Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze Skype Alternatywy

Kiedy Microsoft nabył Skye w 2021 roku i zaczął wprowadzać zmiany, w tym włączenie go do pakietu oprogramowania Office, niektórzy ludzie zdecydowali się z niego nie korzystać. Nie wszyscy użytkownicy byli zadowoleni z przejęcia i następujących po nim dostosowań, a wraz z rozwojem innych usług, niektórzy Skype klienci zaczęli na nie przechodzić.

Chociaż obecnie dostępnych jest wiele bezpłatnych alternatyw, firmy mogą również wybierać spośród płatnych dostawców, aby zagwarantować najwyższą jakość połączeń i wideo. Mimo to wielu użytkowników biznesowych woli korzystać z własnego sprzętu, w tym telefonów VoIP, oprócz określonej usługi VoIP dla biznesu.

Obecnie jest ich wiele Skype alternatyw w 2023 r., nawet jeśli była to jedna z pierwszych historii sukcesu dostępnego VoIP. Niektóre z nich wymieniliśmy poniżej. Sprawdź, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

WhatsApp

Kompatybilny z

IOS, Android

Zaszyfrowana usługa przesyłania wiadomości WhatsApp ma interfejs podobny do standardowego przesyłania wiadomości tekstowych, ale korzysta z Wi-Fi zamiast danych komórkowych. Ci, którzy chcą większego bezpieczeństwa niż wiadomości tekstowe, mogą używać tego do komunikowania się z przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami za granicą bez konieczności płacenia za drogie zagraniczne plany transmisji danych.

WhatsApp można pobrać i używać za darmo, o ile masz dostęp do Wi-Fi lub połączenia komórkowego. Jednak w zależności od planu sieci komórkowej operator może pobierać opłaty, jeśli nie masz połączenia z Wi-Fi lub korzystasz z roamingu. Przed użyciem aplikacji dokładnie sprawdź swój plan sieci komórkowej, aby upewnić się, że nie zostaniesz obciążony.

Użytkownicy WhatsApp mogą wysyłać bezpieczne wiadomości do dowolnego innego użytkownika WhatsApp po połączeniu z Wi-Fi. Podobnie jak w przypadku standardowych wiadomości tekstowych, możesz również wysyłać nagrania dźwiękowe, przesyłać dokumenty do 100 MB, dołączać obrazy, a nawet umieszczać pinezkę, aby wskazać, gdzie jesteś. Możliwość łatwego przesyłania najnowszego raportu kwartalnego do całej firmy lub komunikowania się z całą rodziną w grupach do 256 osób to jedna z największych zalet WhatsApp. Alternatywą dla drogich połączeń międzynarodowych lub jeśli Twój plan danych komórkowych ma limit minut na rozmowy, jest funkcja połączeń głosowych i wideo WhatsApp oparta na Wi-Fi.

Użytkownicy WhatsApp dla Firm mogą połączyć swoje konta WhatsApp z Facebook I Instagram stron swoich firm, dając konsumentom prosty sposób na umawianie się na spotkania czy zadawanie pytań. Możesz opracować katalog towarów i usług w WhatsApp Business, założyć profil organizacji z godzinami pracy i danymi kontaktowymi oraz zaprogramować automatyczne odpowiedzi, aby szybko odpowiadać na potrzeby konsumentów.

Jednak właściciele małych firm mogą uznać to za irytujące, ponieważ nie można używać tego samego numeru telefonu zarówno dla konta WhatsApp, jak i WhatsApp Business. Jeśli chcesz używać obu, musisz utworzyć inny numer telefonu.

Szczegóły aplikacji Android

 • Kategoria Komunikacja
 • Instalacje 5000 000 000+
 • Ocena poza 5 4.3
 • Data ostatniej aktualizacji 9 maj 2022 r
 • Twórca aplikacji WhatsApp LLC
 • Rozmiar pobierania zależy od urządzenia
 • Kompatybilność z Androidem 4.1 i do góry
 • Cena za darmo
 • Viber

  Kompatybilny z

  IOS, Android

  Kilka osób używa Viber jako wszechstronnego narzędzia do spotkań wideo zamiast Skype. Viber jest popularną opcją dla zespołów współpracujących dzięki funkcjom połączeń wideo i udostępniania ekranu, a także funkcjom VoIP, czatowi i udostępnianiu plików. Użytkownicy Viber mogą również korzystać z Viber Out, aby wykonywać drogie połączenia wychodzące na telefony stacjonarne i komórkowe.

  Użytkownicy mogą korzystać z szeregu platform i urządzeń, m.in Windows, macOS, Linux, iOS i Android. Połączenia wideo Viber i udostępnianie ekranu oferują wspaniałą platformę do lekkiej współpracy zespołowej, szczególnie dla odległych lub rozproszonych zespołów, które chcą prowadzić spotkania i współpracować nad projektami. Viber nie ma wielu funkcji, takich jak narzędzia do zarządzania projektami, a osoby, które chcą zarejestrować konto, muszą podać swój numer telefonu i smartfon.

  Co więcej, dzięki Viber możesz korzystać z wiadomości błyskawicznych, połączeń głosowych i wideo, a także czatów grupowych i połączeń. Dzięki temu możesz także dołączać do społeczności internetowych lub udostępniać naklejki i GIF-y. Jednak w przeciwieństwie do WhatsApp, niektóre funkcje oferowane przez Viber nie są bezpłatne. Mimo to jego bezpłatne funkcje wystarczą, abyś mógł cieszyć się aplikacją i używać jej jako narzędzia komunikacji dla swojej małej firmy.

  Szczegóły aplikacji Android

 • Kategoria Komunikacja
 • Instalacje 1000 000 000+
 • Ocena poza 5 4.5
 • Data ostatniej aktualizacji 22 maja 2022 r
 • Deweloper aplikacji Viber Media S.à rl
 • Rozmiar pobierania zależy od urządzenia
 • Kompatybilność Android Zależy od urządzenia
 • Cena $00,99 – 109,99 USD za sztukę
 • WebEx

  Kompatybilny z

  IOS, Android

  Na początek Cisco Webex (znany również jako WebEx) nie jest całkowicie darmowy. Cisco Webex oferuje opcje płatności rocznych i miesięcznych. Oprócz planu bezpłatnego dostępne są opcje Business i Enterprise, które obsługują 40-minutowe sesje dla maksymalnie 100 uczestników.

  Plan biznesowy zwiększa pojemność spotkania do 200 uczestników za miesięczną opłatą w wysokości 25 USD za użytkownika. Podobnie jak inni konkurenci, jego 10 GB dostępnej pamięci masowej w chmurze do nagrywania wideo zmusza większość hostów do lokalnego nagrywania i przesyłania na dodatkowy dysk w chmurze, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

  Dzięki funkcjom takim jak zawieszanie, przekazywanie, przekazywanie, sześciokierunkowe konferencje i rozszerzenia, połączenia VoIP są dość dobrze obsługiwane. Najwyższy poziom planu Enterprise, którego cena jest dostępna tylko na podstawie wyceny, jest wymagany, jeśli chcesz mieć możliwość nagrywania rozmów i mieć dostęp do blokowania połączeń, kolejki połączeń i poczty głosowej na e-mail.

  Plan Enterprise, w którym naprawdę rozwija się rozmowa wideo, jest ostatnią opcją. Obowiązuje ten sam 24-godzinny przedział czasowy, ale 1000 osób może dołączyć. Za pomocą kilku ulepszeń możesz zwiększyć listę zaproszeń do 100 000 osób (chociaż tylko 500 może być aktywnymi gospodarzami, współgospodarzami i panelistami).

  W Cisco Webex dostępnych jest wiele funkcji spotkań. Większość z nich jest taka, jak można się spodziewać, ale jest kilka przyjemnych niespodzianek, takich jak niestandardowe projekty ekranów. Aż do 1000 osób może uczestniczyć w spotkaniach z obrazem i dźwiękiem HD za pomocą różnych metod, w tym za pośrednictwem VoIP, numeru bezpośredniego lub wezwania przez gospodarza konferencji.

  Możesz współpracować na tablicy cyfrowej, udostępniać cały ekran lub korzystać z programów takich jak Microsoft PowerPoint. Możesz nagrywać bezpośrednio na swoje urządzenie lub przechowywać nagrania w chmurze dzięki różnym opcjom nagrywania. Automatyczne transkrypcje są również dołączone do każdego nagrania. Aby ułatwić planowanie, Cisco Webex współpracuje również z wieloma kalendarzami, w tym z Google.

  Niebieskie dżinsy

  Kompatybilny z

  IOS, Android

  Firma BlueJeans, założona w 2009 roku, była jednym z pionierów w branży wideokonferencji.

  Technologia oparta na chmurze zapewnia doskonałą użyteczność i dostępność, umożliwiając użytkownikom uczestnictwo w spotkaniach z laptopów, komputerów stacjonarnych oraz urządzeń z systemem Android i iOS. Ci, którzy chcą robić notatki lub śledzić spotkania, mogą uznać funkcje transkrypcji platformy za korzystne ze względu na wbudowaną inteligencję. Platforma zapewnia alternatywy dla wirtualnych spotkań, połączonych środowisk roboczych, wydarzeń na żywo i seminariów internetowych. Posiada również specjalne rozwiązanie dla telezdrowia i opieki wirtualnej.

  Mowa w jakości Dolby i bezpłatny dźwięk są dostępne dla firm w ponad 40 różnych krajach. Chociaż jakość wideo jest przyzwoita, klienci mogą chcieć porównać opcje, jeśli szukają bardziej rozbudowanego zestawu usług lub pełnej platformy do współpracy oprócz podstawowych funkcji połączeń wideo. Jednak zespoły mogą przetestować funkcje podczas 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, aby pomóc w stworzeniu krótkiej listy potencjalnych platform.

  Dzięki BlueJeans możesz korzystać z funkcji, takich jak 30-dniowy bezpłatny okres próbny, analityka spotkań, obsługa kalendarza i numer spotkania.

  Zespoły Microsoftu

  Kompatybilny z

  IOS, Android

  Microsoft Teams zyskał popularność wśród firm jako Skype dla biznesu substytut. Użytkownicy usługi Teams na platformie Microsoft 365 mają dostęp do opartego na czacie obszaru roboczego, w którym mogą prowadzić konwersacje audio i wideo oraz prowadzić wiadomości błyskawiczne. Produkt oferuje użytkownikom biznesowym bezpieczeństwo na poziomie przedsiębiorstwa i płynne interfejsy z innymi technologiami pakietu Microsoft.

  Użytkownicy Teams mogą organizować spotkania wideo lub konferencje audio, dodawać zewnętrznych uczestników za pomocą linku z zaproszeniem w wiadomości e-mail, a także umożliwiać użytkownikom biznesowym organizowanie spotkań z udziałem nawet 10 000 widzów, zastępując Skype dzięki bardziej wydajnemu oprogramowaniu firmy Microsoft do połączeń wideo.

  Ta aplikacja oferuje takie funkcje, jak integracje, planowanie zaproszeń, udostępnianie ekranów, rozmycie tła i nagrywanie rozmów.

  Szczegóły aplikacji iOS

 • Kategoria Biznes
 • Ranking kategorii 1
 • Ocena 20,2 mln
 • Ocena poza 5 4.8
 • Data ostatniej aktualizacji 12 kwietnia 2022 r
 • Deweloper aplikacji Microsoft Corporation
 • Pobierz rozmiar 284.2 MB
 • Kompatybilność Wymaga systemu iOS 14.0 lub później.
 • Cena za darmo
 • Daj nam znać

  Nie widzisz aplikacji, która powinna się tu znaleźć?

  Google Meet

  Kompatybilny z

  IOS, Android

  Jako jedna z pierwszych usług oferujących w pełni funkcjonalne oprogramowanie do wideokonferencji, które działa całkowicie w przeglądarce internetowej, Google Meet jest pod wieloma względami technologicznym cudem. Przez lata Google dodawał nowe możliwości i ulepszał Meet, ale ponieważ spotkania Zoom, nasza ogólna opcja wyboru redaktorów, oferują porównywalne narzędzia, trudno jest sugerować Google Meet jako pierwszy wybór, jeśli szukasz samodzielnego rozwiązania do wideokonferencji . Google Meet może być wszystkim, czego potrzebujesz do długodystansowych rozmów wideo i spotkań, jeśli z drugiej strony Twoja firma wprowadziła już standaryzację Gmaila i innych aplikacji dołączonych do Google Workspace.

  Google udostępnia Meet jako usługę bezpłatną, ale subskrybując Google Workspace, uzyskujesz dostęp do większej liczby funkcji. Podstawowe funkcje spotkań, takie jak ankiety, pokoje podgrup, wyciszanie szumów i nagrywanie konferencji, są niedostępne w warstwie bezpłatnej.

  Google Meet to aplikacja przeglądarkowa, z której można korzystać od razu. Ostrzegamy jednak, że jeśli nie korzystasz z Microsoft Edge lub Google Chrome, możesz przegapić niektóre funkcje. Na przykład, mimo że obie przeglądarki zezwalają na wirtualne tła, przy użyciu tego samego sprzętu ani Firefox, ani Safari nie mogą uzyskać dostępu do środowisk.

  Możesz też użyć Kalendarza Google, aby zaprosić grupę osób, jeśli korzystasz z Google Workspace. Po dodaniu wydarzenia możesz uwzględnić Google Meet w zaproszeniu. Link „Rozpocznij spotkanie” można również ustawić tak, aby automatycznie planował spotkanie w Kalendarzu Google.

  Google chce, abyś używał Google Meet jako elementu większej interakcji z Google Workspace. Nawet jeszcze nadal pokazuje wsparcie dla sprzedawców detalicznych Microsoft Office. Tylko WindowsKomputery PC mogą korzystać z rozszerzenia wtyczki, które umożliwia tworzenie spotkań bezpośrednio z kalendarza programu Outlook.

  Szczegóły aplikacji Android

 • Kategoria Komunikacja
 • Instalacje 5000 000 000+
 • Ocena poza 5 4.6
 • Data ostatniej aktualizacji 23 lutego 2022 r
 • Deweloper aplikacji Google LLC
 • Rozmiar pobierania zależy od urządzenia
 • Kompatybilność Android Zależy od urządzenia
 • Cena za darmo
 • Iść na spotkanie

  Kompatybilny z

  IOS, Android

  Oprogramowanie do wideokonferencji firmy GoTo, które w 2022 roku zmieniło nazwę z LogMeIn, nosi nazwę GoTo Meeting. Trzeba przyznać, że program ostatnio znacznie się rozwinął, zwłaszcza pod względem interfejsu użytkownika. Doskonałą równowagę między ceną a zestawem funkcji zapewnia GoToMeeting.

  GoTo Meeting zasługuje na pochwałę za obsługę różnych platform. Klienci GoToMeeting są dostępni dla systemów Android, Chrome OS, iOS, macOS, Linux i Windows. GoTo Meeting zapewnia klienta opartego na przeglądarce, podobnie jak jego rywale.

  Proces rozpoczynania spotkania jest prosty po założeniu konta. Najszybszą metodą jest po prostu kliknięcie przycisku Start obok opcji Spotkaj się teraz. Należy jednak wybrać opcję Utwórz spotkanie, jeśli chcesz zaplanować spotkanie w późniejszym czasie lub jeśli chcesz dostosować spotkanie, wybierając niestandardowy adres URL i schemat kolorów.

  GoToMeeting daje możliwość udostępnienia całego ekranu lub określonej aplikacji, podobnie jak większość aplikacji do wideokonferencji. Po udostępnieniu ekranu pojawi się pasek prezentacji. Zapewnia to osobiste sterowanie rozpoczynaniem lub zatrzymywaniem nagrywania, dodawaniem adnotacji na ekranie oraz ukrywaniem lub ujawnianiem niektórych elementów spotkania.

  Możliwość ustawienia wirtualnego tła to funkcja, której GoTo Meeting od dawna nie było dostępne. GoTo częściowo wypełniło tę lukę, oferując bezpłatną licencję na narzędzie innej firmy ChromaCam Pro, które pozwala zmieniać lub rozmywać tło bez korzystania z zielonego ekranu. Niemniej jednak chcemy, aby ta lub porównywalna technologia została włączona do głównego produktu, tak jak ma to miejsce w przypadku większości obecnych konkurentów. Nawet Google Meet, który jest oparty wyłącznie na przeglądarce, wykonuje to zadanie lepiej.

  Szczegóły aplikacji iOS

 • Kategoria Biznes
 • Ranking kategorii 60
 • Ocena 27,9 tys
 • Ocena poza 5 4.6
 • Data ostatniej aktualizacji 14 lutego 2022 r
 • Deweloper aplikacji LogMeIn, Inc.
 • Pobierz rozmiar 115.3 MB
 • Kompatybilność Wymaga systemu iOS 11.0 lub później.
 • Cena za darmo