Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Nauczanie ważnych punktów i zasad projektowania UX

Opisane zasady projektowania UX i opanowanie tych zasad to jeden z najbardziej podstawowych kroków dla tych, którzy chcą rozpocząć pracę w dziedzinie UX. Poświęcenie czasu i energii na projektowanie UX można uznać za inwestycję. Pamiętaj, że w UX trzeba uwzględnić wiele czynników, a zakres działań, jakie obejmuje UX jest bardzo różnorodny.

W tym artykule przyjrzymy się, z czym borykają się projektanci w planowaniu UX. Zwracanie uwagi na te rzeczy pokazuje różnicę pomiędzy złym, dobrym i zwyczajnym produktem. Jeśli nie czytałeś artykułu „Zasady projektowania UI i UX oraz ważne punkty z nim związane”, polecamy poświęcić trochę czasu na jego przeczytanie, ponieważ zawiera dodatkowe punkty w tym artykule.

Pierwszym punktem zasad projektowania UX jest to, że użytkownik powinien znajdować się w centrum działań. Oznacza to, że na każdym etapie doświadczenia użytkownika należy zwracać uwagę na użytkownika i jego komfort. W tym celu należy mieć na uwadze opinie użytkowników. Chociaż komentarze mogą pomóc w tym kierunku, nie powinny być jedynym kryterium wprowadzania zmian.

Zawsze powinieneś brać pod uwagę większość i uważnie słuchać sugestii i krytyki. Konieczne jest także zapewnienie użytkowników, że ich opinie są słyszane. Kolejną rzeczą związaną ze zwracaniem uwagi na użytkowników w zasadach projektowania UX jest badanie ich zachowań. W tym celu należy prawidłowo zmierzyć ich reakcje na projekt i jego zmiany.

Zasady projektowania stron internetowych i projektowania UX

Zasady projektowania UX różnią się nieco od projektowania stron internetowych. W związku z tym za część kroków związanych z prostotą, pięknem i bezpieczeństwem witryny internetowej odpowiada projektant witryny. Jednym z takich przypadków jest responsywny projekt strony internetowej. Responsywność lub reaktywność oznacza, że ​​strona serwisu wyświetla się regularnie i poprawnie we wszystkich narzędziach, z których użytkownik może skorzystać podczas odwiedzania serwisu.

Zasada ta jest obecnie przestrzegana w prawie wszystkich witrynach internetowych. Z tego powodu nieprzestrzeganie go może mieć bardzo destrukcyjny wpływ na UX. Ponieważ jeśli masz doświadczenie w pracy z takimi stronami, zobaczysz, jak denerwująca jest praca z nimi. Kolejnym punktem zasad projektowania UX jest to, że musisz zadbać o obecność wszystkich elementów na stronie; z drugiej strony nie należy przesadzać w samotności strony.

Ponieważ ostatecznie niektóre istotne części mogą nie mieć priorytetu z powodu zablokowania strony. Strona internetowa powinna mieć cel kryjący się za wszystkimi ikonami, przyciskami i sekcjami. W przeciwnym razie jego istnienie nie jest konieczne.

Ponadto ważne i przydatne części strony powinny zostać wyróżnione, tak aby nie przesłaniały ich przed wzrokiem użytkownika. Również elementy na stronie nie powinny być ułożone w taki sposób, aby użytkownik ich szukał. W wyniku każdego projektowania i wdrażania zmian konieczne jest wykonanie testów interakcji. Test ten można wykonać na wiele sposobów, dzięki czemu w pewnym stopniu poznasz reakcję użytkownika.

Przyjazny dla użytkownika projekt

W założeniach przyjaznego dla użytkownika projektowania UX projekt nie powinien być wcale skomplikowany. Raczej język projektowania musi być zbliżony do języka użytkownika. W tym celu należy zadać sobie następujące pytania i znaleźć odpowiednią odpowiedź: Po pierwsze, musisz wiedzieć, do jakiej grupy odbiorców należysz. Innymi słowy, kim oni są? Ile mają informacji? Jaka jest potrzeba, której zaspokojenia szukają odbiorcy Twojego produktu? Co w końcu chce z Tobą komunikować użytkownik? Te pytania są proste i mają proste odpowiedzi, ale trzeba się nimi zająć.

Zasady interfejsu użytkownika w treści.

Aby odnieść sukces w tworzeniu treści w oparciu o zasady projektowania UX, lepiej pamiętać o następujących kwestiach. Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że ogół odbiorców nie lubi dwuznaczności, więc używaj przejrzystości jako przyprawy w tworzeniu treści tak często, jak to możliwe. Opublikowane teksty muszą wyjść z testu umiejętności i zostać poprawnie ocenione. Wszystkie tworzone treści powinny zawierać wartościowy element, który skutecznie przyciągnie odbiorców.

Konieczne jest dopasowanie tonu treści do wieku, osobowości i płci ogółu odbiorców. Czcionka i rozmiar treści tekstowych oraz rozmieszczenie treści nietekstowych, takich jak filmy i zdjęcia, również odgrywają ważną rolę w uzyskaniu odpowiedniego projektu UX. Tworząc treści, pamiętaj o guście odbiorców. Na przykład Twoi użytkownicy mogą preferować filmy i zdjęcia, aby zrozumieć treść.

Nauczanie zasad projektowania UX

Aby krok po kroku rozwijać projektowanie UX, należy najpierw zapoznać się z definicją tych pojęć. W tym celu polecamy zapoznać się z artykułem „Co to jest doświadczenie użytkownika, czyli UX?” Następnie należy zrozumieć konieczność projektowania UX i jego rolę w dzisiejszym świecie i sprzedaży internetowej.

Następnym krokiem jest nauka narzędzi projektowych. Wśród tych narzędzi znajdują się Photoshop i Adobe XD. Informacje na temat szkolenia dotyczącego programu Adobe xd można znaleźć w artykule „Szkolenie z projektowania interfejsu użytkownika w programie Adobe xd”. Jednak więcej wyjaśnień na temat narzędzi pracy projektantów UX znajdziesz w artykule „Poznajemy najbardziej przydatne narzędzia do projektowania UX”.

Kolor

Kolor można uznać za jeden z najważniejszych elementów zasad projektowania UX. Oprócz tego, że jest ważnym elementem estetyki, kolor wpływa psychologicznie na odbiorcę. Czasami może być konieczne długotrwałe stosowanie prób i błędów, aby uzyskać najlepszą kombinację kolorów. Po wypróbowaniu każdej kombinacji konieczne jest dokładne sprawdzenie reakcji publiczności i jej powiązania z wybraną przez Ciebie kombinacją.

Aby odnieść sukces w dziedzinie używanych kolorów, nie jest konieczna znajomość psychologicznych zasad stojących za każdym kolorem. Zamiast tego powinieneś zacząć od poznania znaczenia kolorów i popularnych palet kolorów, aby uczyć zasad UX. Używając kolorów, należy mieć na uwadze kulturę i tradycje narodów. Na przykład w krajach azjatyckich kolor biały symbolizuje żałobę, podczas gdy w kulturach zachodnich kolor biały symbolizuje spokój i ciszę.

Ponadto należy pamiętać także o reakcji emocjonalnej użytkowników na wybór koloru. W tym celu należy dokładnie sprawdzić tabelę dotyczącą harmonii poszczególnych kolorów, a następnie wybrać żądaną paletę kolorów zgodnie z obszarem aktywności serwisu i gustem użytkowników. Kolejny ważny punkt z zakresu zasad projektowania UX i wykorzystania go w brandingu. Poza wyjątkowymi przypadkami wybrany kolor nie powinien być identyczny z kolorem konkurencji.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmokurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie mobilnePobieranie premium motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=