Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze możliwości zarabiania pieniędzy i praca zdalna dla bibliotekarzy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze możliwości zarabiania pieniędzy i praca zdalna dla bibliotekarzy

Jeśli zastanawiałeś się, czy istnieje coś takiego jak praca zdalna dla bibliotekarzy, czytaj dalej, a będziesz mile zaskoczony!

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają zawód bibliotekarza. Miłość do książek i wiedzy oraz dzielenie się tą pasją z innymi są siłą napędową tej kariery. Korzyści z posiadania dyplomu z bibliotekoznawstwa są liczne. Po uzyskaniu dyplomu uzyskasz kwalifikacje do różnych prac i będziesz miał możliwość pracy z wieloma ludźmi.

Podczas gdy wielu bibliotekarzy rozpoczyna swój zawód z zamiarem pracy w bibliotece, możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że istnieje wiele możliwości zarabiania pieniędzy w Internecie i pracy zdalnej dla bibliotekarzy.

Czy naprawdę istnieją zdalne prace dla bibliotekarzy?

Odpowiedź brzmi tak! Dzięki internetowi bibliotekarze mają wiele możliwości i możliwości pracy zdalnej! Bibliotekarze mają i zarabiają pracując z domu.

Oto lista możliwości zarabiania pieniędzy i pracy zdalnej dla bibliotekarzy!

1. Bibliotekarz zasobów cyfrowych B2B

Jako bibliotekarz zasobów cyfrowych B2B będziesz pracować w imieniu firmy lub organizacji w celu filtrowania informacji do innej firmy. Bibliotekarze zajmujący się zasobami cyfrowymi dbają o zasoby cyfrowe firm i pomagają opracowywać przepływy pracy, które pozwalają ich docelowym klientom odkrywać informacje tak wydajnie, jak to tylko możliwe.

Dokładne szczegóły tej roli mogą się różnić w zależności od branży, ale generalnie możesz oczekiwać pomocy dla klienta, aby mógł lepiej wykorzystać zasoby cyfrowe Twojej organizacji. Być może będziesz musiał utrzymywać i szkolić innych, jak to zrobić.

2. Zdalny bibliotekarz zasobów cyfrowych

W podobnym duchu możesz również wykonywać te same obowiązki dla samej organizacji. Zamiast pracować z klientami lub innymi firmami, ci bibliotekarze pomagają rozwijać i zarządzać bazami danych i dokumentacją cyfrową.

Ponownie, praca, którą wykonujesz, będzie się różnić w zależności od organizacji, ale generalnie będziesz pracować z danymi i dokumentami, aby zapewnić uporządkowanie informacji i dostępność dla użytkowników.

Rekommenderad:  Co to jest zawartość wyselekcjonowana? Definicja i różnice w stosunku do produkcji treści

3. Bibliotekarz internetowy

Tak, bibliotekarze online istnieją! Jako zdalny bibliotekarz online będziesz uczyć klientów o bazach danych i innych zasobach oraz pomagać im w uzyskiwaniu dostępu do informacji za pośrednictwem różnych mediów.

Możesz być również odpowiedzialny za badanie i streszczanie informacji lub zasobów na stronie internetowej instytucji. Może zaistnieć potrzeba udzielenia odpowiedzi na pytania i pomocy użytkownikom w efektywniejszym korzystaniu z baz danych i uzyskiwaniu do nich dostępu.

4. Bibliotekarz propozycji

Czy lubisz szukać i pisać? Możesz zarabiać pracując jako bibliotekarz, odwołując się do firm. Jako bibliotekarz zajmujący się składaniem wniosków pomożesz organizacjom non-profit i małym firmom udoskonalić informacje, które przedstawiają potencjalnym darczyńcom lub źródłom finansowania.

Będziesz ściśle współpracować ze swoim pracodawcą i klientami, aby stworzyć najbardziej efektywne dokumenty, aby przekonać innych do zapewnienia finansowania organizacji. Ta pozycja może być niezależną pozycją lub rolą w pełnym wymiarze godzin.

5. Bibliotekarz naukowy

Inną opcją dla bibliotekarzy, którzy lubią pisać i prowadzić badania, jest znalezienie pracy jako zdalny bibliotekarz badawczy.

Dokładne szczegóły będą się różnić w zależności od branży i pracodawcy, ale generalnie będziesz przeprowadzać badania online dla swojego pracodawcy.

Możesz również zostać poproszony o przesłuchanie osób lub przestudiowanie dokumentów, a następnie złożenie raportu o tym, co znalazłeś. Lub możesz zostać poproszony o skonsumowanie informacji i przepakowanie ich w dokumentację lub szkolenie. Możliwości są nieograniczone w tej roli, w zależności od firmy i dziedziny pracy.

6. Konsultant zdalnej biblioteki

Jeśli kochasz bibliotekę, ale nie chcesz w niej pracować, ta praca może być dla Ciebie. Konsultant trafi do bibliotek potrzebujących pomocy i udzieli fachowej porady.

Jako konsultant pomożesz firmom w tworzeniu ich własnych bibliotek, pomagając w wyborze i wdrażaniu odpowiednich usług bibliotecznych. Możesz być również zobowiązany do wykonywania obowiązków administracyjnych, takich jak aktualizowanie dokumentacji lub zarządzanie zbiorami, tak abyś mógł jak najlepiej zasugerować organizacji.

7. kierownik marketingu bibliotecznego

Kierownicy ds. marketingu przygotowywali kampanie i promocje w imieniu biblioteki. Może to obejmować pisanie postów na blogu, organizowanie konkursów w mediach społecznościowych lub wdrażanie e-mailowych kampanii marketingowych.

Rekommenderad:  Najlepsze miejsce na założenie bloga: 10 platform dla początkujących

Jako menedżer ds. marketingu w bibliotece będziesz bezpośrednio współpracować z biblioteką, aby określić, czego potrzebują do promowania swoich usług i produktów. Następnie przygotujesz treści lub pomysły, które pomogą im osiągnąć ich cele.

Zarabianie pieniędzy dla bibliotekarzy

Jeśli szukasz dodatkowej pracy lub dodatkowego dochodu, bibliotekarze mogą zarobić trochę pieniędzy z domu na kilka różnych sposobów.

1. Niezależny autor lub redaktor treści

Jeśli masz doświadczenie jako pisarz i redaktor, możesz znaleźć niezależną pracę w pisaniu artykułów i postów na blogu. To świetny dodatkowy występ, jeśli lubisz badać i pisać, ale nadal chcesz elastyczności w swoim harmonogramie pracy.

Należy pamiętać, że wynagrodzenie za pracę na zlecenie może się znacznie różnić, w zależności od zapotrzebowania oraz poziomu doświadczenia i wiedzy.

Jeśli brzmi to jak coś, co chciałbyś zrobić, zapoznaj się z tymi poufnymi wskazówkami, aby znaleźć pracę jako niezależny pisarz.

2. Czytaj i recenzuj książki online

Jeśli masz trochę dodatkowego czasu i lubisz czytać, może to być dla Ciebie świetny występ dodatkowy.

W zależności od Twojego poziomu wiedzy możesz zarabiać na przeglądaniu nowych wydań. Można to zrobić na zasadzie freelancera za pośrednictwem stron takich jak Recenzje Kirkusa Lub Internetowy Klub Książki. Możesz także czytać i recenzować książki w zamian za samą książkę lub wskazówki od autora.

Chociaż prawdopodobnie nie zarobisz wystarczająco dużo, aby utrzymać się z recenzji książek, jest to przyjemny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

3. Odpowiadaj na pytania online za pośrednictwem JustAnswer

Czy lubisz dzielić się swoją wiedzą z innymi? Jeśli tak, istnieją strony internetowe, na których można to zrobić.

JustAnswer to źródło informacji dla osób, które mają pytania na różne tematy, od naprawy samochodów po programowanie i nie tylko. Serwis umożliwia ekspertom z różnych dziedzin udzielanie porad online.

Rekommenderad:  Status przydziału IPO Sprawdź online według numeru PAN: przewodnik

Chociaż możliwości są dostępne dla wszystkich, wiąże się to z odrobiną rywalizacji. Jeśli oferujesz porady w JustAnswer, musisz odpowiadać szybko i wyraźnie, aby konkurować z innymi ekspertami.

Ponownie, możesz nie zarabiać na życie w pełnym wymiarze godzin, ale możesz zarobić przyzwoity dodatkowy dochód, dzieląc się swoją wiedzą!

4. Nauczyciel online

Wreszcie, ci, którzy są pasjonatami dzielenia się swoją wiedzą, mogą cieszyć się korepetycjami. Jeśli masz wiedzę na dany temat, możesz zarabiać na życie, ucząc go innych osobiście lub online.

To świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy i jest czymś, co możesz zaplanować we własnym czasie.

Dowiedz się więcej o tym, jak możesz założyć własną firmę zajmującą się korepetycjami z domu!

Podsumowanie: Praca zdalna dla bibliotekarzy

Podsumowując, istnieje wiele możliwości zarabiania pieniędzy i pracy zdalnej dla bibliotekarzy. Jeśli lubisz się uczyć i lubisz dzielić się swoją wiedzą, możliwości jest mnóstwo. Jeśli masz problemy ze znalezieniem tych ofert pracy na ogromnych tablicach ogłoszeń, takich jak Indeed lub CareerBuilder, daj FlexJobs próba. Pobierają niewielką opłatę za członkostwo, ponieważ sprawdzają legalność każdej pracy. Ale FlexJobs ma całą sekcję poświęconą elastycznym i zdalnym zadaniom bibliotekarza. Czytelnicy mogą uzyskać do 30% zniżki, korzystając z kodu promocyjnego WAHWOMAN Na kasa tutaj.