Najlepsze oprogramowanie do testowania baterii laptopa i narzędzia diagnostyczne dla Windows 10

Laptop jest niczym bez baterii, ponieważ ten zestaw pozwala na zasilanie urządzenia, nawet jeśli nie jest podłączone bezpośrednio do źródła zasilania. Jednak baterie do laptopów nie pozostają zdrowe na zawsze, dlatego zawsze należy mieć pod ręką przydatne narzędzie do testowania stanu baterii. Sieć jest teraz wypełniona Windows 10 narzędzi zaprojektowanych do testowania stanu baterii laptopa, choć nie jest łatwo ustalić, która z nich jest lepsza. Aby pomóc w podjęciu tej decyzji, postanowiliśmy podać listę najlepszych, aby ułatwić sobie życie.

Z czasem prawdopodobnie pojawi się kilka błędów związanych z baterią, ponieważ nie może ona dłużej utrzymywać właściwego poziomu naładowania. Do tego czasu powinno być jasne, że bateria zbliża się do końca żywotności, ale przed podjęciem jakichkolwiek poważnych decyzji najlepszym krokiem jest przeprowadzenie kilku testów diagnostycznych.

Windows 10 oferuje wiele nowych funkcji, a jednym z nich jest tryb oszczędzania baterii. Gdy w stanie aktywnym funkcja oszczędza czas pracy baterii, ograniczając aktywność w tle i dostosowując ustawienia sprzętowe. Następnie wyświetla informacje związane z czasem pracy baterii i szacowanym czasem pozostałym przez użytkownika. Ale jeśli szukasz darmowego narzędzia, czytaj dalej.

Najlepsze narzędzia do diagnostyki baterii dla Windows 10

Oto lista jednych z najlepszych bezpłatnych narzędzi do diagnostyki baterii dla Twojego Windows 10 laptop:

    Narzędzie BatteryCare Powercfg Optymalizator akumulatora Monitor stanu akumulatora Vista Oszczędzanie baterii BATExpert BatteryCat BatteryInfoView.

1) BatteryCare

Narzędzia do diagnostyki baterii

Jeśli chcesz zoptymalizować wydajność baterii laptopa wraz z użyciem, to BatteryCare jest jednym z najlepszych w wykonywaniu zadania. Za pomocą tego narzędzia poprosi użytkownika o skalibrowanie akumulatora za każdym razem, gdy zakończy określoną liczbę cykli rozładowania.

Po zakończeniu procedury program zapamięta ostatnią kalibrację. Wyświetli numery kalibracji, datę i wiele więcej.

Dla tych, którzy chcą zobaczyć wiele danych o swojej baterii na jednej stronie, cóż, nie ma problemu, ponieważ BatteryCare daje taką możliwość. Co ciekawe, monitoruje również dysk twardy i procesor, co nie jest złym dodatkiem.

Pobierz BatteryCare z oficjalna strona internetowa.

2) Narzędzie PowerCFG

raport mocy

Narzędzie do raportowania diagnostyki wydajności energetycznej jest wbudowaną funkcją Windows 10 i jest dość solidny. Będziesz jednak musiał wykonywać wszystkie zadania z wiersza poleceń i nie wszyscy są zainteresowani pracą z narzędziem pozbawionym graficznego interfejsu użytkownika.

Podoba nam się, ponieważ pozwala użytkownikowi generować dokładne informacje na temat jego baterii. Raport jest bardzo szczegółowy, prawdopodobnie bardziej, niż można się spodziewać.

Aby wygenerować raport, uruchom wiersz polecenia, a następnie wpisz raport powercfg / baterii i naciśnij Enter na klawiaturze.

Teraz wygenerowany raport zostanie również zapisany na komputerze pod adresem C: Users battery-report.html.

3) Optymalizator baterii

Najlepsze oprogramowanie do testowania baterii laptopa i narzędzia diagnostyczne dla Windows 10 1

Battery Optimizer to darmowy program, który przeprowadzi zaawansowaną diagnostykę i testy oraz przedstawi zalecenia dotyczące lepszego wykorzystania baterii. Informuje również o stanie lub stanie baterii.

4) Monitor stanu baterii

Battery Status Monitor lub BattStat to monitor stanu baterii i aplikacja do zarządzania energią. Wyświetla pływający widget na pulpicie.

Możesz go pobrać z Sourceforge.

5) Vista Battery Saver

Jeśli jesteś intensywny Windows użytkownik, może chcesz sprawdzić to darmowe narzędzie Vista Battery Saver. Ten niewielki program twierdzi, że oszczędza do 70% baterii, wyłączając niektóre Windows cechy. To działa na Windows 10 /8/7 zbyt.

6) BATExpert

<img class = "ezlazyload aligncenter size-full wp-image-80451″ alt=”batexpert "width =" 452 "height =" 461 "size =" (max-width: 452px) 100vw, 452px "ezimgfmt =" ng ngcb15 src srcset "src =" https://www.thewindowsclub.com/ezoimgfmt/thewindowsclub -thewindowsclubco.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2014/01/batexpert.jpg "srcset =" https://www.thewindowsclub.com/ezoimgfmt/thewindowsclub-thewindowsclubco.netdna-ssl.com/wp- content / uploads / 2014/01 / batexpert.jpg 452w, https: //www.thewindowsclub.com/ezoimgfmt/thewindowsclub-thewindowsclubco.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2014/01/batexpert-147×150.jpg 147w, https: //www.thewindowsclub.com/ezoimgfmt/thewindowsclub-thewindowsclubco.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2014/01/batexpert-392×400.jpg 392w "/>

BATExpert to aplikacja, która pomaga użytkownikom wizualizować stan baterii laptopa. Jest to prosty program, który można uruchomić na dowolnym laptopie. Jest to bezpłatne narzędzie do monitorowania baterii laptopa, które pozwala sprawdzić aktualny stan i inne szczegóły baterii laptopa.

7) BatteryCat

Najlepsze oprogramowanie do testowania baterii laptopa i narzędzia diagnostyczne dla Windows 10 2

BatteryCat to kolejne narzędzie do monitorowania i monitorowania stanu baterii w laptopie. Możesz go pobrać z Sourceforge.

8) BatteryInfoView

Najlepsze oprogramowanie do testowania baterii laptopa i narzędzia diagnostyczne dla Windows 10 3

BatteryInfoView dostarcza mnóstwo informacji o twojej baterii, ale to, co naprawdę nas do niej przyciągnęło, to dwa elementy, na których się skupia. Widzisz, pierwszy ekran pokazuje między innymi informacje o zaprojektowanej pojemności, pełnej pojemności naładowanej, stanie baterii, liczbie cykli ładowania i rozładowania.

Jeśli chodzi o drugi ekran, pokazuje dane dotyczące czasu ładowania i rozładowania zdarzenia, wraz ze stopniem mocy. Pamiętaj, że ilekroć zawieszasz lub wznawiasz baterię, tworzona jest nowa linia logów.

Dodatkowo istnieje możliwość eksportu informacji o akumulatorze do przyszłego drukowania lub cokolwiek innego, czego możesz potrzebować.

Jeśli jesteś fanem aplikacji Microsoft Store, te aplikacje do monitorowania baterii, analizy i statystyki Windows 10 z pewnością Cię zainteresuje.

Powiązane teksty:

    Wskazówki dotyczące użytkowania baterii laptopa i przewodnik po optymalizacji Wskazówki dotyczące usuwania problemów z rozładowaniem baterii. Wskazówki, jak oszczędzać energię baterii i wydłużyć jej żywotność.