Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2024 roku

Każdego roku entuzjaści fotografii z niecierpliwością czekają na ogłoszenie konkursu na najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody, aby przekonać się, które zdjęcie zdobędzie tytuł najlepszego zdjęcia dzikiej przyrody.

Oprócz tego, że jest przedmiotem zainteresowania szerokiego grona entuzjastów fotografii profesjonalnej i amatorskiej, fotografia dzikiej przyrody przyciąga wielu odbiorców wśród zwykłych ludzi. Ta dziedzina fotografii, ponieważ może być medium wszechstronnym, wpływowym i potężnym, została w ostatnich latach szczególnie zauważona przez działaczy na rzecz ochrony środowiska i osoby zainteresowane tą dziedziną. Nieważne do jakiej kategorii osób należysz, jesteś stałym czytelnikiem nasmamy nadzieję, że spodoba ci się oglądanie fantastycznych zdjęć w tym artykule i odkrywanie dźwiękowej historii tych zdjęć.

Nagrodą w konkursie w 2019 roku została fotografia zatytułowana „The Moment” wykonana przez chińskiego fotografa Yongqing Bao, która przedstawia oszałamiające zdjęcie fretki obok lisa.

W tym artykule przejrzymy 35 najlepszych zdjęć z tego konkursu (kliknij na nie, aby zobaczyć zdjęcia w ich oryginalnych wymiarach).

1. chwila

Yongqing Bao ()

Matka lisa tybetańskiego, polująca, aby nakarmić swoje trzy młode lisy, zaskakuje himalajską fretkę, która właśnie obudziła się z hibernacji. Chiński fotograf uchwycił moment ataku lisa i błyskawiczną reakcję myszy. Siłę widać w ostrych zębach myśliwego i przerażenie na twarzy zwierzyny, a na ich twarzach widać nierówną walkę na życie i śmierć.

Fretka himalajska jest jednym z niewielu ssaków, które potrafią żyć na tak dużych wysokościach i uciec przed mrożącym krew w żyłach zimnem panującym w tych regionach; zależy to w dużej mierze od jego futrzanej skóry. Zimą świstak spędza ponad sześć miesięcy ze swoimi wybitnymi członkami rodziny w tunelach, które po mistrzowsku wykopał głęboko w ziemi i zwykle wychodzi z tych tuneli dopiero na początku wiosny. Wiosna to skarb, którego głodni myśliwi nie przepuszczą łatwo.

2. linia bezpośrednia

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Frank Deschandol (Francja)

W przeddzień zachodu słońca pszczoły przelatują nad jeziorem, ale na szczęście dla fotografa te pięć pszczół odpoczywa na łodydze rośliny. Te samotne pszczoły, prawdopodobnie samce, poszły spać, podczas gdy samice śpią w pobliskim ciepłym, miękkim ulu.

Zwierzęta zimnokrwiste, takie jak pszczoły, których ciepłotę ciała zapewnia ciepło słoneczne, nie mogą latać w nocy ani podczas złych warunków pogodowych i zmuszone są do odpoczynku. Dlatego chwytają łodygę potężnymi, przypominającymi piły szczękami i opierają skrzydła. Następnie zbierają swoje maleńkie ciałka i zginają macki, powoli zasypiając i czekając na wschód słońca następnego dnia.

3. kraina orłów

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Audun Rikardsen (Norwegia)

Norweski fotograf ostrożnie umieścił tutaj tę gałąź, mając nadzieję, że wykorzysta ją do sfotografowania orła przedniego. Założył na jednostce fotopułapkę i od czasu do czasu umieszczał w pobliżu zwłoki zwierząt zabitych na drogach. W ciągu ostatnich trzech lat orzeł przedni stopniowo zyskiwał zaufanie do departamentu i spędzał na nim więcej czasu, aby badać jego terytorium przybrzeżne. Wreszcie udało się uchwycić to niesamowite zdjęcie. Orzeł schodzi z wyciągniętymi potężnymi szponami.

CZYTAĆ:  Jak uzyskać Dynamiczną wyspę iPhone’a 14 Pro na dowolnym smartfonie z Androidem?

Orły przednie latają zwykle z prędkością 50 km/h, ale czasami nurkując na polowanie, osiągają prędkość 320 km/h. Połączenie niesamowitej szybkości z potężnymi szponami sprawia, że ​​orzeł przedni jest śmiercionośnym drapieżnikiem. Zazwyczaj pożywieniem orła przedniego są ssaki, gady, małe ptaki i wszelkiego rodzaju ryby, ale czasami zjada on większe zwierzęta i zwłoki martwych zwierząt.

4. Brama szczęścia

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Jason Bantle (Kanada)

Szop pracz wygląda przez dziurę w przedniej szybie porzuconego samochodu, dzięki czemu fotograf może uchwycić go o zmierzchu. Szczelina utworzona w szkle umożliwi jedynie przejście szopów i nie jest wystarczająco duża, aby mogły przedostać się do niej drapieżniki takie jak kojoty; To samo sprawiło, że tylne siedzenie samochodu stało się ciepłym i miękkim legowiskiem dla szopa pracza i jego pięciorga maluchów. Szopy zwykle wolą zakładać gniazda w dziuplach lub szczelinach skalnych, ale szybko przystosowują się do nowych warunków. Szopy są zwierzętami oportunistycznymi i zjadają wszystko, od owoców i orzechów po zawartość koszy na śmieci. Gdy tylko zajdzie słońce, ta szop pracz opuści swoje gniazdo i przez całą noc będzie szukać pożywienia, aby nakarmić siebie i swoje dzieci.

5. Portret matki

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Ingo Arndt (Niemcy)

Tropienie pumy (amerykańskiego geparda) wymaga noszenia ciężkiego sprzętu w najgorszych warunkach pogodowych, takich jak silny wiatr i mrożący krew w żyłach mróz. Wreszcie dużym wysiłkiem zdobył szacunek i zaufanie mamy, pumy, i wykonał zdjęcie tej rodziny. Zdaniem autora tego zdjęcia nie ma nic bardziej ekscytującego niż widok dzikiej pumy. Kuguary zachowują tę dziecięcą zabawę przez całe życie. Kuguary walczą ze sobą i za pomocą tych gier uczą się podstawowych umiejętności życiowych, takich jak polowanie, walka i ucieczka. Młode przed usamodzielnieniem się zwykle mieszkają z matką do ukończenia drugiego roku życia, a następnie pozostają same do czasu rozrodu.

6. Zimny ​​napój

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Diana Rebman (USA)

Pomimo ekstremalnego mrozu sięgającego minus 20 stopni Celsjusza, amerykański fotograf godzinami obserwuje, jak długoogoniaste sutki na zmianę dziobią tę lodową meduzę, co porównuje do ćwiczeń tanecznych. Oczywiste jest, że ze względu na szybki ruch tych ptaków i zmarznięte palce fotografa uchwycenie zdjęcia było wyzwaniem. Sikora długoogoniasta żyje w całej Europie i Azji. Mieszkańcy Hokkaido w Japonii nadali im imię Shima-Enga. Te piękne ptaki muszą wykorzystywać śnieg i lód podczas mroźnych i śnieżnych zim w regionie, aby zapewnić sobie potrzebną wodę. Przez cały dzień szukają pożywienia, polują na owady i pająki, a nocą gromadzą się w kilku grupach, aby uchronić się przed zimnem.

7. Lądowanie na śniegu

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Jérémie Villet (Francja)

Obraz bielika lądującego na zaśnieżonej rzece z rozpostartymi skrzydłami i oczami wpatrzonymi w ofiarę. Fotograf ze swojej kryjówki przez niemal tydzień obserwował ruchy tych ptaków. Miał doskonałą pozycję, ponieważ udało mu się uchwycić orła nurkującego w celu połowu łososia z prawie zamarzniętej wody rzeki i stworzył ten wspaniały portret. Łososie, prosimy o powrót do ujścia rzek w ich pierwotnym środowisku w celu złożenia tarła, które stanowi integralną część ich cyklu życiowego. Łosoś ginie wkrótce po tarle, w okresie obfitości orłów oportunistycznych. To wydarzenie przyciąga co roku do rzeki Chilcot na Alasce prawie 3000 bielików, więc nie przegapią one uczty związanej z polowaniem na łososia.

CZYTAĆ:  Jak zdalnie sterować aparatem iPhone’a, aby robić zdjęcia lub filmy?

8. Pokaz śniegu

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Max Waugh (USA)

W śniegu i zamieci zimowej żubr amerykański podnosi głowę, bezowocnie szukając pożywienia. Fotograf celowo zmniejsza czas otwarcia migawki aparatu, tak aby opady śniegu wydawały się nieprzezroczyste i tworzyły upiorny obraz bawołu. Fotograf, lekko prześwietlając zdjęcie i zamieniając je w czarno-biały obraz, podkreślił prostotę tego zimowego zdjęcia. Zimą bawoły nieustannie potrząsają swoimi dużymi głowami i odgarniają śnieg pyskami w poszukiwaniu paszy. Masowe polowanie na mięso i skórę bawoła amerykańskiego doprowadziło w XIX wieku to stworzenie na skraj wyginięcia. Na szczęście ich liczba wzrosła, a zwierzę to jest chronione w amerykańskich parkach narodowych.

9. kolebka życia

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Stefan Christmann (Niemcy)

Fotograf tego zdjęcia mówi: „Zrobienie zdjęcia pisklęciu pingwina cesarskiego po wykluciu się nie jest trudnym zadaniem, ponieważ samiec pingwina cały czas podnosi woreczek, aby sprawdzić stan jaja. Najtrudniejszą częścią jest znalezienie pingwina stojącego we właściwym kierunku i mającego odpowiednie światło do fotografowania w tym krytycznym momencie. Kiedy samice pingwinów polują na morzu w poszukiwaniu ryb, ich partnerki z wielkim trudem znoszą surową zimę polarną, ponieważ muszą opiekować się jajami bez pożywienia. Po 65–75 ciężkich i wyczerpujących dniach w końcu wykluwają się pisklęta”. Na tym zdjęciu widać pisklę pingwina, które wygląda na zmęczone i z zamkniętymi oczami usiłuje rozbić jajo.

10. właz do nieba

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Sven Začek (Estonia)

Fotograf umieścił swojego drona bezpośrednio nad jeziorem, aby uchwycić odbicie światła słonecznego w lustrze jeziora, gdy tylko słońce wyjdzie zza chmur. Twierdzi, że podczas robienia tego zdjęcia miał problemy techniczne i zabrakło mu baterii. Wydaje się jednak, że cierpliwość fotografa nie została nagrodzona; Ponieważ uchwycił ten piękny krajobraz nieba, który nie różni się od ludzkiego oka. Park Narodowy Karola w Republice Estonii jest domem dla różnych gatunków żubrów, wilków, niedźwiedzi i rysi, a powalone drzewa nad jeziorem wskazują, że populacja psów wodnych w Parku Karola rośnie. Ich niesamowita umiejętność budowania tam powoduje, że poziom wody w jeziorze podnosi się i woda spływa do lasu, a spulchnianie gleby i uszkodzenie korzeni uniemożliwiają wzrost drzew na brzegu jeziora.

11. Gdyby pingwiny umiały latać

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Eduardo Del Álamo (Hiszpania)

Zdjęcie przedstawia pingwina białobrewego uciekającego przed nagłym atakiem lamparta morskiego. Pingwin odpoczywał na kawałku lodu, kiedy zobaczył fokę. Kilka chwil później foka wyskoczyła z wody z otwartymi ustami, aby upolować pingwina. Fotograf tego zdjęcia mówi: „Wyczekiwałem takiego momentu.

Lamparty morskie to drapieżne drapieżniki. Ich długie, smukłe ciała są zbudowane do szybkiego pływania i mają potężne szczęki i długie, przypominające kły zęby. Foki polują prawie na wszystko; ich dieta może się zmieniać w zależności od pory roku i dostępności pożywienia. Głównym pożywieniem są pingwiny, ale polują także na kalmary, krewetki, ryby, a nawet młode foki.

12. Zatory

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Stefan Christmann (Niemcy)

Ponad 5000 samców pingwinów stoi tyłem do wiatru na zamarzniętym morzu, przytulając się do siebie i opuszczając głowy, aby podzielić się ciepłem ciała. „Wyglądał na spokojny dzień, ale kiedy zdjąłem rękawiczki, żeby ustawić ostrość, zimno przeszło przez moje palce jak igły” – mówi autor tego zdjęcia.

CZYTAĆ:  Jak czyścić zmatowiony polerowany nikiel? [Solved] 2024

Na Antarktydzie zimy są okrutne, a temperatura czasami sięga minus 40 stopni Celsjusza. Kiedy samice pingwinów spędzają w morzu około dwóch miesięcy na polowaniu na ryby, jajami opiekują się ich partnerzy. Samiec pingwina niesie i trzyma jajo na nogach jak cenny ładunek, a aby chronić jaja przed zimnem i zapewnić ciepło, warstwa skóry pingwina przykrywa je jak ciepły koc. Pingwiny wystawione na działanie wiatru w zewnętrznej warstwie tego ogromnego pierścienia poruszają się powoli i chronią się w ciepłych warstwach wewnętrznych, w ten sposób wszystkie korzystają z ciepła środka tego pierścienia, a dzięki temu inteligentnemu partnerstwu mogą uratować im życie.

13. moment zamrożenia

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Jérémie Villet (Francja)

Dwa samce białych antylop zatrzymują się podczas zaciętej bitwy, a ich grube, spiralne rogi są splecione. Fotograf tego zdjęcia twierdzi, że o zrobieniu takiego zdjęcia marzył od lat; Fotografia białej kozy górskiej w ramce pokrytej śniegiem w Alpach. Aby zarejestrować to zdjęcie, kładzie się na śniegu i uwiecznia tę chwilę pomimo dotkliwego zimna i silnego wiatru – połączenie mocy i czystości.

Antylopa biała zamieszkuje Biegun Północny i obszary w jego pobliżu. Aby przetrwać i uciec przed drapieżnikami, w dużym stopniu polegają na stromych i nierównych skałach, które bezpiecznie pasą się na otaczających je pastwiskach i łąkach. Zimą interesują ich tereny, gdzie silny wiatr rozwiewa śnieg i odsłania rośliny.

14. Ogród węgorzy

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

David Doubilet (USA)

Duża grupa węgorzy wiruje w wodzie, ale gdy tylko fotograf wejdzie na scenę, natychmiast chowają się w tunelach na dnie morskim. Z tego powodu fotograf ustawia w tym miejscu aparat, chowa się za pozostałościami wraku i rejestruje powyższe zdjęcie za pomocą pilota. Oczywiście ponowne pojawienie się węgorzy trwało kilka godzin, a rejestracja idealnego wizerunku tego fotografa trwała kilka dni. Węgorze żywią się planktonem znajdującym się w nurcie wody i jak widać na zdjęciu obecność trąbek i wargaczy nie przeszkadza im, ale gdy tylko poczują zagrożenie, chowają się w tunelach na dnie morskim. Podobnie jak wiele innych gatunków ryb, węgorze wykrywają ruch przedmiotów za pomocą bocznego narządu zmysłów (czujnik ten jest rozciągnięty wzdłuż długości ciała).

15. Wielkie koty walczą z psami

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w 2019 roku

Peter Haygarth (Anglia)

Podczas rzadkiego spotkania stado afrykańskich dzikich psów zaatakowało samotnego samca geparda. Początkowo psy były ostrożne, ale gdy tylko zebrała 12 sztuk, nabrały pewności siebie i otoczyły go. Gepard, który był bardzo przestraszony, szybko uciekł psom.

Niestety, afrykańskie dzikie psy i gepardy szybko zniknęły ze swoich dawnych terytoriów. Pozostało ich tylko niecałe 7 000, a zniszczenie siedlisk zagraża również nielicznym pozostałym populacjom. Grupa afrykańskich dzikich psów, która kiedyś liczyła setki członków, jest obecnie małą grupą liczącą zaledwie 15 nawróconych członków.

Pobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie lenevoPobierz zerowe motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo