Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Netflix i naprawdę wyluzuj: krótki przewodnik po powolnej telewizji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Netflix i naprawdę wyluzuj: krótki przewodnik po powolnej telewizji

Czy obejrzałbyś film, który byłby niczym więcej niż nagraniem minuty po minucie, jak ktoś śpi? Może to brzmieć jak okropny pomysł (i marnotrawny sposób na spędzenie cennego czasu), ale ten rodzaj „powolnej telewizji” staje się popularny, nawet w Stanach Zjednoczonych

Jeśli przyszedłeś tutaj, aby znaleźć kilka wolno palących się seriali telewizyjnych, w które możesz zatopić zęby, nie znajdziesz nic z tego poniżej. Slow TV to specyficzny gatunek, który jest daleki od powolnego i przemyślanego serialu telewizyjnego. Nie znajdziesz tu żadnego dramatu – i o to właśnie chodzi. Może właśnie dlatego ludzie zakochują się w wolnej telewizji.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Czym dokładnie jest powolna telewizja?

Wiele osób od razu myśli o Andym Warholu (pięciogodzinny film o śpiącym człowieku) i Norwegian Broadcasting Company (siedmiogodzinny widok z jazdy pociągiem) i zakłada, że ​​powolna telewizja musi być cicha, kontemplacyjna i/ lub relaksujący.

Może być, ale nie musi.

Slow TV to każdy rodzaj przekazu telewizyjnego, który odbywa się w czasie rzeczywistym, choć niekoniecznie oznacza to, że musi to być w czasie rzeczywistym. W rzeczywistości niektórzy nawet twierdzą, że transmisja na żywo dyskwalifikuje program jako powolną telewizję, więc obejmuje to takie rzeczy jak sport). Dla nich powolna telewizja musi być nagrana z zamiarem obejrzenia jej po fakcie.

To ogromny krok w kierunku odejścia od tradycyjnych programów telewizyjnych, które są celowo pisane i zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować liczbę dramatów na minutę. Nawet nieskryptowane reality show, jakie istnieją obecnie, są destylowane i redagowane, aby zapewnić maksymalną ilość rozrywki, która zmieści się w przydzielonym miejscu nadawczym. Nic z tego nie jest „powolne” w żadnym znaczeniu tego słowa.

Rzeczywiście, tradycyjna telewizja jest produkowana po to, by nas wciągać i uzależniać, dlatego tak wiele osób uwielbia oglądać programy takie jak , , i . Niestety, dramatyczna i uzależniająca natura współczesnej telewizji rzadko jest dobra dla umysłu, ciała lub duszy. W najlepszym przypadku może to prowadzić do radykalnego skrócenia czasu skupienia uwagi, ale w najgorszym może spowodować lub zaostrzyć kliniczną depresję.

Ale jest coś innego w wolnej telewizji.

Rekommenderad:  Przewodnik po rekonstrukcji obrazu przy użyciu analizy głównych składowych

Reality TV bez żadnych zmian

Możesz myśleć o powolnej telewizji jako telewizji reality bez żadnej edycji. Niektóre z tych programów mogą mieć charakter medytacyjny (jak oglądanie siedmiogodzinnej jazdy pociągiem przez piękne krajobrazy), ale mogą też mieć charakter informacyjny, a nawet rozrywkowy (jak oglądanie imprezy związanej z rąbaniem drewna). To powiedziawszy, ten pierwszy rodzaj ma większą – lub przynajmniej bardziej głośną – bazę fanów i widzów i wydaje się, że to właśnie staje się główną tożsamością slow TV.

Niektórzy nazywają to nawet terapeutycznym, zdolnym do połączenia się z czymś głęboko w nas i umożliwienia nam wejścia w stan uspokojenia:

Mając to na uwadze, powolna telewizja jest oczywista, gdy się nad tym zastanowić: nie wymaga ona absolutnie żadnej uwagi od ciebie jako widza. Oznacza to, że możesz umieścić go w tle i pozwolić mu się kręcić, gdy robisz coś innego, na przykład obowiązki domowe. Możesz też odpocząć na kanapie i zapaść w przyjemną drzemkę podczas oglądania, bez obawy, że coś przegapisz, gdy się obudzisz.

To jak szum otoczenia lub biały szum, ale w formie telewizyjnej, co jest niesamowite, jeśli mnie o to poprosisz.

7 Powolne programy telewizyjne do obejrzenia w serwisie Netflix

W chwili pisania tego tekstu powolna telewizja jest nadal głównie zjawiskiem norweskim — ale rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych, Europie i wszędzie tam, gdzie powoli poznaje się to zjawisko. A Netflix najwyraźniej chce się przyłączyć, zanim zrobią to wszyscy inni, stąd dodanie kilku powolnych programów telewizyjnych.

1. Kominek 4K

, znany również jako , to program, w którym zakochałem się wiele miesięcy temu, na długo przed tym, zanim dowiedziałem się, że powolna telewizja jest odrębnym gatunkiem. Jest podobny do niektórych filmów, które znajdziesz YouTube — wiele godzin nastrojowych nagrań deszczu, kawiarni, przyrody itp. — ale to w pięknej rozdzielczości 4K.

Ten konkretny program jest przyjemny do oglądania zimą. Ponieważ nie mam kominka w moim mieszkaniu, po kolacji przyciemniam światła i odtwarzam trzaskające dźwięki i widoki na moim telewizorze – i jest to cholernie skuteczne w wprowadzaniu spokojnego i relaksującego nastroju.

Netflix ma również dwie inne z tej serii: i . Drewno pali się i trzeszczy w nich inaczej, ale to prawie ten sam materiał.

Rekommenderad:  Odkrywanie powodów, dla których znajomi mogą nie pojawiać się na trackerze Snapchata i rozwiązania, aby ich znaleźć

2. Zimowa Kraina Czarów [No Longer Available]

jest w rzeczywistości w tej samej serii, jak wspomniano powyżej, ale przenosi cię na zupełnie przeciwny koniec spektrum: zimny zamiast gorącego, jasny zamiast ciemnego. Bardzo spokojnie, zwłaszcza przy delikatnej muzyce w tle.

I to nie jest tylko pojedyncza kamera skierowana na jeden kominek – mniej więcej co minutę przeskakuje do innej kamery. W jednej chwili możesz obserwować lodowaty strumień, aw następnym ujęciu szerokie ujęcie pokrytych śniegiem roślin zimozielonych na tle oblodzonych szczytów.

Jest jeszcze jeden film z serii o nazwie , który jest 30-minutowym ujęciem pojedynczej kamery obserwującej piękny letni strumień. Rytmiczne pluskanie wody o skały sprzyja relaksowi.

3. Dzianie narodowe

jest w rzeczywistości drugim z serii trzech, ale pierwszy () i ostatni () nie są dostępne w serwisie Netflix w chwili pisania tego tekstu. Mimo to trwa cztery godziny i to powinno wystarczyć, aby zorientować się, o co chodzi.

W tym jest dużo gadania, ale jest miękki i pouczający. W niektórych momentach dowiesz się o technikach robienia na drutach, aw innych będziesz obserwować, jak kilka kobiet robi na drutach i rozmawia na tematy związane z robieniem na drutach.

4. Narodowe drewno opałowe

Like , to seria trzech tytułów. Różnica polega na tym, że Netflix faktycznie ma wszystkie trzy z tej serii, więc możesz oglądać ją od początku do końca – jeśli sobie tego życzysz.

Zacznij od , kontynuuj z , a zakończ z . i są podobne do (godziny trzaskających płomieni), podczas gdy bardziej przypominają eksplorację drewna, jak je rąbać, jak je układać i jak przygotowywać do ognia.

5. Pociągiem z Bergen do Oslo

(po norwesku) to program z 2009 roku, który zapoczątkował współczesny trend slow TV, co jest zabawne, ponieważ został wyprodukowany z okazji 100-lecia Bergen Line.

W ciągu siedmiu godzin będziesz oglądać podróż z Bergen do Oslo przez obiektywy czterech kamer, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pociągu. Prowadzi przez wszystkie rodzaje środowisk i terenów (np. jałowe, zaśnieżone, trawiaste, miejskie) i jest zarówno piękne, jak i interesujące do zobaczenia z tego punktu obserwacyjnego.

6. Kolej Północna [No Longer Available]

Zainspirowany sukcesem , zabierze Cię w kolejną podróż pociągiem – tym razem z Trondheim do Bodø. Podczas gdy rzeczywista jazda pociągiem trwa 10 godzin, jest to w rzeczywistości skompresowana godzinna wersja. (Oryginalna 10-godzinna jazda nosi tytuł .)

Rekommenderad:  Jak używać przycisku Netflix Shuffle, aby „zagrać w coś”

Ze względu na skompresowany charakter, istnieje wiele cięć do różnych ujęć. Nie ma tak wielu długich i pojedynczych ujęć, co może być rozczarowujące, jeśli chcesz czegoś więcej jak . Ten zawiera również komentarz lektora w całym tekście, który może, ale nie musi, rozpraszać.

7. Przejście Północne [No Longer Available]

Dwa lata później zarejestrowano kolejną podróż od początku do końca — tym razem wzdłuż zachodniego wybrzeża Norwegii, z Bergen do Kirkenes, która trwała 134 godziny przez 11 kamer i zakończyła się .

to godzinna, skompresowana wersja wraz z komentarzem głosowym na temat statku, podróży, ludzi i geografii Norwegii po drodze.

Note: Następujące programy Slow TV powinny być dostępne w serwisie Netflix, ale nie były dostępne w momencie pisania tego tekstu: i .

Netflix: Slow TV w USA

Jeśli wiesz, gdzie szukać, możesz znaleźć wolną telewizję w innych usługach przesyłania strumieniowego. Kanał Window udostępnia długie, sceniczne filmy, które na przykład pokazują widok z okna wychodzącego na plażę Pacyfiku — i można je oglądać na Amazon teraz, jeśli masz Amazon Subskrypcja Prime Video.

Opinie mogą się różnić, ale myślę, że to między innymi takie odważne posunięcia sprawiają, że Netflix jest wart swojej ceny. Jeśli szukasz programów na Netflix poza zwykłą taryfą, polecamy te interesujące programy science fiction, a także dziwaczne brytyjskie komedie.

Co myślisz o wolnej telewizji? Będziecie oglądać któryś z tych programów? Czy powolna telewizja to chwyt, który ma już za sobą swoją świetność, czy też rozwinie się w coś jeszcze większego? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej!

Kredyty obrazkowe: bikeriderlondon/Shutterstock