Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najnowsze informacje w wyszukiwarce Google dla właścicieli witryn

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najnowsze informacje w wyszukiwarce Google dla właścicieli witryn

W zupełnie nowym filmie John Mueller podzielił się kilkoma aktualizacjami ze świata wyszukiwarki Google dla właścicieli witryn. W tym filmie do Johna dołącza Dikla Cohen, konsultant ds. ekosystemu internetowego w Google London.

Ta sesja to dyskusja na temat najnowszych rozwiązań w wyszukiwarce Google, która skupiała się na najnowszych interfejsach API, które pomagają profesjonalistom SEO lepiej zrozumieć ich witrynę w wyszukiwarce Google, w tym sposoby diagnozowania indeksowania osadzonych filmów wideo w wyszukiwarce.

John rozpoczął sesję od ogłoszenia, że ​​ponad 15 procent wszystkich zapytań wprowadzanych każdego dnia w wyszukiwarce Google to zupełnie nowe hasła!

John wyjaśnił, że jego wniosek jest taki, że zwykli ludzie szukają czegoś nowego i wyjątkowego.

Każdego dnia istnieje szansa na znalezienie nowych stron internetowych.

Z roku na rok Google zwiększał ruch w witrynach w otwartej sieci.

Następnie Google Search Console. John wyjaśnił, że Google Search Console to główne narzędzie Google umożliwiające zrozumienie, jak witryna radzi sobie w wynikach wyszukiwania.

Jest dostępny dla wszystkich właścicieli witryn internetowych i zawiera raporty dotyczące stanu witryny, jej wydajności, a także udostępnia ustawienia i narzędzia diagnostyczne.

Następnie John szczegółowo opisał kwestię weryfikacji witryny w Google Search Console.

Dodatkowo opowiedział o nowym API. Dzięki temu właściciele witryn, którzy tworzą witrynę internetową do użytku innych, mogą maksymalnie ułatwić im weryfikację swoich witryn.

Jeśli korzystasz z istniejącego systemu zarządzania treścią lub budujesz na platformie hostowanej, prawdopodobnie jest on już wdrożony.

Po weryfikacji może minąć kilka dni, zanim dane zaczną się pojawiać.

Dlatego John zaleca użycie tego interfejsu API jako pierwszego kroku.

Nowy interfejs API: interfejs API Google Search Analytics

Dostępny jest nowy interfejs API: interfejs API Google Search Analytics. Odpowiada to raportowi skuteczności w Search Console i pomaga uzyskać informacje o wynikach Twoich stron w wynikach wyszukiwania.

Nowością w tym API jest obsługa Google Discover i Google News. Jest to interesujące dla programistów, ponieważ można znaleźć kreatywne sposoby wyświetlania danych i dodawania wartości.

Na przykład: podczas gdy interfejs Search Console pokazuje tylko 1000 słów, możesz potencjalnie pokazać więcej lub dodać warstwę zaawansowanej analizy i wizualizacji danych.

Na marginesie pamiętaj, że Google Analytics i Search Analytics w Search Console to różne rzeczy. Z grubsza rzecz biorąc, Search Console i jej interfejsy API obejmują wszystko w wyszukiwarce Google, aż do przejścia użytkownika na stronę internetową.

Z drugiej strony Google Analytics analizuje wszystko, co dzieje się później, gdy użytkownik znajdzie się na stronie internetowej.

Pomiary różnią się nieco, więc nawet jeśli trendy mogą być takie same, dokładne liczby nie będą się zgadzać.

Dzięki interfejsowi API Search Analytics można żądać informacji o kliknięciach, wyświetleniach, pozycji w rankingu i zapytaniach wyszukiwanych dla całej witryny lub jej części.

Dane są anonimizowane zgodnie z wysokimi wewnętrznymi standardami Google i mogą być bezpiecznie przechowywane po Twojej stronie.

Dzięki temu możesz tworzyć przydatne dashboardy w swoich witrynach dla twórców treści.

Te pulpity nawigacyjne pomogą im zrozumieć obecną sytuację i znaleźć sposoby na poprawę.

Google Site Kit: wtyczka typu open source do WordPress

To kolejna nowa aktualizacja – Google Site Kit. Jest to wtyczka do WordPressa typu open source, która integruje interfejs API Search Analytics (między innymi).

John powiedział, że ta wtyczka jest obecnie używana 2 milion stron internetowych.

Google szuka partnerów CMS

Ponadto, jeśli pracujesz nad systemem CMS dla innych, John wyjaśnił, że współpracują oni z kilkoma platformami w celu zbudowania podobnych narzędzi dla swoich użytkowników za pomocą tego samego zestawu API Site Kit i szukają większej liczby partnerów CMS, do których mogliby dołączyć.

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nimi.

Na przykład EC|Cube, platforma e-commerce z Japonii, wykorzystała interfejs API analizy wyszukiwania do stworzenia niestandardowej wtyczki dla swoich użytkowników.

Raport pokazuje kliknięcia i wyświetlenia wraz ze średnim rankingiem najlepszych słów kluczowych i stron. Wtyczka jest teraz preinstalowana w nowych witrynach opartych na EC|Cube.

Statystyki Google Search Console

John wyjaśnił również, że w Google Search Console dostępna jest nowa sekcja o nazwie Google Search Console Insights.

Ta konkretna sekcja umożliwia twórcom treści śledzenie wydajności ich treści i pomaga im zainspirować się pomysłami, w jaki sposób mogą je ulepszyć.

Wskaźniki można również łatwo pobrać z interfejsu API, dzięki czemu możesz dodawać motywacyjne kamienie milowe do swojej witryny.

Interfejs API kontroli adresów URL

Dostępny jest także nowy interfejs API do sprawdzania adresów URL. Za pomocą tego interfejsu API programiści mogą sprawdzić dane indeksowania pod kątem określonego adresu URL w swojej witrynie.

Ten interfejs API jest mapowany na narzędzie do sprawdzania adresów URL w Search Console. Odpowiedź API zawiera m.in.:

Bieżący stan indeksowania, wszelkie wykryte dane strukturalne i stan ich użyteczności mobilnej.

Stan indeksowania obejmuje to, czy adres URL jest znany systemom Google, czy został przeszukany i zindeksowany oraz jaki jest kanoniczny adres URL.

Na przykład strona może mieć zadeklarowany preferowany kanoniczny adres URL, ale czasami Google go nie wybierze.

Dzięki API możesz sprawdzić oba adresy URL i szybko przetestować różnicę.

Dzięki temu możliwe jest regularne sprawdzanie krytycznej próbki stron Twojej witryny pod kątem ich dostępności w wyszukiwaniu.

John zauważył również, że Google nie gwarantuje indeksowania wszystkich stron.

Jednym z narzędzi, o którym wspomniał John, a które mogą wykorzystać specjaliści SEO do wykorzystania interfejsu API, jest Screaming Frog. Zintegrowano także interfejs API do sprawdzania adresów URL, aby ułatwić sprawdzenie próbki stron pod kątem stanu indeksowania, co pozwala wyeksportować je do arkusza kalkulacyjnego w celu dalszej analizy.

Możliwe jest użycie interfejsu API do kontroli ręcznych lub wdrożenie go do automatycznych kontroli okresowych, aby wcześnie wykryć problemy.

Kolejną ciekawą implementacją jest sprawdzenie indeksu Utraconych wyświetleń Google autorstwa Dave’a Smarta.

To narzędzie łączy narzędzie do analizy wyszukiwania z interfejsem API do sprawdzania adresów URL. Krótko mówiąc, wyszukuje strony, które odnotowały spadek liczby wyświetleń w Search Console, a następnie sprawdza te strony za pomocą interfejsu API sprawdzania adresów URL, aby wyświetlić ich stan.

Jest to fajny sposób na połączenie dwóch interfejsów API. Jeśli budujesz stronę internetową, możesz połączyć interfejsy API w podobny sposób, aby automatycznie informować operatora o potencjalnych problemach, zanim staną się one potencjalnym problemem.

Indeksowanie wideo w wyszukiwarce Google

W kolejnej części prezentacji Dikla Cohen, konsultant ds. ekosystemu sieciowego w Google London, przejęła pałeczkę i opowiedziała o indeksowaniu wideo.

Dikla podała szereg wskazówek, które powinny pomóc specjalistom SEO zrozumieć, w jaki sposób filmy są indeksowane i pojawiają się w wynikach wyszukiwania.

Dikla wyjaśniła, że ​​Google odkrywa filmy w Internecie tak samo, jak każda inna strona internetowa.

Pierwszym krokiem jest zaindeksowanie strony docelowej, na której pojawia się film. Następnie Google musi rozpoznać, że na stronie znajduje się film wideo umieszczony w widocznym miejscu.

Wreszcie Google musi mieć możliwość wyodrębnienia kluczowych informacji o filmie. Rzeczy takie jak miniatura, tytuł i inne metadane, takie jak czas trwania filmu. Witryny mogą to łatwo zapewnić za pomocą uporządkowanych danych wideo lub innych metod.

Warto również zauważyć, że indeksowanie filmów wideo nie zależy od tego, gdzie i jak hostujesz swoje filmy.

Możliwe jest samodzielne hostowanie filmów lub skorzystanie z dowolnej liczby najpopularniejszych platform hostingu wideo, takich jak YouTube i Vimeo.

Nowy zestaw narzędzi wideo w Search Console

Dikla ogłosiła także, że Google uruchomi nowy zestaw raportów i narzędzi w Search Console, aby ułatwić śledzenie i diagnozowanie indeksowania wideo.

Strona wideo i raport indeksu to nowe rozwiązania, które przedstawiają podsumowanie wszystkich zaindeksowanych stron lub systemów znalezionych wraz z filmem podczas przeszukiwania i indeksowania Twojej witryny.

Będziesz mógł zobaczyć, na ilu docelowych stronach wideo znajduje się informacja „wideo zostało zindeksowane” lub „niezindeksowane”. Rozpoznane przyczyny pogrupowano za pomocą linii trendu wraz z liczbą filmów, których dotyczy problem.

Można na przykład zobaczyć, w których filmach brakuje adresu URL miniatury.

W tej sekcji możesz zawęzić szczegóły i łatwiej zrozumieć, co dzieje się z filmami i jak rozwiązywać problemy w Twojej witrynie.

Po zaktualizowaniu witryny i upewnieniu się, że problem został rozwiązany, możesz wrócić do raportu indeksowania plików wideo.

Możesz przejść do konkretnego typu problemu i użyć przycisku Zatwierdź Napraw, aby poinformować Google.

Spowoduje to rozpoczęcie ponownego indeksowania znanych adresów URL, których dotyczy problem. Gdy strony zostaną ponownie przetworzone, otrzymasz powiadomienie, jeśli wszystko zostanie rozwiązane lub jeśli nadal będą występować problemy.

Przeglądanie wszystkich adresów URL może zająć trochę czasu. Możesz także sprawdzić stan indeksowania wideo, o którym wspomniał wcześniej John.

Nowe narzędzia wideo Google Search Console jeszcze bardziej ułatwiają diagnostykę i naprawę

Te aktualizacje są naprawdę bardzo ekscytujące, a dzięki nowym narzędziom można sprawdzić, ile docelowych stron wideo Google odkryło i ile z nich zostało zaindeksowanych, a także zbadać przyczyny indeksowania filmów i docelowych stron wideo.

Możesz użyć listy adresów URL stron wideo, których dotyczy problem, aby debugować i naprawiać problemy. Możesz także sprawdzić poprawkę, aby rozpocząć ponowne indeksowanie znanych adresów URL.

Narzędzia te powinny pomóc usprawnić i ułatwić proces publikacji wideo.

Aktualizacje zmian w rankingu jakości strony

Dikla przejrzała także najnowsze aktualizacje rankingu jakości strony.

Tylko w IV kwartale 2021 r., w wyniku aktualizacji jakości strony, Google udało się uratować użytkowników 1000 lat oczekiwania na załadowanie stron ze względu na program obsługi strony.

Bez wątpienia aktualizacja jakości strony stanowiła kamień milowy w zakresie najnowszych innowacji i technologii Google.

Obejrzyj wideo:

Najnowsza transkrypcja wyszukiwarki Google dla właścicieli witryn

Jan 0:05
Cześć, nazywam się John Mueller i jestem zwolennikiem wyszukiwania w Google Switzerland. Dziś udostępnimy najnowsze informacje o wyszukiwarce Google, koncentrując się na nowych interfejsach API, które pozwolą lepiej zrozumieć Twoją witrynę w wyszukiwarce Google i sposobach diagnozowania indeksowania osadzonych filmów wideo w wyszukiwarce. Sesję tę polecamy twórcom stron internetowych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać nowoczesne możliwości wyszukiwarki Google.

Zanim zaczniemy, cofnijmy się o krok. Wyszukiwarka Google jest powodem, dla którego jesteśmy tu razem podczas tej sesji. Czy wiesz, że ponad 15% wszystkich zapytań wprowadzanych każdego dnia w wyszukiwarce Google to zupełnie nowe hasła? Śledzimy ten wskaźnik już od wielu lat. Nawet dla zaangażowanych zaskakujące jest to, że wszystko było tak stabilne.

Mój wniosek jest taki, że każdego dnia ludzie szukają czegoś nowego i wyjątkowego. Każdego dnia istnieje szansa na znalezienie nowych stron internetowych. Jeszcze nie jest za późno, aby zacząć. Jeśli jednak już pracujesz nad stronami internetowymi, oznacza to również, że nawet jeśli Twoja witryna radzi sobie teraz dobrze, nadal warto monitorować, w jaki sposób użytkownicy znajdują Twoją witrynę i szukać sposobów na jej ulepszenie. Możliwości nie ograniczają się tylko do nowych wyszukiwań.

Z roku na rok Google wysyłał coraz większy ruch do witryn w otwartej sieci. Ty też możesz być tego częścią i pomagać w tworzeniu witryn internetowych, które można łatwo znaleźć i które przyciągają ruch za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Przejdźmy więc do rzeczy. Google Search Console jest naszym głównym narzędziem pozwalającym zrozumieć, jak dana witryna radzi sobie w wynikach wyszukiwania. Jest dostępny dla wszystkich właścicieli stron internetowych. Zawiera raporty na temat stanu witryny, jej wydajności oraz udostępnia narzędzia konfiguracyjne i diagnostyczne. W Search Console jest już sporo dostępnych, dlatego skupimy się tylko na małej części, w opisie znajdują się linki do dalszych informacji. Najważniejszą częścią jest weryfikacja własności witryny internetowej. Bez tego nie będzie możliwe korzystanie z Search Console. Zalecamy weryfikację na poziomie nazwy domeny, ponieważ daje ona najwięcej możliwości.

Jeśli tworzysz witrynę internetową, z której mogą korzystać inni, postaraj się ułatwić im weryfikację swoich witryn internetowych. Jest do tego API. Jeśli korzystasz z istniejącego systemu zarządzania treścią lub budujesz na hostowanej platformie, być może jest on już wdrożony. Po weryfikacji może minąć kilka dni, zanim dane zaczną się pojawiać. Dlatego zalecamy to jako pierwszy krok. Czy jesteś zweryfikowany? W porządku, sprawdźmy nowe interfejsy API. Pierwszym interfejsem API na naszej liście jest interfejs API analizy wyszukiwania.

Odnosi się to do raportu skuteczności w Search Console i dostarcza informacji o wynikach Twoich stron w wyszukiwaniu. Nowością w tym interfejsie API jest obsługa Google Discover i Google News. Jest to interesujące dla programistów, ponieważ można znaleźć kreatywne sposoby wyświetlania danych i dodawania wartości. Na przykład, chociaż interfejs Search Console wyświetla tylko 1000 wierszy, możesz potencjalnie pokazać więcej lub dodać warstwę zaawansowanej analizy i wizualizacji danych.

Na marginesie pamiętaj, że Google Analytics i Search Analytics w Search Console to różne rzeczy. Z grubsza rzecz biorąc, Search Console i jej interfejsy API obejmują wszystko w wyszukiwarce Google, aż do przejścia użytkownika na stronę internetową. Z drugiej strony Google Analytics analizuje wszystko, co dzieje się później, gdy użytkownik znajdzie się na stronie internetowej. Pomiary również są nieco inne. Chociaż trendy są często takie same, dokładne liczby nie będą się zgadzać.

Dzięki interfejsowi API Search Analytics możesz żądać informacji o kliknięciach, wyświetleniach, pozycji w rankingu i zapytaniach wyszukiwanych dla całej witryny lub jej części. Dane są anonimizowane zgodnie z wysokimi wewnętrznymi standardami Google i mogą być bezpiecznie przechowywane po Twojej stronie. Dzięki temu możesz tworzyć przydatne dashboardy w swoich witrynach internetowych dla twórców treści. Panele te pomagają im zrozumieć obecną sytuację i znaleźć sposoby na poprawę. Jeśli śledzisz dane w czasie, możesz także zbierać informacje na temat stabilnych i okresowych trendów. Jak mogłoby to wyglądać w praktyce?

Google Site Kit to wtyczka typu open source do WordPress, która integruje między innymi interfejs API Search Analytics. Rzut oka na panel właściciela może pokazać, jak zmieniał się ruch z wyszukiwarki na przestrzeni czasu, i wykorzystać tę informację, aby dać Ci wskazówki, jak je ulepszyć. Site Kit jest obecnie używany 2 milion stron internetowych. Dowód na to, że ludzie uważają integrację danych w swoim CMS-ie za przydatną. Jeśli używasz WordPressa, polecam spróbować. Jeśli pracujesz nad systemem CMS dla innych, polecam wypróbowanie go w poszukiwaniu inspiracji. Jest to oprogramowanie typu open source, więc możesz także sprawdzić jego kod.

Współpracujemy już z kilkoma platformami nad stworzeniem podobnych narzędzi dla ich użytkowników z tymi samymi interfejsami API co Site Kit i poszukujemy jeszcze większej liczby partnerów CMS, którzy mogliby do nas dołączyć. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami. Na przykład EC|Cube, platforma e-commerce z Japonii, wykorzystała interfejs API Search Analytics do stworzenia niestandardowej wtyczki dla swoich użytkowników. Raport pokazuje kliknięcia i wyświetlenia oraz średni ranking najlepszych słów kluczowych i stron. Wtyczka jest teraz preinstalowana dla nowych witryn opartych na EC|Cube.

Jeśli szukasz dalszych inspiracji na temat korzystania z interfejsów API wyszukiwania, zalecamy zapoznanie się ze Statystykami Search Console. Jest to łatwe w obsłudze narzędzie do analizy treści, przeznaczone dla mniejszych twórców. Zapewnia intuicyjny interfejs użytkownika ze spostrzeżeniami, takimi jak najczęstsze zapytania wyszukiwania prowadzące do witryny.

Pomaga to twórcom śledzić wydajność ich treści i inspirować ich pomysłami, w jaki sposób mogą je ulepszyć. I, co użytkownicy wydają się bardzo doceniać, motywuje poprzez świętowanie osiągnięć i postępów. Dane można łatwo pobrać z interfejsu API, więc Ty również możesz dodać motywacyjne kamienie milowe do swojej witryny. Zmieniając biegi, przejdźmy do innego nowego API, API do sprawdzania adresów URL. Dzięki temu nowemu interfejsowi API programiści mogą sprawdzić dane indeksowania pod kątem konkretnego adresu URL w swojej witrynie.

Ten interfejs API jest mapowany na narzędzie do sprawdzania adresów URL w Search Console, które pokazano tutaj. Odpowiedź API zawiera m.in. aktualny stan indeksowania, wykryte dane strukturalne oraz stan ich użyteczności mobilnej. Stan indeksowania obejmuje to, czy adres URL jest znany systemom Google, czy został przeszukany i zindeksowany oraz jaki jest kanoniczny adres URL. Na przykład strona może mieć zadeklarowany preferowany kanoniczny adres URL, ale czasami Google go nie wybierze.

Dzięki API możesz przetestować oba adresy URL i szybko sprawdzić różnicę. Dzięki temu możliwe jest regularne sprawdzanie krytycznej próbki stron Twojej witryny pod kątem ich dostępności w wyszukiwaniu. Należy pamiętać, że Google nie gwarantuje zaindeksowania wszystkich stron.

To powiedziawszy, łatwiej jest sprawdzić potencjalne problemy techniczne, gdy wiesz, że niektóre strony nie zostały zaindeksowane. W krótkim czasie jego istnienia byliśmy świadkami niesamowitych integracji tego interfejsu API. Oto jeden przykład: Robot SEO Screaming Frog to narzędzie działające lokalnie, które może lokalnie przeszukiwać Twoją witrynę i ją analizować, dając Ci wgląd w to, w jaki sposób strony są obecnie połączone. To narzędzie ma zintegrowany interfejs API do sprawdzania adresów URL, co ułatwia sprawdzenie próbki stron pod kątem stanu indeksowania, co pozwala na wyeksportowanie jej do arkusza kalkulacyjnego w celu dalszej analizy.

Możesz użyć interfejsu API w podobny sposób do kontroli ręcznych lub zaimplementować go do automatycznych kontroli okresowych, aby wcześnie wykryć problemy. Kolejną ciekawą implementacją jest utracone sprawdzenie indeksu wyświetleń Google przez Dave’a Smarta. To narzędzie łączy narzędzie do analizy wyszukiwania z interfejsem API do sprawdzania adresów URL. Krótko mówiąc, wyszukuje strony, które odnotowały spadek liczby wyświetleń w Search Console, a następnie sprawdza te strony za pomocą interfejsu API sprawdzania adresów URL, aby wyświetlić ich stan.

Jest to fajny sposób na połączenie dwóch interfejsów API. Jeśli budujesz stronę internetową, możesz połączyć interfejsy API w podobny sposób, aby automatycznie informować operatora o potencjalnych problemach, zanim staną się one trwałymi problemami. A teraz Dikla, by obejrzeć fragment wideo w Search Console.

Dikli Cohena 9:28
Dziękuję, John. Cześć, jestem Dikla Cohen i jestem konsultantką ds. ekosystemu internetowego w Google London. Nie ma wątpliwości, że wideo jest ważnym formatem treści w Internecie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej użytkowników docenia znalezienie linków do filmów jako odpowiedzi w wyszukiwarce. Dzięki temu wiele witryn chce wyróżniać w wynikach wyszukiwania nie tylko treść tekstową, ale także filmy. Ludzie często zastanawiają się, w jaki sposób filmy są indeksowane i wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Google odkrywa filmy w internecie tak samo jak każda inna strona internetowa.

Pierwszym krokiem jest zindeksowanie strony docelowej, na której pojawia się film, następnie Google musi rozpoznać, że na stronie znajduje się film w widocznym miejscu.

Wreszcie Google musi mieć możliwość wyodrębnienia kluczowych informacji o filmie, takich jak miniatura, tytuł i inne metadane, takie jak czas trwania. Witryny mogą to łatwo zapewnić za pomocą uporządkowanych danych lub innych metod. Warto zauważyć, że indeksowanie filmów wideo nie zależy od tego, gdzie i jak hostujesz swoje filmy. Możesz hostować je samodzielnie lub skorzystać z większości popularnych platform i usług hostingu wideo.

Aby ułatwić śledzenie i diagnozowanie indeksowania filmów, wkrótce udostępnimy nowy zestaw raportów i narzędzi w Search Console. Rzućmy okiem. Raport indeksowania stron wideo będzie zawierał podsumowanie wszystkich zaindeksowanych stron, które nasze systemy odnalazły wraz z filmem podczas przeszukiwania i indeksowania Twojej witryny.

Na pierwszy rzut oka możesz sprawdzić, na ilu docelowych stronach wideo dany film został zaindeksowany lub nie. Rozpoznane przyczyny są pogrupowane według linii trendu i liczby filmów, których dotyczy problem. Na przykład, które filmy nie mają adresu URL miniatury.

Powody o największym wpływie znajdują się na górze rankingu. Kliknij jeden z wierszy, aby uzyskać więcej szczegółów, np. adresy URL stron wideo, których dotyczy problem. Będziesz mógł pobrać listę przykładów i dokładnie je sprawdzić. Dzięki temu można zawęzić szczegóły i łatwiej zrozumieć, co się dzieje i jak rozwiązać problemy.

Po zaktualizowaniu witryny i uzyskaniu całkowitej pewności, że problem został rozwiązany, możesz wrócić do raportu indeksowania plików wideo. Przejdź do konkretnego typu problemu i użyj przycisku Sprawdź poprawkę, aby poinformować Google. Spowoduje to rozpoczęcie ponownego indeksowania znanych adresów URL, których dotyczy problem. Gdy strony zostaną ponownie przetworzone, otrzymasz powiadomienie, jeśli wszystko zostanie rozwiązane lub jeśli nadal będą występować problemy. Note że przejrzenie wszystkich adresów URL może zająć trochę czasu. Możesz także sprawdzić stan indeksowania wideo, o którym wspomniał wcześniej John.

Aby się tam dostać, po prostu wpisz adres URL strony docelowej wideo w górnej części Search Console. Najpierw wyświetli się bieżący stan tego adresu URL, a także stan indeksowania wideo strony. Poinformuje Cię, czy wykryliśmy na stronie film i jeśli tak, czy udało nam się go zaindeksować. Jeśli wykryty film nie został zaindeksowany, wyświetli się lista przyczyn uniemożliwiających indeksowanie filmu. Należy pamiętać, że Google indeksuje tylko jeden film na stronę, nawet jeśli na stronie znajduje się wiele filmów.

Podsumowując, dzięki nowym narzędziom będziesz mógł sprawdzić, ile docelowych stron wideo Google odkryło i na ilu z nich film został zaindeksowany. Sprawdź przyczyny niezindeksowanych filmów na docelowych stronach wideo. Skorzystaj z listy adresów URL stron wideo, których dotyczy problem, aby debugować i naprawiać problemy. Zweryfikuj poprawkę, aby rozpocząć ponowne indeksowanie znanych adresów URL, których dotyczy problem. Sprawdź także stan indeksowania konkretnego filmu za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów URL. Mam nadzieję, że pomoże to usprawnić publikowanie filmów wideo w Twojej witrynie, przyciągając więcej użytkowników dzięki wyszukiwaniu.

Dikli Cohena 13:47
W porządku, ostatnia aktualizacja. W zeszłym roku wspominaliśmy o zmianie rankingu jakości strony. Aktualizacja obejmowała połączenie zestawu sygnałów mierzących sposób, w jaki użytkownicy korzystają ze strony. Nazywamy je podstawowymi wskaźnikami sieciowymi i mierzą szybkość, interaktywność i stabilność. Istnieją inne rozmowy w tym we/wy, które omawiają podstawowe parametry bardziej szczegółowo. I polecamy je sprawdzić.

W przypadku aktualizacji obsługi strony zaczęliśmy od urządzeń mobilnych. Niedawno wprowadziliśmy zmianę rankingu również w wyszukiwaniu na komputerach stacjonarnych. Śledziliśmy poprawę witryn dzięki tym wskaźnikom. Możesz także przejść do raportu o działaniu strony w Search Console, aby lepiej poznać działanie swojej witryny.

Z radością informujemy, że tylko w czwartym kwartale 2021 r. zaoszczędziliśmy naszym użytkownikom ponad 1000 lat czasu oczekiwania na załadowanie stron dzięki programowi obsługi stron. To niesamowity wynik. I przypomnienie, że sieć jest niezwykle popularna i że wciąż jest wiele do osiągnięcia, aby uczynić ją naprawdę fantastyczną.

Nie możemy się doczekać współpracy z wami wszystkimi, aby nadal rozwijać Internet. I to tyle, jeśli chodzi o aktualizacje z wyszukiwarki Google. Aby uzyskać więcej informacji na każdy z tych tematów, zapoznaj się z dokumentacją dla programistów Centrum wyszukiwania. Jeśli masz na myśli coś, o czym chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do społeczności pomocy Centrum wyszukiwarki Google. Na tamtejszych forach możesz spotkać ludzi o podobnych poglądach, którzy często mogą Ci pomóc, odpowiadając na pytania dotyczące witryn internetowych i wyszukiwarki Google.

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zasubskrybuj centrum wyszukiwarki Google YouTube kanał. Dziękujemy, że dołączyłeś do nas tutaj. Do widzenia.