Naprawić: Windows 10 Port USB nie działa

Naprawić: Windows 10 Port USB nie działa 1

Włączanie komputera w celu stwierdzenia, że ​​port USB nie działa z jakiegoś powodu, może być denerwujące. Zwłaszcza jeśli masz komputer, który nie ma wielu portów USB, utrata jednego z nich może naprawdę Cię cofnąć.

Oto kilka wskazówek, które możesz spróbować ponownie uruchomić ten port USB i wreszcie móc ponownie używać myszy. Pamiętaj, że jeśli przyczyną niedziałania portu USB jest uszkodzenie sprzętu, to wyjaśnia, dlaczego poniższe wskazówki mogą nie działać.

Jesteś pewien, że to port USB?

Gdy podłączysz urządzenie do portu USB i nie działa, większość z nas myśli, że to port jest przyczyną problemu. Ale czy to naprawdę? Zanim zmarnujesz czas na naprawę portu USB, który nie wymaga naprawy.

Możesz spróbować podłączyć urządzenie lub komputer. Spróbuj użyć innego kabla USB. Uruchom ponownie komputer. Spróbuj użyć innego urządzenia. Być może kabel urządzenia nie działa lub bateria urządzenia wyczerpała się Sprawdź, czy urządzenie jest uruchomione Uruchom ponownie komputer i poczekaj około minuty po ponownym uruchomieniu przed podłączeniem urządzenia (szczególnie przydatne na starszym komputerze z podstawową specyfikacją)

Skanuj w poszukiwaniu uszkodzeń sprzętu

Aby komputer mógł rozpoznać port USB, który nie rozpoznaje urządzenia, musisz użyć Menedżera urządzeń. Aby wyszukać zmiany sprzętu:

Kliknij prawym przyciskiem myszy Windows Przycisk Start Wybierz opcję Uruchom Wpisz devmgmt.msc Kliknij przycisk OK lub naciśnij klawisz Enter Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę komputera Wybierz skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu

Naprawić: Windows 10 Port USB nie działa 2

Po zakończeniu procesu skanowania spróbuj podłączyć coś do tego portu i sprawdź, czy teraz działa.

Spróbuj wyłączyć / ponownie włączyć kontroler USB

Innym możliwym rozwiązaniem tego problemu jest wyłączenie, a następnie ponowne włączenie kontrolera USB. Możesz to zrobić przez:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na Windows Przycisk Start Wybierz typ uruchomienia devmgmt.msc Kliknij przycisk OK lub naciśnij klawisz Enter Znajdź kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej Kliknij menu rozwijane po lewej stronie opcji Kontrolery Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy kontroler i wybierz odinstaluj Zrestartuj swój komputer

Nie martw się o kontrolery, które właśnie usunąłeś. Po ponownym włączeniu komputera Windows zainstaluje, a następnie ponownie automatycznie je zainstaluje. Śmiało i daj jeszcze raz temu portowi USB.

Zaktualizuj sterowniki

Może wszystko, czego potrzeba do portu USB, to aktualizacja. Aby zaktualizować sterowniki, powtórz kroki, które właśnie wykonałeś podczas odinstalowywania sterowników. Ale tym razem wybierz opcję aktualizacji. Powtórz ten krok dla wszystkich wymienionych sterowników.

Zainstaluj dowolne w toku Windows Aktualizacje

Naprawić: Windows 10 Port USB nie działa 3

Jeśli czujesz, że próbowałeś wszystkiego i wydaje się, że nic nie działa, być może to, co twoje Windows potrzeby komputera to aktualizacja. Aby sprawdzić, czy masz oczekującą aktualizację, przejdź do:

Ustawienia Aktualizacja i bezpieczeństwo Kliknij przycisk Sprawdź aktualizacje

Jeśli są jakieś oczekujące aktualizacje, zobaczysz niezbędne opcje, aby je zainstalować.

Spróbuj Windows Narzędzie do rozwiązywania problemów

Innym narzędziem, które może pomóc wykryć przyczynę nieprawidłowego działania portu USB, jest wbudowane Windows narzędzie do rozwiązywania problemów. To narzędzie pomoże Ci znaleźć wszelkie konflikty i błędy na komputerze.

Naprawić: Windows 10 Port USB nie działa 4

Aby go uruchomić, przejdź do:

Ustawianie aktualizacji i zabezpieczeń Kliknij na Rozwiązywanie problemów Wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów Kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

Wniosek

Jeśli wypróbowałeś wszystko z listy, a porty USB nadal nie działają, możesz patrzeć na niektóre problemy ze sprzętem. Myślisz, że oddasz komputer do serwisu? Daj mi znać w komentarzach poniżej.