Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

[Naprawione] Połączenie WhatsApp nie dzwoni, gdy ekran jest wyłączony/zablokowany

Czy zdarzyło się, że wziąłeś telefon do ręki i zauważyłeś wiele nieodebranych połączeń WhatsApp, mimo że Twój telefon nie był wyciszony? Jeśli tak, to nie jesteś sam.

Wielu użytkowników iPhone’ów i urządzeń z Androidem skarży się na błąd polegający na tym, że połączenia WhatsApp nie dzwonią, a użytkownicy nie otrzymują powiadomień.

Jeśli jesteś na tej samej łódce, ten przewodnik jest dla Ciebie idealny. W tym przewodniku dowiesz się, jak naprawić WhatsApp nie dzwoni, gdy ekran jest wyłączony/zablokowany.

Jak naprawić połączenie WhatsApp nie dzwoni, gdy ekran jest wyłączony/zablokowany

[Fixed] Połączenie WhatsApp nie dzwoni, gdy ekran jest wyłączony/zablokowany

Metoda 1: Wyłącz funkcję Nie przeszkadzać

Po włączeniu funkcja Nie przeszkadzać wycisza wszystkie przychodzące połączenia komórkowe i inne aplikacje innych firm. Jeśli połączenia WhatsApp na Twoim telefonie nie dzwonią, gdy urządzenie jest zablokowane, sprawdź, czy opcja „Nie przeszkadzać” nie jest aktywna. Opcję „Nie przeszkadzać” znajdziesz w sekcji Dźwięk w menu Ustawienia Androida. Przejdź do Ustawienia -> Dźwięk -> Nie przeszkadzać i naciśnij przycisk „Wyłącz teraz”. Możesz także wyłączyć tryb Nie przeszkadzać w zasobniku systemowym.

Metoda 2: Wymuś zatrzymanie WhatsApp

Innym sposobem szybkiego rozwiązania tego problemu jest wymuszenie zatrzymywania aplikacji, gdy połączenia WhatsApp nie dzwonią, gdy Twoje urządzenie jest zablokowane.

 • Naciśnij i przytrzymaj ikonę WhatsApp przed dotknięciem Informacje o aplikacji, aby otworzyć stronę Informacje o WhatsApp
 • Następnie dotknij ikony „Wymuś zatrzymanie” przed wybraniem OK w oknie potwierdzenia

Metoda 3: Włącz ponownie powiadomienia WhatsApp

Jeśli powiadomienia WhatsApp są wyłączone lub nieprawidłowo skonfigurowane na urządzeniu, połączenia głosowe i wideo mogą nie dzwonić, nawet jeśli urządzenie jest odblokowane. Aby to naprawić, sprawdź powiadomienia aplikacji przed sprawdzeniem, czy WhatsApp otrzymuje powiadomienia.

 • Naciśnij i przytrzymaj WhatsApp przed dotknięciem Informacje, aby wyświetlić stronę ze szczegółami aplikacji
 • Wybierz Powiadomienia
 • Następnie należy wyłączyć opcję Pokaż powiadomienia przed ponownym włączeniem

Metoda 4: Wyczyść pamięć podręczną WhatsApp

Jeśli WhatsApp nie działa, jeśli Twoje urządzenie jest zablokowane i żadne z rozwiązań nie rozwiązało problemu, wyczyść pamięć podręczną, ponieważ może to pomóc.

 • Uruchom menu Ustawienia i wybierz „Aplikacje i powiadomienia”
 • Kliknij „Informacje o aplikacji”
 • Przewiń listę aplikacji, aby wybrać WhatsApp
 • Stuknij w opcję „Pamięć i pamięć podręczna”.
 • Na koniec dotknij ikony „Wyczyść pamięć podręczną”.