Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze rozszerzenia prywatności przeglądarki Google Chrome, aby zachować prywatność w Internecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze rozszerzenia prywatności przeglądarki Google Chrome, aby zachować prywatność w Internecie

Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką wybieraną przez wiele osób. Istotnym powodem tak powszechnego przyjęcia jest szeroka obsługa wtyczek i dodatków, które jeszcze bardziej rozszerzają funkcjonalność przeglądarki Chrome i poprawiają ogólne wrażenia z przeglądania.

Jednak pomimo największego udziału w rynku przeglądarek internetowych i oferowania tak różnorodnych funkcji, Chrome wciąż daleko jest do przeglądarki chroniącej prywatność. Istnieje wiele czynników, które można przypisać słabej prywatności użytkowników w przeglądarce Chrome. Ale nie wdając się w dyskusję na ten temat, przyjrzyjmy się niektórym rozszerzeniom prywatności, które mogą pomóc Ci wzmocnić Twoją prywatność w przeglądarce Google Chrome.

Najlepsze rozszerzenia prywatności przeglądarki Google Chrome

W sklepie internetowym Google dostępna jest szeroka gama rozszerzeń, począwszy od tych należących do takich kategorii, jak między innymi produktywność i zarządzanie kartami, po prywatność i bezpieczeństwo. O najlepszych rozszerzeniach przeglądarki Google Chrome, których musisz użyć, omówiliśmy już w jednym z naszych wcześniejszych postów. W tym przypadku sprawdzimy rozszerzenia Chrome skupiające się na prywatności. [.]

Dla Twojej wiadomości, prywatność i bezpieczeństwo to dwa odrębne podmioty w świecie prywatności i bezpieczeństwa w Internecie: prywatność odnosi się do ochrony tożsamości użytkownika w Internecie, podczas gdy bezpieczeństwo polega bardziej na ochronie danych osobowych przed wścibskimi oczami i złośliwymi motywami w sieci .

1. Podstawy prywatności DuckDuckGo

DuckDuckGo to popularna wyszukiwarka zorientowana na prywatność, która pomaga prywatnie przeglądać Internet bez żadnych kompromisów. Oferuje rozszerzenie przeglądarki dla przeglądarki Chrome, które chroni Cię na kilku różnych frontach. Włączenie rozszerzenia zmienia domyślną wyszukiwarkę przeglądarki na DuckDuckGo, dzięki czemu możesz przeszukiwać Internet bez obawy, że zostaniesz wyśledzony. Poza tym rozszerzenie zmusza również witryny do korzystania z szyfrowanych połączeń, aby utrudnić firmom śledzenie Twojego zachowania podczas przeglądania, a nawet pozwala wybrać GPC (Global Privacy Control), aby ograniczyć udostępnianie i sprzedaż Twoich danych osobowych przez witryny internetowe.

Dostawać: Podstawy prywatności DuckDuckGo

2. Borsuk prywatności

Privacy Badger to kolejne niezbędne rozszerzenie prywatności dla przeglądarki Chrome, które chroni przed modułami śledzącymi. Tym, co odróżnia je od innych blokerów śledzenia, jest to, że zamiast prowadzić listę modułów śledzących do zablokowania, rozszerzenie automatycznie wykrywa moduły śledzące na podstawie ich zachowania (tzn. jeśli naruszają zgodę użytkownika). W tym celu przekazuje Twoją prośbę o rezygnację do GPC w celu rezygnacji z udostępniania i sprzedaży danych, a także wysyła do firm sygnał Do Not Track, aby poinformować je, aby Cię nie śledziły, po czym, jeśli moduły śledzące zignorują żądanie , Borsuk Prywatności nauczy się je blokować.

Na rozszerzeniu znajdują się trzy suwaki: czerwony, żółty i zielony, które pomagają określić status śledzenia witryn internetowych. Kolor czerwony oznacza treści z zewnętrznych modułów śledzących, które są całkowicie niedozwolone. Kolor żółty oznacza domeny zewnętrzne, które śledzą Cię pod kątem funkcjonowania niezbędnych funkcjonalności internetowych. Kolor zielony oznacza, że ​​mogą istnieć domeny innych firm, które mogą Cię śledzić lub nie.

Dostawać: Borsuk prywatności

3. Duchy

Ghostery to jedno z najlepszych rozszerzeń blokujących reklamy w przeglądarce Google Chrome. Jest to potężny moduł blokujący reklamy, który blokuje wszystkie irytujące, inwazyjne reklamy i uniemożliwia modułom śledzącym śledzenie każdego Twojego ruchu w Internecie. W rezultacie nie tylko przeglądanie jest bardziej prywatne (mniej ukierunkowane), ale także witryna wygląda na uporządkowaną, co z kolei poprawia prędkość ładowania stron. Wszystkie informacje o zablokowanych reklamach i modułach śledzących pojawiają się na pulpicie nawigacyjnym, dzięki czemu możesz zobaczyć szczegółowy widok wszystkiego w jednym miejscu. Ponadto pulpit nawigacyjny umożliwia także ręczne zarządzanie modułami śledzącymi i stronami internetowymi znajdującymi się na czarnej liście, co pozwala na samodzielne dodawanie lub usuwanie wpisów.

Dostawać: Duchy

4. uBlock Origin

uBlock Origin to program blokujący o szerokim spektrum działania, będący zasadniczo rodzajem modułu blokującego reklamy, który blokuje reklamy, moduły śledzące i witryny ze złośliwym oprogramowaniem przy użyciu różnych publicznie dostępnych list reklam, modułów śledzących i złośliwych witryn internetowych. Opierając się na tych filtrach, uBlock Origin zwiększa swoją skuteczność, ponieważ obejmuje teraz szersze spektrum witryn/reklam/modułów śledzących do zablokowania zamiast stałego podzbioru całej kolekcji.

Jeśli uważasz, że rozszerzenie blokuje zbyt wiele treści, możesz odznaczyć wstępnie wybrane listy filtrów, aby odblokować te witryny. Poza tym możesz także tworzyć własne reguły filtrowania, dodawać zaufane witryny, aby wyłączyć na nich blokowanie reklam i zmieniać ustawienia różnych opcji na pokładzie. Wyskakujące okienko rozszerzenia oferuje zarówno wgląd w zablokowane reklamy i moduły śledzące, jak i możliwość wykonania określonych operacji jednym dotknięciem. Można więc między innymi blokować wyskakujące okienka, duże multimedia i czcionki, wyłączać JavaScript i filtrowanie kosmetyczne oraz selektywnie usuwać elementy ze stron internetowych.

Dostawać: uBlock Origin

5. WOT (sieć zaufania)

Web of Trust to jedno z niezbędnych rozszerzeń prywatności w przeglądarce Chrome. Jak sama nazwa wskazuje, rozszerzenie pomaga zachować bezpieczeństwo w sieci, ostrzegając w czasie rzeczywistym o niebezpiecznych witrynach, oszustwach, złośliwym oprogramowaniu, atakach phishingowych, nieuczciwych sklepach internetowych i innych zagrożeniach online. Każda witryna, którą odwiedzasz, otrzymuje ocenę reputacji, wyświetlaną w ikonie obok wyników SERP. Wszystkie te wyniki są podzielone na trzy grupy: czerwoną, żółtą i zieloną. Kolor czerwony wskazuje potencjalne niebezpieczeństwa, kolor żółty sygnalizuje ostrożność, a kolor zielony oznacza bezpieczne strony internetowe. Możesz także używać WOT do blokowania reklam i innych stron internetowych z subskrypcją premium.

Dostawać: WOT (sieć zaufania)

6. TunnelBear/NordVPN

Nie możemy wystarczająco podkreślić znaczenia korzystania z VPN (wirtualnej sieci prywatnej): jest to niezbędna usługa, którą należy zainstalować na wszystkich urządzeniach, których używasz do łączenia się z Internetem. Korzystając z VPN, możesz uzyskać prywatny i bezpieczny dostęp do Internetu, a także odblokować treści objęte ograniczeniami geograficznymi w swoim regionie. Cały ruch internetowy przechodzi przez zaszyfrowany i bezpieczny kanał, co znacznie zmniejsza ryzyko, że ktoś będzie podglądał Twoją aktywność online i dane osobowe. Jeśli korzystasz już z usługi VPN, możesz na początek zainstalować jej rozszerzenie w swojej przeglądarce. Jeśli jednak z takiego nie korzystasz, polecamy rozszerzenia NordVPN i TunnelBear VPN lub sprawdź naszą szczegółową listę najlepszych usług VPN, aby znaleźć taką, która odpowiada Twoim wymaganiom.

Dostawać: TunelNiedźwiedź | NordVPN

Ochrona Twojej tożsamości w Internecie dzięki rozszerzeniom prywatności do przeglądarki Chrome

Wszystkie rozszerzenia przeglądarki Google Chrome skupiające się na prywatności, które wymieniliśmy na tej liście, powinny pomóc w blokowaniu reklam i modułów śledzących oraz uniemożliwić im śledzenie Twojej aktywności w Internecie. Możesz więc odwiedzać swoje ulubione strony internetowe i robić zakupy online, nie martwiąc się, że będziesz śledzony lub że moduły śledzące wygenerują Twoje profile online w celu sprzedaży Twoich danych lub wykorzystania ich do wyświetlania odpowiednich reklam.

Powiedziawszy to, pamiętaj, że te rozszerzenia jedynie pomagają poprawić Twoją prywatność w Internecie i w żaden sposób nie zwiększają Twojego bezpieczeństwa w Internecie. Aby uzyskać to drugie, potrzebujesz rozszerzeń Chrome zapewniających bezpieczeństwo, które pomogą Ci chronić Twoje dane osobowe w Internecie.