Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najwygodniejszy sposób udostępniania plików między komputerem Mac i systemem Android

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najwygodniejszy sposób udostępniania plików między komputerem Mac i systemem Android

Kilka miesięcy temu przerzuciłem się na komputer Mac Windows po dwunastu długich latach wierności. Jak wszyscy, również i ja byłem mile zaskoczony minimalistycznym i przemyślanym designem MacOS-u. AppleWścibska natura interfejsów zaczęła mnie coraz bardziej drażnić… dopóki nie podłączyłem do niego mojego telefonu z Androidem. Nie było żadnych wyskakujących okienek z informacją, co chciałbym z tym zrobić. Nie mogłem natywnie przeglądać jego plików. Byłem przerażony.

Uruchomiłem przeglądarkę, aby sprawdzić, czy na moim komputerze Mac występuje jakiś błąd. Ale ku mojemu zaskoczeniu, Apple nie pozwala na bezpośrednie przeglądanie pamięci telefonu z Androidem. Zamiast tego musisz w tym celu zainstalować osobne narzędzie Google. Dobra, dobra, życie z aplikacją Google nie będzie takie straszne. Tyle że była to najbardziej przestarzała i pogardzana aplikacja Google, jakiej kiedykolwiek używałem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby po prostu zadziałało. Sądząc po tonie tego zdania, prawdopodobnie już się tego domyśliłeś – to nie zadziałało. Pokoloruj mnie w szoku.

Dwie godziny rozwiązywania problemów z aplikacją Android File Transfer (tak się nazywa) i przewijanie wątków Reddit też nie pomogły. Wypróbowałem kilka alternatyw sugerowanych przez ludzi, ale nic nie działa tak, jak chciałem. Oczywiście, że pochodzi z Windows’ bezproblemowy menedżer plików, byłem trochę zbyt krytyczny co do ich wydajności. Później natknąłem się na komentarz na forum, w którym wspomniano o aplikacji o nazwie „Handshaker”. Biorąc pod uwagę, jak szybko kończyły mi się opcje i fakt, że okres zwrotu mojego MacBooka Pro minął, wypróbowałem również Handshaker.

Na szczęście Handshaker nie był całkowitą stratą czasu i jest niewątpliwie najwygodniejszym sposobem udostępniania plików pomiędzy komputerem Mac a telefonami z Androidem. Oprócz umożliwienia przeglądania pamięci wewnętrznej i zewnętrznej, Handshaker oferuje także udostępnianie Wi-Fi. Zasadniczo oznacza to, że może działać bezprzewodowo za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Po prostu podłącz oba urządzenia do tej samej sieci i gotowe.

Proces konfiguracji jest również dość prosty — zainstaluj bezpłatną aplikację Handshaker na komputerze Mac. Pobierz plik APK i zainstaluj klienta na swoim telefonie z Androidem. Chociaż nie jestem do końca pewien, dlaczego aplikacja nie jest dostępna w Sklepie Play. Gdy już to zrobisz, podłącz telefon do sieci Wi-Fi lub za pomocą kabla i gotowe. Handshaker automatycznie kategoryzuje pliki w zakładkach, takich jak Muzyka, Wideo, Pobrane i inne. Oprócz tego obsługuje funkcję „przeciągnij i upuść”, co oznacza, że ​​możesz upuścić pliki bezpośrednio z Findera. Możesz także uzyskać dostęp do Schowka, co jest miłe.

Przeczytaj także: Jak z łatwością udostępniać pliki między Androidem i iOS

Prędkości transferu są wystarczające, począwszy od 7-10 Mb/s. Nie ma tu o czym więcej mówić. Handshaker to prosta aplikacja do przesyłania plików i nie sądzę, że istnieje lepsza alternatywa. chciałbym. Jednak w przyszłości Google zaktualizuje oficjalną aplikację Android File Transfer. Możesz pobrać aplikację Handshaker, korzystając z łącza poniżej.

Uzgadnianie w sklepie Mac App Store