Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najważniejsze wskaźniki umożliwiające sprzedaż

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najważniejsze wskaźniki umożliwiające sprzedaż

W ciągu ostatnich kilku lat umożliwienie sprzedaży stało się modne w kręgach biznesowych. Większość firm przyjęła już program wsparcia sprzedaży dla swoich zespołów sprzedażowych. Ci, którzy jeszcze nie zainwestowali, planują to zrobić w najbliższej przyszłości.

Co to jest umożliwienie sprzedaży?

Termin ten obejmuje wszystko, co robisz, aby pomóc swojemu zespołowi sprzedaży odnieść sukces. Obejmuje szkolenia, rozwój i naukę, ale wykracza daleko poza jednodniowe warsztaty. Obejmuje narzędzia, które im udostępniasz, oraz treści, które tworzysz na ich użytek. Wreszcie odnosi się również do strategii, technik i taktyk, a także postaw i ideologii w dziale sprzedaży.

Po przyjęciu programu dla zespołu sprzedaży będziesz chciał mieć oko na wyniki. W końcu musisz być w stanie udowodnić, że ta nowa inicjatywa przynosi rezultaty. Jeśli tak nie jest, chcesz wiedzieć, aby móc to naprawić.

Które wskaźniki należy monitorować?

Osiągnięcie i dystrybucja kwot

Donoszono, że programy wspomagające sprzedaż drastycznie poprawiają osiąganie limitów w większości firm. Zasadniczo dzięki wdrożonemu programowi więcej sprzedawców będzie częściej osiągać swoje przydziały.

Będzie to również widoczne w rozkładzie realizacji kwot. Bez programu wspomagającego twoi główni wykonawcy będą mieli dość solidne wyniki. Jednak tylko Twoi gwiazdorzy będą rutynowo osiągać swoje limity.

Pięcioprocentowa zmiana w wynikach tych pośrednich przedstawicieli handlowych może zwiększyć przychody nawet o 70%. Dlatego chcesz zobaczyć, kto teraz osiąga swój limit miesiąc po miesiącu. Jeśli wydajność większości Twojego zespołu sprzedaży się zmienia, jesteś na dobrej drodze.

Rozmiar i długość średniej transakcji

Więcej Twoich przedstawicieli handlowych częściej osiąga limity. To świetna wiadomość, która pokazuje, jak dobrze wspomaganie sprzedaży sprawdza się w Twoim zespole.

Programy wspierające wpływają również na rodzaje transakcji, które wygrywają twoi przedstawiciele. Przy odpowiednim programie więcej przedstawicieli powinno być w stanie sprzedawać klientom dłuższe i bardziej lukratywne oferty.

Rekommenderad:  Funkcje OxygenOS 10: Najważniejsze funkcje zwiększające produktywność

Jest to jeden ze sposobów, w jaki umożliwienie sprzedaży może drastycznie zwiększyć przychody firmy. Twoi przedstawiciele mogą sprzedawać więcej, ale średnia wielkość i długość sprzedawanych przez nich transakcji również powinna wzrosnąć.

Czas na wdrożenie nowych przedstawicieli handlowych

Ile czasu zajmuje Twoim nowym przedstawicielom handlowym przyzwyczajenie się do pracy i rozpoczęcie sprzedaży? Bez programu wspomagającego trwa to średnio dłużej.

Dzieje się tak, ponieważ umożliwienie ma na celu zapewnienie, że Twoi sprzedawcy mają narzędzia i szkolenia, których potrzebują, aby być produktywnymi i odnosić sukcesy. Im większe wsparcie, tym łatwiej nowym członkom zespołu wejść w rytm.

Twój czas wdrożenia powinien się skrócić, gdy wprowadzisz program wsparcia. Powinieneś również zauważyć wyższą produktywność. Nie znajduje to odzwierciedlenia w samych wynikach sprzedaży. Enablement pomaga Twoim pracownikom robić więcej i wydajniej.

Czas sprzedaży

Możesz także pomóc określić, jak skuteczny jest Twój program, mierząc czas sprzedaży. Im więcej czasu Twój zespół może poświęcić na sprzedaż, tym bardziej będzie produktywny i wydajny. Jeśli Twój zespół może poświęcić więcej czasu na sprzedaż, zamknie więcej transakcji. To takie proste.

Jest tak wiele innych zadań, które pochłaniają czas w dziale sprzedaży. Umożliwienie sprzedaży ma na celu skrócenie czasu, jaki Twoi przedstawiciele handlowi spędzają na tych innych zadaniach, zapewniając odpowiednie narzędzia i taktyki, aby szybciej je wykonać.

Istnieją oczywiście inne wskaźniki, których można użyć do zmierzenia sukcesu włączania. Oto kilka kluczowych wskaźników, które mogą pomóc Ci określić, czy Twoje wysiłki się opłacają.