Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Nauczanie rejestracji mapy witryny w Google Webmaster

Rejestracja mapy witryny w Google to jedno z najważniejszych działań, jakie należy podjąć w kontekście SEO witryny. Jednym z najlepszych sposobów wprowadzenia mapy witryny do Google jest zarejestrowanie witryny w Google Webmaster. W tym artykule, z bazy wiedzy Fa Host, zapewniliśmy Ci szkolenie dotyczące pracy z Google Search Console i wyłącznie dotyczące rejestracji mapy witryny w Google Webmaster. Jeśli chcesz, zostań z nami do końca tego artykułu.
Tematy, które zostaną omówione w tym artykule to:

 • Rejestracja mapy witryny w Narzędziach Google dla webmasterów
 • Co to jest mapa witryny?
 • Szkolenie z mapy witryny w nowej konsoli Google
 • Przedstawiamy mapę witryny w Google poprzez Google Search Console
 • Ponowna rejestracja mapy witryny w Google Webmaster
 • Usuń mapę witryny w Google Webmaster
 • Raport dotyczący map witryn w konsoli wyszukiwania Google

Rejestracja mapy serwisu w konsoliRejestracja mapy witryny w Google Webmaster

Możesz skorzystać z raportu mapy witryny Narzędzi dla webmasterów, aby przedstawić swoją mapę witryny Google. Ponadto, jeśli chcesz wprowadzić nową mapę witryny lub ją zmienić, możesz to zrobić w ten sposób. Dodatkowo raportowane będą Ci dane związane z historią przesłania mapy witryny oraz błędami jakie nastąpiły podczas analizy mapy witryny przez Google. Z tego powodu użycie Google Search Console do wprowadzenia mapy witryny jest bardzo odpowiednią możliwością dla wszystkich osób aktywnych w Internecie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Google Search Console i jej bardzo ważnych funkcjach, możesz przeczytać artykuł Czym jest Google Search Console.

Co to jest mapa witryny?

Mapa witryny to tak naprawdę plik w Twojej witrynie, który pokazuje ważne strony, o których Google powinien wiedzieć. Po wprowadzeniu mapy witryny Google może łatwiej i szybciej znaleźć strony Twojej witryny. W rezultacie zwiększa się szybkość indeksowania treści Twojej witryny. Należy pamiętać, że im mniejsza mapa witryny, tym szybciej strony będą indeksowane. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś umieszczać części treści swojej witryny w mapie witryny, ponieważ jest ona krótsza. Wszystkie strony Twojej witryny, które chcesz, aby były widoczne dla Google, muszą zostać pokazane Google w określonym pliku. Najlepszym rozwiązaniem jest także zarejestrowanie mapy witryny w Google Webmaster.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mapie witryny i jej funkcjach, możesz przeczytać artykuł Mapa witryny ?

Szkolenie z mapy witryny w nowej konsoli Google Wprowadzenie mapy witryny do

Jak wspomniano wcześniej, możesz zarejestrować, zmienić lub usunąć rolę swojej witryny za pomocą narzędzia mapy witryny w konsoli wyszukiwania Google. Poniżej nauczymy Cię krok po kroku, jak zarejestrować mapę witryny w Google Webmaster oraz ją zmienić lub usunąć.

Tworzenie mapy witryny w WordPress, tworzenie i wprowadzanie mapy witryny XML WordPress w Google

Przedstawiamy mapę witryny w Google poprzez Google Search Console

Wprowadzenie mapy witryny oznacza tak naprawdę przekazanie Google dokładnego adresu wszystkich stron witryny. Ponieważ nie możesz bezpośrednio przesłać pliku mapy witryny do Google, musisz skorzystać z sugerowanych metod. Jedną z takich metod jest zarejestrowanie mapy witryny w Google Webmaster. W tym celu należy postępować w następującej kolejności:

Warunki wstępne: Aby móc korzystać z raportów mapy witryny, musisz być zarejestrowany jako właściciel wybranej domeny. Jeśli ten poziom dostępu nie jest dla Ciebie dostępny, lepiej zarejestrować mapę witryny za pomocą pliku robots.txt swojej witryny.

 1. Sprawdź, które strony internetowe powinny być indeksowane przez wyszukiwarki. Następnie wersja kanoniczna każdej z tych stron sprecyzować
 2. W drugim kroku powinieneś zdecydować o formacie mapy swojej witryny. Następnie sprawdź, czy mapa witryny jest zgodna z jednym z akceptowanych formatów. Pamiętaj, że możesz stworzyć mapę witryny ręcznie lub wykorzystać do tego dostępne narzędzia.
  Wszystkie zatwierdzone formaty mają rozmiar poniżej 50 MB i obsługują 50 000 unikalnych adresów URL. Jeśli Twój plik jest większy i zawiera więcej linków niż podana liczba, powinieneś podzielić go na kilka mniejszych map witryn. Akceptowane formaty mapy witryny to:

  • XML-a Język znaczników (Extensible Markup Extensible Language) stworzony wyłącznie w celu pokazania konfiguracji strony internetowej robotom wyszukiwarek.
  • RSS, mRSS i Atom 1.0 Naprawdę prosta dystrybucja plików . to: plik w formacie XML dla blogów i serwisów informacyjnych. Plik RSS jest aktualizowany automatycznie. Jako właściciel takiej witryny możesz przesłać adres URL kanału jako mapę witryny. Możesz także użyć formatu mRSS, który oznacza Media RSS, aby wyświetlić szczegóły dotyczące treści wideo.
  • TEKST : Jeśli Twoja witryna zawiera tylko adresy URL stron internetowych, możesz zarejestrować plik tekstowy zawierający adresy URL witryny w Google Search Console.
  • Witryny Google : Jeśli do utworzenia i zarejestrowania swojej witryny internetowej użyłeś Witryn Google, powinieneś wiedzieć, że rola Twojej witryny jest tworzona automatycznie. Nie możesz zmienić tej mapy witryny, ale możesz przedstawić ją Google.
 3. W kolejnym kroku musisz zarejestrować go poprzez konsolę wyszukiwania Google. W tym celu wybierz raport mapy witryny za pomocą licznika narzędzi dla webmasterów. przesłać mapę witryny w-google-search-console
 4. W następnym kroku wpisz adres URL mapy witryny w wyznaczonym polu, a następnie kliknij opcję Prześlij. Wprowadzenie mapy witryny do narzędzi

Zalecamy umieszczenie kopii mapy witryny w katalogu głównym witryny. Możesz przeczytać artykuły o tym jak wgrać plik w cPanelu i jak wgrać plik w Direct Admin.

Ponowna rejestracja mapy witryny w Google Webmaster

Nie musisz ponownie rejestrować mapy witryny, która została już przesłana do Google. Nawet jeśli dokonałeś zmian w mapie witryny, nie martw się wcale. Google zauważy zmiany podczas indeksowania Twojej witryny.

Usuń mapę witryny w Google Webmaster

Powiązane informacje zostaną usunięte z raportu konsoli wyszukiwania poprzez usunięcie mapy witryny. Ale to nie sprawia, że ​​Google o tym zapomina. Jeśli chcesz zmusić Google do zaprzestania sprawdzania listy adresów URL w pliku mapy witryny, powinieneś to zrobić za pomocą pliku robots.txt. Aby usunąć mapę witryny, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz plik, który chcesz usunąć, w sekcji raportów mapy witryny i kliknij go.
 2. Następnie kliknij przycisk Więcej obok niego w postaci trzech kropek.
 3. Następnie wybierz opcję Usuń mapę witryny z tej sekcji. Mapa witryny w konsoli
 4. Na koniec wprowadź plik robots.txt i ogranicz Google dostęp do żądanego pliku lub całkowicie go usuń.

Pełny samouczek dotyczący pliku robots.txt można przeczytać w artykule na temat tworzenia pliku robots.txt dla WordPressa i jego optymalizacji.

Raport dotyczący map witryn w konsoli wyszukiwania Google

W tym samouczku dotyczącym konsoli wyszukiwania Google wyjaśnimy informacje widoczne w raporcie map witryn. Zanim przejrzysz podane informacje, powinieneś wiedzieć:

 • W tym raporcie zostaną wyświetlone jedynie informacje związane z mapami witryn zarejestrowanymi w Google Search Console. Oznacza to, że jeśli użyłeś innych metod rejestracji mapy witryny, pamiętaj o zarejestrowaniu jej w Narzędziach dla webmasterów. W ten sposób możesz zobaczyć przewidziane dla niego statystyki.
 • W tym raporcie wyświetlane są jedynie mapy witryn powiązane z zarejestrowaną domeną.

Jeśli nie zarejestrowałeś jeszcze swojej witryny w Narzędziach dla webmasterów, możesz zapoznać się z przewodnikiem dotyczącym rejestracji witryny w Google Search Console.

 • Możesz także zarejestrować adresy URL wiadomości, filmów i obrazów swojej witryny w mapie witryny. Jednak informacje o tych adresach URL nie są wyświetlane w raporcie Google Search Console.

Informacje wyświetlane dla każdej mapy witryny zarejestrowanej w Narzędziach Google dla webmasterów obejmują:

 • Adres URL mapy witryny:
  Adres URL mapy witryny zarejestrowany dla oryginalnej domeny.
 • Typ:
  Wyświetlony zostanie typ zarejestrowanego formatu mapy witryny. Sytuacje, z którymi możesz się spotkać to:

  1. Mapa witryny: Formaty XML lub TEXT
  2. Indeks mapy witryny: Podzielone sekcje o dużej objętości
  3. RSS: formacie RSS
  4. Atom: Format atomu
  5. Nieznany : Zarejestrowany format mapy witryny nie jest jednym z formatów określonych przez Google. Być może mapa witryny nie została jeszcze przetworzona.
 • złożony:

  Otrzymasz informację o ostatniej rejestracji pliku w Google.

 • Ostatnia lektura:

  Status rejestracji i indeksowania pliku mapy witryny zostanie Ci zgłoszony.

 • Status:
  W tej sekcji podany jest status rejestracji lub indeksowania linków w mapie witryny. Sytuacja może wyglądać następująco:
  Powodzenie : Mapa serwisu została przetworzona i zarejestrowana bez żadnych problemów.
  Zawiera błąd : Mapa witryny jest czytelna, ale zawiera jeden lub więcej błędów. W tej sekcji możesz zobaczyć listę błędów.
  Nie udało się pobrać : Nie można pobrać pliku, którego szukasz. Jeśli chcesz poznać przyczynę, możesz użyć narzędzia do sprawdzania adresu URL testu na żywo w Google Search Console, aby przetestować odpowiedni adres URL.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz przeczytać artykuł na temat narzędzia do sprawdzania adresów URL w Google Search Console.

 • Odkryj adres URL:

  Wyświetlana jest również liczba adresów URL wymienionych w mapie witryny. Rejestracja mapy witryny w Google Webmaster

Rejestracja mapy witryny w Google Webmaster to jeden z najlepszych sposobów na pokazanie Google struktury Twojej witryny. Ponadto możesz efektywnie korzystać z informacji i statystyk dostarczanych przez ten program. W tym artykule staraliśmy się przybliżyć Państwu tę metodę oraz przekazać informacje, które mogą być w tym zakresie potrzebne

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie mobilnePobierz zerowe motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=