Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najtańszy sposób na ogrzanie domu w 2023 roku: 20 najlepszych wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najtańszy sposób na ogrzanie domu w 2023 roku: 20 najlepszych wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy

Szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na wydatkach na ogrzewanie domu? Czy rachunki za energię i koszty energii pochłaniają Twoje wydatki? Przyjrzyjmy się różnym metodom ogrzewania i znajdźmy najbardziej odpowiedni i najtańszy sposób ogrzewania domu.

Administracja Informacji Energetycznej Stanów Zjednoczonych (EIA) przewiduje 28% wzrost kosztów ogrzewania domów tej zimy z powodu nieco chłodniejszej pogody i rosnących kosztów paliwa. Noszenie kilku warstw odzieży lub pokonywanie ogromnych rachunków za gaz lub prąd, istnieje wiele sposobów na utrzymanie siebie i swojego domu w chłodnych miesiącach.

W tym artykule przedstawimy Ci najtańsze i najbardziej efektywne kosztowo sposoby ogrzewania domu niezależnie od lokalizacji.

20 najtańszych sposobów na ogrzanie domu

Oto 20 najtańszych i najbardziej wydajnych sposobów ogrzewania domu.

1. Izolacja

Izolacja domu jest jednym z kluczowych elementów utrzymania ciepła w domu zimą. Większość ciepła z grzejnika ucieka przez strych, co czyni go pierwszym miejscem, które należy odpowiednio zaizolować. Zaoszczędziłoby to dużo pieniędzy pod koniec miesiąca i zwiększyłoby wydajność grzejnika.

Główną przyczyną uciekania ciepła z poddasza są jego właściwości wznoszące. Zimne powietrze pozostaje na ziemi, podczas gdy gorące powietrze unosi się, łatwo uciekając przez nieizolowane poddasze. Najlepszym sposobem ocieplenia jest zastosowanie metody izolacji z włókna szklanego.

Istnieje wiele innych tanich sposobów na ocieplenie domu. Niektóre z najczęstszych obejmują:

  • Izolacja pianką natryskową
  • Izolacja luźno wypełniona
  • Izolacja maty i rolki
  • Izolacja z płyty piankowej

2. Energooszczędny grzejnik do pomieszczeń

Energooszczędne grzejniki zazwyczaj ogrzewają niewielką część domu. Mogą one pomóc w ogrzaniu tylko tych pomieszczeń, z których korzystasz najczęściej. Jedną z głównych zalet używania grzejników kosmicznych jest to, że można je nosić prawie wszędzie.

Mały osobisty grzejnik może kosztować tylko 20 USD, czyli znacznie mniej niż konwencjonalny grzejnik na cały dom. Jeśli jednak chcesz wydajniejszego ogrzewania, możesz wybrać grzejnik do całego pomieszczenia, który kosztuje nawet 300 USD.

Gorąco polecamy promienniki podczerwieni, ponieważ są niedrogie i wydajne.

3. Inteligentny termostat

Programowalny termostat skutecznie kontroluje temperaturę, jednocześnie oszczędzając jak najwięcej energii. Cechą szczególną tego urządzenia jest to, że zmienia temperaturę, wyczuwając Twoją obecność. Temperatura automatycznie spada, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Kolejną zaletą korzystania z takich inteligentnych urządzeń jest to, że można je włączyć automatycznie przed powrotem do domu z biura. Raporty Ecobee sugerują, że programowalny termostat może zaoszczędzić do 23% na miesięcznych rachunkach. Możesz kupić jeden do swojego domu za około 200 do 400 USD.

Możesz odzyskać koszty w ciągu roku lub 2 ponieważ te urządzenia mogą zaoszczędzić około 150 USD rocznie w przeciętnym amerykańskim gospodarstwie domowym.

4. Dodaj dywan

Pomocne będzie dodanie dywanu do pokoju. Możesz zwiększyć ogólne ciepło w domu, nie pozwalając, aby zimne powietrze zamarzło na podłodze i uwięziło je w sobie, co znacznie zwiększy ogólną temperaturę.

Jedną z zalet tej metody jest to, że jest tania i łatwa w instalacji. Zimne stopy to najgorsze uczucie podczas chodzenia zimą, więc i ten problem rozwiązuje dywan.

Dobry dywan kosztuje ok3 do $6 za stopę kwadratową. Całkowity koszt zależy od obszaru, który chcesz ocieplić.

5. Panele słoneczne

Panele fotowoltaiczne są obecnie świetną alternatywą dla innych konwencjonalnych źródeł energii elektrycznej. Początkowy koszt może być wyższy niż w przypadku innych dostępnych opcji, ale oszczędności tutaj są większe niż kiedykolwiek.

Korzystając z panelu słonecznego, większość energii elektrycznej generujesz dzięki słońcu, co sprawia, że ​​ogrzewanie domu za pomocą grzejników elektrycznych i klimatyzatorów jest znacznie tańsze.

Rekommenderad:  Jak korzystać z raportów analizy sprzedaży w celu optymalizacji procesu

Polecamy monokrystaliczne panele słoneczne, które zwykle kosztują od $1 do $10,50 za wat. Instalacja panelu słonecznego może kosztować od 10 000 do 20 000 USD. Możesz osiągnąć próg rentowności tylko w 8 lat z ogromnymi oszczędnościami każdego roku.

6. Nagrzewnice gazowe

Grzejniki gazowe to jeden z najpopularniejszych sposobów ogrzewania domu. Jednak minusem ich stosowania jest dostępność instalacji LPG. Jak sama nazwa wskazuje, te grzejniki wymagają gazu, jedynego wydatku, który musisz ponieść.

Z drugiej strony ich wydajność jest największą zaletą korzystania z tych grzejników. Cały Twój dom zostanie ogrzany w zaledwie kilka minut.

Większość grzejników gazowych na rynku kosztuje około $2000 do $5000. Dostępnych jest również wiele tańszych modeli, ale spadająca cena wpływa na wydajność.

7. Piecyk opalany drewnem

Piec na drewno to świetna opcja do ogrzewania domu, jeśli chcesz uniknąć wielu bieżących wydatków. Zajmuje to znacznie mniej czasu i wysiłku niż inne metody ogrzewania.

Najlepsze w tych piecach jest to, że można je łatwo ustawić na zewnątrz. Siedzenie przy ognisku w ciepłych ubraniach i cieszenie się atmosferą z rodziną to przeżycie na całe życie. Trzaski ognia z ciepłym, relaksującym dymem wydobywającym się z lasu to także niesamowite uczucie.

Piec na drewno można kupić na rynku już za 100 USD.

8. Czarne Zasłony Okienne

Czarne zasłony okienne to dobry sposób na utrzymanie ciepła w pokoju.

Kolor zasłon również robi różnicę. Im ciemniejszy kolor, tym więcej światła zostaje uwięzione w środku, a tym samym wytwarza więcej ciepła. Czarny to najciemniejszy wybór, na jaki możesz się zdecydować. Pamiętaj jednak, aby umieścić je w pobliżu okna, które otrzymuje najwięcej światła słonecznego.

W przypadku metody, która technicznie nic nie kosztuje, wytwarza wystarczającą ilość ciepła, aby utrzymać ciepło w pomieszczeniu.

9. Piec olejowy i kocioł

Jeśli w Twojej okolicy brakuje gazu lub elektryczności, piece opalane olejem i kotły mogą uratować życie. Używają oleju zamiast gazu lub elektryczności.

Piec olejowy może kosztować około $2000 do $5000. Cena jest wysoka, ale ogólna wydajność to uzasadnia.

Według tevisenergy.com, nowe systemy ogrzewania olejowego są wydajne w 98%, zużywają mniej paliwa i oszczędzają więcej pieniędzy. Po zainstalowaniu pieca w domu nie będziesz potrzebować żadnego innego urządzenia grzewczego przez następne 20 do 25 lat.

10. Klimatyzacja z odwróconym cyklem

Klimatyzacja z odwróconym cyklem to jeden z najtańszych sposobów na ogrzanie domu. Jest to najbardziej ekonomiczna i wydajna metoda ogrzewania na rynku.

Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, koszt początkowy byłby nieco wyższy niż w przypadku innych metod. Jeśli jednak masz taki w domu, ogrzewanie za jego pomocą nie będzie Cię nic kosztować poza comiesięcznymi rachunkami za klimatyzację.

Dodatkową korzyścią z używania klimatyzatora jest to, że pomoże Ci on w dłuższej perspektywie. Skorzystasz na tym nie tylko zimą, ale także latem.

Jedynym minusem jest proces instalacji, który może być dość czasochłonny, biorąc pod uwagę długi proces.

11. Grzejniki elektryczne

Przenośne grzejniki elektryczne są łatwe do przenoszenia, co czyni je preferowanymi do oszczędzania pieniędzy w zimie. Ogrzewać będziesz tylko miejsca, w których aktualnie przebywasz. Co więcej, te grzejniki nie kosztują dużo, ponieważ można je kupić już za 30 USD.

Grzejniki te są wydajne i tanie, biorąc pod uwagę koszty początkowe. Jednak po zainstalowaniu go w domu zauważysz skoki w rachunkach za prąd, nieco wyższe niż w przypadku zwykłego klimatyzatora.

Niektóre raporty sugerują również, że prowadzenie tych kosztów 3 razy więcej.

Rekommenderad:  Duplikaty klientów Amazon za 300 000 $ w oszustwie dotyczącym zwrotów

12. Odwrócony wentylator sufitowy

Wentylatory sufitowe mają dostarczać zimne powietrze, ale co by było, gdyby można było użyć tego samego wentylatora do wytwarzania ciepłego powietrza? Jest to bardzo możliwe, po prostu odwracając wentylator sufitowy. Gorące powietrze zwykle unosi się, aby umożliwić ruch zimnego powietrza w dół.

Nowoczesne wentylatory sufitowe mogą obracać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przesuwając więcej ciepła z góry w kierunku podłogi. Dobrej jakości odwrócony wentylator sufitowy można kupić za około 50 do 200 USD, w zależności od marki.

13. Ogrzewanie promiennikowe

Ogrzewanie promiennikowe to doskonały sposób na obniżenie kosztów ogrzewania. Ten rodzaj ogrzewania odbywa się za pomocą grzejników umieszczonych pod podłogą lub za ścianami.

Grzejniki to rurki, przez które przepływa gorąca woda. Ciepło emitowane z gorącej wody utrzymuje ściany i podłogę w cieple.

System ogrzewania promiennikowego jest dość wydajny i tani; jednak instalacja może być nieco droga (od 10 do 12 USD za stopę kwadratową).

14. Zasobnik CWU

Zainstalowanie zbiornika ciepłej wody na dachu to świetny sposób na ogrzanie domu.

Ta technika jest skuteczna i niedroga. Zbiornik jest instalowany na dachu, gdzie jest skierowany bezpośrednio w stronę słońca. Woda nagrzewa się, a wytwarzane przez nią ciepło podnosi temperaturę w Twoim domu.

Koszt zbiornika magazynowego zależy od wielkości domu i wydajności grzewczej. Dobrej jakości zbiornik kosztuje około $2,900 do $3600 z montażem.

15. Koc elektryczny

Koce elektryczne to idealny produkt, jeśli chcesz mieć coś tańszego niż grzejnik, nie tracąc zbyt wiele na wydajności. Wyglądają podobnie do zwykłych koców, ale ich właściwości grzewcze są znacznie lepsze.

Koc elektryczny kosztuje tylko od 50 do 200 USD. Co więcej, jeśli trzymasz go przez około 10 godzin w nocy, będzie to kosztować tylko 15 do 30 centów (2- moc kilowatogodzin).

16. Ogrzewaj tylko używane pokoje

Jednym ze sposobów na ogrzanie domu bez nadmiernych wydatków jest nieogrzewanie wszystkich pomieszczeń w domu. Zamiast tego po prostu ogrzej mały obszar, w którym się znajdujesz. Piec na drewno lub tani grzejnik pokojowy wystarczy.

Ogrzewanie całego domu tylko wtedy, gdy jesteś w nim obecny 1 pomieszczenie niepotrzebnie zmarnuje 80% energii cieplnej.

17. Płać rachunki za media kartą kredytową

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele korzyści i premii cashback, jeśli płacisz rachunki za media kartą kredytową.

Ponieważ gaz i prąd są z czasem coraz droższe, nadszedł właściwy moment, aby przejść na płacenie kartą kredytową.

18. Korzystanie z termoforów

Jeśli chcesz się ogrzać, wydając tylko 20 centów za noc, gorące butelki są do zrobienia.

Zagotowanie 10 butelek wody na noc wystarczyłoby, aby Twoje łóżko było ciepłe przez całą noc. Wystarczy napełnić butelkę wodą, zagotować ją i włożyć pod koc. Upewnij się, że trzymasz je przez około 10 minut przed pójściem spać.

19. Zamknij wszystkie drzwi i Windows

Pozostawiając wszystkie drzwi i windows otwarte umożliwia napływ do domu zimnego powietrza z zewnątrz.

Ta metoda wydaje się oczywista, ale tak wiele osób jej nie zauważa. Za każdym razem, gdy opuszczasz pokój lub wchodzisz do nowego, upewnij się, że zamknąłeś drzwi i zatrzymałeś powietrze w środku.

Utrzymywanie ciepła w każdym pomieszczeniu poprzez zamykanie wszystkich drzwi i windows może sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie na koniec miesiąca.

20. Wypełnij wszystkie pęknięcia i dziury

Jeśli Twój dom nie był remontowany od dłuższego czasu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wokół niego będą puste przestrzenie i dziury windows i drzwi. Pęknięcia i dziury wokół domu mogą być głównym powodem ucieczki ciepła z pokoju i utrzymywania go w niskiej temperaturze nawet po użyciu dobrych produktów grzewczych.

Rekommenderad:  21 firm wirtualnych asystentów do znajdowania pomocy dla małych firm

Możesz wypełnić luki kitem lub zakryć windows z plastikowymi osłonami okiennymi.

Jaki jest najtańszy sposób na ogrzanie domu?

Istnieje wiele sposobów ogrzewania domu; jednak koszt każdej metody jest różny. Najtańszym i najbardziej efektywnym sposobem ogrzewania domu jest użycie pieca gazowego.

Piec gazowy kosztowałby około 500 USD miesięcznie, co jest rozsądne, biorąc pod uwagę jego ogólną wydajność grzewczą. W zależności od wybranego modelu początkowy koszt instalacji wyniesie około $2000 do $5000.

Istnieją tańsze sposoby ogrzewania domu, ale stosunek wydajności do ceny nie jest tak dobry, jak w przypadku pieca gazowego. Jeśli nie masz na koncie kilku tysięcy dolarów, możesz skorzystać z 20 najtańszych sposobów ogrzania domu wymienionych powyżej.

Często zadawane pytania (FAQ) – Najtańsze sposoby ogrzewania domu

Jaki rodzaj ogrzewania jest najtańszy w eksploatacji?

Najtańszą i najbardziej wydajną metodą ogrzewania jest zastosowanie pieca gazowego. Wydajny piec gazowy kosztowałby ok2000 do $5,000 (łącznie z kosztami instalacji).

Usunięcie starszego kosztowałoby dodatkowe $1000.

Jak mogę ogrzać swój dom za darmo?

Oto kilka bezpłatnych sposobów na ogrzanie domu:

  • Zaizoluj swoje poddasze.
  • Zablokuj swój komin.
  • Stwórz swój własny grzejnik z terakoty.

Czy taniej jest ogrzewać gazem czy prądem?

Gaz ziemny jest tańszy niż energia elektryczna, co sprawia, że ​​piece gazowe są lepszym wyborem, aby zaoszczędzić na rachunkach w dłuższej perspektywie.

Grzejniki gazowe są również wydajniejsze w ogrzewaniu większych pomieszczeń niż elektryczność, która najlepiej sprawdza się w małych pomieszczeniach.

Wniosek – Najtańsze sposoby na ogrzanie domu

Nadchodzące zimowe miesiące sprawiają, że efektywne i oszczędne ogrzewanie domu staje się koniecznością. Wybierz najbardziej odpowiednią metodę lub 2 dla Twojego domu i zobacz, jak Twoje rachunki za ogrzewanie znacznie spadną.

Niektóre z wyżej wymienionych sposobów są proste i mogą być po prostu praktycznymi modyfikacjami tego, co już masz. Inne metody, takie jak instalacja paneli słonecznych, mogą wymagać początkowych nakładów pieniężnych, a może nawet na dłuższą metę; wpłynie to jednak nie tylko na Twoje rachunki, ale także na środowisko.

Chcesz więcej wskazówek, jak oszczędzać na rachunkach za prąd i ogrzewanie? Sprawdź te powiązane posty, jeśli zastanawiasz się, „Czy przykręcenie termostatu oszczędza pieniądze?” a jeśli chcesz się uczyć ”7 Proste kroki, aby obniżyć rachunki za prąd o połowę”.

Trzymaj się ciepło!