Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze rozszerzenia Chrome dla fotografów i entuzjastów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze rozszerzenia Chrome dla fotografów i entuzjastów

Przeznaczone nie tylko dla fotografów, ale także idealne dla entuzjastów fotografii, istnieje wiele rozszerzeń dla przeglądarki Google Chrome, z których możesz skorzystać. Będąc świetną nowoczesną przeglądarką, Google Chrome oferuje szeroką gamę aplikacji, dodatków, wtyczek i innych narzędzi do porządkowania i edytowania zdjęć.

Jeśli jesteś jednym z wielu użytkowników przeglądarki Chrome, jest kilka niesamowitych rozszerzeń, które powinieneś wypróbować. Aby znacznie ułatwić życie, przyjrzeliśmy się im i wybraliśmy najlepsze do recenzji. Wypróbuj je samodzielnie i skomentuj, jeśli masz jakieś dodatkowe sugestie.

Paleta Pixlr

W zestawie Pixlr 3 różne dodatki umożliwiające zabawę podczas odkrywania – Edytor Pixlra, Pixlr Express i Pixlr-o-matic. Pierwsza umożliwia otwarcie pliku na komputerze, skorzystanie z pliku z Internetu lub telefonu komórkowego i rozpoczęcie edycji w taki sam sposób, jak w dowolnym podobnym edytorze zdjęć.

Chociaż nie jest to Photoshop, to rozszerzenie pozwala usunąć efekt czerwonych oczu, pozbyć się przebarwień, dostosować kolory i oświetlenie, a także kształt dowolnego elementu na zdjęciu. Używając drugie narzędziebędziesz mieć mniej zaawansowane funkcje, ale będziesz mógł szybko edytować kontrast, rozmyć lub usunąć rozmycie zdjęcia i dodać kilka interesujących efektów.

The Pixlr-o-matic jeden jest bardzo podobny do Instagram. Umożliwia wykorzystanie dowolnego obrazu z komputera lub kamery internetowej i natychmiastowe dodanie szeregu efektów vintage. Jest to bardzo prosta opcja, która pozwala wybrać pomiędzy dodaniem efektu, nakładek lub fajnych obramowań do zdjęć.

Najedź na Zoom

Czy kiedykolwiek denerwowałeś się, że nie możesz powiększyć i przyjrzeć się bliżej zdjęciu, które wydawało się świetne? Dobra wiadomość jest taka, że ​​masz teraz mnóstwo narzędzi, które Ci w tym pomogą, a obecnie najpopularniejszym i cenionym rozszerzeniem jest Hover Zoom.

Po prostu przesuwając wskaźnik myszy nad wybrane zdjęcie, uzyskujesz dostęp do jego pełnej wersji. Nie ma potrzeby czekać dodatkowego czasu na pełne załadowanie i działa na większości stron internetowych z całego świata.

Będziesz mógł używać tego na Facebook Lub Twitterale również Amazon, Flickr, Google, Tumblr, Yahoo i wiele innych stron w Internecie. Możesz iść Powiększanie zdjęć jeśli tylko Cię to interesuje Facebook lub +Photo Zoom do ogólnego użytku Google. Jednak najbardziej złożonym narzędziem w tej dziedzinie jest renomowany Hover Zoom.

Instagram

The Instagram rozszerzenie dla Chrome użytkownicy robią dla Ciebie wiele rzeczy. Łącząc w sobie najbardziej atrakcyjne funkcje wszystkich innych narzędzi, pozwala lepiej przyjrzeć się obrazowi, znaleźć galerie innych użytkowników, dodawać własne zdjęcia do galerii, przeglądać najpopularniejsze zdjęcia w Internecie i czasami nawet sprawdzają filtry, których używają.

Dzięki rozszerzeniu nie musisz odwiedzać strony internetowej ani aplikacji, aby wykonać którąkolwiek z tych czynności. Możesz sprawdzić Instagram bezpośrednio z przeglądarki – łatwo wyszukasz zdjęcia, polubisz je czy dodasz komentarz, a także udostępnisz znajomym wszystko, co chcesz.

To narzędzie można pobrać bezpłatnie dla przeglądarki Google Chrome, a jego najnowsza wersja zawiera kilka zupełnie nowych aktualizacji. Możesz teraz dodawać tagi do swoich zdjęć tak samo, jak robisz to wcześniej Facebookzobacz poniższy kanał i wyślij tyle zaproszeń do znajomych, ile chcesz.

Picasa

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z programu Picasa, teraz zdecydowanie jest czas, aby spróbować! Nie jestem profesjonalistą w dziedzinie edycji zdjęć, używam tego narzędzia od pierwszego zetknięcia się z nim i nigdy z niego nie zrezygnowałem. Jest prosty w obsłudze, pozwala dodawać mnóstwo efektów do zdjęć, kontrolować i dostosowywać światło, kontrast, kolor i wiele innych, a jednocześnie pozwala tworzyć jedne z najfajniejszych kolaży.

Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że Google Chrome oferuje teraz rozszerzenie Picasa. W ten sposób zapewnia szybki dostęp do tych samych narzędzi, co poprzednio, bezpośrednio w przeglądarce Chrome. Oprócz edytowania dowolnego zdjęcia z komputera lub Internetu, możesz także udostępniać znajomym wszystko, co chcesz, a nawet ich oznaczać.

Oprócz tego, że jest bezpłatna instalacja, to rozszerzenie oferuje również 1 GB przestrzeni dyskowej całkowicie za darmo. Możesz go używać do przesyłania zdjęć i filmów do swoich albumów w programie Picasa. Oprogramowanie umożliwia teraz przesłanie całego albumu na raz, zamiast robić to pojedynczo.

Możliwość piksowania

https://www.youtube.com/watch?v=72xhdJWCtk8

Podobnie jak większość podobnych programów, Pixable zawiera również mnóstwo samouczków na Youtube. Te pokazują, jak edytować zdjęcia i w pełni wykorzystać to narzędzie. Wystarczy spojrzeć na powyższy film, aby odkryć najbardziej niesamowite rzeczy, jakie możesz zrobić dzięki Pixable.

Oprócz oficjalnej strony internetowej i aplikacji zawiera także rozszerzenie Google Chrome, które pomaga spersonalizować wszystkie Twoje doświadczenia. Funkcjonując tak samo jak sieć społecznościowa, umożliwia dodawanie znajomych, sprawdzanie zdjęć opublikowanych przez innych, przeglądanie aktualności i kategoryzację całej zawartości w zależności od jej stylu.

Jak mówią na własnej stronie internetowej, ten dodatek to w zasadzie twoja własna skrzynka odbiorcza zdjęć. Dlaczego? Ano dlatego, że wysyła wybór najlepszych zdjęć, które Twoi znajomi zamieszczają na najważniejszych stronach mediów społecznościowych. Nie ma znaczenia, czy jest włączone Facebook publikują najczęściej, a jeśli jest to głównie Flickr, będziesz mieć wszystko w jednym miejscu i niczego nie umknie, nawet jeśli jesteś nieobecny przez jakiś czas.

Flickr

O Flickrze wspominaliśmy już od jakiegoś czasu, ale teraz przyszedł czas, aby porozmawiać o tym w całości. To kolejne popularne narzędzie, które od chwili premiery inspiruje fotografów i entuzjastów. Dzięki własnej społeczności Flick, w której możesz łączyć się ze znajomymi i poznawać nowych, edytowanie zdjęć tak, aby wyglądały oszałamiająco, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Świetnie nadaje się również do organizowania całej zawartości, ponieważ wszystko zostanie umieszczone w jednym miejscu. Zamiast zajmować zbyt dużo miejsca w pamięci wewnętrznej komputera, tabletu lub smartfona, możesz mieć to wszystko na oficjalnej stronie internetowej Flickr.

Proces ten jest teraz znacznie łatwiejszy dzięki rozszerzeniu Flick Reference, które można dodać do przeglądarki Chrome. Instalując to narzędzie za darmo, możesz wyszukiwać obrazy w tej bazie danych w dowolnej innej windows. Wszystko jest zrobione w 1, 2I 3więc nie musisz już tracić czasu!

PicMonkey

Jeśli obecnie pracujesz nad swoją witryną internetową, PicMonkey jest najlepszym dodatkiem, jakiego możesz używać. Pozwala szybko pobrać dowolny zrzut ekranu i zebrać wszystkie obrazy internetowe w jednym miejscu do dalszej edycji. Klikając po prawej stronie i postępując zgodnie z instrukcjami, możesz uzyskać zrzut ekranu wszystkich zdjęć na całej stronie.

Będą one następnie dostępne po lewej stronie strony na ładnym i łatwym w użyciu pasku bocznym. Tutaj będziesz mógł wprowadzać zmiany. Przycinaj, obracaj, baw się kolorami, wyostrzaj zdjęcie lub zmieniaj jego rozmiar, korzystaj z automatycznej regulacji lub twórz kolaż – dzięki temu rozszerzeniu możesz zrobić prawie wszystko, co chcesz.

Co więcej, PicMonkey można pobrać bezpłatnie i zawiera aplikację, z której można korzystać na smartfonie. Kiedy jesteś z dala od komputera, nadal będziesz mógł dobrze dbać o swoje ulubione zdjęcia. Więcej na ten temat dowiesz się z oficjalna strona internetowa lub pobierz narzędzie z przeglądarki Chrome.

Cynowe Oko

Stworzony głównie dla profesjonalistów, ale odpowiedni także dla każdego entuzjasty fotografii, TinEye pozwala sprawdzić, kto nielegalnie wykorzystuje obraz. Jednocześnie, jeśli planujesz wykorzystać zdjęcie, które Ci się podoba, możesz mieć pewność, że nie będziesz mieć z tego powodu kłopotów.

Narzędzie to, zwane także odwrotnym wyszukiwaniem obrazów, można dodać do przeglądarki za pomocą kilku kliknięć. Korzystanie z niego jest bezpłatne i zawiera łatwe do wykonania instrukcje. Klikając prawym przyciskiem myszy dowolny znaleziony obraz, zostaniesz przeniesiony na stronę internetową pokazującą wszystkie inne witryny, w których umieszczono to zdjęcie.

Oprócz określenia lokalizacji dokładnie tego samego obrazu, może również wykryć, czy zdjęcie zostało zmodyfikowane lub edytowane i użyte w innej wersji gdzie indziej. Co mogę więcej powiedzieć? To prawdziwa fotopolicja – sprawdź więcej na ten temat Tutaj.