Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Nauczanie pisania wzorów matematycznych w WordPress

WordPress to jeden z popularnych systemów zarządzania treścią, z którego korzystają miliony użytkowników do rozwijania swoich biznesów online. Ten system zarządzania treścią, choć jest prosty i łatwy w użyciu, ma wiele funkcji i możliwości, które powodują, że wiele osób wybiera hosting i domenę od tańszych hostów, takich jak hosting współdzielony w Iranie, po Więcej profesjonalistów, takich jak hosting dla WordPress. Korzystając z tego systemu zarządzania treścią, użytkownicy mogą publikować różne typy treści. WordPress można optymalnie wykorzystać do dostarczania treści edukacyjnych. W rzeczywistości platforma ta umożliwia trenerom i nauczycielom łatwe publikowanie treści edukacyjnych za pomocą tego systemu zarządzania treścią i udostępnianie ich społeczeństwu. Jednak jednym z problemów, z jakimi mogą się spotkać te osoby, jest sposób wyświetlania formuł matematycznych w treściach, które publikują w WordPressie. Ludzie mogą używać różnych metod pisania formuł w WordPressie, z których jednym z najczęstszych jest użycie wtyczek. W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host postanowiliśmy nauczyć Cię, jak pisać formuły matematyczne w WordPress przy użyciu powszechnie używanych edytor równań .

Tematy poruszane w tym artykule są następujące:

 • Pisanie formuł w WordPressie
 • Nauczenie pracy z wtyczką edytora równań do pisania formuł w WordPress

Pisanie formuł w WordPressie

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie informacje w WordPressie są zapisywane za pomocą kodu przy użyciu języka programowania HTML. Biorąc pod uwagę, że znaki specjalne stosowane w równaniach matematycznych nie są obsługiwane w języku programowania HTML, ich zapisanie jest nieco skomplikowane i konieczne jest wykorzystanie interfejsu w postaci wtyczki napisanej do tego zadania. W ten sposób możesz łatwo pisać formuły matematyczne w WordPressie i publikować swoje tutoriale w piękny i kompletny sposób. Poniżej przedstawimy wtyczkę edytora równań, za pomocą której możesz pisać formuły matematyczne w WordPressie i nauczymy Cię, jak z niej korzystać.

Nauczenie pracy z wtyczką edytora równań do pisania formuł w WordPress

Aby pisać formuły matematyczne w WordPressie, możesz skorzystać z odpowiednich wtyczek przeznaczonych do tego celu. Obecnie istnieje możliwość przeglądania i pobierania wielu wtyczek przeznaczonych do tego celu za pomocą repozytorium WordPress. Jednak po wielu badaniach i sprawdzeniu wydajności większości istniejących wtyczek doszliśmy do wniosku, że edytor równań może być dla Ciebie dobrą opcją. edytor równań to bardzo popularna wtyczka z zakresu pisania formuł matematycznych w WordPressie, z której korzysta wielu użytkowników na całym świecie. Za pomocą tej wtyczki możesz łatwo wyświetlać znaki i znaki, których nie da się wyświetlić w języku programowania HTML, w sposób odpowiedni i zrozumiały dla użytkowników. Korzystając z tej wtyczki, będziesz mógł łatwo i w możliwie najkrótszym czasie wyświetlić różne rodzaje symboli matematycznych, wzorów chemicznych, wykresów i innych skomplikowanych struktur.

Jeśli chcesz pisać formuły w WordPressie, możesz pobrać i zainstalować wtyczkę Equation Editor, klikając poniższy link.

Pobierz wtyczkę do pisania formuł w WordPress

Aby zainstalować i aktywować tę wtyczkę, musisz podążać następującą ścieżką:

 1. W pierwszym kroku procesu pisania formuły matematycznej w WordPressie musisz wprowadzić do licznika WordPress swoją nazwę użytkownika i hasło
 2. Następnie w menu WordPress i poprzez wtyczki pod Dodać .
  Jak pisać formuły matematyczne w WordPress
 3. Teraz zostanie wyświetlony na stronie i wyszukany edytor równań . Następnie zainstaluj, a następnie aktywuj powyższą wtyczkę, jak pokazano na obrazku poniżej.
  Nauczanie pisania wzorów matematycznych w WordPress
 4. Po zainstalowaniu i aktywowaniu tej wtyczki, jej nazwa to edytor równań zostanie dodany do menu WordPress Twojej witryny i możesz wejść na stronę ustawień, klikając na nią. Na początku pojawia się komunikat, że możliwe jest korzystanie z płatnej wersji tej wtyczki. Poniżej będziesz miał do czynienia z dwiema głównymi opcjami:
  • Włącz Edytor równań : Aktywując zaznaczenie tej opcji, decydujesz, że chcesz, aby wtyczka Equation Editor została aktywowana na Twojej stronie WordPress. Ta opcja jest domyślnie zaznaczona.
  • Wybierz Typ edytora : Korzystając z tej sekcji, możesz określić, jakiego typu edytora chcesz używać. Domyślnie będziesz mógł korzystać Redaktor Wirisa , Edytor Lateksu lub użyj obu, wybierając Obydwa . W przypadku przygotowania jego wersji premium dostępna jest opcja tzw Edytor formuł również zostaną dodane. Możesz wybrać dowolny z tych edytorów i na koniec zapisać zastosowane zmiany, klikając Zapisz zmiany .

  Nauczenie pracy z wtyczką edytora równań do pisania formuł w WordPress

 5. Po zastosowaniu powyższych zmian przyszedł czas tekst menu Dodaj tekst i wpisz treść strony, na której chcesz wstawić wzór matematyczny.
  Pisanie formuł matematycznych w WordPress
 6. Ogólnie rzecz biorąc, po zainstalowaniu Edytor równań , do menu ustawień Twoich pism zostaną dodane dwie nowe opcje. Jeden z nich to tzw Edytor równań a drugi się nazywa Redaktor matematyki . edytor umożliwiający tworzenie dowolnych formuł, Lateks a drugi używa Wiris . Ilekroć chcesz napisać formułę, możesz kliknąć jedną z tych ikon, jak pokazano na obrazku poniżej, i wprowadzić żądaną formułę.
  Nauczanie pisania wzorów matematycznych w WordPress
 7. Jeśli klikniesz pierwszą opcję, w formie wyskakującego okienka wyświetli się następująca strona. Na tej stronie domyślnie umieszczonych jest wiele formuł i z łatwością można za ich pomocą pisać nawet najbardziej skomplikowane formuły Kliknij tutaj, aby pobrać obraz formuła jako a gif . klikając Skopiuj do dokumentu umieść to w treści Używając Lateks efekty swojej pracy będziesz mógł obejrzeć online przed kliknięciem powyższego linku w celu opublikowania.
  Szkolenie z pisania formuł w WordPress

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz zerowe motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo