Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Naprawa problemu wysyłania wiadomości e-mail za pomocą smtp w Joomla

Wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail z serwera to jedna z bardzo ważnych funkcji, których strony internetowe zawsze szukają i z których korzystają. W tym celu zdefiniowano różne funkcje, z których ludzie korzystają w zależności od swoich potrzeb. W niektórych przypadkach możesz użyć funkcji SMTP, aby rozwiązać problem wysyłania i odbierania wiadomości e-mail. Korzystając z tej funkcji, możesz łatwo zarządzać swoimi e-mailami. W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host zdecydowaliśmy, jak wysyłać wiadomości e-mail za pomocą protokołu SMTP w nauczaniu Joomla. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o konfiguracji SMTP w Joomla, zostań z nami do końca tego artykułu.

Zgodnie z jasną i przejrzystą polityką pracy Fa Host, aby zapobiec wysyłaniu spamu i utrzymać serwer IP w czystości, możliwe jest wysyłanie i odbieranie e-maili tylko poprzez SMTP lub port 587. Możliwe jest korzystanie z poczty PHP ze względu na poważne słabości . Jego zabezpieczenie i brak uwierzytelnienia nie są możliwe w usługach.

Możliwość wysyłania wiadomości e-mail przy użyciu protokołu SMTP w Joomla

Strony internetowe mogą korzystać z różnych funkcji do wysyłania wiadomości e-mail od swoich hostów, z których najczęstszą jest Poczta PHP. Należy jednak pamiętać, że czasami różne serwery mogą nie korzystać z tej funkcji. Z tego powodu lepiej poznać inne funkcje i móc z nich skorzystać w razie potrzeby, aby nie było problemu z wysłaniem wiadomości e-mail. Jedną z tych funkcji, z której można łatwo skorzystać, jest SMTP . Aktywując tę ​​funkcję, możesz zarządzać marketingiem e-mailowym swojej witryny. W dalszej części tego artykułu nauczymy Cię, jak wysyłać wiadomości e-mail za pomocą protokołu SMTP w Joomla. 🙂

Jak skonfigurować SMTP w Joomla, aby wysyłać e-maile

Aby wysłać wiadomość e-mail za pomocą SMTP w Joomla, musisz podążać następującą ścieżką:

 1. W pierwszym kroku musisz zapoznać się z przewodnikiem logowania Joomla i wprowadzić swój licznik
 2. za pomocą paska narzędzi u góry strony Strona w Joomla 2.5 lub System a następnie kliknij Konfiguracja globalna.
  Rozwiązanie problemu braku wysyłania wiadomości e-mail w Joomla
 3. Następnie wyświetli się Ci nowa strona, która powinna znajdować się na zakładce jako pierwsza serwer menu z dostępnych menu Ustawienia poczty i zarządzaj ustawieniami związanymi z tą sekcją, aby wysyłać wiadomości e-mail przy użyciu protokołu SMTP w Joomla.
  Rozwiązanie problemu braku wysyłania wiadomości e-mail w JoomlaTa sekcja początkowo zawiera następujące menu:

  • Wyślij maila: Ustawiając tę ​​opcję na Takdecydujesz, że chcesz, aby proces wysyłania wiadomości e-mail odbywał się przy użyciu protokołu SMTP w Joomla.
  • Wyłącz pocztę masową: Jeśli planujesz wysłać kilka e-maili, wybierz tę opcję być Nie. Pozostań, Jeśli jednak chcesz wysyłać e-mail tylko na konkretny adres e-mail, powinieneś zmienić tę opcję na Tak.
  • Z emaila: W tej sekcji musisz podać adres e-mail, którego chcesz użyć do wysłania testowego e-maila SMTP Joomla.
  • Z nazwy: W tej sekcji możesz wpisać imię i nazwisko osoby, do której chcesz wysłać wiadomość e-mail.
  • Odpowiedz na e-mail: Jeśli chcesz, aby Twój e-mail został wysłany poprzez SMTP w odpowiedzi na inny otrzymany e-mail, musisz w tym polu wpisać powyższy adres e-mail.
  • Odpowiedz na imię: Podobnie jak w poprzednim przypadku, w tej sekcji możesz wpisać imię i nazwisko osoby, do której chcesz wysłać wiadomość e-mail.
  • Poczta: W tej sekcji musisz określić, jakiego nadawcy chcesz użyć do wysłania wiadomości e-mail. Opcja pokazana na obrazku poniżej SMTP .
 4. Po wybraniu opcji SMTP w ustawieniach Twojej poczty e-mail zostaną dodane nowe pozycje, o czym porozmawiamy dalej.
  Rozwiązanie problemu braku wysyłania wiadomości e-mail w JoomlaObejmują one:

  • Host SMTP : Jeśli Twój adres e-mail, przez który chcesz wysyłać wiadomości e-mail, jest taki sam, jak adres e-mail zdefiniowany dla Twojej witryny Joomla, musisz wpisać Lokalny Gospodarz , co jest domyślnie takie samo. W przeciwnym razie wpisz nazwę hosta swojego smtp.
  • Port SMTP : Korzystając z tej opcji, możesz określić port nadawcy wiadomości e-mail. W tej sekcji ustaw port na 587 .
  • Bezpieczeństwo SMTP : Korzystając z tej sekcji, możesz określić stan bezpieczeństwa swojej poczty e-mail. Zgodnie z wyborem portu 587 ustaw tę sekcję na nic .
  • Uwierzytelnianie SMTP : Aby móc wysyłać wiadomości e-mail smtp, musisz zmienić tę sekcję na Tak . Po zmianie tej części do Twoich ustawień zostaną dodane jeszcze dwie nowe opcje, którymi są:
  • Nazwa użytkownika SMTP : W tej sekcji musisz wprowadzić swoją nazwę użytkownika SMTP. Zwykle Twoja nazwa użytkownika jest taka sama, jak adres e-mail zdefiniowany w Twoim hoście.
  • Hasło SMTP : Wprowadź w tym polu hasło swojej nazwy użytkownika SMTP. Jeśli Twoja nazwa użytkownika jest taka sama jak adres e-mail, musisz wprowadzić hasło swojego hosta poczty e-mail. Należy pamiętać, że aby wprowadzić hasło, należy najpierw kliknąć przycisk Modyfikować obok tego pola.
 5. Po zastosowaniu wszystkich wymienionych zmian wystarczy kliknąć przycisk Wyślij wiadomość testową przycisk, aby wysłać wiadomość e-mail na podany adres. Po wysłaniu wiadomości e-mail odsyłamy na podany przez Ciebie adres. Jeśli poprawnie podążałeś ścieżką, otrzymasz e-mail podobny do poniższego obrazka. Z tego wątku wynika, że ​​test został wykonany dobrze i e-mail dotarł w Inox.
  Rozwiązanie problemu braku wysyłania wiadomości e-mail w Joomla

W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host próbowaliśmy nauczyć Cię, jak wysyłać e-maile za pomocą SMTP w Joomla. Korzystając z samouczków zawartych w tym artykule, możesz używać funkcji smtp do wysyłania wiadomości e-mail w witrynie Joomla i zrelaksować się w kwestii wysyłania i odbierania wiadomości e-mail. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub jakiekolwiek niejasności dotyczące elementów wymienionych w tym artykule, możesz śledzić nas w sekcji komentarzy tego artykułu.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmopłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie intexPobierz motywy WordPress za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo