Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepszy przewodnik po wyzwaniu „No-Spend Challenge” — zaoszczędź więcej pieniędzy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepszy przewodnik po wyzwaniu „No-Spend Challenge” — zaoszczędź więcej pieniędzy

Wiele osób chce potknąć się o swój budżet i zaoszczędzić więcej pieniędzy. Oszczędzanie większej ilości pieniędzy może wydawać się zniechęcające i niezwykle trudne. Jeśli mimo to możesz obniżyć swoje wydatki, Twój stopa oszczędności bardzo wzrośnie. Ten najlepszy przewodnik po wyzwaniach bez wydawania pieniędzy pomoże Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy i natychmiast zwiększyć stopę oszczędności.

Jak się czujesz na myśl o wyzwaniu bez wydawania pieniędzy? Czy to cię przeraża? Czy myślisz, że możesz to zrobić? Zanim całkowicie to odrzucisz, zastanów się, co oznaczałoby dla Ciebie zaoszczędzenie setek dolarów! Czy byłbyś w stanie szybciej osiągnąć swoje cele finansowe?

Brałem udział w wyzwaniu bez wydatków, które trwało miesiąc. Uczestnictwo w tym wyzwaniu bez wydawania pieniędzy nauczyło mnie tak wielu rzeczy. To wspaniałe, jakie lekcje można wyciągnąć z tego rodzaju wyzwań. Obiecuję, jeśli ja mogę to zrobić, ty też możesz!

W tym ostatecznym przewodniku po wyzwaniach bez wydawania pieniędzy zagłębimy się w tę koncepcję. Będzie to twój wybór, jeśli chcesz sam podjąć wyzwanie bez wydawania pieniędzy. Szkoda, że ​​ten przewodnik po wyzwaniu bez wydawania pieniędzy był dostępny, kiedy robiłem swoje pierwsze wyzwanie bez wydawania pieniędzy. Zamierzam pomóc Ci z łatwością ukończyć pierwsze wyzwanie bez wydawania pieniędzy!

Co to jest wyzwanie bez wydawania pieniędzy?

No-send challenge to okres, w którym przestaniesz wydawać pieniądze. Cóż, to brzmi ekscytująco, prawda?! Wyzwanie bez wydawania pieniędzy to potężne narzędzie. Możesz być pewien, że zaoszczędzisz dużo pieniędzy, będziesz żył za połowę swoich dochodów i wydasz tylko na niezbędne rzeczy. To spowolni twoje wydatki – bardzo.

Staniesz się bardziej świadomy tego, na co wydajesz pieniądze, czemu trudno ci się oprzeć, a czy wspominałem już, że oszczędzasz kupę pieniędzy?

Ten przewodnik po wyzwaniu bez wydatków zapewni Ci wszystkie wskazówki, których potrzebujesz, aby pomyślnie ukończyć swoje pierwsze wyzwanie bez wydawania pieniędzy!

Dlaczego powinienem wziąć udział w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy?

Oszczędzasz dużo pieniędzy

Przede wszystkim oszczędzasz dużo pieniędzy! Twoje oszczędności zwiększą się dzięki ograniczeniu wydatków i błyskawicznie osiągniesz swoje cele finansowe.

Możesz szybko śledzić swoją drogę do oszczędzania na fundusz awaryjny, możesz oszczędzać na mini-emeryturę lub dlatego, że chcesz być niezależny finansowo i przejść na wcześniejszą emeryturę.

Małe rzeczy się sumują

Kiedy bierzesz udział w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy, zauważasz, że małe rzeczy się sumują. Codziennie chodzisz do supermarketu, tu kupujesz drinka, tam jesz lunch, albo znajdujesz coś w sklepie za dolary (przyznajmy, że zawsze coś tam znajdziesz).

W ciągu tygodni te wydatki mogą mieć duży wpływ na Twój budżet. Nie zauważasz tego, ale 10 $ tutaj i 20 $ tam wpłynie na liczby na koniec miesiąca.

Wyzwanie bez wydawania pieniędzy uświadomi ci, jakie masz wycieki pieniędzy, i natychmiast je naprawi. To proste. Nie możesz wydawać pieniędzy na te rzeczy, gdy jesteś w trakcie wyzwania.

Za każdym razem zauważysz pokusę wydania tych pieniędzy. Zatrzymasz się w miejscu. Rozwijanie tego nawyku jest wspaniałym nawykiem, który natychmiast wpłynie na Twoje życie finansowe.

Nauczysz się kontrolować swoje impulsy

Kiedy bierzesz udział w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy, nauczysz się kontrolować swoje impulsy. Zaufaj mi w tym. Na początku będzie to wymagało dużo dyscypliny. Gdy wykształcisz nawyk, sprawy stają się coraz łatwiejsze i łatwiejsze do opanowania.

Kiedy jesteś zdyscyplinowany wokół swoich pieniędzy, doświadczysz najwyższej wolności. Ponieważ nie wydajesz już pieniędzy przy każdej okazji, znajdziesz dużo pieniędzy na rzeczy, które naprawdę cenisz.

Rekommenderad:  Amazon Bestsellery – jak wybrać najlepiej sprzedające się produkty dla FBA

Nowo odkryta umiejętność uczenia się kontrolowania swoich impulsów sprawi, że zaoszczędzisz więcej pieniędzy, niż kiedykolwiek było to możliwe. Zmieni twoje nawyki wydawania pieniędzy na długo po zakończeniu wyzwania!

[Related Read: How I Live On Half My Income – And You Can Too!]

Zaoszczędzisz dużo czasu

Wyzwanie bez wydatków pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu. Czas, który zwykle spędzasz na zakupach, robieniu zakupów lub włóczeniu się po okolicy.

Twoim celem jest teraz jak najszybsze wejście i wyjście ze sklepu spożywczego, bez rozpraszania się wszystkimi fajnymi rzeczami, które oferują.

Nie musisz już włóczyć się po centrum handlowym, bo i tak nic nie kupisz. Możesz spędzić ten czas na rzeczach, które cenisz i lubisz. Może nawet zajmij się tym, o czym zawsze marzyłeś, ale nigdy nie miałeś czasu!

Jak podjąć wyzwanie bez wydawania pieniędzy

Wyzwanie bez wydatków to skuteczny sposób na zresetowanie nawyków związanych z wydatkami, szybką spłatę zadłużenia lub zwiększenie celu oszczędnościowego.

Możesz zdecydować, jak długo chcesz, aby to wyzwanie trwało. Nie wydaje mi się przez miesiąc. Jeśli to dla ciebie zbyt radykalne, istnieją inne podejścia. Możesz zacząć od tygodnia bez wydawania pieniędzy. Możesz zacząć od dwóch tygodni bez wydawania pieniędzy w miesiącu. Cokolwiek wydaje ci się wyzwaniem.

Aby wyzwanie zakończyło się sukcesem, wykonaj czynności opisane w tym przewodniku po wyzwaniu bez wydawania pieniędzy i natychmiast zacznij oszczędzać więcej!

Skonfiguruj swoje zasady

Wyzwanie bez wydawania pieniędzy to wyzwanie, w którym nadal możesz kupić niektóre rzeczy, tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz.

Nie chodzi o to, że w ogóle nie wydajesz pieniędzy. Musisz gdzieś spać. Musisz jeść. Musisz iść do pracy. Musisz zapłacić rachunek za prąd. Oznacza to, że możesz kupić artykuły spożywcze, zatankować samochód i opłacić rachunki.

Celem wyzwania bez wydawania pieniędzy jest to, że nie kupujesz niczego, czego nie potrzebujesz. Nie potrzebujesz nowych ubrań ani wyjść do restauracji. To jest wyraźnie nie do kupienia. Kiedy musisz wydać na strzyżenie, zepsuty przedmiot lub po prostu coś Ci się skończyło – decyzja należy do Ciebie.

Kiedy rozpocząć wyzwanie bez wydawania pieniędzy

Muszę powiedzieć, że wyzwania bez wydawania pieniędzy mogą być dość intensywne. Szczególnie za pierwszym razem. Ważne jest, kiedy rozpocząć wyzwanie „bez wydawania pieniędzy”. Wyobrażam sobie, że nie chcesz tego robić w okolicach świąt, urodzin partnerów czy jakiejkolwiek ważnej rocznicy.

Jeśli regularnie podejmujesz wyzwania bez wydawania pieniędzy, możesz je planować, kiedy tylko chcesz. Kiedy to twój pierwszy raz, radziłbym rozluźnić się.

Jak długo to powinno trwać?

Rozumiem, że zastanawiasz się – czy powinienem zrobić dzień bez wydawania, tydzień bez wydawania, miesiąc bez wydawania? Cholera, słyszałem nawet, że ludzie nie spędzają lat. Podziwiam tych ludzi, ale nie jestem pewien, czy jestem gotowy na takie zaangażowanie.

Limit czasu, który na to nałożysz, zależy wyłącznie od Ciebie. Kiedy masz dzień bez wydawania pieniędzy raz lub dwa razy w tygodniu, z czasem będzie się to sumować. To nie jest tak, że musisz zrobić cały rok bez wydatków, aby zauważyć korzyści.

Jeśli chcesz się w tym rozluźnić, sugeruję zacząć od dnia bez wydawania pieniędzy. Kiedy to się powiedzie, dodaj kolejny dzień. Następnie możesz przejść do tygodnia bez wydawania pieniędzy. Kto wie, dokąd się stamtąd wybiera? Ty też możesz zrobić miesiąc bez wydawania pieniędzy!

Rób to, co uważasz za wykonalne dla siebie. Nie chcesz być sfrustrowany w połowie miesiąca bez wydatków. Wyjdź i kup wszystko w zasięgu wzroku.

Rekommenderad:  Jak sprzedać firmę

Chodzi o małe wygrane, które motywują Cię do dalszego działania!

Zaplanuj, dokąd trafią Twoje zaoszczędzone pieniądze

Zanim rozpoczniesz wyzwanie bez wydawania, zaplanuj z wyprzedzeniem, gdzie pójdą twoje niewydane pieniądze. Celem tego wyzwania jest zwiększenie oszczędności i zmniejszenie nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy. Oto kilka propozycji, gdzie możesz ulokować swoje pieniądze:

Zarabiaj więcej pieniędzy, wykonując wyzwanie bez wydawania pieniędzy

Możesz być produktywny, podejmując wyzwanie bez wydawania pieniędzy, myśląc o tym, jak zarobić więcej pieniędzy. Możesz dodać zarobione pieniądze do dowolnego celu po wyzwaniu. Poniżej znajduje się kilka sugestii, jak zarabiać pieniądze:

8 Wskazówki dotyczące udanego wyzwania bez wydawania pieniędzy

Do tej pory mówiliśmy o tym, czym jest wyzwanie bez wydawania pieniędzy, dlaczego warto w nim uczestniczyć, jak zacząć i kiedy rozpocząć wyzwanie.

Teraz ważne jest, aby podzielić się moimi wskazówkami i sztuczkami, aby odnieść sukces w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy.

1. Myśl z wyprzedzeniem

Zanim rozpoczniesz wyzwanie bez wydawania pieniędzy, pomyśl o wszystkich rzeczach, które potencjalnie mogą się pojawić.

Czy czujesz się zobowiązany do wzięcia udziału w tej kolacji w przyszłym tygodniu? Czy twój partner jest na pokładzie?

Jest wiele rzeczy, o których możesz pomyśleć z wyprzedzeniem. Na przykład urządzasz imprezę ze znajomymi i nie chcesz zepsuć sobie wyzwania bez wydawania pieniędzy. Po prostu pracuj z tym, co masz. Możesz podarować im coś, co kiedykolwiek otrzymałeś i nigdy nie używałeś. Możesz zrobić z nich coś samemu. Bądź kreatywny!

2. Zacznij od dlaczego

Kiedy masz ochotę coś kupić, zacznij od zadania sobie pytania, dlaczego. Dlaczego chcę to kupić? Czy to przyniesie mi szczęście? Czy ułatwi mi to życie?

To także jedna z porad, których używam, kupując coś. Zawsze zadaję sobie pytanie, dlaczego chcę go kupić i co wniesie do mojego życia.

Jeśli nie jestem pewien, dlaczego nie zamierzam wydawać pieniędzy lub jeśli istnieją wątpliwości co do zakupów, które zamierzam zrobić, może lepiej będzie zamiast tego oszczędzać gotówkę. Oszczędne sposoby na codzienne wydatki z pewnością pomogą w moich planach na dłuższą metę.

3. Wiedz, co masz

Wiele osób ma tak wiele rzeczy, że kupuje coś nowego tylko po to, by dowiedzieć się, że gdzieś to już leżało.

Niektórzy ludzie zjedzą obiad w pracy, podczas gdy inni zdecydują się zamiast tego przynieść własny lunch. To świetna okazja do zaoszczędzenia pieniędzy i pewny sposób na szybkie zaoszczędzenie pieniędzy.

Dowiedz się, co jest w twoich szafach, garażu i spiżarni. Wiedz, co masz, aby nie kupować rzeczy, które już masz lub czegoś podobnego.

Kiedy chcę coś kupić, zadaję sobie pytanie, czy mam coś podobnego do przedmiotu, który chcę kupić. W większości przypadków tak. Po prostu kusi mnie myśl o czymś nowym, podczas gdy wcale nie jest to konieczne!

4. Unikaj sytuacji wyzwalających

Jeśli wiesz, że zostaniesz wyzwolony, gdy pójdziesz do centrum handlowego, nie idź! U większości z nas skłonność do wydawania pieniędzy jest najsilniejsza podczas zakupów – oczywiście.

Dlaczego? Jesteś bombardowany komercyjnymi reklamami i wszystkimi pięknymi błyszczącymi przedmiotami, które chcesz mieć.

Tak samo jest, gdy oglądasz telewizję, gdzie będą próbowali sprzedać ci rzeczy w reklamie. Dlatego nie mam telewizora – i raczej nigdy nie będę miał.

Unikaj wyzwalających sytuacji, takich jak centrum handlowe i reklamy telewizyjne, aby odnieść sukces w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy.

5. Przejdź przez swoją spiżarnię

Dobrze jest sporządzić inwentaryzację wszystkich rzeczy, które wciąż masz w spiżarni lub szafkach. Jeśli chcesz zminimalizować wydatki na artykuły spożywcze, zrób inwentaryzację wszystkich artykułów spożywczych, które jeszcze masz, i sporządź listę posiłków, które możesz z tego stworzyć.

Rekommenderad:  4 Najlepszy darmowy Note-Pobieranie aplikacji na Chromebooka [2023]

Chcesz zaplanować posiłki na cały tydzień ze składników, które już masz. Planowanie posiłków to coś, co teraz regularnie robię – przeczytaj mój poradnik dotyczący planowania posiłków tutaj!

Jeśli potrzebujesz inspiracji do posiłków, które możesz przygotować z większości podstawowych produktów, zapisałem 11 niedrogich przepisów i szybkich, łatwych posiłków, aby uzyskać inspirację!

6. Naucz się mówić nie

Łatwo wpaść w pułapkę prób zadowolenia wszystkich oprócz siebie. Nie rozmawiamy o pieniądzach ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi, co oznacza, że ​​możesz zostać zaproszony na wydarzenia, które są dla ciebie poza zasięgiem finansowym. Niezależnie od tego, czy jest to poza Twoim budżetem, czy nie jest zgodne z Twoimi celami finansowymi, możesz rozważyć odmowę.

Odmowa przyjaciołom jest naprawdę akceptowalną reakcją, gdy wydarzenie przekracza Twój budżet. To nie tak, że osobiście odrzucasz ich przyjaźń. Po prostu odrzucasz ich ofertę.

Jeśli dasz im znać, dlaczego tak mówisz, jesteś bezpośredni i szczery ze swoimi przyjaciółmi i dajesz im znać z wyprzedzeniem, powinno być dobrze.

Ja mam 3 wytyczne dotyczące odmawiania przyjaciołom, którzy pomagają mi zarządzać czasem, energią i pieniędzmi.

7. Znajdź bezpłatne zajęcia

Wiele osób ma wrażenie, że oszczędność jest nudna. Nie zgadzam się!

Jeśli jesteś w wyzwaniu bez wydawania pieniędzy, chodzi o oszczędzanie pieniędzy. Nikt nie mówi, że nie można się dobrze bawić.

Wierzę, że istnieje wiele sposobów, aby oszczędzanie pieniędzy było zabawne i ekscytujące!

Możesz na przykład:

  • Idź na spacer, spacer, przejażdżkę rowerem
  • Grać w gry planszowe
  • Odwiedź lokalny park
  • Odwiedź bezpłatne wydarzenie w Twojej okolicy
  • Idź posiedzieć z przyjaciółmi

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, istnieją niezawodne sposoby na dobrą zabawę i zaoszczędzenie pieniędzy tego lata!

[Related Read: 105 Awesome Things To Do Without Money]

8. Skoncentruj się na celu końcowym

Zamiast stresować się wyzwaniem bez wydawania pieniędzy, skup się na jego ostatecznym celu. Możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy na wakacje lub nawet spłacić swoje długi. Pomyśl, co osiągniesz po wyzwaniu. Posiadanie solidnej strategii finansów osobistych i budżetowania pomoże Tobie oraz Twoim planom i celom. Mniejsze wydatki i ograniczony budżet to dobre nawyki finansowe, które z pewnością uchronią Cię przed zadłużeniem.

Podsumowanie – Przewodnik po wyzwaniach bez wydawania pieniędzy

Kompletny przewodnik po wyzwaniach bez wydawania pieniędzy obejmuje wszystkie podstawowe informacje, które musisz znać – teraz jesteś gotowy, aby rozpocząć swoje pierwsze wyzwanie bez wydawania pieniędzy i zabijać! Te wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy pomogą Tobie i Twojemu kontu bankowemu osiągnąć cele związane z przejściem na emeryturę. Żyj oszczędnie, wydawaj mądrze i nigdy nie popisuj się, co poprawi twoje perspektywy życiowe. Zrób to, a Twoje plany emerytalne i oszczędności będą tym bardziej w Twoim zasięgu.