Najnowszy Windows 10 Problemy z aktualizacją i jak je naprawić

Ponieważ Microsoft nadal zmaga się z konsekwencjami awarii aktualizacji v1903 wydanej w maju, wydaje się, że pojawia się nowy problem w Windows 10 za każdy problem rozwiązany przez firmę. Poprawki są wydawane dla poprawek, ale przy naprawianiu oryginalnego problemu tworzą nowe i nieoczekiwane. Co daje, Microsoft?

Microsoft pracuje nad funkcjami zmniejszającymi ból związany z wadliwymi aktualizacjami. Wersje podglądowe mają teraz opcję odroczenia Windows aktualizacje przez okres do trzydziestu pięciu dni, a Microsoft właśnie ogłosił, że wkrótce może wprowadzić aktualizację, która – otrzymaj to – zostanie wycofana zepsuta Windows 10 aktualizacji.

To dobry pomysł, ale wyobraź sobie, czy ta aktualizacja była zepsuta i musiałeś znaleźć sposób na wycofanie aktualizacji umożliwiającej wycofanie? Tak, byłoby to ironiczne, ale w obecnej formie Microsoftu nie było to aż tak zaskakujące.

Programy antywirusowe blokujące aktualizacje Windows 10 wersji 1903 i 1909

Od niepamiętnych czasów wiadomo, że oprogramowanie antywirusowe ingeruje w nieprzewidziany sposób w gry, inne oprogramowanie i Windows aktualizacje. Niektóre rzeczy pozornie nigdy się nie zmieniają, a ostatnio odkryto, że użytkownicy starszych wersji oprogramowania antywirusowego Avast i AVG mogą mieć problemy z aktualizacją do Windows 10 wersji 1903 i 1909. Oprogramowanie antywirusowe natychmiast blokuje Windows aktualizacja!

Na szczęście rozwiązanie tego problemu nie jest skomplikowane. Po prostu zaktualizuj oprogramowanie antywirusowe do najnowszej wersji, a następnie zaktualizuj Windows 10

Aktualizacja KB4524147: Menu Start, Cortana, Problemy z krawędziami Kontynuuj

Mniej więcej miesiąc temu Microsoft wydał zbiorczą aktualizację KB4524147 dla Windows 10. To, co miało być niewielkim asortymentem ulepszeń i aktualizacji zabezpieczeń, skończyło się na krytycznych funkcjach systemu, takich jak menu Start, Wyszukiwanie, Cortana i Edge.

Od tego czasu firma Microsoft wydała aktualizację KB4522355, aby rozwiązać te problemy, ale nie zostały one naprawione dla wszystkich. W chwili pisania tego tekstu wielu użytkowników zgłasza problemy z powyższymi funkcjami i nie ma oficjalnej poprawki w zasięgu wzroku.

Windows  10 Problemy z aktualizacją Przywracanie systemu

W międzyczasie możesz obejść ten problem, wykonując przywracanie systemu do pewnego momentu przed zainstalowaniem aktualizacji. Aby to zrobić, przejdź do „Panel sterowania -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> karta Ochrona systemu -> Przywracanie systemu”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Aktualizacja KB4505903: Problemy z głośnikami Bluetooth

Microsoft zmusza użytkowników do aktualizacji do wersji 190 Windows Aktualizacja 10, mimo że nadal powoduje problemy.

Zbiorcza aktualizacja wydana 26 lipca spowodowała poważne problemy dla użytkowników z wewnętrznymi głośnikami komputera. Użytkownicy zgłosili, że głośniki Bluetooth albo nie łączą się z komputerem, albo emitują słabą jakość dźwięku. Alternatywnie, nawet jeśli podłączysz głośnik Bluetooth, dźwięk będzie nadal dochodził przez głośniki wewnętrzne.

Nie ma jeszcze odpowiedniej poprawki, ale jest jest obejście.

Otwórz wiersz polecenia, a następnie wprowadź następujące polecenie:

Czarny ekran – aktualizacja zabezpieczeń KB4503327

Windows  10 Problemy z aktualizacją Blokada ekranu Zamknij

Jeśli jeszcze nie uaktualniono do Windows Aktualizacja z 10 maja 2019 r. (V1903), może pojawić się błąd dotyczący czarnego ekranu wynikający z drobnego uaktualnienia zabezpieczeń, które jest częścią aktualizacji zbiorczej z czerwca 2019 r.

Microsoft ujawnił w dokumencie pomocy technicznej, że użytkownicy nadal korzystają Windows 10 wersji 1809 i 1803 może mieć czarny ekran po zastosowaniu aktualizacji zabezpieczeń KB4503327.

Jeśli wystąpi ten problem, firma Microsoft zaleca następujące obejście problemu, gdy działa ono z właściwą poprawką:

  • Naciśnij Ctrl + Alt + Delete
  • Kliknij przycisk Zasilanie w prawym dolnym rogu, a następnie „Uruchom ponownie”.

Jak naprawić i uniknąć zepsucia Windows 10 aktualizacji

Sprawdź swój Windows 10 Build

Przed spojrzeniem na wycofanie się i zerwanie mocowania Windows 10 aktualizacji, musisz sprawdzić, która wersja Windows jesteś aktualnie włączony, co potwierdzi, które problemy dotyczą Ciebie. Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia -> Aktualizacja i bezpieczeństwo -> Wyświetl historię aktualizacji”.

W nowym oknie kliknij strzałkę obok „Aktualizacji funkcji”, aby zobaczyć wersję Windows którego obecnie używasz, i kliknij „Aktualizacje jakości”, aby wyświetlić wszystkie mniejsze zainstalowane aktualizacje „KB”.

Blokuj i odkładaj Windows 10 aktualizacji

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby uniknąć powyższych problemów z aktualizacją, a nawet więcej, jest przejęcie kontroli nad swoim Windows 10 aktualizacji. W ten sposób możesz wstrzymać się z otrzymywaniem aktualizacji od momentu ich wdrożenia przez Microsoft, monitorować wiadomości przez chwilę, aby sprawdzić, czy nie pojawią się jakieś poważne błędy, a następnie ręcznie wykonać aktualizację samodzielnie.

Niedawno, Windows Znawcy ujawnili, że nadchodzi aktualizacja Windows 10 (około kwietnia 2019 r.), Który pozwoli wszystkim Windows użytkownicy (w tym użytkownicy domowi), aby wstrzymać aktualizacje o maksymalnie siedem dni. W międzyczasie, jeśli jesteś włączony Windows 10 Pro, Enterprise, Education lub S, możesz odłożyć aktualizacje, przechodząc do Ustawienia -> Aktualizacja i bezpieczeństwo -> Windows Aktualizacja. Tutaj wybierz opcję „Wybierz, kiedy aktualizacje są instalowane” i wybierz liczbę dni, o które chcesz je opóźnić.

Jest inny sposób na przejęcie kontroli Windows 10 aktualizacji – w zależności od tego, czy masz wersję Home czy Pro systemu operacyjnego – a my mamy przewodnik, który przeprowadzi cię przez wyłączenie i planowanie Windows 10 aktualizacji.

Jak wycofać Windows 10 aktualizacji

Po każdej ważnej aktualizacji Windows 10 daje ci dziesięciodniowe okno przywracania do poprzedniej wersji Windows. Jest to przydatna funkcja i powinna dać ci wystarczająco dużo czasu na ocenę, czy masz problematyczną aktualizację. Oczywiście nie spowoduje to odzyskania plików, jeśli Windows 10 usuwa je, ale przynajmniej będziesz w bardziej stabilnej wersji systemu operacyjnego.

Aby to zrobić, przejdź do Windows 10 Ustawienia, a następnie kliknij „Aktualizacja i zabezpieczenia -> Odzyskiwanie”. Poniżej „Zresetuj ten komputer” powinieneś zobaczyć opcję „powrotu do poprzedniej wersji Windows 10. ”Kliknij„ Rozpocznij ”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wycofać Windows 10. Ponownie ta opcja jest dostępna tylko dla dziesięć dni po Windows 10 kompilacji aktualizacji.

Wniosek

Niewiele rzeczy na PC jest bardziej frustrujących niż aktualizacja – pozornie w celu poprawy wydajności – niszcząca twój system, ale niestety Microsoft ma formę w tym zakresie. Warto powiedzieć, że większość użytkowników przechodzi przez te aktualizacje bez problemu, ale większość to za mało, gdy konsekwencje dla nielicznych mogą być tak poważne. Bądź na bieżąco, aby otrzymywać najnowsze informacje Windows 10 problemów z aktualizacją i zostaw komentarz, jeśli masz nowe problemy z aktualizacją do zgłoszenia – pomoc może być pod ręką.

Ostatni post został zaktualizowany w grudniu 2019 r.

Czy ten artykuł jest przydatny?

The Complete Windows 10 Podręcznik dostosowywania „class =” responsive-lazy alignleft

The Complete Windows 10 Podręcznik dostosowywania

W tym ebooku zbadamy wiele opcji, które można w pełni dostosować Windows 10. Pod koniec tego ebooka będziesz wiedział, jak zrobić Windows 10 własnych i zostań ekspertem Windows 10 użytkowników.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »