Netflix chce zatrudnić dyrektora do nadzorowania rozwoju gier wideo

W czasach, gdy branża gier wideo czerpie korzyści ze wzrostu popytu ze strony graczy pozostających w domu podczas pandemii COVID-19, Netflix chce zatrudnić dyrektora do nadzorowania ekspansji na gry wideo, donosi Reuters.

Logo Netflix 1

Publikacja, powołując się na osobę zaznajomioną z tą sprawą, zauważa, że ​​gigant przesyłania strumieniowego wideo zwiększa wysiłki, aby wyjść poza swoją tradycyjną działalność w warunkach rosnącej konkurencji.

W przeszłości Netflix eksperymentował z interaktywnym programowaniem z filmami takimi jak „Black Mirror: Bandersnatch” i „You vs. Wild”, a także stworzył gry oparte na programach „Stranger Things” i „Money Heist”.

W ostatnich tygodniach Netflix zwrócił się do doświadczonych menedżerów branży gier o dołączenie do firmy.

Netflix omawiał ofertę pakietu gier podobnych do Appleoferta subskrypcji online , Apple Arcade jako opcja. Podczas gdy szczegóły strategii firmy w zakresie gier wciąż bardzo się zmieniają, firma zdecydowała, że ​​gry nie będą zawierać reklam, czytamy w raporcie.

Chociaż w tym momencie nie ma publicznego ogłoszenia o pracę dla tej roli, źródło twierdzi, że zwrócono się do różnych dyrektorów branży gier.