Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepszy uniwersalny pilot

Masz dość zagraconego stolika kawowego wypełnionego pilotami do telewizora, listwy dźwiękowej, odtwarzacza strumieniowego itp.? Odpowiedzią może być uniwersalny pilot.

Najlepsze uniwersalne piloty mogą pomóc w uprzątnięciu bałaganu ze stolika do kawy. Uniwersalny pilot umożliwia obsługę wszystkiego z jednego urządzenia, zamiast wymagać używania jednego pilota do włączania telewizora, drugiego do włączania głośnika, a jeszcze innego do włączania urządzenia do przesyłania strumieniowego.

Co więcej, najlepsze uniwersalne piloty umożliwiają zautomatyzowanie wielu czynności, takich jak włączenie wszystkich komponentów i dostosowanie odpowiednich ustawień za naciśnięciem jednego przycisku. Możesz wyszukiwać programy, filmy i inne treści w różnych usługach przesyłania strumieniowego za pomocą wyszukiwania głosowego i inteligentnego sterowania domem na niektórych uniwersalnych pilotach.

Jeśli chcesz wymienić wszystkie swoje piloty na uniwersalne, aby uzyskać łatwiejszy dostęp do telewizora i listwy dźwiękowej, dobrze trafiłeś. Zebraliśmy jedne z najlepszych uniwersalnych pilotów, jakie można obecnie znaleźć na rynku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.


SofaBaton X1

Od samego początku SofaBaton X1 zaimponuje Ci swoim zewnętrznym i wewnętrznym opakowaniem. W pudełku znajdziesz starannie zapakowany pilot, koncentrator, kilka nadajników IR, dwa kable USB (jeden do ładowania koncentratora, a drugi do ładowania pilota), kostkę zasilającą i instrukcje. Instrukcje są tu jednak najsłabszym elementem. Niestety, instrukcje są niejasne, jak podłączyć i ustawić miotacze podczerwieni lub gdzie zlokalizować koncentrator, aby działał prawidłowo.

Nie wchodząc w zbyt wiele szczegółów, jesteś zdany na siebie, jeśli potrzebujesz pomocy w czymkolwiek innym niż programowanie koncentratora. Osoby nietechniczne, które nie są zaznajomione z pilotami opartymi na koncentratorze, będą miały trudności. Jeśli należysz do tej kategorii, przygotuj się na liczne wyszukiwania w Internecie instrukcji i wskazówek. Jeśli chodzi o konstrukcję, Sofabaton X1 i piasta są doskonale skonstruowane. Dopasowanie i wykończenie są doskonałe, a pilot wydaje się dobrze wykonany. Pilot został pokryty czarną matową powłoką firmy Sofabaton, odporną na plamy i odciski palców.

Piasta wydaje się solidna i jest dobrze zbudowana. Z przodu zawiera małą diodę sygnalizacyjną. Wejścia power/IR blaster i przycisk do rozpoczęcia parowania pilota znajdują się z tyłu. Środek Sofabaton X1 to piasta. Wszystkie polecenia IR, WiFi i Bluetooth dla całego systemu są obsługiwane przez koncentrator. Tak, dobrze mnie usłyszałeś. Pilot to nic innego jak bezprzewodowe połączenie z koncentratorem, które zapewnia dotykowe przyciski najważniejszych funkcji i umożliwia przypisanie często używanych poleceń do określonego klawisza.

Dodatkowo można wyszkolić system w rozpoznawaniu poleceń dla urządzeń, które nie są jeszcze wymienione w bazie danych w hubie. Na przykład Sofabaton poinstruuje cię, aby nacisnąć przycisk 3-5 sekundy, kierując czujnik podczerwieni pilota urządzenia w stronę okrągłej ikony na górze koncentratora, gdy chcesz „nauczyć się” polecenia.

Cons

 • Może być trudny do zaprogramowania
 • Specyfikacja

 • Cena 189,99 USD
 • Łączność Technologia Podczerwień, Bluetooth, WiFi
 • Maksymalna liczba obsługiwanych urządzeń 50
 • Baterie 1 Wymagane baterie litowo-polimerowe
 • Wymiary przedmiotu 90,02 x 50,51x 20,68 cala
 • waga przedmiotu 1.1 funtów

 • SofaBaton U1

  Ci, którzy mają centra rozrywki z wieloma urządzeniami, będą musieli szukać alternatyw, takich jak SofaBaton U1, ponieważ Logitech wycofuje swoje uniwersalne piloty. Kosztując mniej niż połowę tego, co piloty Harmony firmy Logitech, ten niedrogi wybór oferuje porównywalne możliwości. SofaBaton U1 wygląda prawie identycznie jak uniwersalny pilot Logitech Harmony, więc jeśli imitacja jest najszczerszą formą pochlebstwa, Logitech musi być naprawdę zarumieniony.

  U góry znajduje się mały ekran, za którym znajduje się podkładka kierunkowa w kształcie rombu, elementy sterujące głośnością i kanałami, odtwarzaniem / pauzą i innymi elementami sterującymi multimediami, a na końcu klawiatura numeryczna. U1 ma nawet porównywalny kształt. Ponieważ uniwersalny pilot Logitech Harmony i SofaBaton U1 są na pierwszy rzut oka niemal identyczne, jeśli imitacja jest najszczerszą formą pochlebstwa, Logitech musi się naprawdę rumienić. Nawet U1 ma porównywalny kształt.

  Chociaż nie było to bardzo trudne, skonfigurowanie SofaBaton do rozpoznawania moich innych pilotów zajęło trochę czasu. Możesz albo użyć pilota, aby wskazać SofaBaton i sprawić, by sam się czegoś nauczył, albo możesz wyszukiwać według nazwy. Możesz zmienić przypisania przycisków dla każdej czynności, gdy nauczy się ona Twoich pilotów. SofaBaton U1 to funkcjonalny uniwersalny pilot, który kosztuje około 50 USD. Można go zaprogramować do obsługi sporej liczby urządzeń, podobnie jak piloty Logitech, a także jest dość wygodny w użyciu. Procedura konfiguracji jest jednak znacznie trudniejsza.

  Specyfikacja

 • Cena 49,99 USD
 • Łączność Technologia Podczerwień, Bluetooth
 • Maksymalna liczba obsługiwanych urządzeń 15
 • Baterie 7.7 X 1.9 X 1.2 cale
 • Wymiary przedmiotu 10.5 uncje

 • Amazon Fire TV Sześcian

  Szereg znacznie tańszych urządzeń do przesyłania strumieniowego Fire TV zawsze obejmował Amazon Fire TV Cube (2022), który zawsze się wyróżniał. Fire TV Cube stał się bardziej inteligentny, ponieważ kabel zmniejszył jego znaczenie, odkąd po raz pierwszy był reklamowany jako „Fire TV, który może kontrolować twoją skrzynkę kablową”. Dodatkowo, AmazonUrządzenie do przesyłania strumieniowego firmy jest teraz droższe o 10 USD i kosztuje 139 USD, a także oferuje nową, znaczącą możliwość skalowania, która pomaga uzasadnić wzrost ceny.

  Ta nowa kostka Fire TV Cube została ogólnie ulepszona przez Amazon. Jest to nie tylko jedno z najlepszych urządzeń do przesyłania strumieniowego, ale także jedno z najszybszych dzięki nowemu procesorowi. Przewodowe połączenia Ethernet nie wymagają już adaptera, a podłączanie do napędów multimedialnych i kamer internetowych jest teraz prostsze niż wcześniej. Posiada również port HDMI-IN, co oznacza, że ​​ci z nas, którzy mają wiele urządzeń HDMI, mają o jeden przewód mniej do zarządzania.

  Niebieski pasek świetlny i cztery przyciski Alexa w górnej części Fire TV Cube pokazują, że to urządzenie Fire TV to pełnoprawny głośnik Alexa, który jest głównym punktem sprzedaży dla niektórych użytkowników (wyzwalanie, wyciszanie, zwiększanie głośności i głośność w dół). Pilot dołączony do zestawu AmazonNowa kostka Fire TV Cube nosi trafną nazwę „Ups! Wszystkie przyciski”, ponieważ ma przycisk wielozadaniowości, który wyświetla najnowsze aplikacje i przycisk ustawień systemowych.

  Dzięki zarówno podkładce kierunkowej, jak i wszystkim zwykłym przyciskom umożliwiającym odtwarzanie, wstrzymywanie, przewijanie do przodu, przewijanie do tyłu, powrót do domu i cofanie się o jeden ekran, pilot Fire TV Cube 2022 zapewnia prawidłową nawigację po menu i zawartości. Dostępny jest również przycisk menu telewizji na żywo, a także elementy sterujące głośnością i kanałami. Nawet jeśli przecinaki do kabli mogą nie rozumieć tych pokręteł kanałów, podłączone skrzynki kablowe mogą z nich korzystać.

  Specyfikacja

 • Cena 124,99 USD
 • Technologia łączności HDMI, WiFi, Bluetooth 5
 • Maksymalna liczba obsługiwanych urządzeń Nie dotyczy
 • Baterie 2 Wymagane baterie AAA (w zestawie)
 • Wymiary przedmiotu 30,38x 30,38x 20,99 cala
 • waga przedmiotu 10,13 funta
 • 04 Funkcja 101 Przycisk Pilot do Apple telewizja


  Funkcja 101 Przycisk Pilot do Apple telewizja

  Funkcjonalność funkcji 101 Apple Pilot do telewizora jest drugorzędny w stosunku do tego, jak dobrze leży w dłoni. Jego górna krawędź, choć w żadnym wypadku nie jest „ostra”, mogłaby być odrobinę bardziej matowa i to jedyne zastrzeżenie, jakie mam z nią. To potrzebuje 2 Baterie AAA, które nie są dołączone do opakowania, w przeciwieństwie do Apple Pilot do telewizora. W dolnej części pilota znajdują się przyciski odtwarzania/wstrzymywania, zatrzymywania, przewijania do przodu i do tyłu, przewijania do przodu i przewijania do tyłu.

  W górnej części pilota znajduje się przycisk menu i pad kierunkowy. The Apple Telewizji bardzo pomagają przyciski szybkiego przewijania do przodu i do tyłu, ponieważ pilot Siri wymaga użycia delikatnego touchpada do poruszania się do przodu i do tyłu. Dodatkowo funkcja101 Apple Przyciski pilota telewizora działają fantastycznie i szybko reagują, oprócz przycisków nawigacyjnych. Nawet jeśli nie możesz przewinąć strony ikon tak szybko, jak to możliwe za pomocą pilota Siri, nadal możesz precyzyjnie wylądować na ikonie, której szukasz.

  Przycisk TV, który jest fantastyczny do poruszania się między aplikacjami, oraz przycisk Siri, którego używam głównie do wprowadzania długich i złożonych haseł (co nie zdarza się zbyt często), są nieobecne na pilocie Siri. To pierwsze oznacza większą stratę. Pilot Siri nie jest podświetlony, podobnie jak pilot Function101.

  Specyfikacja

 • Cena 29,95 USD
 • Technologia łączności Podczerwień
 • Maksymalna liczba obsługiwanych urządzeń 1
 • Baterie 2 AAA
 • Wymiary przedmiotu 6.75x 1.75x 00,75 cala
 • waga przedmiotu 30,84 uncji
 • Funkcja 101 Przycisk Pilot do Apple telewizja

  05 Logitech Harmony Elite


  Logitech Harmony Elite

  Od Domu Harmonii Hub został wprowadzony w 2014 roku, Harmony Hub w większości pozostała stała. Jest to błyszczący czarny krążek, który jest mniej więcej wielkości Roku Premiere + i mierzy 1 X 4.9 X 4.2 cale (HWD). Możesz umieścić ten szerokokątny nadajnik podczerwieni tuż przed telewizorem lub w centrum multimedialnym. Pilot jest główną atrakcją. Górna połowa 7.4-calowa, smukła czarna różdżka ma 2.5-calowy ekran dotykowy.

  Domyślnie żywy, kolorowy ekran dzieli urządzenia i działania na dwie listy, co pozwala przejść do różnych zestawów ustawień w zależności od aktualnie aktywnego urządzenia lub aktywnej aktywności. Chociaż większość zmian należy wprowadzić za pomocą aplikacji Harmony, ekran zapewnia również dostęp do menu Ustawienia. Większość ustawień i operacji systemu jest dostępna za pośrednictwem ekranu dotykowego, ale pilot nadal zachowuje kilka przydatnych fizycznych przycisków do rutynowych zadań. Elementy sterujące odtwarzaniem znajdują się bezpośrednio nad dużym padem kierunkowym, otoczonym z lewej i prawej strony regulatorami głośności i kanałów.

  Poniżej podkładki znajduje się zestaw czterech przycisków automatyki domowej, przełącznik przyciemniania i cztery kolorowe przyciski oprócz przycisku menu. Chociaż konfiguracja jest bardzo prosta, sprawienie, by wszystkie gadżety i działania zachowywały się dokładnie tak, jak chcesz, może być czasochłonne. Zainstaluj aplikację Harmony na smartfonie i podłącz Harmony Hub rozpocząć. Aplikacja przeprowadzi Cię przez proces zakładania bezpłatnego konta Harmony w celu kontrolowania ustawień i łączenia Hub do Twojej sieci Wi-Fi. Aplikacja pomoże Ci następnie podłączyć pilota i upewnić się, że jest on zgodny z Hub.

  Cons

 • Cięższy niż jego poprzednicy
 • Drogi
 • Specyfikacja

 • Cena 638,99 USD
 • Technologia łączności Podczerwień
 • Maksymalna liczba obsługiwanych urządzeń 15
 • Baterie 1 Akumulator litowo-jonowy (w zestawie)
 • Wymiary przedmiotu 6 X 2 X 0.6 cale
 • waga przedmiotu 20,42 funta