Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze usługi monitorowania stron internetowych 2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze usługi monitorowania stron internetowych 2023

W świecie offline wszelkiego rodzaju usługi monitorowania bezpieczeństwa są wykorzystywane przez firmy, które chcą mieć pewność, że ich obiekty pozostają bezpieczne, ich tajemnice pozostają nietknięte i że nic nie stoi na przeszkodzie, aby firma działała z najwyższą wydajnością. W świecie online usługi monitorowania witryn internetowych zapewniają podobny spokój ducha. Aby zabezpieczyć się przed wszystkim, od zerwanych połączeń HTTP po nieautoryzowane zmiany treści i jawne ataki hakerskie, monitorowanie witryn uważnie obserwuje zarówno stronę główną domeny, jak i wszystkie inne jej katalogi i podstrony.

Alerty są wysyłane natychmiast po wykryciu podejrzanej aktywności.

Chociaż usługi te są popularne wśród właścicieli witryn, konkurencja jest silna, ceny są zmienne, a wyniki są różne w przypadku każdego dostawcy. Przed wejściem na rynek usług monitorowania stron internetowych warto zastanowić się nad najlepszymi darmowymi i płatnymi opcjami na rynku.

Najlepsze bezpłatne usługi monitorowania witryn

Dla wielu właścicieli małych firm i webmasterów, którzy utrzymują osobistą obecność w Internecie, najlepszym rozwiązaniem jest bezpłatne. Na szczęście wiele firm opracowało bezpłatne usługi monitorowania witryn, które zapewniają przynajmniej podstawowe monitorowanie i raportowanie dotyczące bezpieczeństwa witryny, czasu działania i podejrzanych zmian. Większość z tych usług oferuje również „ścieżkę aktualizacji” do bardziej niezawodnej, płatnej wersji monitorowania witryn internetowych.

1. Monitor.us

Koszt: bezpłatny (dostępna usługa premium w wysokości 130 USD miesięcznie)

Monitor.us to doskonały wybór dla właścicieli witryn, którzy chcą mieć wgląd zarówno w swoją publiczną witrynę, jak i serwer, na którym się znajduje. Darmowa wersja usługi generuje regularne raporty na temat problemów z dostępnością witryny, wydajnością serwera i wydajnością sieci. Użytkownicy mogą nawet tworzyć niestandardowe pomiary i metryki witryny, które Monitor.us będzie śledzić w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do niektórych innych bezpłatnych usług, Montastic.us jest całkowicie oparty na chmurze i dlatego jest całkowicie przenośny między domenami i serwerami. Dostępny jest ulepszony pakiet za 130 USD miesięcznie dla użytkowników, którzy muszą monitorować wiele serwerów, wiele lokalizacji lub którzy potrzebują 1-minutowe interwały monitorowania.

2. Montastyczny

Koszt: bezpłatny

Montastic to doskonały wybór dla właścicieli osobistych stron internetowych i tych, którzy rozwijają małą witrynę firmową. Ta całkowicie bezpłatna usługa sprawdza witrynę co pięć minut i zgłasza takie rzeczy, jak przestoje, błędy strony, wielokrotne logowanie użytkowników i wszelkie wykryte strony z błędami. Raporty o błędach są wysyłane pocztą elektroniczną, ale Montastic utrzymuje również serię aplikacji dla komputerów Mac, Windows, iOS i Android. Jest to rzadkie podejście wśród bezpłatnych serwisów internetowych, ponieważ każda aplikacja umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym raportów ze strony internetowej, przestojów i innych kluczowych informacji. Ta usługa jest najlepszym wyborem dla właścicieli stron internetowych, którym zależy na stałym monitoringu oraz stałym dostępie do aktualnych danych.

3. Robot dyspozycyjny

Koszt: bezpłatny (dostępna usługa premium 48 USD miesięcznie)

Uptime Robot to jedno z najstarszych darmowych narzędzi do monitorowania, którego korzenie sięgają 2010 roku. Od tego czasu usługa znacznie się rozwinęła jako oparte na chmurze narzędzie do monitorowania czasu pracy. Darmowe wcielenie Uptime Robot pozwala na 15-minutowe interwały monitorowania aż 50 oddzielnych stron internetowych. Wszelkie przypadki przestojów będą natychmiast zgłaszane pocztą elektroniczną.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku tej usługi, jest to, że jej główny serwer znajduje się w Dallas w Teksasie, a tylko kilka serwerów pomocniczych znajduje się na całym świecie. Konkurencyjne narzędzia do monitorowania premium często mają co najmniej 50 serwerów na całym świecie, aby zapewnić lepszy obraz wydajności i czasu pracy witryny. Podczas gdy użytkownicy mogą przejść na miesięczną usługę za 48 USD, aby monitorować więcej stron internetowych, prawdopodobnie lepiej służyłoby im narzędzie do monitorowania z większą liczbą międzynarodowych serwerów i bardziej kompleksowym podejściem do monitorowania czasu pracy.

Rekommenderad:  Najlepsze strategie marketingu cyfrowego dla startupów w 2020 roku

4. Stan podstawowy

Koszt: bezpłatny

Nie daj się zwieść podstawowej stronie internetowej używanej przez usługę monitorowania BasicState: Jest to kompleksowe narzędzie do monitorowania, które może działać na osobistych stronach internetowych, małych blogach i witrynach start-upów. BasicState oferuje listę podstawowych, przydatnych funkcji, które pomogą monitorować czas działania witryny. Usługa sprawdza dostępność witryny co 15 minut na nieograniczonej liczbie witryn i może wysyłać powiadomienia o przestojach za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości tekstowej.

Oprócz częstych kontroli interwałowych i doskonałych opcji alertów, BasicState oferuje swoim użytkownikom możliwość generowania codziennych raportów, z maksymalnie dwutygodniową historią dostępności dla kontekstu. W przeciwieństwie do niektórych swoich konkurentów w wolnej przestrzeni, BasicState daje abonentom możliwość tworzenia różnych alertów domyślnych, zapasowych i awaryjnych, dzięki czemu łatwiej jest podjąć odpowiednie działania, gdy coś pójdzie nie tak.

5. Uptimia

Uptimia to doskonały wybór, jeśli potrzebujesz szerokiej gamy punktów kontrolnych monitoringu. Dzięki 171 punktom kontrolnym na sześciu kontynentach Uptimia może monitorować Twoją witrynę z dowolnego miejsca na świecie. Oferują monitorowanie czasu działania i szybkości witryny, wieloetapowe monitorowanie transakcji i monitorowanie satysfakcji użytkowników. Użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia, gdy tylko witryna ulegnie awarii lub jeśli wystąpi problem z witryną, taki jak problemy z wydajnością. Ponadto użytkownicy mogą otrzymywać zaplanowane raporty, aby zawsze wiedzieć o wskaźnikach wydajności swoich witryn.

Uptimia jest hostowana w dwóch centrach danych oddalonych od siebie o 600 km i może działać nawet w przypadku całkowitej awarii jednego centrum danych. W ten sposób usługa może zagwarantować, że użytkownicy zawsze otrzymają powiadomienia o przestojach.

Monitorowanie jednej witryny co raz 5 minuty są bezpłatne. Plany premium zaczynają się od $9/ mies. Usługa jest odpowiednia zarówno dla właścicieli małych witryn, jak i klientów korporacyjnych.

Najlepsze płatne usługi monitorowania witryn

Szukasz czegoś bardziej zaawansowanego niż bezpłatna usługa? Internet jest pełen konkurentów premium, którzy pobierają miesięczną opłatę za usługę monitorowania witryny. Pięć najlepszych opcji oferuje niezrównaną obsługę, wsparcie i spokój dla korporacyjnych stron internetowych i rozwijających się domen.

1. Pingdom

Koszt: 11,00 USD – 454,00 USD miesięcznie

Pingdom to prawdopodobnie najlepszy wybór do monitorowania witryn internetowych dla profesjonalistów, którzy chcą monitorować czas działania witryny. W przeciwieństwie do wielu innych usług monitorowania, Pingdom ma serwery w kilku krajach, które stale, nawet jednocześnie, monitorują czas działania witryny. To unikalne podejście gwarantuje, że raport o przestoju nie zostanie wysłany tylko dlatego, że serwer jednego kraju nie mógł wysłać polecenia ping do witryny. Oprócz kompleksowego monitorowania czasu działania, Pingdom oferuje doskonałe wsparcie online i telefoniczne, może wysyłać powiadomienia tekstowe, gdy coś jest nie tak z monitorowaną witryną internetową, i może przeprowadzać do 250 losowych kontroli witryn miesięcznie. Pingdom oferuje również bardzo dobre narzędzie do testowania szybkości witryny, które omówiłem w moim artykule na temat przyspieszania WordPress.

2. Host-Tracker.com

Koszt: $5 – 99 USD miesięcznie

Jeśli chodzi o dane, niewiele usług monitorowania witryn internetowych zbliża się nawet do tego, co Host-Tracker.com oferuje swoim płatnym subskrybentom. Ta kompleksowa usługa monitorowania premium znacznie wykracza poza śledzenie przestojów witryny. Oprócz tej praktycznie standardowej usługi Host-Tracker.com zarządza śledzeniem wydajności i przestojów serwera, problemów z połączeniem sieciowym między serwerem a klientem, problemów z połączeniem z bazą danych, błędów stron, zmian treści, podejrzanych logowań oraz bezpieczeństwa transakcji online. Dodatkowe funkcje obejmują monitorowanie wielu jednoczesnych logowań użytkowników i podejrzanej aktywności użytkowników końcowych.

Rekommenderad:  To, co najlepsze Amazon Narzędzia badania produktów na rok 2023

Wszystkimi danymi zebranymi podczas monitorowania strony internetowej można łatwo manipulować za pomocą doskonałych wykresów i wykresów Host-Tracker.com. Użytkownicy mogą przeglądać długoterminowe trendy, codzienne raporty lub konkretne przypadki, które spowodowały wysłanie alertów. Całkowite zaangażowanie w komunikację oznacza, że ​​Host-Tracker.com oferuje wysyłanie alertów zarówno przez e-mail, jak i SMS, bez dodatkowych opłat za krytyczne alerty SMS.

3. Witryna24x7

Koszt: $5 – 89 USD miesięcznie

Kolejna usługa monitorowania z doskonałym gromadzeniem danych i wszechstronnym monitorowaniem, Site24x7 daje swoim użytkownikom możliwość monitorowania czasu reakcji serwera, problemów z połączeniem sieciowym, tradycyjnych przestojów witryny, problemów z ładowaniem witryny i ogólnej wydajności, wykorzystania procesora serwera, wydajności zapory sieciowej, problemów z pamięcią i wydajnością dysków, i wydajności usług internetowych. Raporty można generować w dowolnym momencie, a dane są agregowane z ostatnich 24 godzin, jednego tygodnia, jednego miesiąca, jednego kwartału lub jednego roku.

Oprócz doskonałych narzędzi do testowania i monitorowania, Site24x7 zapewnia kompleksowe, natychmiastowe alerty, jeśli coś pójdzie nie tak lub jeśli serwer nie przejdzie kluczowego testu wydajności w ostatniej rundzie monitorowania i testowania. Podobnie jak większość płatnych narzędzi do monitorowania, Site24x7 wyśle ​​wiadomość e-mail, wiadomość tekstową lub jedno i drugie, w zależności od preferencji użytkownika. Koszt wiadomości tekstowych jest wliczony w miesięczny abonament, co obniża ogólny koszt usługi w stosunku do niektórych konkurentów firmy. Dzięki reputacji, która sięga ponad pół dekady wstecz, to połączenie komunikacji i wszechstronnego monitorowania sprawia, że ​​Site24x7 jest jednym z najlepszych narzędzi dla dużych witryn korporacyjnych i administratorów stron internetowych, którzy mają obsesję na punkcie danych.

4. SmartBear / AlertSite

Koszt: 199 USD – $1999 miesięcznie

SmartBear, który niedawno nabył konkurencyjną usługę AlertSite, został uznany przez PC Mag za jedno z pięciu najlepszych narzędzi do monitorowania stron internetowych dostępnych w 2015 roku. Mimo upływu czasu, SmartBear nadal króluje jako jedno z najlepszych, najbardziej wszechstronnych narzędzi dla dużych klientom korporacyjnym, którzy chcą monitorować każdy aspekt swojej obecności w Internecie. Należy jednak zauważyć, że tego typu najwyższa wydajność i skalowalność nie są dostępne w najniższej cenie w Internecie. Z pakietami od 199 $ miesięcznie do oszałamiającej $1,999 opłaty miesięcznie, jest to usługa wyraźnie skierowana do klientów korporacyjnych z głębokimi kieszeniami.

Jednak te głębokie kieszenie mają dostęp do doskonałych usług. Oprócz niemal standardowego monitorowania czasu działania witryny, wąskich gardeł serwera, problemów z wydajnością sieci i innych kluczowych wskaźników wydajności witryny w czasie, SmartBear oferuje cały zestaw innowacyjnych opcji monitorowania, których nie można znaleźć nigdzie indziej.

Usługa monitoruje narzędzia Software-as-a-Service, takie jak oprogramowanie zwiększające wydajność w chmurze, pod kątem problemów z bezpieczeństwem, stabilnością i wydajnością. SmartBear obserwuje również aplikacje mobilne, mobilne strony internetowe i struktury API, których firma może używać do łączenia się z programistami. Wreszcie, istnieją dwie „dodatkowe” funkcje, które dodają prawdziwą wartość: aby rozpocząć korzystanie ze SmartBear, nie jest wymagane żadne doświadczenie w programowaniu, a firma obsługuje 340 węzłów testowych na całym świecie, aby zapewnić, że jej raporty są najdokładniejsze wśród płatnych konkurentów.

5. Trendy wzrostowe
Koszt: 13 USD – 186 USD miesięcznie

Pierwotnie założony jako darmowe narzędzie do monitorowania czasu pracy witryny, Uptrends w ciągu ostatnich kilku lat przeszedł wyłącznie na model subskrypcji premium. Po przejściu na model płatny za usługę firma dodała również wiele funkcji do swojego typowego pakietu monitorowania witryn. Dzisiaj, z pakietami zaczynającymi się od 13 USD miesięcznie, Uptrends oferuje 1-minutowe monitorowanie czasu działania, monitorowanie wielu przeglądarek, a nawet monitorowanie transakcji.

Rekommenderad:  8 Najlepsze tła Zoom, które możesz pobrać za darmo

Ceny trendów wzrostowych na 2016 rok

W przypadku klientów korporacyjnych portal Uptrends może być nawet oznaczony wspólną marką, aby pasował do szerszych usług IT i systemów wsparcia firmy. Podobnie jak kilku jego konkurentów premium, Uptrends oferuje nieograniczoną liczbę operatorów i do 600 powiadomień SMS miesięcznie dla administratorów witryn, którzy dokonają aktualizacji do jednego z pakietów monitorowania korporacyjnego lub osobistego.

Bezpłatne lub płatne: najlepsze z najlepszych narzędzi do monitorowania sieci

Teraz, gdy wyszczególniono najlepsze narzędzia do monitorowania dla bezpłatnych i płatnych klientów, które z nich jest najlepsze dla każdej potrzeby? Dla klientów premium być może jest rzeczą oczywistą, że SmartBear jest najbardziej wszechstronną opcją i najlepiej sprawdza się w przypadku dużych klientów korporacyjnych lub wymagających programistów mobilnych. Usługa jest jedyną na tej liście, która oferuje monitorowanie mobilnych stron internetowych i aplikacji, monitorowanie API oraz ponad 300 węzłów testowych na całym świecie. Tego rodzaju zaangażowanie w kompleksowe raportowanie jest rzadkie i godne pochwały.

Po darmowej stronie konkurencja jest nieco ostrzejsza. Mimo to najlepszym narzędziem dla bezpłatnych klientów będzie prawdopodobnie Montastic. W przeciwieństwie do wielu swoich bezpłatnych konkurentów, usługa Montastic oferuje aplikacje komputerowe i mobilne, widżety i powiadomienia e-mail, ułatwiając pozostawanie w kontakcie z danymi monitorowania witryny i kluczowymi alertami. Dzięki rosnącej bazie użytkowników i solidnej społeczności programistów, Montastic jest usługą, która może rosnąć wraz z bezpłatnymi klientami, gdy ich potrzeby zmieniają się i ewoluują w czasie.

Doskonały wybór do monitorowania witryn internetowych we wszystkich dziedzinach

Niezależnie od tego, czy jest to coś tak podstawowego, jak czas działania witryny, czy też coś tak zaawansowanego, jak monitorowanie SaaS, monitorowanie treści i poprawa bezpieczeństwa, te narzędzia do monitorowania witryny mogą wykonać zadanie. Co więcej, każde narzędzie oferuje szeroką gamę bezpłatnych i płatnych opcji, które mogą działać przy każdym budżecie. Kupując usługę monitorowania, upewnij się, że firma monitorująca oferuje odpowiedni rodzaj monitorowania, odpowiedni miesięczny koszt i najlepszą możliwą obsługę klienta. Ponadto ważne jest, aby zainwestować w dobrej jakości firmę hostingową – sprawdziłem ponad dwadzieścia znanych hostów internetowych.

Dzięki tym czterem rzeczom Twoja witryna będzie w dobrych rękach.

Powiązane artykuły:

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej.

Nazywam się Jamie Spencer i spędziłem ostatnie 10 lat na budowaniu blogów zarabiających pieniądze. Po coraz zmęczony 9-5, dojeżdżając do pracy i nigdy nie widząc mojej rodziny, zdecydowałem, że chcę wprowadzić pewne zmiany i założyłem swojego pierwszego bloga. Od tego czasu założyłem wiele niszowych blogów, które odniosły sukces, a po sprzedaży mojego bloga survivalowego postanowiłem uczyć innych ludzi, jak robić to samo.

Table of Contents