Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze statystyki generowania potencjalnych klientów, które pomogą Ci opracować strategię marketingową

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze statystyki generowania potencjalnych klientów, które pomogą Ci opracować strategię marketingową

W epoce online istnieje długa lista rzeczy, które musisz zrobić, aby przetrwać. Generowanie leadów jest jednym z nich. Marketing, a ostatecznie sprzedaż, nie jest już tak prosty jak kiedyś. Przy tak wielu firmach online stawka jest wysoka, jeśli chodzi o skłonienie ludzi do wybrania Ciebie zamiast konkurencji. Podejście twardej sprzedaży jest przestarzałe, a jego miejsce zajęło generowanie leadów.

Ponieważ zmienił się sposób, w jaki ludzie kupują, zmienił się również marketing. Odnoszące sukcesy firmy internetowe koncentrują się teraz na pozyskiwaniu odbiorców, a kolejnym krokiem jest przekształcenie ich w klientów.

Co to jest generowanie leadów?

Jeśli jesteś nowicjuszem w „generowaniu leadów”, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zapoznanie się ze strategią. Wskazówka tkwi w nazwie: generowanie leadów polega na generowaniu leadów. Jego zdefiniowana jako„proces marketingowy mający na celu stymulowanie i zdobywanie zainteresowania produktem lub usługą w celu rozwijania rurociągu sprzedaży”.

Zasadniczo chodzi o budowanie relacji i elementu zaufania z potencjalnym klientem, zanim spróbujesz sprzedać mu swój produkt. Jeśli ktoś wykazuje zainteresowanie Twoją marką, skuteczne generowanie leadów rozpoznaje to i działa na podstawie tego. To wszystko o zwiększenie retencji klientów.

Jak to działa?

Spójrzmy na przykład. Być może właśnie uruchomiłeś swój nowy biznes e-commerce. Specjalizujesz się w bezpłatne konferencje internetowe który, jak wszyscy wiemy, nigdy nie był bardziej rozpowszechniony.

Kiedy ludzie odwiedzają Twój sklep internetowy, oczywistą taktyką byłoby pozyskanie ich dużymi czerwonymi banerami „wyprzedaży”, rabatami i ekskluzywnymi ofertami. Chociaż to podejście wciąż przynosi korzyści, musisz pamiętać, że konkurujesz na wzmożonym rynku. Kupujący niekoniecznie będą kupować po raz pierwszy. Twoim zadaniem jest wyróżnić się jako autentyczna i godna zaufania firma, jednocześnie zbierając jak najwięcej informacji na temat potencjalnego klienta.

Kiedy więc ktoś jest w Twojej witrynie, Twoim zadaniem jest działanie zgodnie z jego zainteresowaniami. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, na przykład poproszenie ich o zapisanie się do comiesięcznego biuletynu lub podanie adresu e-mail, aby uzyskać dostęp do zniżki po raz pierwszy.

Jeśli nie kupią od ciebie tam i wtedy, nie ma powodu do zmartwień. Masz teraz informacje potrzebne do nakłonienia ich do zakupu w przyszłości i do zbudowania relacji.

Jeśli nadal nie masz pewności lub nie przekonuje Cię generowanie leadów, mamy dla Ciebie wskazówkę. Statystyki nie kłamią, więc oto niektóre z najlepszych postaci „generowania leadów”, które musisz znać. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że włączenie go do swojej strategii marketingowej to następna rzecz, którą musisz zrobić.

Tylko 4% odwiedzających witrynę jest gotowych do zakupu

Ta liczba jest szalona, ​​gdy pomyślisz o tym, ile witryn wkłada całą swoją energię w nakłanianie ludzi do zakupu po raz pierwszy. To wąskie podejście jest powodem, dla którego wiele firm przegapia. Zbieranie danych i pozyskiwanie subskrybentów jest niezbędne do długoterminowego sukcesu.

Ponieważ tak niewiele osób faktycznie kupuje, gdy są w Twojej witrynie po raz pierwszy, musisz uzyskać od nich informacje, póki możesz. Wróćmy do naszego wcześniejszego przykładu. Jeśli klient z Twojej branży konferencji internetowych szuka, powiedzmy, alternatywy dla stadamogą nie chcieć zaangażować się tam i wtedy.

Od Ciebie zależy, czy to zrozumiesz, ale także zrobisz wrażenie i zbierzesz dane.

Jeśli prowadzisz witrynę e-commerce, utworzenie listy e-mailowej jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Dzięki tym danym możesz kierować reklamy bezpośrednio do tego potencjalnego klienta, tak aby wybrali Ciebie, gdy będą gotowi do zakupu.

Rekommenderad:  Najlepsze laptopy Asus dla studentów

80% leadów marketingowych B2B pochodzi z LinkedIn, z czego ponad 20% dokonuje konwersji.

Media społecznościowe są rzeczywiście potężnym źródłem generowania kwalifikowanych leadów dla Twojej firmy. Jednak badania wykazały, że ponad 80% leadów marketingowych B2B z mediów społecznościowych pochodzi z LinkedIn.

Wyjaśnia, że ​​LinkedIn jest naprawdę skuteczną platformą, która zapewnia ogromny zwrot z inwestycji w Twoje wysiłki. Sprawy nie kończą się tutaj. Inne studium przypadku wspomina o tym 20% leadów generowanych z LinkedIn dokonuje konwersji – co jest najwyższym współczynnikiem konwersji spośród wszystkich platform społecznościowych.

Dlatego firmy, zwłaszcza te działające na rynku B2B, powinny rozważyć zarówno bezpłatne, jak i płatne działania marketingowe na LinkedIn. Generowanie leadów na LinkedIn to rzeczywiście nie dla każdego filiżanka herbaty. Jednak dzięki odpowiednim strategiom i narzędziom do automatyzacji proces ten może być łatwiejszy i oszczędny czasowo.

90% klientów twierdzi, że filmy pomagają

Łatwo jest powiedzieć komuś, jak dobry jest produkt, ale nie ma to jak zobaczyć go w akcji. Filmy są łatwe do strawienia. Działają jako wciągająca oprawa wizualna i są o wiele bardziej skuteczne niż same słowa. Uproszczą długi opis produktu w dwie sekundy.

A kampania marketingu wideo to inny sposób na generowanie leadów. Budują zaufanie i demonstrują klasę. Przede wszystkim dostarczają odwiedzającym stronę cennych i przydatnych informacji. Wszystko to razem oznacza, że ​​są znacznie bardziej skłonni do powrotu do Twojej witryny, gdy chcą coś kupić.

88% marketerów używa marketingu treści jako sposobu na generowanie leadów

Filmy należą do stale rozwijającej się gałęzi marketingu treści, dlatego nie jest niespodzianką tak wysokie liczby. Marketing treści to świetny — jeśli nie — sposób na budowanie zaufania wśród potencjalnych klientów. Nie jest to tajemnicą i większość firm internetowych kupiła teraz boom na treści.

Dlatego tak ważne jest, aby Twój się wyróżniał. Treść powinna być autentyczna i naprawdę użyteczna. Wróćmy do naszego przykładu. Jeśli potencjalny klient rozważa Glip kontra Twist debaty, blog na ten temat byłby świetnym miejscem do rozpoczęcia. Czytając bloga na Twojej stronie, mogą po prostu zauważyć, że sprzedajesz ten sam rodzaj produktu – sprytnie, prawda?

Rzeczy takie jak SEO są świetne, aby uzyskać wyższą pozycję w rankingu i sprawić, że będziesz bardziej widoczny, ale Google ma surową politykę dotyczącą wartości i jakości. Jeśli zaznaczysz te pola, prawdopodobnie utrzymasz dobrą stronę Google i zbudujesz silne relacje marki z osobami odwiedzającymi Twoją witrynę.

15% marketerów mierzy sukces swoich programów treści na podstawie liczby generowanych leadów

Jest to zarówno interesujące, jak i dobre wskazanie kierunku, w którym zmierza marketing. W przeszłości kampanie byłyby oceniane wyłącznie na podstawie sprzedaży. Jednak w tej nowej erze treści leady są kluczowym wskaźnikiem wydajności. Oczywiście leady, miejmy nadzieję, doprowadzą do sprzedaży, ale są bardziej wartościowe niż sam ich potencjał sprzedażowy.

Marketer może uzyskać wiele informacji, patrząc na generowanie leadów w kampanii. Możesz znaleźć kluczowe dane o potencjalnym kliencie, które są nieocenione zarówno dla badań rynkowych, jak i targetowania przyszłych kampanii.

Możesz także mierzyć skuteczność swoich kampanii, patrząc, kiedy leady zamieniły się w sprzedaż lub kiedy potencjalny klient stracił zainteresowanie Twoim produktem — czyli kiedy opuścił lejek sprzedażowy?

Sprzedaż zawsze będzie czynnikiem decydującym o sukcesie Twojej firmy. Ale jeśli chodzi o mierzenie sukcesu marketingowego i uczenie się na własnych błędach, generowanie leadów może być o wiele bardziej przydatne.

Jeśli priorytetowo traktujesz blogowanie, masz 13 razy większe prawdopodobieństwo, że zobaczysz zwrot z inwestycji

Innym rodzajem generowania leadów, który należy do content marketingu, jest blogowanie, które jest obecnie na najwyższym poziomie. Prawie wszystkie odwiedzane strony internetowe będą miały sekcję blogów, chociaż niektóre są znacznie lepsze od innych.

Rekommenderad:  The 5 Najlepsze strony z darmowym generatorem losowych twarzy

Blogowanie to fantastyczny sposób na budowanie zaufania. Zrelaksowany i przyziemny styl zachęca ludzi do czytania i angażuje ich.

Blogi sprawiają, że ludzie czują się zrelaksowani, jakby rozmawiali z kimś na ludzkim poziomie. Jeśli uda ci się osiągnąć ten ton i jednocześnie zapewnić zabójczą kopię, wywrzesz trwały wpływ na tego potencjalnego klienta. Możesz spodziewać się ich ponownego zobaczenia. Jeśli tego nie zrobisz, możesz ponieść porażkę online.

Generowanie leadów, pielęgnowanie i sprzedaż to trzy najważniejsze cele organizacyjne dla sprzedawców treści

Jeśli oni to robią, ty też powinieneś. Wiele content marketingu może wydawać się bezcelowe, a czasem powierzchowne. Dzieje się tak w niektórych przypadkach, gdy firmy pompują niepotrzebne treści tylko ze względu na to.

Ale faktem jest, że przez większość czasu treść jest nastawiona na generowanie leadów. Bez względu na to, jak nie na temat może się wydawać fragment treści, jeśli jest godny zaufania, autentyczny i użyteczny, ostatecznie spełnia swoje zadanie.

Jest to również kwestia utrzymania pozycji na wysoce konkurencyjnym rynku. Wracając do naszego przykładu konferencji internetowej, jeśli jesteś jednym z długiej listy Konkurenci Webexumusisz mieć pewność, że otrzymujesz taką samą ilość treści jak oni.

Jeśli eksperci i konkurenci traktują priorytetowo generowanie leadów, Ty również powinieneś.

Marketerzy, którzy podążają za nimi 5 Minuty mają 9 razy większe prawdopodobieństwo konwersji

Skuteczna strategia marketingowa działa szybko. Być może właśnie zebrałeś listę e-maili od potencjalnych nabywców, więc robota wykonana, prawda? Niestety, cała twoja ciężka praca może szybko pójść na marne, jeśli nie zastosujesz się do tych wskazówek. Ludzie zawsze szukają gdzie indziej, a lojalność wobec marki to rzadkość, nawet jeśli ktoś faktycznie od Ciebie kupuje.

To, że potencjalny klient udostępnił swoje dane, nie oznacza, że ​​zamierza dokonać zakupu. Jeśli czekasz dni, tygodnie lub nawet dłużej, aby ponownie się skontaktować, Twój zaufany potencjalny klient mógł już dokonać zakupu gdzie indziej i całkowicie o Tobie zapomnieć.

Natychmiastowa kontynuacja zapewnia płynność obsługi klienta. Jest to teraz łatwiejsze dzięki oprogramowaniu do automatyzacji i innowacjom, takim jak robotyczna automatyzacja procesów (RPA).

Automatyzacja marketingu jest 1 z 4 Najpopularniejsze metody tworzenia spersonalizowanych doświadczeń

Automatyzacja marketingu szeroko odnosi się do wykorzystanie technologii cyfrowych oraz oprogramowanie zwiększające wydajność w szerokim zakresie powtarzalnych ręcznych zadań marketingowych. To kluczowa taktyka, która oszczędza marketerom mnóstwo czasu — i mnóstwo stresu.

Rodzaje automatyzacji marketingu obejmują publikowanie w mediach społecznościowych, odpowiedzi na e-maile i spersonalizowane strony docelowe.

Po ich skonfigurowaniu nie jest wymagane żadne zaangażowanie, chyba że Twoje kampanie wymagają aktualizacji lub ulepszenia. Automatyzacja marketingu to po prostu świetny sposób na usprawnienie działań związanych z generowaniem leadów.

Nie musisz ścigać każdego potencjalnego klienta za pomocą ręcznego e-maila. Zamiast tego możesz mieć pewność, że są zachęcani do zakupu przez niezawodne i skuteczne oprogramowanie.

61% marketerów uważa generowanie leadów za największe wyzwanie

Wyzwaniem marketingowym numer jeden jest generowanie leadów. Marketerzy zawsze starają się ulepszyć swoje, pytając, w jaki sposób media społecznościowe mogą pomóc w generowaniu większej liczby potencjalnych klientów lub jaki język najlepiej działa, aby zachęcić ludzi do otwierania kolejnych wiadomości e-mail?

Zachowanie świeżości i wyprzedzanie gry jest jednak największą przeszkodą.

53% marketerów wydaje co najmniej ½ swojego budżetu na generowanie leadów

Sami marketerzy określają generowanie leadów jako najtrudniejsze wyzwanie, ale jeśli nadal się wahasz, spójrz na alokację budżetu. W marketingu jest wiele do zrobienia, więc co najmniej 50% budżetów przeznaczonych na generowanie leadów mówi głośno.

Rekommenderad:  Szczyt 7 Najlepsze narzędzia marketingu treści, których potrzebuje każdy marketer w 2022 roku

Podczas gdy generowanie leadów obejmuje kilka innych sztuczek marketingowych, takich jak Instagram marketing i kampanie e-mailowe, trudno zignorować jego stale rosnące znaczenie.

Mniej niż ⅕ marketerów uważa, że ​​praktyki wychodzące działają

Wszystko to sprowadza się do zmiany sposobu, w jaki ludzie kupują i jak lubią, gdy im się coś sprzedaje. Podejście „w twarz” jest przestarzałe i nie wróży dobrze przypadkowym scrollerom i zerkającym kupującym online.

Generowanie leadów wychodzących obejmuje takie rzeczy, jak cold calling i direct mail. Ten formularz jest skierowany do szerokiego grona odbiorców i stara się dokonać sprzedaży w oparciu o założenie, że chcą oni Twojego produktu lub usługi.

Z drugiej strony Inbound to łagodniejszy sposób na konwersję leadów. Media społecznościowe i reklamy Google to świetne przykłady sposobów na ulepszenie marketingu e-commerce. Pomyśl o tym w ten sposób: przychodzące wytyczają schludny szlak, którym klienci muszą podążać. Ta ścieżka wzbudza zainteresowanie, sprawia, że ​​klient czuje się komfortowo i mówi mu więcej o celu końcowym — jest to jego podróż przez lejek sprzedażowy.

Generowanie leadów wychodzących prowadzi ludzi prosto do miejsca zakupu. Czasami może być nieco przytłaczający i sprawia wrażenie silnego.

Przywróćmy nasz przykład konferencji internetowej. Podejście wychodzące może polegać na tym, że zadzwonisz do kogoś na zimno i powiesz mu, dlaczego jesteś o wiele lepszy niż Slack i inni konkurenci. To może łatwo wydawać się natrętne.

Podejście przychodzące mogłoby jednak poinformować potencjalnego klienta o ostatnim blogu zatytułowanym: „Glip kontra Slack — pomoc w wyborze najlepszego oprogramowania do konferencji internetowych.’ Tutaj potencjalny klient ma opcję i możliwość rezygnacji — to znacznie mniej w twojej twarzy.

Jedzenie na wynos

Generowanie leadów to coś, co gwałtownie wzrosło w ostatnich latach. Wraz z pojawieniem się marketingu treści i mediów społecznościowych dostępnych jest teraz więcej sposobów na nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami. Stare sposoby sprzedaży wychodzącej i rozmów telefonicznych są nadal skuteczne w niektórych branżach, ale jeśli chodzi o marketing skierowany do konsumentów, ludzie doceniają wolniejsze i płynniejsze ścieżki zakupowe.

Jeśli jeszcze nie przyjąłeś strategii marketingowej związanej z generowaniem leadów, zdecydowanie zalecamy jak najszybsze zrobienie tego. Na tym wiecznie konkurencyjnym rynku jest to najlepszy sposób na utrzymanie zaangażowania potencjalnych klientów, budowanie zaufania do marki i ostateczne przekształcenie firmy.