Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Naprawianie leniwego ładowania za pomocą sztuczek zwiększających SEO witryny

Czy wiesz, że 47% użytkowników oczekuje, że strona internetowa załaduje się w czasie krótszym niż 2 sekundy? Szybkość strony jest ważna w dzisiejszym świecie marketingu cyfrowego z kilku powodów, w tym ze zwiększenia SEO. Użytkownicy, którzy nie mogą uzyskać dostępu do Twojej witryny, są sfrustrowani tym procesem. Ci ludzie prawdopodobnie opuszczą Twoją markę, aby kupić produkt, którego szukają i szukać gdzie indziej. Moz definiuje idealny czas ładowania strony na od 0 do 4 sekund i odkrył, że strony ładujące się w mniej niż jedną sekundę mają 2,5 razy wyższy współczynnik konwersji niż strony ładujące się w mniej niż pięć sekund. Dla większości ludzi czas potrzebny na dotarcie do treści Twojej witryny jest pierwszym kontaktem z Twoją marką. Zaangażowanie ich przy niskiej szybkości strony to zły sposób na rozpoczęcie relacji. Ryzykujesz nawet utratą stałych użytkowników i klientów. W tym miejscu pojawia się leniwe ładowanie. Leniwe ładowanie to jedna z najważniejszych optymalizacji szybkości stron, które możesz wykonać, aby poprawić SEO i mieć największe szanse na przekształcenie nowych użytkowników w stałych klientów. W tym artykule omówimy, jak leniwe ładowanie wpływa na SEO i przedstawimy cztery zalety korzystania z leniwego ładowania; Dlatego sugerujemy przeczytanie dalszej części tego artykułu, aby uzyskać więcej informacji.

Co to jest leniwe ładowanie?

Tworząc witrynę, umieszczasz na swoich stronach dziesiątki zdjęć i filmów, aby zwiększyć SEO. Elementy te mogą spowolnić działanie witryny, ponieważ ładowanie dużych plików zajmuje dużo czasu. Gdy ktoś odwiedza stronę w Twojej witrynie, pobierana jest i wyświetlana cała zawartość strony. Umożliwia przeglądarce buforowanie wszystkich informacji, ale nie ma gwarancji, że osoba uzyskująca dostęp do witryny zobaczy wszystkie informacje.

Nie ma również gwarancji, że ludzie pozostaną w Twojej witrynie wystarczająco długo, aby zobaczyć całą przesłaną treść. Jeśli załadujesz stronę normalnie, ktoś może spojrzeć na górę strony i wyjść. Oznacza to, że marnujesz pamięć i przepustowość, ładując dolną połowę strony, której nigdy nie przeglądali.

W przypadku leniwego ładowania Twoja witryna ładuje się powoli, gdy ktoś na nią trafi. Górna połowa strony ładuje się, a dolna połowa ładuje się, gdy ktoś przewinie w dół, aby wyświetlić stronę.

W przypadku leniwego ładowania cała strona nie jest ładowana natychmiast. Zamiast tego ładuje się, gdy użytkownicy przewijają stronę. Ten rodzaj ładowania zapobiega zbyt długiemu ładowaniu witryny. Jeśli masz witrynę, która ładuje się zbyt długo, współczynnik odrzuceń jest wyższy. Wysoki współczynnik odrzuceń szkodzi Twojej kampanii SEO i zapobiega wzrostowi SEO Twojej witryny.

Jak sprawdzić, czy Twoja witryna wymaga leniwego ładowania, czy nie

To, że Twoja witryna działa wolno, nie musi oznaczać, że powinieneś wdrożyć leniwe ładowanie. Lepszym podejściem do optymalizacji szybkości strony jest uruchomienie witryny za pomocą narzędzia sprawdzającego szybkość strony, takiego jak PageSpeed ​​​​Insights lub GTmetrix.

Otrzymasz kilka rekomendacji, które mogą, ale nie muszą, wymagać leniwego ładowania obrazów. Chodzi o to, aby nadać priorytet elementom, które dają Twojej witrynie największe szanse na zwiększenie szybkości strony lub ogólnie największy „zysk”.

Jak uruchomić leniwe ładowanie

Jeśli chcesz samodzielnie uruchomić leniwy moduł ładujący, oto nasza pierwsza wskazówka: nie rób tego! Wyjątkiem jest sytuacja, gdy jesteś doświadczonym programistą i możesz przejąć implementację leniwego ładowania. W przeciwnym razie nie marnuj czasu i zasobów na próby uruchomienia leniwego ładowania. Zamiast tego zatrudnij profesjonalnego programistę, który może bezpiecznie i niezawodnie przesyłać obrazy do Twojej witryny.

Cztery zalety korzystania z leniwego ładowania w celu zwiększenia SEO

Korzystając z leniwego ładowania na swoich stronach, odczujesz wiele korzyści.

1. Wydłuża czas ładowania strony

Leniwe ładowanie to optymalna równowaga pomiędzy zapewnieniem użytkownikom dostępu do danych i pomaganiem w oszczędzaniu przepustowości. Gdy korzystasz z leniwego ładowania, Twoi odbiorcy szybko otrzymają Twoje informacje. Jeśli znajdą to, czego potrzebują na górze Twojej strony, nie musisz się martwić marnowaniem przepustowości podczas ładowania reszty strony. Pomoże Ci to usprawnić doświadczenia użytkownika.

2. Szybciej łączy użytkowników z treścią

Jedną z największych zalet leniwego ładowania jest to, że użytkownicy mogą szybko połączyć się z Twoją treścią. Próba załadowania całej strony spowalnia czas ładowania. Ryzykujesz utratę odbiorców, ponieważ nie mogą oni uzyskać dostępu do Twoich informacji wystarczająco szybko. Dzięki leniwemu ładowaniu odbiorcy mogą zobaczyć Twoje informacje zaraz po załadowaniu strony.

Jest to ogromna zaleta, ponieważ zwiększa prędkość, z jaką odbiorcy mogą uzyskać dostęp do informacji. Mogą spędzać czas na czytaniu informacji i ładowaniu reszty treści w trakcie przewijania Twojej strony.

3. Zatrzymuje gości na Twojej stronie na dłużej

Gdy użytkownicy mają szybki dostęp do Twoich informacji, dłużej pozostają w Twojej witrynie. Utrzymanie klientów jest ważne dla rozwoju Twojej firmy. Gdy Twoja witryna ładuje się szybko, Twoi odbiorcy pozostaną na Twojej stronie dłużej. Leniwe ładowanie zapewnia odbiorcom szybki i skuteczny dostęp do informacji.

W miarę jak Twoi odbiorcy spędzają więcej czasu w Twojej witrynie, poznają Twoją markę. Świadomość marki ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz pomóc Twojej firmie w zarabianiu pieniędzy. Kiedy ludzie znają Twoją markę, są bardziej skłonni wybrać Cię ze względu na swoje potrzeby.

4. Pomaga zmaksymalizować zasoby

Leniwe ładowanie zapobiega ładowaniu całej strony za każdym razem, gdy ktoś uzyskuje dostęp do Twojej witryny; Dzięki temu przepustowość i dane są oszczędzane, a przeglądarka wymaga mniej pracy. Pomaga oszczędzać zasoby, dzięki czemu więcej osób może uzyskać dostęp do Twojej witryny.

Jak zatem efektywnie wykorzystać leniwe ładowanie?

Leniwe ładowanie może być bardzo skuteczne w Twojej kampanii SEO. Oto kilka najlepszych praktyk, które możesz zastosować, aby efektywnie wykorzystać leniwe ładowanie.

1. Nie używaj go na górze strony

Leniwe ładowanie jest skuteczne tylko wtedy, gdy używasz go na dole strony. Nie chcesz łączyć go na górze strony, ponieważ zaszkodzi to Twojej witrynie i spowolni jej ładowanie.

Aby zainteresować odbiorców Twoimi treściami, musisz umieścić je na górze strony. Jeśli angażująca treść znajduje się na górze strony, zatrzymujesz odbiorców na stronie na dłużej. Dzięki temu Twoja strona ma czas na ładowanie treści na dole w miarę poruszania się odbiorców. Pomaga także skutecznie wykorzystać leniwe ładowanie w celu zwiększenia SEO.

2. Optymalizuj obrazy i filmy

Największy wpływ na czas ładowania Twojej witryny mają zdjęcia i filmy. Te pliki są większe niż większość plików w Twojej witrynie. Zoptymalizuj swoje obrazy i filmy, jeśli chcesz, aby Twoja strona ładowała się szybciej i poprawiała SEO. Możesz kompresować rozmiary zdjęć za pomocą narzędzia do kompresji obrazu.

Jeśli chodzi o filmy, najlepiej umieścić je w witrynie zewnętrznej. Możesz używać witryn takich jak YouTube, aby przesyłać swoje filmy i osadzać je na swojej stronie. Ponieważ filmy są hostowane zewnętrznie, Twoja witryna będzie działać szybciej i ogólnie poprawi jej SEO.

ostatnie słowo

W tym artykule przedstawiono technikę leniwego ładowania i jej wpływ na SEO witryny. Na stronie wyjaśniliśmy, jak to działa, jakie są jego zalety i gdzie można z niego skorzystać. Implementacje wymagają doświadczenia i wiedzy; Dlatego sugerujemy, abyś zawsze korzystał z pomocy ekspertów SEO przy aktualizacji stron swojej witryny.

Pobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie CoolpadaPobieranie premium motywów WordPressudemy do pobrania za darmo