Najlepsze programy uruchamiające Androida dla seniorów lub użytkowników niedowidzących

Najlepsze programy uruchamiające Androida dla seniorów lub użytkowników niedowidzących 1

Smartfony to fantastyczne i potężne narzędzie w naszych kieszeniach, ale nie są idealne dla wszystkich – przynajmniej nie z odrobiną drobnych poprawek. Walczą z nimi zwłaszcza osoby niedowidzące i starsi obywatele – jest zbyt wiele funkcji, zbyt wiele małych przycisków i tak dalej.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na obejście tych problemów: użycie niestandardowego programu uruchamiającego. Zainstalowanie jednego zmieni całe doświadczenie użytkownika telefonu, a są takie, które zostały opracowane specjalnie dla osób, które mają problemy ze standardem smartphones.

Poniżej znajduje się lista jednych z najlepszych, jakie napotkaliśmy!

Ten program uruchamiający oferuje duże przyciski z prostymi funkcjami oraz zarówno wersję zwykłą, jak i kontrastową, która jest szczególnie odpowiednia dla osób niedowidzących. Aby działać poprawnie, wymaga dodatkowych aplikacji od tego samego dewelopera, takich jak Grand SMS i Grand Phone, ale w połączeniu dają duże wrażenia. Posiada klawiaturę, która ma klawisze w kolejności alfabetycznej zamiast Qwerty lub Qwertz, co ułatwia osobom przyzwyczajonym do telefonów z przyciskami 1abc.

Ta aplikacja została zaprojektowana specjalnie dla osób, które zmagają się ze standardowym systemem Android – ma prostą, kontrastową konstrukcję z dużymi przyciskami i ograniczonymi opcjami, aby ułatwić osobom niedowidzącym korzystanie z niej. Posiada również przycisk SOS na wypadek awarii. Wszystkie elementy sterujące są obsługiwane jednym dotknięciem – bez szczypania, powiększania, podwójnego stukania ani niczego w tym rodzaju. Skróty i kontakty są umieszczane na ekranie głównym, a niepożądane aplikacje można ukryć przed użytkownikami, aby uprościć sprawę.

Jako bonus: ten program uruchamiający jest kompatybilny z klawiaturami sprzętowymi i interfejsami wózków inwalidzkich Tecla – może być również używany przez sparaliżowane osoby.

Ta aplikacja została opracowana specjalnie dla starszych użytkowników i większość jej funkcji jest do tego przeznaczona. Posiada duże przyciski i łatwe do zobaczenia zdjęcia kontaktów dla kontaktów telefonicznych, a także przyciski i opcje szczególnie przydatne dla seniorów. Obejmuje to medyczne przypomnienia o przyjmowaniu tabletek, listę rzeczy do zrobienia oraz użycie aparatu jako szkła powiększającego, a także przycisku pomocy. Ta aplikacja, choć niezbyt atrakcyjna wizualnie, jest doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy potrzebują takich funkcji.

Ten kolorowy program uruchamiający jest szczególnie „prowadzony” – zawiera instrukcje na każdym etapie, takie jak tekst informacyjny w każdym polu podczas tworzenia nowego kontaktu. Na przykład „Piszę tutaj numer telefonu (telefon komórkowy)”, aby użytkownik wiedział, gdzie go umieścić. Funkcje, takie jak kalendarz i inne aplikacje, również mają podobne funkcje – zamiast tylko otwierać kalendarz, aplikacja pyta użytkownika, co chce zrobić, na przykład dodać nowe wydarzenie, spojrzeć na kalendarz lub wyszukać konkretne wydarzenie. W ten sposób szanse przypadkowych zmian są zminimalizowane, a mniej doświadczeni użytkownicy wiedzą, co muszą zrobić lub co mogą zrobić na każdym kroku! Wymaga to również zainstalowania dodatkowych aplikacji w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności – istnieje cały pakiet Elementique Senior Suite.

W przeciwieństwie do niektórych innych opcji z tej listy, ten program uruchamiający nie ma tak wielu specjalnych funkcji – jest bardzo prosty i ma tylko minimum funkcji niezbędnych do korzystania z telefonu, takich jak możliwość wysyłania SMS-ów, dzwonienia, robienia i przeglądania zdjęć i uzyskaj dostęp do ustawień. Posiada również przycisk SOS. Ta aplikacja jest idealna dla użytkowników, którzy naprawdę chcą używać swojego smartfona do dzwonienia i zmagania się z dodatkowymi funkcjami lub po prostu ich nie chcą.