Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Najlepsze zdjęcia konkursu fotografii przyrodniczej BigPicture w 2024 roku

Odbyła się siódma edycja konkursu fotograficznego BigPicture i ogłoszono nazwiska zwycięzców.

W konkursach tych co roku biorą udział fotografowie z całego świata. Tematem tegorocznego konkursu było przedstawienie gatunków przyrody, zwierząt i roślin oraz znaczenia ich ochrony.

Kalifornijska Akademia Nauk zorganizowała w tym roku siódmą edycję konkursu fotografii przyrodniczej BigPicture. W tym konkursie fotografowie z całego świata zostali poproszeni o przesłanie zdjęć, które przedstawiają bogatą różnorodność gatunków występujących na Ziemi i wykorzystując siłę wyobraźni, zachęcają widza do ochrony i zachowania tych gatunków.

Teraz, wraz z zakończeniem tegorocznego konkursu, wybrane zdjęcia zostały opublikowane w czasopiśmie biograficzny magazyn internetowy. Magazyn ten pisze o nauce i optymalnym wykorzystaniu zasobów i jest głównym sponsorem tej serii konkursów fotograficznych. Poniżej zdjęć znajdują się opisy autorstwa tego magazynu. Poniżej przeglądamy najpopularniejsze obrazy w kolejności.

Inhaltsverzeichnis

1. Zdobywca pierwszej nagrody: Bunny Ball – Fotograf: Andy Parkinson

Andy Parkinson zdobył pierwszą nagrodę w tym turnieju. Co ciekawe, zanim sfotografował tego zająca górskiego, przeżył tygodnie skrajnego zimna, a odłamki lodu pokryły mu twarz. Jak widać na zdjęciu, ten królik jest zwinięty w kłębek, chroniąc się przed szkocką zimową burzą.

Trzeba powiedzieć, że ten gatunek rodzimych królików brytyjskich ma w swoich domach tak trudne warunki. Każdej zimy grupy składające się z dwudziestu lub więcej tych królików przenoszą się na zbocza o mniejszej ilości śniegu, aby żerować na roślinach. Zanim się uspokoją, skaczą po szlaku, aby zmylić drapieżniki.

Kiedy zaczęła się burza, ta samica królika zbudowała schronienie, aby chronić się przed baterią, i opuściła głowę w kłębek, aby się rozgrzać, i skurczyła się, aby bronić się przed uderzeniami lodu i zimna. Ten królik stosuje sprytną strategię, aby się bronić, podczas gdy inne zwierzęta chowają się do schronu lub piwnicy.

Pomimo tego, że są zwinne i szybkie, zające górskie są zagrożone z powodu kłusowników i utraty siedlisk. Parkinson ma nadzieję, że zdjęcie poinformuje prawodawców o konieczności ochrony tych królików. Zające wymierają szybciej niż jakikolwiek inny gatunek brytyjskich ssaków.

Zwycięzcy konkursu BigPicture zostali sowicie nagrodzeni za swoje wysiłki. Zdobywca pierwszej nagrody, która została wybrana jako najlepsze zdjęcie tego konkursu, otrzymał nagrodę w wysokości pięciu tysięcy dolarów. Zdjęcie to będzie można zobaczyć na dorocznej wystawie Kalifornijskiej Akademii Nauk.

CZYTAĆ:  Fiverr Recenzja 2024: Czy Fiverr jest legalny & Bezpieczna? Uczciwa recenzja

Konkurs składał się z siedmiu sekcji tematycznych: „Sztuka przyrodnicza”, „Wodne”, „Skrzydlate stworzenia”, „Krajobrazy, pejzaże morskie i rośliny”, „Dzika przyroda lądowa”, „Człowiek/przyroda” i „Ilustrowana historia”. . Pierwszy zwycięzca każdej z tych kategorii otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości tysiąca dolarów, a jego zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie roku. Oprócz sekcji opowiadań ilustrowanych certyfikaty otrzymało 6 finalistów w każdej kategorii. W kategorii zdefiniowanej historii nagrodę zdobyła tylko pierwsza osoba.

2. Zwycięzca ilustrowanej historii: Współistnienie Wojowników Strażników – Fotograf: Amy Vitali

Najlepsze zdjęcie w konkursie Bigpicture, sekcja człowiek/natura

Według Amy Vitali ludzie, których życie jest związane ze światem przyrody, są często pomijani w fotografii przyrodniczej. Fotograf pracował nad projektem dokumentującym relacje między ludem Samburu a dziką przyrodą w północnej Kenii, aby zmienić sposób postrzegania ludzi od fotografii przyrodniczej. Ten dokument, który trwał dziesięć lat, opowiada historię ludu Samburu, który wspiera dziką przyrodę i jej siedliska.

Biorąc pod uwagę, że ludzie ci żywią się zwierzętami, może się wydawać, że ich życie kontrastuje ze słoniami, nosorożcami, żyrafami i innymi dużymi ssakami żyjącymi w tym samym środowisku. W ostatnich dziesięcioleciach kłusownicy zbierali żniwo na słoniach, a pasterze twierdzą, że ich stada bydła również ucierpiały.

Słonie pomagają trawie rosnąć, ścinając trawę i małe drzewa. Kiedy więc liczba słoni maleje, rośnie mniej trawy, aby nakarmić krowy. W tym celu Sambaros zbudowali schronienia, aby chronić słonie przed kłusownikami. Działają także na rzecz ochrony innych zagrożonych gatunków, takich jak żyrafa somalijska. Tego typu żyrafę możecie zobaczyć na powyższym obrazku.

Ostatnie działania ludu Samburu zmieniły ich dotychczasowe zachowania wobec dzikiej przyrody i pokazały, jak blisko powiązane jest zdrowie ludzi i zwierząt. W związku z tym Vitali stwierdza: „Ze względu na stan zdrowia tych dzikich gatunków liczba nielegalnych polowań znacznie się zmniejszyła”.

Rhonda Rubinstein, współzałożycielka BigPicture i dyrektor ds. innowacji w Kalifornijskiej Akademii Nauk, tak powiedziała o tegorocznym konkursie fotograficznym:

Jak zwykle otrzymaliśmy ekscytujące zdjęcia przedstawiające wszystkie aspekty świata przyrody. Jednak w tym roku zdjęcia były inne, np. dziwne zachowanie zwierząt, roślin mięsożernych, promieni świetlnych itp. Zdjęcia te wykonano, aby pokazać, jak ważna jest ochrona żywych istot, ale nie jest jasne, ile innych sposobów można osiągnąć ten cel .

Do tego konkursu fotograficznego w 2020 roku nadesłano największą liczbę fotografów, a fotografowie z 65 krajów świata nadesłali około 6500 zdjęć.

3. Finalista Człowiek/Natura: Ostatnie pożegnanie – Fotograf: Amy Vitali

Najlepsze zdjęcie konkursu fotograficznego Bigpicture 2020

To zdjęcie zostało zrobione chwilę przed śmiercią Sudana w obszarze chronionym Olpejata w Kenii. Sudan był nosorożcem białym północnym, a na tym zdjęciu głaszcze go młody chłopiec o imieniu Joseph Wachira. Ten nosorożec miał 45 lat i był chory.

Z kilkoma wyjątkami w konkursie BigPicture mogą wziąć udział wszyscy fotografowie z całego świata, jednak nie wszyscy dostają się do finału. Według Rubinsteina, aby dotrzeć do końcowego etapu, trzeba mieć cierpliwość, opór i nową perspektywę. Stwierdził również:

Andy Parkinson, zdobywca głównej nagrody, w swoim futrze spędził wiele godzin na zimnie na Dalekiej Północy, co stanowiło tylko niewielką część jego trudów. Odkrycie tego królika zajęło fotografowi trzy lata.

4. Sekcja historii ilustrowanej: Współistnienie Wojowników Strażników – Fotograf: Amy Vitali

Czwarte zdjęcie wybrane w konkursie fotograficznym Bigpicture

Tradycyjnie kobiety Samburu w północnej Kenii wychodzą za mąż w młodym wieku, bez wykształcenia i szans na pracę. Jednak Sascha Dorothy Levokodok, pierwsza kobieta pracująca jako opiekunka w Rezerwacie Słoni Reteti, próbuje zmienić tę tradycję. To sanktuarium znajduje się w górach Mathews. Chociaż ona i inne kobiety, które dla niej pracują, spotykają się z wieloma sprzeciwami, zespół z Sanktuarium Reteti ma wspólny cel: ratowanie słoniąt, przywrócenie ich do zdrowia, a następnie wypuszczenie na wolność. zwroty

Zajmują się tym w pełnym wymiarze godzin, a te troski są wykonywane o każdej porze dnia i nocy; Ale pomimo trudności pracy Levokodok nie zna granic, aby spełnić swoje marzenie i uratować słoniątka, które ważą ponad 200 funtów. W świecie, w którym skupiamy się wyłącznie na czynnikach i wyzwaniach, które nas dzielą i ograniczają, istotne jest, aby myśleć o rozwiązaniach usuwających przeszkody.

Większość zwycięzców tego konkursu fotograficznego to fotografowie u szczytu swojej kariery. Jednak początkujący fotografowie nie powinni rozpaczać. Jednym ze zwycięzców w tym roku był początkujący fotograf, który zrobił zdjęcie w najlepszej pozycji i pod najlepszym kątem.

Rubinstein ogłosił również, że uruchomił konkurs dla wschodzących i młodych fotografów o nazwie BigPicture Emerging Photographer Grant, aby zachęcić ich do pracy nad zrównoważonymi projektami. Nazwiska zwycięzców konkursu zostaną ogłoszone pod koniec lipca.

CZYTAĆ:  Co to jest Yandex? [Everything You Need to Know]

5. Zwycięzca w dziedzinie dzikiej przyrody lądowej: Polowanie na gepardy w Masai Mara – Fotograf: Yi Lui

Zwycięskie zdjęcie w konkursie Bigpicture w sekcji dzikiej przyrody

Chociaż gepardy są najszybszymi zwierzętami na ziemi, polowanie nie jest łatwe. W rzeczywistości na bezdrzewnych sawannach w Afryce antylopy i inne gatunki z łatwością dostrzegają zbliżające się drapieżniki, co utrudnia myśliwym.

Gepardy leżą na ziemi, aby ich ofiara nie zauważyła ich obecności, a ponieważ ich skóra ma taki sam kolor jak ziemia, chowają się przed zwierzyną. Gdy znajdą się w promieniu 60 metrów od swojej zwierzyny, szybko atakują i w ciągu kilku sekund rozpędzają się do 95 km/h.

Oczywiście te drapieżne zwierzęta muszą również brać pod uwagę prędkość swojej ofiary. Ten typ kozła górskiego, który widzisz na powyższym zdjęciu, potrafi biegać z prędkością ponad 80 km/h. Na tym zdjęciu gepard przybył późno i udało mu się złapać ofiarę za nogę dopiero w momencie, gdy ta uciekała, co pokazuje, że czasami strategia ataku jest równie ważna jak prędkość.

Rubinstein, sponsor konkursu, powiedział:

„Na szczęście rozprzestrzenianie się wirusa nie wpłynęło znacząco na tę serię zawodów. Czas trwania konkursu zakończył się 1 marca, kiedy to rozpoczął się epidemia Korony. Ale oceny dokonali kilka miesięcy później fotoedytorzy i znani międzynarodowi fotografowie.

Według niego ocenianie konkursu BigPicture odbywa się zwykle jesienią, która trwa dwa tygodnie i może zakłócić im harmonogram podróży w dziczy i tam, gdzie nie ma internetu. Ale w tym roku wszyscy sędziowie byli w domu i mieli dużo czasu i dokładniej niż w poprzednich latach oglądali zdjęcia.

6. Finalista zawodów wodnych: Legwan zielony – Fotograf: Lorenzo Mitiga

Wybrane zdjęcie z konkursu fotografii bigpicture w sekcji wodnej

Lorenzo Mitiga był finalistą w kategorii pływanie. On, będący członkiem społeczności Your Shot magazynu Biographical, napisał:

Przygotowywałem aparat, jego osprzęt podwodny i szerokokątny obiektyw do uchwycenia ostatnich chwil zachodu słońca. W tym czasie iguana pływała w wodzie nade mną i przy wejściu do jaskini. To było tak, jakby mnie witał.

7. Sekcja historii ilustrowanej: Współistnienie Wojowników Strażników – Fotograf: Amy Vitali

Zwycięskie zdjęcie części ilustrowanej opowieści w konkursie Bigpicture

8. Finalista kategorii wodnej: Tancerz – Fotograf: Hong Kai

Wybrane zdjęcie konkursu bigpicture w dziale „Wodne”: „Tancerz”; Fotograf: Hong Kai

9. Sekcja historii ilustrowanej: Współistnienie, Wojownicy drugoplanowi – Fotograf: Amy Vitali

wybrane zdjęcie typu bigpicture w dziale „ilustrowana historia”: „wojownicy wspierający”; Fotograf: Amy Vitali

Strażnik z rezerwatu Lewa Wildlife Sanctuary w Kenii zostaje pogłaskany przez 18-miesięcznego nosorożca czarnego o imieniu Kilifi. Ten nosorożec był pod opieką wraz z dwoma innymi małymi nosorożcami.

10. Finalista „Krajobrazów, pejzaży morskich i roślin”: Rain Visitors at Sunset – Fotograf: Agorastos Papatsanis

Zwycięskie zdjęcie konkursu bigpicture w kategorii „Krajobrazy, pejzaże morskie i rośliny”: „Deszczowi goście o zachodzie słońca”; Fotograf: Agorastos Papatsanis

W duchowym wyglądzie powyższego zdjęcia grzyby jadalne Parasol mogą nie pobudzać wyobraźni widza i nie wydawać się dziwne. Należy jednak zauważyć, że grzyby te mają magiczną moc. Grzyby te pomagają rosnąć drzewom w wytwarzaniu przeciwnowotworowej substancji metabolicznej i mają niezwykłe zdolności, które właśnie odkryli naukowcy. Tak naprawdę im więcej wiemy o grzybach, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z ich cudu.

Jako jeden z głównych rozkładających się na Ziemi grzybów rozkładają materię organiczną martwych zwierząt i roślin. Dlatego rośliny te są bogate w minerały i składniki odżywcze i przynoszą ludziom korzyści przeciwutleniające, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwnowotworowe. Ponadto dzięki tej zdolności grzyby odgrywają również rolę modyfikatorów środowiska i pochłaniają toksyny i metale ciężkie, które zostały wrzucone do gleby przez przemysł.

11- Zwycięzca w kategorii Aquatics: Frozen Mobile House – Fotograf: Greg Lecour

Zdjęcie zwycięskie w kategorii „Wodne”: „Kraina lodu”; Fotograf: Greg Lacour

Greg Lecour to francuski fotograf, który udał się pod zamarznięte wody Antarktydy, aby sfotografować ten rzadki widok, i napotkał kilka szczęk żywiących się krabami. Pomimo tego, że są leniwi na lądzie, krabożercy są zwinnymi pływakami i całe życie spędzają w strefie lodowej Antarktyki.

Unoszące się pod wpływem prądów polarnych masy lodu rozbijają naturalne lodowce i w ten sposób minerały i składniki odżywcze przedostają się z lądu do oceanu. Gdy znajdą się w wodzie, te pokruszone sople powoli topią się, uwalniając niezbędne składniki odżywcze, które zapewniają schronienie i pożywienie szczękom żywiącym się krabami. Wcześniej w wodzie składniki odżywcze tworzą fitoplankton, który jest wchłaniany przez kryl (rodzaj bezkręgowców), będący ulubionym pożywieniem szczęk.

12. Zwycięzca w kategorii Skrzydlate stworzenia: Łyk wody – fotograf: Piotr Naskerki

Zwycięskie zdjęcie w sekcji „Skrzydlate stworzenia”: „Łyk wody”; Fotograf: Piotr Naskarki

W Parku Narodowym Gorongosa w Afryce stan wód zmienia się wraz ze zmianami sezonowymi. Zimą rzeki i jeziora są pełne wody, ale gdy nadchodzi lato, poziom ich wody spada i stają się mniejsze niż rozmiar dziury. Wiele gatunków, w tym nietoperze mozambickie, pokonuje latem duże odległości, aby wypić kilka łyków wody.

Biorąc pod uwagę rosnące nagrzewanie i suchość ziemi, wysychają źródła wody potrzebne nietoperzom. Jeśli nie ma wystarczającej ilości wody, zdrowe nietoperze stają się słabsze i bardziej chore. Czasami, aby przeżyć, nietoperze zmuszone są pić sztuczną wodę. Problem w tym, że nietoperze te przenoszą choroby zakaźne, które mogą przenieść się na ludzi pijących wodę z tych źródeł. W tej sytuacji rozprzestrzeniają się choroby wirusowe, takie jak Corona i Ebola.

CZYTAĆ:  The 8 Najlepsze strony do znajdowania opuszczonych miejsc i starych miast duchów

13. Finalista krajobrazów, pejzaży morskich i roślin: Caddo Lake – Fotograf: Mauro Battistelli

Zdjęcie finalisty kategorii „Krajobrazy, pejzaże morskie i rośliny”: „Jezioro Cado”; Fotograf: Mauro Battistelli

14. Finalista Człowiek/Natura: Kitchen Elephant – Fotograf: Gunter DeBruine

Zdjęcie finalisty konkursu „Człowiek/Natura”: „Słoń kuchenny”; Fotograf: Gunter Debruine

Afrykański słoń sawanny przybył do pozbawionej okien kuchni w parku Kasongo w Malawi po nieudanych próbach znalezienia pożywienia. Gunter DeBruine sfotografował ten obiekt, gdy słoń szukał pożywienia. On, zarówno fotograf, jak i biolog, powiedział, że wiele słoni zrobiło to podczas jego pobytu w tym miejscu badawczym. Debrevina dodaje oczywiście, że gatunki słoni w Kasongo są niebezpieczne. Według niego i innych naukowców słonie stają się agresywne na obszarach, na których występuje częste kłusownictwo.

W 1977 r. w Kasongo żyło ponad 1000 słoni, ale w 2015 r. ich liczba spadła do 50. Liczba słoni na tym obszarze wzrosła do ponad 80. Mimo to trzeba stwierdzić, że poprawa warunków i rekonwalescencja, szczególnie w przypadku inteligentnych i długowiecznych zwierząt, takich jak słonie, wymaga czasu. Ustanowienie zakazów handlu kością słoniową tych słoni może pomóc w wyeliminowaniu tej krytycznej sytuacji.

15. Finalista Terrestrial Wildlife: Yee Yee w maju – Fotograf: Amy Vitali

Finalista kategorii „Dzika przyroda naziemna”: „Yi Yi we mgle”; Fotograf: Amy Vitali

Amy Vitali sfotografowała 16-letnią pandę Yi Yi podczas spaceru w maju. Imię tej pandy zostało wybrane ze względu na pokój między Chinami a Japonią. Witalij powiedział o tym zdjęciu:

Ta wielka czarno-biała panda pozuje jak modelka i pojawia się na chwilę, a potem nagle znika po zdjęciu. Pandy są dobre w znikaniu!

16. Finaliści skrzydlatych stworzeń: żołny i agawa – fotograf: Salvador Colove Nibat

Zdjęcie finalistyczne konkursu „Skrzydlate stworzenia”: „Żołny i agawy”; Fotograf: Salvador Colove Nibat

17. Finalista w kategorii Aquatics: Friendly Outing – Fotograf: Paolo Viana

Zdjęcie finalisty sekcji „Wodne”: „Wycieczka przyjacielska”; Fotograf: Paolo Viana

Wodna „różowa ryba” pływa po stole rybnym w morzu. Bitefish robią to, aby chronić się przed drapieżnikami, oszczędzać energię i zjadać resztki z rybiego stołu. Ten rzadki obiekt został sfotografowany w porcie SS Yolanga w Queensland w Australii.

18. Finalista Terrestrial Wildlife: Queens of the Highlands – Fotograf: Juan Jesus González Ahumada

Zdjęcie finalisty konkursu „Terrestrial Wildlife”: „Queens of the Highlands”; Fotograf: Juan Jesus González Ahomada

19. Finalista w kategorii Krajobrazy, pejzaże morskie i rośliny: „Park Bajiaozhai – Fotograf: Xiaoyong Shi

Finalne zdjęcie w kategorii „Krajobrazy, pejzaże morskie i rośliny”: „Park Bajiaozhai”; Fotograf: Xiaoyong Shi

Narodowy Park Leśny Bajiaozhai położony jest w Guangxi w Chinach. Park ten ma wzniesienie, niezwykłą topografię, cechy klimatu górskiego i góry Danxia. Przed wschodem słońca Xiaoyong Shi wspinał się górskimi drogami przez ponad godzinę, aby dotrzeć na szczyt szczytu i zrobić to piękne zdjęcie w świetle.

20. Finalista Terrestrial Wildlife: Hidden Autumn – Fotograf: Emanuel Bigi

Zdjęcie finalisty konkursu bigpicture w sekcji „Dzika przyroda lądowa”: „Ukryta jesień”; Fotograf: Emmanuel Bigi

21. Finalista krajobrazów, pejzaży morskich i roślin: Lilie w świetle słońca – Fotograf: Henley Spears

Finalne zdjęcie konkursu bigpicture w sekcji „Krajobrazy, pejzaże morskie i rośliny”: „Lilie pod słońcem”; Fotograf: Henley Spears

22. Finalista Winged Creatures: Kamuflaż wśród paproci – Fotograf: Ruben Perez Novo

Finalne zdjęcie konkursu bigpicture w kategorii „Skrzydlate stworzenia”: „Kamuflaż wśród paproci”; Fotograf: Ruben Perez Novo

23. Finalista Winged Creatures: The Blue Room – Fotograf: David Meron

Zdjęcie finalisty sekcji „Skrzydlate stworzenia” konkursu bigpicture: „Blue Room”; Fotograf: David Meron

24. Sekcja historii ilustrowanych: Współistnienie, Wojownicy Strażników – Fotograf: Amy Vitali

konkurs fotograficzny bigpicture sekcja „Historia Ilustrowana”: Współistnienie, „Wojownicy Ochronni”; Fotograf: Amy Vitali

25. Finalista w kategorii Człowiek/Natura: Jungle Man – Fotograf: Thomas Vijayan

Zdjęcie finalisty konkursu bigpicture w dziale „Człowiek/Natura”: „Człowiek leśny”; Fotograf: Thomas Vijayan

26. Finalista w kategorii Aqua: Meduza – Fotograf: Galis Hovaro

Zdjęcie finalisty konkursu bigpicture w kategorii „Wodne”: „Parasol morski”; Fotograf: Galis Hovaro

27. Finalista Terrestrial Wildlife: Bad Bear – Fotograf: John Langland

Zdjęcie finalisty konkursu bigpicture w kategorii „Terrestrial Wildlife”: „Bad Bear”; Fotograf: John Langland

28. Finalista Terrestrial Wildlife: grupa hipopotamów uchwycona z dużej perspektywy – Fotograf: Taleb Al-Amari

Finalne zdjęcie konkursu bigpicture w kategorii „Dzika przyroda lądowa”: „Grupa hipopotamów z dużego kąta”; Fotograf: Taleb Al-Amari

Rzeka Okavango znajduje się w kraju Botswana w Afryce. Każdej zimy poziom wody w tej rzece przekracza deltę, a mnóstwo dzikich zwierząt gromadzi się tam, aby się napić i wykąpać. Ze względu na suszę wpływającą na życie ludzi i zwierząt, w 2019 r. te sezonowe tereny podmokłe stały się bardziej krytyczne. Gatunki zwierząt, w tym krowy, słonie i krokodyle, rywalizowały o dostęp do wyczerpujących się wód delty stawu.

Wśród tych zwierząt były hipopotamy. Umiejscowienie nosa i oczu tych półwodnych roślinożerców pomaga im pozostać w wodzie przez wiele godzin. Są także utalentowanymi pływakami i potrafią wstrzymać oddech pod wodą nawet na pięć minut. Jednak umiejętności wodne nie mogły im pomóc w zeszłorocznej suchej i błotnistej delcie. W tym czasie co najmniej 200 hipopotamów utknęło w błocie i zostało uratowanych dzięki pomocy urzędników Botswany zajmujących się dziką fauną i florą oraz transferowi wody do tych delt. W miarę ocieplania się Ziemi takie kryzysy związane z suszą mogą nasilać się w Afryce.

29. Finalista Nature Art: Lake of Colours – Fotograf: Jess Stackhouse

Zdjęcie finalisty konkursu bigpicture w kategorii „Sztuka natury”: „Jezioro kolorów”; Fotograf: Jess Stackhouse

30. Finalista Nature Art: Mount Fuji – Fotograf: Mohammad Alkatan

Finalne zdjęcie konkursu bigpicture w sekcji „Sztuka natury”: „Góra Fuji”; Fotograf: Mohammad Alkatan

Co sądzisz o tych zdjęciach?

Pobierz motywy WordPressPobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie lenevoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmobezpłatny kurs online