 • Ma wieloletnie doświadczenie w produkcji niskobudżetowej.

Dlaczego warto zaopatrywać się w Indiach?

Indie są szóstym co do wielkości krajem produkcyjnym na świecie. Jego koszt pracy jest około 6 razy tańszy niż w Chinach.

To powiedziawszy, jego pracownicy nie są tak wykwalifikowani jak chińscy, więc nie mogą jeszcze konkurować pod względem produkcji na wysokim poziomie.

Może to być jednak błogosławieństwem i przekleństwem dla Indii.

W miarę jak chiński przemysł produkcyjny nadal rozszerza się na terytorium zaawansowanych technologii dzięki inicjatywom takim jak Made In China 2025, Indie mogą nadrobić zaległości w niskokosztowej produkcji.

Angielski jest również językiem urzędowym w Indiach. Negocjacje z indyjskimi dostawcami mogą być łatwiejsze niż z dostawcami z Chin czy Wietnamu.

Co więcej, indyjscy producenci mają lepszą historię ochrony własności intelektualnej (IP) niż ich chińscy odpowiednicy — podrabianie jest powszechne wśród chińskich dostawców.

Jest to również jeden z czołowych krajów cyfrowych, a eksperci twierdzą, że w nadchodzących latach Indie mogą zająć ogromną część rynku montażu elektroniki. Wielkie marki, takie jak Huawei i Apple zaczęły inwestować lub budować własne fabryki w Indiach.

Heck, nawet Flipkart (który jest własnością Walmart) i Amazon przenieśli większość swojej produkcji marek własnych do Indii.

Powiązany odcinek podcastu: E232: How to Source from India with Meghla Bhardwaj of Global Sources

Dla sprzedawców idealne kategorie marek własnych do pozyskiwania z Indii obejmują:

 • Tekstylia
 • Wystrój domu i rękodzieło
 • Biżuteria i akcesoria
 • Telefony komórkowe i elektronika
 • Ekologiczne produkty
 • Skóra

Indie są największym producentem bawełny na świecie.

Jakie są wyzwania związane z zaopatrywaniem się w Indiach?

Indiom brakuje infrastruktury, którą mogą pochwalić się Chiny. Jego produkcja składa się z wielu fabryk typu mom-and-pop.

Ta chaotyczna branża stanowi dużą przeszkodę w skalowaniu produkcji. Ale w przypadku start-upów indyjscy dostawcy chętnie oferują niskie MOQ, aby zdobyć Twój biznes.

Siła robocza w Indiach również nie jest tak wykwalifikowana jak w Chinach, ale jej znacznie niższa cena jest bardzo atrakcyjna, jeśli szukasz pracochłonnych produktów marek własnych.

Czym jest marka w Indiach?

Dzięki Make in India, rządowej inicjatywie mającej na celu przekształcenie największej na świecie demokracji w globalne centrum projektowania i produkcji Indie stają się kolejnym dużym globalnym graczem.

Według rządu indyjskiego kampania zaowocowała pobudzeniem bezpośrednich inwestycji zagranicznych, innowacjami i ochroną własności intelektualnej.

#4

Meksyk

Gdzie znaleźć meksykańskich dostawców

Wszystkie inne wpisy na tej liście pochodzą z Azji, ale dostawców można znaleźć nie dalej niż w Ameryce Północnej.

Dlaczego warto zaopatrywać się w Meksyku?

Dla prywatnych sprzedawców z siedzibą w Stanach Zjednoczonych największą zaletą Meksyku jest jego bliskość do USA. Oznacza to niższe koszty wysyłki i krótsze czasy realizacji.

Wspólna granica ze Stanami Zjednoczonymi umożliwi również sprzedawcom z USA lub Kanady większy udział w procesie produkcji w celu zapewnienia jakości produktu.

Sprzedawcy mogą dużo zaoszczędzić na wysyłce ze względu na wspólną granicę Meksyku ze Stanami Zjednoczonymi.

Oprócz tego masz umowę Stany Zjednoczone-Meksyk-Kanada (wcześniej Północnoamerykańska Umowa o Wolnym Handlu lub NAFTA), której celem jest zniesienie ceł i ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w trzech krajach.

Koszty pracy w Meksyku są znacznie niższe niż w Chinach, ale nie tak niskie jak w Indiach czy Azji Południowo-Wschodniej.

Przemysł produkcyjny Meksyku specjalizuje się w:

 • Urządzenia medyczne
 • Metale
 • Tekstylia i odzież,
 • Skóra (Leon, Meksyk to światowa stolica butów)
 • Dobra konsumpcyjne

#5

Tajlandia

Gdzie znaleźć tajlandzkich dostawców

Kraina Uśmiechu charakteryzuje się mieszanką produkcji rolnej i produkcji high-tech.

Jest głównym beneficjentem Inicjatywy Belt Road, kierowanej przez Chiny kampanii mającej na celu rozwój infrastruktury i przyspieszenie wzrostu gospodarczego na obszarze historycznie znanym jako Jedwabny Szlak.

Dlaczego warto zaopatrywać się w Tajlandii?

Dla sprzedawców marek własnych Tajlandia może być dobrym wyborem dla produktów spożywczych i napojów, elektroniki i maszyn oraz produktów na bazie gumy (jest największym producentem kauczuku naturalnego na świecie).

Wadą Tajlandii jest to, że ma bardzo wysokie koszty pracy, więc próba pozyskiwania tam pracochłonnych produktów może być złym pomysłem.

Niektóre specjalizacje, które mogą sprawić, że Tajlandia będzie doskonałym miejscem dla sprzedawców marek własnych, to:

 • Guma
 • Jedzenie i napoje
 • Kosmetyki
 • Elektronika i maszyny (komputery i urządzenia)

Tajlandia jest czołowym producentem kauczuku naturalnego na świecie.

Inne opcje

Teraz znasz najlepsze kraje do pozyskiwania produktów marek własnych. Oto kilka innych typów, którym również możesz się przyjrzeć.

MITI-V

Reszta MITI-V lub „Potężna Piątka” (Malezja i Indonezja) również może być dobrym wyborem do pozyskiwania produktów marek własnych.

Malezja jest bogatym krajem i plasuje się w czołówce krajów regionu pod względem łatwości prowadzenia biznesu.

Indonezja (i Filipiny, jeśli o to chodzi) to raczkująca gospodarka archipelagowa z gęstą populacją, którą może wykorzystać, aby oferować konkurencyjne koszty pracy.

Inne miejsca z tanią siłą roboczą

Kraje takie jak Pakistan i Bangladesz również oferują stosunkowo tanią siłę roboczą.

Jedną z rzeczy, do której dąży Pakistan, jest partnerstwo gospodarcze z Chinami. Korytarz Ekonomiczny Chiny-Pakistan (CPEC) oraz inne chińskie inwestycje na Bliskim Wschodzie przyczyniły się w ostatnich latach do jego rozwoju.

Może to być realne miejsce dla tych, którzy szukają odzieży, produktów spożywczych i odzieży marek własnych.

Bangladesz jest również dobrym wyborem dla niskobudżetowej produkcji, ale eksportuje w zasadzie tylko odzież i tekstylia. Bardzo trudno będzie Ci znaleźć wiarygodnego dostawcę innych kategorii produktów.

Zaopatrzenie krajowe

Zaopatrywanie się w produkty marek własnych w kraju jest droższe niż offshoring, ale w niektórych przypadkach ma sens.

Jeśli koncentrujesz się na jakości produktu i budowaniu marki, najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w kraju. Łatwiej jest nadzorować produkcję, współpracując z lokalnym dostawcą, a konsumenci często uznają produkty wytwarzane lokalnie za produkty wyższej jakości.

Lokalne zaopatrzenie oznacza również krótsze łańcuchy dostaw i potencjalnie lepsze relacje z dostawcami. Ponadto nie będziesz musiał uczyć się polityki importowo-eksportowej innego kraju.

Jak znaleźć dostawców poza Chinami

Przechodzenie do trybu online

W większości będziesz mógł łączyć się z dostawcami za pośrednictwem katalogów online, z których najpopularniejsze to Alibaba i Global Sources.

Na tych stronach można znaleźć dostawców spoza Chin, ale są też strony internetowe, które oferują wybór producentów i firm handlowych dla określonych krajów.

Kilka dużych dla Indii to TradeIndia i Exporters India.

Vietnam Export to dobre miejsce, aby rozpocząć, jeśli chcesz zaopatrywać się w Wietnamie, podczas gdy ThaiTrade wymienia dostawców z Tajlandii.

Istnieje mnóstwo takich platform internetowych, więc dobrze będzie poszukać dostawców w Google.

Wyszukiwanie dostawców online to świetny sposób, jeśli chcesz zaopatrywać się w kraju, ponieważ lokalni producenci tak naprawdę nie korzystają z platform internetowych, chociaż istnieją witryny podobne do Alibaba dla dostawców z USA.

Uczestnictwo w targach

Ta opcja wymaga nieco więcej wysiłku, ale może być równie skuteczna.

Uczestnictwo w targach (mam nadzieję, że wkrótce znów będziemy mogli) to dobry sposób na spędzenie czasu z potencjalnymi dostawcami i natychmiastowe zbudowanie relacji.

Należy pamiętać, że istnieją wydarzenia ogólne, takie jak Chandigarh Mega Expo w Indiach, a także regionalne wydarzenia branżowe, takie jak Międzynarodowe Targi Mebli w Meksyku czy Wietnamska Wystawa Tekstyliów i Odzieży.

Uzyskiwanie skierowań

Znalezienie dostawców za pośrednictwem poczty pantoflowej jest również czymś do rozważenia, zwłaszcza jeśli zaopatrujesz się w kraju.

Spróbuj wykorzystać swoje kontakty zawodowe lub bądź aktywny w mediach społecznościowych, aby znaleźć firmę, z którą możesz współpracować.

Dostawcy poleceni przez innych są często wiarygodni i generalnie mogą wytwarzać produkty wysokiej jakości, ale zawsze dokładają należytej staranności.

Współpraca z agencjami zaopatrzeniowymi

Agenci lub firmy zajmujące się pozyskiwaniem dostawców mogą nadszarpnąć Twój portfel, ale eliminują znaczną część pracy nóg związanej ze znalezieniem dostawców.

Zwykle mają solidną sieć świetnych dostawców i mogą łatwo wyeliminować fałszywe firmy. Współpraca z agentem ds. zaopatrzenia może również pomóc w upewnieniu się, że Twoje produkty są wytwarzane zgodnie z przeznaczeniem.

Jeśli ma to sens dla Twojej firmy, na przykład gdy chcesz skupić się na rozwoju swojej marki, rozważ zlecenie procesu poszukiwania dostawców profesjonalistom.

Wniosek

Znalezienie odpowiedniego kraju, z którego można zaopatrywać się w produkty marek własnych, może być żmudnym procesem. Nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich.

Jednak znajomość wiedzy fachowej każdego kraju, powiązanych kosztów pracy i infrastruktury oraz tego, jak porównują się one z obecnymi miernikami (Chiny), jest pewnym sposobem na rozpoczęcie działań.

Czy przegapiliśmy dobre miejsce do pozyskiwania produktów marek własnych? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Table of Contents