Najnowsza aktualizacja dla „Pokémon Go” oferuje wyższą liczbę klatek na sekundę w systemie iOS

Najnowsza aktualizacja dla „Pokémon Go” oferuje wyższą liczbę klatek na sekundę w systemie iOS 1

Deweloper Pokémon Go, Niantic, wydał nową aktualizację oprogramowania dla swojego niezwykle popularnego tytułu mobilnego. Wersja 1.191.0 teraz umożliwia użytkownikom natywne uzyskanie 120 klatek na sekundę na wyświetlaczach ProMotion iPhone’a 13 Pro i Pro Max.

Po raz pierwszy zauważona przez The Verge, najnowsza aktualizacja oprogramowania dla Pokémon Go pozwala użytkownikom odblokować liczbę klatek na sekundę w grze, dzięki czemu gra jest płynniejsza podczas grania na iOS. Wcześniej gra była ograniczona do 30 klatek na sekundę. Chociaż urządzenia ProMotion, takie jak najnowszy iPhone 13 Pro i Pro Max, mogą uzyskać do 120 klatek na sekundę, starsze iPhone’y mogą korzystać z odblokowanych klatek na sekundę. Jednak prawdopodobnie zobaczą wzrost tylko do 60 FPS, w zależności od modelu.

Wygląda na to, że Niantic nie robi wielkiego problemu z nowymi ulepszeniami liczby klatek na sekundę. W rzeczywistości nawet po zainstalowaniu nowej aktualizacji oprogramowania użytkownicy będą musieli ręcznie włączyć tę funkcję. Aby włączyć natywne częstotliwości odświeżania dla wyższych częstotliwości odświeżania, użytkownicy muszą przejść do menu „Ustawienia zaawansowane” Pokémon Go i upewnić się, że „Natywna częstotliwość odświeżania” jest włączona.

Wyższa liczba klatek na sekundę była już funkcją dostępną na urządzeniach z Androidem. Jednak ekscytujące jest to, że po ponad pięciu latach w App Store gra ogólnie działa lepiej na iOS.

Wyświetlacz ProMotion iPhone’a 13 Pro i Pro Max umożliwia użytkownikom osiągnięcie 120 klatek na sekundę w aplikacjach i grach. To staje się coraz bardziej standardem jako wyświetlacze nie tylko na ekranach smartphones ale ogólnie maksymalizują liczbę klatek na sekundę, aby zapewnić płynniejsze wrażenia.