Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepszy czas na publikowanie Facebook: Twój przewodnik na rok 2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepszy czas na publikowanie Facebook: Twój przewodnik na rok 2023

Szukam najlepszego czasu na publikację Facebook?

Znalezienie odpowiedniego czasu na nawiązanie kontaktu z klientem docelowym może pomóc w działaniach marketingowych w mediach społecznościowych.

Dla Facebook firm publikowanie w najlepszym momencie jest niezbędne do przekazania właściwej wiadomości we właściwym czasie.

Różne narzędzia do analizy mediów społecznościowych mogą pomóc Ci znaleźć najlepszy czas na publikację Facebook treści, ale zmienia się w zależności od natury ludzkiej i zachowań w Internecie.

Dlatego w dzisiejszym poście omówię najlepszy czas na publikację Facebook dla różnych dni i rodzajów treści, zanim poprowadzi Cię do znalezienia najlepszego czasu dla Twojej marki.

Kiedy powinienem publikować Facebook w 2023 roku?

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś publikować dalej Facebook w najlepszych momentach, aby zwiększyć ruch i zaangażowanie. Szczytowy czas jest wtedy, gdy większość z was Facebook przyjaciele i obserwujący otrzymują codzienną dawkę mediów społecznościowych.

Musisz więc dowiedzieć się, kiedy Twoi docelowi odbiorcy prawdopodobnie będą w mediach społecznościowych i odpowiednio publikować.

Logują się różni ludzie Facebook w różnym czasie i w wyjątkowych celach, więc nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Dodatkowe uwzględnienie dni powszednich i weekendów również komplikuje planowanie.

Na szczęście możesz zyskać przewagę, ucząc się na podstawie danych, kiedy najlepiej publikować posty Facebookanalizowane przez różne narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi i narzędzia analityczne.

Po dostosowaniu tych ustaleń do informacji o odbiorcach znajdziesz idealny czas na zaplanowanie Facebook treść.

Dlaczego powinienem publikować na Facebook W najlepszym czasie?

The Facebook Algorytm bierze pod uwagę różne czynniki w celu uszeregowania i wyświetlenia konkretnego postu w mediach społecznościowych użytkownikowi. Czynniki te obejmują to, kto jest twórcą postu, trafność i zaangażowanie. Podczas gdy czas jest jednym z krytycznych czynników post-trafności.

Musisz publikować swoje treści, gdy większość odbiorców jest online, aby uzyskać najlepsze wyniki. W przeciwnym razie nawet najbardziej wciągająca Facebook treść może nie przynieść oczekiwanego rezultatu.

Platforma społecznościowa zmieniła również sposób, w jaki jej algorytm sortuje treści. Na przykład teraz preferuje posty udostępniane przez indywidualnych użytkowników zamiast użytkowników biznesowych, aby uzyskać zasięg organiczny.

Według Buforogólne zaangażowanie postów dla Facebook właścicieli stron spadła o 65%. Dlatego musisz działać strategicznie i publikować w najlepszych momentach, aby uzyskać pożądaną wydajność.

Czas ma również kluczowe znaczenie dla przekazania właściwej wiadomości we właściwym czasie i stworzenia wiarygodności dla Twojej marki. Na przykład nie chcesz, aby Twoi odbiorcy dowiedzieli się o specjalnym wydarzeniu lub ofercie po upływie określonego czasu lub gdy nie mogą już w nim uczestniczyć.

Zamiast tego chcesz, aby wcześniej otrzymali wiadomość i odpowiednio się przygotowali.

Kiedy jest najlepszy czas na publikowanie Facebook?

Użytkownicy mediów społecznościowych, m.in Facebook użytkowników, ostatecznie są ludźmi. Istnieją konta botów, ale nie chcesz publikować dla nich.

Jednak ze względu na złożony charakter ludzkich zachowań i Facebook typów treści, trudno jest określić najlepszy czas na publikowanie Facebooknawet po użyciu narzędzi do zarządzania mediami społecznościowymi.

Na przykład, Sprout Społecznościowy odkryli ogromną zmianę w zachowaniu w mediach społecznościowych w latach po pandemii. Ich odkrycia sugerują teraz wczesny poranek (3 rano – 10 rano) i południe, aby być najlepszym w dni powszednie.

W niewielkiej odmianie, Hubspot zaleca południe (godz. 3 po południu) lub wieczorem ( godz.6 po południu – 9 pm) jako najlepszy czas na publikowanie Facebook.

Rekommenderad:  Przewodnik po macierzy termin-dokument z jej implementacją w R i Pythonie

Biorąc pod uwagę kilka innych analiz przeprowadzonych przez Hootsuite, Later i innych, myślę, że następujące godziny i dni szczytowego publikowania Facebook:

  • Najlepszy czas na publikowanie Facebook Czy 3 – 10 rano i 12 – 1 po południu w dni powszednie.
  • Najgorszy czas na publikowanie Facebook Jest 9 od 12:00 do 12:00 (północ).
  • Najlepsze dni na publikowanie Facebook są od poniedziałku do środy.
  • Najgorsze dni do publikowania Facebook to sobota i niedziela, szczególnie w długie weekendy.

Możesz także zagłębić się w swoje badania i znaleźć najlepszy czas na codzienne publikowanie. Nadal dominują pod tym względem poranki, co rekomenduje większość badań i analiz w mediach społecznościowych 7 jestem – 9 jestem w godzinach szczytu, zwłaszcza we wczesnych dniach powszednich.

Jednak w miarę jak tydzień pracy idzie pełną parą, ludzie stopniowo przechodzą do sprawdzania swoich Facebook trochę później.

W związku z tym sprawia, że ​​pora obiadowa między 12:00 – 3 pm najbardziej wciągająca dla a Facebook strona.

Chociaż ankieta Hubspot wykazała, że ​​weekendy są popularne wśród ekspertów ds. marketingu cyfrowego, większość z nich Facebook dane analityczne wskazują na utratę zaangażowania w dni wolne od pracy. Długie weekendy są gorsze.

Najlepszy czas na publikowanie w celu uzyskania maksymalnej ekspozycji

Prawie połowa (49%) aktywnych Facebook użytkowników loguje się na swoje konta dwa razy dziennie. Oznacza to, że masz co najmniej dwa sloty, na których możesz złapać najbardziej aktywnych użytkowników Facebook.

Biorąc pod uwagę nasze powyższe ustalenia, najlepszym czasem na publikowanie w celu uzyskania maksymalnej ekspozycji byłyby dni powszednie w okolicach 7 rano – 9 rano i 1 po południu – 3 po południu.

Chociaż 7 rano lub wcześniej może wydawać się zbyt wcześnie, aby publikować, zapewni to wyświetlanie treści we właściwym czasie w wielu strefach czasowych i zwiększy widoczność.

Podobnie jak regularne publikowanie na blogu, tzw Facebook algorytm nagradza regularnych i konsekwentnych plakatów. Dlatego udostępnianie cennych postów w mediach społecznościowych z ustalonym czasem publikowania w różnych dniach może być najlepsze.

Najlepszy czas na publikowanie dla maksymalnego zaangażowania

Zgodnie z badaniami, Facebook użytkownicy są bardziej skłonni do interakcji z kanałem mediów społecznościowych zaraz po przebudzeniu lub podczas lunchu.

Dlatego udostępnianie odpowiednich treści w tym okresie zwiększa prawdopodobieństwo Facebook strona otrzymująca największe zaangażowanie.

Znany ekspert ds. cyfryzacji biznesu, Neal Schaffer, określił czas pomiędzy 9 jestem do 4 pm, aby zaoferować maksymalny wskaźnik zaangażowania dla a Facebook strona.

Jednak ludzie są bardziej skłonni do angażowania się w organizacje non-profit i związane z rządem Facebook posty rano. Co do reszty, godziny lunchu mogą być najlepsze do maksymalizacji Facebook zaręczyny.

Normą w kanale social media jest tworzenie i udostępnianie odpowiednich treści Facebook treści, aby otrzymywać polubienia, komentarze i udostępnienia od docelowych odbiorców.

Niemniej jednak unikaj publikowania postów w weekendy (sobota i niedziela), ponieważ są dni z najmniejszym zaangażowaniem Facebook.

Najlepszy czas na publikowanie postów dla różnych branż

Podczas gdy większość strategii marketingowych w mediach społecznościowych koncentruje się na publikowaniu w godzinach szczytu, wymagania dotyczące osoby Facebook użytkownik i strona firmowa różnią się. W końcu udostępniają różne rodzaje treści do określonych celów.

Możesz także analizować godziny i dni szczytu dla Facebook publikowanie w oparciu o niszę rynkową lub branżę.

Rekommenderad:  Recenzja Rakuten Cash Back na rok 2023: czy Rakuten jest tego wart? (30 $ premii)

Narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi, takie jak Sprout Social i Współharmonogram znaleźliśmy kilka unikalnych harmonogramów publikowania dla różnych rodzajów firm.

Wskazuje następujące godziny i dni jako najlepsze dla powiązanych z nimi branż:

  • Produkty konsumenckie: 7 jestem – 9 jestem w piątek.
  • Sektor edukacyjny: 8 rano do 12 wieczorem we wtorek.
  • Bankowość i finanse: 11 rano – 1 po południu od wtorku do czwartku.
  • Oprogramowanie i technologia: 12:00 – 5 po południu we wtorek, środę i piątek.
  • Przemysł opieki zdrowotnej: 5 jestem – 8 jestem w dni powszednie.

Większość tych badań koncentruje się na Stanach Zjednoczonych i obszarach sąsiednich, więc wzorce pracy w różnych branżach w tym regionie znacząco wpływają na szczytowy czas delegowania Facebook filmy i inne treści.

Jaki jest najlepszy czas na publikowanie Facebook dla Twojej marki?

Wszystkie omówione powyżej dane to ogólne informacje zebrane od ekspertów ds. marketingu cyfrowego i Facebook użytkowników na całym świecie. Pochodzą z różnych branż i mają różne cele używania i publikowania Facebook.

Chociaż te dane mogą być doskonałym punktem wyjścia, powinieneś zagłębić się w swoje Facebook statystyki strony, aby znaleźć spersonalizowany czas szczytu publikowania na tej platformie społecznościowej. W końcu Twoi klienci mają unikalne preferencje, które mogą nie pasować do innych.

Kilka stron trzecich narzędzia do planowania w mediach społecznościowych mają funkcje sugerowania spersonalizowanych czasów dla różnych typów postów, ale może to wymagać opłaty abonamentowej. Możesz także znaleźć optymalny czas publikowania ręcznie, wykonując kilka czynności.

1. Przeglądaj swoje Facebook Dane wglądu

Jeśli masz Facebook stronę swojej firmy, możesz uzyskać dostęp do Facebook statystyki strony, aby zbadać wydajność strony.

Śledzi zasięg i zaangażowanie Twoich Facebook posty, które mogą być świetne do znalezienia najlepszego czasu dla określonej grupy odbiorców. Sprawdź poniższe YouTube filmik pokazujący jak to się robi:

https://youtu.be/RFH70wTXk18

Wyjrzyj poza ostatnie posty i poznaj polubienia, komentarze i udostępnienia najskuteczniejszych treści. Czy dostrzegasz jakiś wzorzec dotyczący czasu i dni publikacji tych postów? Jeśli tak, być może znalazłeś idealny czas na publikowanie Facebook.

Jeśli używasz Facebook Bot na 24/7 komunikacji, sprawdź, kiedy najczęściej się kontaktują, aby znaleźć rozwiązania w Twojej sprawie Facebook stronę, aby jeszcze bardziej udoskonalić wyniki.

2. Dowiedz się o swojej grupie docelowej

Facebook oferuje szczegółowe informacje o odbiorcach za pośrednictwem pakietu Meta Business Suite. W przeciwieństwie do statystyk strony zbiera dane demograficzne dotyczące obecnych i potencjalnych odbiorców Twojej firmy oraz lokalizacji geograficznych.

Podczas gdy większość danych dotyczących statystyk odbiorców jest gromadzona dla Facebook reklamy, informacje geograficzne mogą pomóc w harmonogramie publikowania. Najpierw spójrz na listę najpopularniejszych miast, aby dowiedzieć się, skąd najczęściej pochodzą Twoi odbiorcy, a następnie odpowiednio dostosuj czas publikowania postów.

Ogólne najlepsze czasy publikowania powinny nadal obowiązywać, ale muszą być dostosowane do stref czasowych odbiorców, aby zapewnić maksymalną widoczność i zaangażowanie.

3. Zwracaj uwagę na opinie odbiorców

Zostaw grę w zgadywanie za sobą i zapytaj swoich odbiorców o ich Facebook nawyki. Chociaż indywidualne zadawanie pytań może być trudne, możesz utworzyć i promować ankietę na swojej stronie, aby uzyskać wymagane dane.

Następnie zaoferowanie czegoś w zamian (np. rabatu lub bonu podarunkowego) za ich wkład i poświęcony czas może sprawić, że kampania odniesie sukces. Dowiedz się, jak utworzyć ankietę na temat Facebook w następującym YouTube wideo:

Rekommenderad:  The 5 Najlepsze społeczności i strony internetowe dla rowerzystów

Możesz także hostować Facebook Wydarzenie na żywo z grupą fokusową klientów, aby zrozumieć ich zachowania w mediach społecznościowych związane z Twoją marką i ogólnie. Te bezpośrednie spostrzeżenia mogą mieć kluczowe znaczenie dla znalezienia optymalnego czasu publikowania dla Twojej firmy.

4. Kontynuuj testowanie i poprawianie czasu

Strategie można udoskonalać tylko metodą prób i błędów. Musisz więc pozostać otwarty na dostosowywanie czasu publikowania na podstawie wstępnych testów z kilkoma postami.

Utwórz kilka postów o podobnej treści i publikuj je konsekwentnie. Jest to doskonałe do uzyskania bardziej wyważonego wyniku i wyciągnięcia świadomych wniosków.

Nawet jeśli znajdziesz najbardziej efektywny czas na publikowanie na swoim Facebook stronę, oceniaj ją okresowo. Pomoże to udoskonalić harmonogram mediów społecznościowych, łagodząc stopniowe zmiany w zachowaniu odbiorców.

Często Zadawane Pytania

O której godzinie najlepiej publikować a Facebook Wideo?

Facebook użytkownicy prawdopodobnie będą szukać rozrywki podczas przerwy na lunch lub po pracy. Stąd czas między godziną 12:00 a 3 po południu i 6 pm jest najlepszy do udostępniania Facebook wideo lub rolka.

Jednak pracownicy służby zdrowia w Ameryce Północnej szukają zabawnych treści przed pracą we wczesnych godzinach porannych.

Czy powinienem publikować rano czy wieczorem?

Powinieneś opublikować dalej Facebook rano, ponieważ wtedy większość użytkowników jest aktywna na platformie społecznościowej. Publikowanie wieczorem może również działać w niektórych branżach, ale należy unikać publikowania późno w nocy.

Skoncentruj się na znalezieniu strefy czasowej odbiorców, aby odpowiednio ustawić czas postów.

Jest 1 To dobry czas na publikację Facebook?

Nie powinieneś publikować dalej Facebook Na 1 jestem, ponieważ późne noce są generalnie najgorsze dla zaangażowania w mediach społecznościowych. Zamiast tego opublikuj post nieco później, około godz 3 jestem.

Nadal może być dobry czas na publikowanie Facebook historie, ponieważ algorytm nie bierze pod uwagę czasu publikowania w celu pomiaru trafności.

Podsumowanie

Podczas gdy większość platform mediów społecznościowych można przeanalizować, aby znaleźć określony czas i dzień najlepszy do publikowania treści, należy dostosować harmonogram treści do każdej platformy społecznościowej, typu postu i grupy docelowej.

Zacznij od ogólnych najlepszych czasów na publikację Facebook, a następnie zbieraj dane i spostrzeżenia, aby je jeszcze bardziej udoskonalić. Przy okazji wypróbuj kilka różnych czasów i rodzajów treści, aby określić optymalne godziny zaangażowania.

Mam nadzieję, że mój post jest wystarczająco szczegółowy, aby skierować Cię na właściwy kurs. Możesz także komentować, aby uzyskać dalsze wskazówki. Zachęcamy również do promowania tego artykułu na odpowiednich Facebook strona.