NASA: dla Agencji Mars może być zamieszkany z tą planetarną modyfikacją

NASAObecnie Planeta Mars nie nadaje się do zamieszkania ze względu na brak prawdziwej atmosfery. Aby zawetować ten banał, NASA wprowadzane są pewne zmiany, aby uczynić Czerwoną Planetę zdatną do zamieszkania.

Aby dojść do poprzedniego wniosku, naukowcy dokładają wszelkich starań, aby zrekonstruować pole magnetyczne. Rozwiązanie niemal wymarzone, ale eksperci poważnie się nad tym zastanawiają. Dowiedzmy się razem, jakie są ich intencje w tym zakresie.

Mars może być zamieszkany: NASA obala naukowe przekonania wszystkich

Podczas seminarium Planetarna Wizja Nauki 2050 odbyła się w Waszyngtonie, dyrektor wydziału nauk planetarnych amerykańskiego instytutu, JimGreen, postawić hipotezę stworzenia a pole magnetyczne planetarny, który działa jak bariera przed promieniami słonecznymi i odtwarza atmosferę niezbędną do proliferacji powierzchniowych warstw wodonośnych i utrzymania optymalnej temperatury przy odpowiednim ciśnieniu.

W jaki sposób NASA osiągnąć tę finalizację? Początkowo myślimy o dipolu magnetycznym, który działa jak tarcza. Można by go umieścić między Marsem a Słońcem wokół orbity Mars L1. W ten sposób można by stworzyć prawdziwy, nadający się do życia ekosystem wraz z odrodzeniem się zbiorników wodnych, a być może także oceanów.

W tej chwili dostępne są proste symulacje niestabilnego klimatu, który prowadzi do dużego zakresu temperatur między dniem a nocą. Waha się od +76 stopni Celsjusza w dzień do -90 stopni Celsjusza w nocy.

Wrócimy do tego, gdy tylko nastąpi dalszy rozwój wydarzeń. W międzyczasie powiedz nam, czy chciałbyś przenieść się na Marsa i opuścić Ziemię na zawsze? Miejsce na Twoje osobiste przemyślenia.