Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najważniejsze akcesoria do laptopów, które warto mieć przy sobie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najważniejsze akcesoria do laptopów, które warto mieć przy sobie

rozważam laptopy jako specjalista od wszystkiego, jeśli chodzi o komputery, oferujący doskonałe wyniki zarówno w celach biznesowych, codziennych, jak i w grach. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że chociaż laptop zawiera prawie wszystkie komponenty potrzebne do codziennego użytku, ozdabianie urządzenie przenośne może rozszerzyć jego przeznaczenie, a w niektórych przypadkach zwiększyć wydajność.

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym podróżnikiem, poważnym graczem, czy po prostu osobą, która chce wszystko zorganizować w jak najlepszy sposób, istnieje kilka akcesoriów do laptopów, które Ci to umożliwią. Mogą pomóc właścicielom wydłużyć żywotność baterii podczas podróży z jednego miasta do drugiego, ochłodzić ciężki sprzęt podczas walki z bossem rajdowym lub dodać pewne funkcje, których nie można spotkać w laptopy do codziennego użytku.

Najbardziej przydatne akcesoria do laptopów

W kolejnych wierszach zajmiemy się tym kilka kategorii, od przedłużaczy do akumulatorów po pomocne lampki USB, kategorie, w których znajdzie się także kilka przykładów na dany temat. W zależności od kraju, w którym się wybierasz, niektóre produkty mogą być dostępne lub nie, więc spróbuj spojrzeć na koncepcję jako całość, a nie na szczegółowy produkt.

Torby podróżne na laptopa

Przede wszystkim potrzebujesz czegoś, co umożliwi Ci noszenie urządzenia w drodze do pracy lub w wyjątkowe miejsce. Torby podróżne może występować w wielu kształtach i formach, ale najbardziej pożądane warianty można znaleźć w wersji zwykłych plecaków lub noszenia na ramieniu torby listonoszki. Choć proste, te elementy mogą bardzo pomóc w podróży i chronić integralność laptopa podczas wyboistych przejażdżek. Chociaż większość modeli jest wyposażona w ochronne skorupy przypominające poduszki, niektóre warianty mogą nawet oferować możliwość ładowania energią – oczywiście za odpowiednią cenę.

Phorce jest doskonałym przykładem tej kategorii, oferującym najlepszą funkcjonalność w cudownym opakowaniu. To udało się sfinansować KickStartera projektowi udało się wzbudzić spore zainteresowanie, umieszczając duże baterie w wielofunkcyjnej torbie, która mogłaby naładować konwencjonalny laptop i zasilić go energią na prawie cały dzień.

Stacje ładujące i zapasowy akumulator

Stacja ładującasą sposobem na uniknięcie normalnego adaptera podczas uzupełniania bestii, a w niektórych przypadkach nawet więcej. Krótko mówiąc, stacja ładująca może zasilić cały laptop przez port USB i jest to świetny wariant dla tych, którzy zgubili zasilacze lub mają nieprawidłowo działające wtyczki.

Niektóre stacje ładujące rozszerzają nawet normalną funkcjonalność i są wyposażone w szeroką gamę portów zewnętrznych, które umożliwiają podłączenie do laptopa kilku innych urządzeń, takich jak głośniki, drukarki, myszy i inne pojedynczy przewód. Oczywiście połączenie zostanie nawiązane za pomocą tej stacji ładującej.

Kolejnym przydatnym akcesorium będzie zapasowy akumulator, dzięki czemu modele o krótkiej żywotności mogą być jeszcze bardziej zasilane. Dodatkowa bateria pomoże właścicielom laptopów podczas długiej podróży i oderwie się od chwil, gdy alert zasilania zakłóca odtwarzanie filmu.

Przenośne dyski twarde

Przenośne dyski twarde może okazać się bardzo pomocny, gdy chcesz przechowywać kolekcję filmów i udostępniać ją znajomym, a nawet zabrać ją w podróż. To najlepsi przyjaciele właścicieli ultrabooków z najwyższej półki, którzy zwykle mają niewystarczającą pojemność dysku SSD, który chociaż zapewnia wydajność przy najwyższych prędkościach, brakuje mu większej pojemności niż konwencjonalne opcje.

Zwykle przenośne dyski twarde łączą się bezpośrednio z laptopem za pomocą kabla USB 2.0 Lub 3.0 interfejs, ale niektóre modele są nawet wyposażone w funkcję Wi-Fi, która pozwala użytkownikom ustawić akcesorium w odległym kącie pokoju i cieszyć się dodatkową opcją przechowywania, bez żadnych zobowiązań. Co więcej, bezprzewodowe dyski twarde mogą stać się Twoim najlepszym przyjacielem w długiej podróży, umożliwiając przechowywanie ogromnych ilości informacji.

Pamięci flash USB

Prawie trzynaście lat od powstania koncepcji a Pamięć flash USB (stick) został wprowadzony do technologii, ewolucja powiedziała swoje słowo i znaleźliśmy się w epoce, w której te maleńkie urządzenia oparte na technologii flash mogą pomieścić nawet 1 TB pamięci (najnowsza premiera w tym roku na targach CES).

Pamięci flash USB są idealne dla osób chcących przechowywać informacje o różnej wielkości, zaczynając od jednego lub dwóch GB, a kończąc na całkowicie wyższej kolejności. Zwykle urządzenia te są łatwe do znalezienia, niedrogie i trwałe. Mogą oferować prędkości transferu wystarczająco dobre, aby przesyłać strumieniowo wideo bezpośrednio z pendrive’a, ale biorąc pod uwagę ciepło generowane przez naszego maleńkiego człowieka, nie jest to do końca zalecane.

Pamięci USB też są doskonały do przenoszenia muzyki, niezależnie od tego, czy potrzebujesz jej do laptopa, czy też przesyłasz ją strumieniowo za pomocą modulatora do samochodowego zestawu stereo.

Karta internetowa/modem

Standardowy kabel Ethernet lub antena Wi-Fi mogą zapewnić: Facebook rundę lub dwie, ale w pociągu lub gdy zawodzą wszystkie inne środki internetowe, a stick /modem jest najlepszym rozwiązaniem. Łatwe w obsłudze modemy internetowe wystarczy włożyć do portu USB laptopa, a dzięki zastosowaniu małej anteny i inteligentnego oprogramowania znajdującego się z tyłu mogą zapewnić połączenia komórkowe o większej mocy niż w przypadku standardowej sieci bezprzewodowej.

Koszt jednego z tych dzieci różni się w zależności od przewoźnika, ale większość firm decyduje się na bezpłatną dystrybucję ich w dowolnym momencie plan danych jest dołączony. Aby użyć modem internetowy będziesz potrzebować standardowej karty SIM operatora, która będzie pobierać opłaty za każdy pobrany megabajt, jeśli wybierasz opcję przedpłaty lub oferujesz ograniczoną ilość ruchu za miesięczną opłatę.

Kolejna zaleta dotyczy prędkości, gdzie w niektórych regionach świata i dla niektórych firm te modemy internetowe mogą osiągnąć pełną LTE wydajność. Teraz wyobraź sobie pobieranie z taką prędkością, gdziekolwiek podróżujesz.

Słuchawki

Muzyka jest ważną częścią naszego życia i w przypadkach, gdy pomieszczenie jest zbyt zatłoczone, aby cokolwiek usłyszeć, albo wypełnione ludźmi, którym może przeszkadzać Twoja muzyka, najlepszym rozwiązaniem są słuchawki.

Słuchawki do laptopa modele mogą obejmować wersje specjalistyczne, które są przeznaczone do przenoszenia i mają lekki kształt, czasem z obudową uniemożliwiającą ich miksowanie, lub możesz wybrać słuchawki pełnowartościowe, tak jak każdy inny właściciel komputera. Wybierz, co chcesz, ale bez wątpienia para słuchawek jest koniecznością dla użytkownika laptopa.

Opatrunek chłodzący

Podkładki chłodzące należą do najważniejszych akcesoriów do laptopów, ale są też najbardziej niedoceniane. Mało kto rozumie przeznaczenie i prawdziwe zalety takich urządzeń, a ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że laptopy bez podkładki chłodzącej potrafią sprawić sporo kłopotów.

Podczas mojego ostatniego 6 lat jako posiadacz laptopa, pierwsze dwa z nich korzystałem z urządzenia bez podkładki chłodzącej. Mimo że był nowy, chłodnica mojego laptopa zepsuła się trzykrotnie i spowodowała uszkodzenia płyty głównej od ciepła, co zwykle kończyło się wściekłością na niebieskim ekranie, dopóki nie wymieniłem urządzenia. Po uświadomieniu sobie wady, kupiłem podkładkę chłodzącą, która choć nie była jedną z najdroższych, spełniła swoje zadanie. Od tego czasu mój laptop stał się starszy i chłodniejszy.

Użytkownicy mogą bez podkładki chłodzącej ryzyko trwale uszkodzić droższe komponenty i ponieść ogromne koszty ich naprawy. Nie próbuję być tutaj sprzedawcą, ale jest to jeden z niewielu produktów, które naprawdę zasługują na swoją cenę.

Jeśli chodzi o różnorodność, istnieje mnóstwo opcji, spośród których możesz wybierać. Można je znaleźć w zwykłym sklepie lub w sklepie internetowym, a jeśli szukasz produktów, które wyhamują grunt, mamy dla Ciebie dziesiątkę najlepszych.

Stojaki na laptopy

Stojaki na laptopy zazwyczaj oferują te same korzyści, co zwykła podkładka chłodząca, w połączeniu z możliwością regulacji kąta nachylenia i widoku. Co więcej, niektóre produkty rozszerzają tę funkcjonalność, umożliwiając użytkownikom korzystanie z laptopa leżąc w łóżku, bez obaw, że spadnie lub za bardzo się nagrzeje.

Bezprzewodowa mysz i podkładka

Podkładka śledząca laptopa nie jest najlepiej zaprojektowanym obiektem i tym, którzy korzystali już ze zwykłego komputera, mogę śmiało założyć, że brakuje Wam zwykłej myszki. Cóż, nie przegap już więcej, ponieważ dzięki myszy bezprzewodowej możesz odzyskać dawne dobre samopoczucie. Chociaż i tutaj można zastosować opcje przewodowe, zdecydowanie zalecam rezygnację z przewodów.

Bezprzewodowe myszy do laptopów są dostępne w różnych kształtach i formach, począwszy od małych robaków, których celem jest znalezienie miejsca pomiędzy osobami o mniejszych dłoniach, aż po w pełni wyposażone urządzenia, które zapewniają jakość odporną na gry. Zanim wybierzesz któryś z nich, koniecznie sprawdź wymagania dotyczące baterii i pamiętaj, że im bardziej zaawansowany jest produkt, tym do spełnienia wszystkich tych funkcji potrzeba więcej soku.

Po zakupie myszy bezprzewodowej zalecana jest podkładka pod mysz również podczas siedzenia w biurze. Chociaż gracze zwykle odwołują się do takich szczegółów, z radością zobaczysz, jak precyzja wskaźnika wzrasta do wyższych poziomów.

Wyświetlacz panoramiczny

I na koniec, A szeroki monitor może być dla niektórych z Was idealnym akcesorium do laptopa. Choć wielu mi zaprzeczy, wybór mobilności nie oznacza, że ​​trzeba po prostu zrezygnować z kilku podstawowych zalet, jak przyzwoita wydajność czy, w naszym przypadku, szerokie pole widzenia.

Decydowanie się na zakup szerokiego monitora LED/LCD może okazać się niezwykle korzystne dla tych, którzy chcą oglądać film ze znajomymi, z daleka lub dla tych, którzy po prostu potrzebują większej przestrzeni do pracy. Ja osobiście mogę zaliczyć się do tych osób i po zakupie 24-calowej diody LED nigdy nie oglądałem się za siebie.