Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Netflix kontra Disney+: co jest lepsze?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Netflix kontra Disney+: co jest lepsze?

Jest tak wiele usług przesyłania strumieniowego, że może być trudno stwierdzić, które są warte twoich pieniędzy. Dwa z największych to Netflix i Disney+, ale czy jeden z nich jest lepszy od drugiego?

Porównamy Netflix z Disney+ w różnych kategoriach, takich jak cena, katalog i kompatybilność urządzeń, aby zobaczyć, która z nich wypadnie najlepiej.

Netflix kontra Disney+: filmy i programy telewizyjne

Według What’s on Netflix, Netflix się skończył 6000 programów telewizyjnych i filmów dostępnych w USA. Liczba ta stale się zmienia, ponieważ dodawane są nowe rzeczy, a inne są usuwane z powodu wygasłych umów licencyjnych, ale na pewno znajdziesz wiele rzeczy do zabawy, bez względu na preferencje gatunkowe.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Kiedy Netflix pojawił się po raz pierwszy, zawierał tylko treści pochodzące od zewnętrznych studiów. Jednak wraz z debiutem House of Cards w 2013 roku Netflix wyrobił sobie markę dzięki wysokiej jakości ekskluzywnym treściom.

Znajdziesz warte uwagi programy Netflix, takie jak BoJack Horseman, Ozark i Wiedźmin, a także filmy takie jak The Power of the Dog, The Adam Project i Enola Holmes przesyłane strumieniowo tylko w serwisie Netflix. Ostatecznie Netflix ma nadzieję polegać głównie na swoich oryginalnych treściach.

Dla porównania, według Statista, Disney + się skończył 2000 programów i filmów do obejrzenia różnych marek należących do House of Mouse, takich jak Pixar, MarvelThe Simpsons i National Geographic.

Zakres treści jest większy poza Stanami Zjednoczonymi ze względu na włączenie Disney+ Star, marki parasolowej, która obejmuje treści bardziej zorientowane na dorosłych ze studiów takich jak 20th Century Studios, ABC i Searchlight Pictures (w Stanach Zjednoczonych większość tych treści jest transmitowana na Hulu ).

Od czasu premiery Disney+ wpompował dużo pieniędzy w udostępnianie oryginalnych treści. Jest domem dla ekskluzywnych tytułów, takich jak The Beatles: Get Back, The Mandalorian, Hawkeye i Monsters at Work. Podczas gdy Disney+ nie ma tak wielu oryginalnych treści jak Netflix, a niektórzy mogą twierdzić, że Disney+ jest dobry tylko dla rodzin, to, co ma, jest wysokiej jakości.

Rekommenderad:  Co to jest wynajem serwera i ile kosztuje?

To powiedziawszy, prawdopodobnie widziałeś już większość jego katalogu, ale jeśli potrzebujesz kompleksowego sklepu z animowanymi klasykami Disneya lub zabawą z superbohaterami, Disney + będzie ci dobrze służyć.

Zwycięzca: Netflix

Netflix kontra Disney+: cena

Netflix ma trzy różne plany cenowe, które różnią się w zależności od tego, na ilu ekranach jednocześnie oglądasz Netflix, na ilu urządzeniach przechowujesz pliki do pobrania offline oraz jakość odtwarzania:

 • Podstawowy: $90,99/miesiąc, jeden ekran, jedno urządzenie do pobierania, SD
 • Standard: 15,49 USD miesięcznie, dwa ekrany, dwa urządzenia do pobierania, HD
 • Premia: 19,99 USD miesięcznie, cztery ekrany, cztery urządzenia do pobierania, Ultra HD

W większości regionów Netflix nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego.

W Stanach Zjednoczonych Disney obsługuje trzy usługi przesyłania strumieniowego: Disney+, ESPN+ i Hulu. Możesz zapisać się na nie indywidualnie lub kupić wszystkie trzy razem jako tańszy pakiet:

 • Disney+: $70,99 miesięcznie lub 79,99 USD rocznie
 • Pakiet Disneya (Disney+, ESPN+, Hulu z reklamami): 13,99 USD miesięcznie
 • Pakiet Disneya (Disney+, ESPN+, Hulu bez reklam): 19,99 USD miesięcznie

W przeciwieństwie do Netflix, Disney+ nie oferuje różnych poziomów (chociaż Disney+ zamierza wprowadzić plan z reklamami). Niezależnie od tego, który pakiet wybierzesz, możesz przesyłać strumieniowo na maksymalnie cztery urządzenia jednocześnie, pobierać tyle, ile chcesz na maksymalnie 10 urządzeniach i oglądać wszystko w jakości HD (a niektóre tytuły obsługują 4K UHD i Dolby Atmos). Nie ma bezpłatnej wersji próbnej.

Rzadko Disney blokuje coś za Premier Access, co jest wadą Disney+. To jednorazowy koszt, który zapewnia wcześniejszy i nieograniczony dostęp do treści, które później będą dostępne w ramach standardowej subskrypcji Disney+. Został użyty w przypadku Mulan i Raya oraz Last Dragon, które kosztowały 29,99 USD.

Zwycięzca: Disney+

Netflix kontra Disney+: interfejs użytkownika i odkrywanie

Ekran główny serwisu Netflix jest przedstawiany jako seria wierszy zawierających treści. Niektóre z nich są unikalne dla Ciebie, jak np Moja lista które rzeczy oznaczyłeś, lub Kontynuuj oglądanieco pozwala wrócić do tego, co oglądałeś.

Rekommenderad:  6 Witryny do strojenia dowolnej gitary za pomocą komputera

Pozostałe wiersze wyświetlają treści popularne w Twoim kraju, nowości lub gatunki, takie jak komedia, akcja lub thriller. Łatwo jest wybrać coś i rozpocząć oglądanie w ciągu kilku sekund.

To powiedziawszy, interfejs Netflix ma swoje dziwactwa. Te rzędy często zmieniają położenie, co jest irytujące, gdy szukasz Kontynuuj oglądanie. Wielokrotnie ujawniają te same rzeczy – funkcja wyszukiwania staje się tutaj przydatna, chociaż musisz znać tajne kody Netflix, aby w pełni z niej skorzystać.

Interfejs użytkownika Disney+ jest podobny, z treścią podzieloną według wiersza. Główną różnicą są zakładki u góry, które umożliwiają przeglądanie według marek, takich jak Pixar lub Marvel. Stąd możesz albo zobaczyć całą ofertę, albo obejrzeć kolekcje, takie jak „Księżniczki” i „Musicale”.

Aplikacja Disney+ jest również nieco nieporęczna na niektórych urządzeniach. Na przykład podczas uruchamiania aplikacji na inteligentnym telewizorze może być konieczne odczekanie około pięciu sekund, aż wykryje połączenie internetowe i odświeży. Nie jest to ogromny problem, ale z pewnością nie jest tak płynny jak Netflix.

Bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, Netflix i Disney+ mają przejrzystą szatę graficzną, są łatwe w nawigacji i umieszczają treści na pierwszym planie.

Zwycięzca: Rysować

Netflix kontra Disney+: dostępność urządzeń

Masz już urządzenie obsługiwane przez Netflix. To dlatego, że możesz oglądać Netflix na swoim:

 • przeglądarka internetowa
 • Smartfon i tablet (Android, iOS, Windows Telefon, Amazon Ogień)
 • Odtwarzacz Blu-ray (LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, Toshiba)
 • Konsola do gier (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S)
 • Smart TV (LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, Toshiba i inne)
 • Urządzenie do przesyłania strumieniowego (Apple TV, Chromecast, Portal, Roku)

Pełną listę kompatybilnych urządzeń Netflix można wyświetlić na stronie urządzenia Netflix. Netflix szczyci się szeroką dostępnością, więc nie będziesz rozczarowany.

Rekommenderad:  Netflix zadebiutuje w Polsce z dwiema grami wideo „Stranger Things” na Androida

Disney+ jest również dostępny na wielu różnych urządzeniach, choć nie tak rozbudowanych jak Netflix. Możesz oglądać Disney+ na swoim:

 • przeglądarka internetowa
 • Smartfon i tablet (Android, iOS, Amazon Ogień)
 • Smart TV (LG, Samsung, Android TV, Panasonic, Hisense)
 • Konsola do gier (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S)
 • Urządzenie do przesyłania strumieniowego (Apple telewizor, Chromecast, Amazon Fire TV)

Odwiedź stronę urządzenia Disney+, aby zobaczyć pełną listę.

Niezależnie od urządzenia, na którym wybierzesz Netflix lub Disney+, jest to tak proste, jak odwiedzenie strony internetowej lub pobranie aplikacji. Niektóre urządzenia będą nawet dostarczane z preinstalowanymi. Ostatecznie, jeśli masz nowoczesny telewizor lub urządzenie do przesyłania strumieniowego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz mógł oglądać zarówno Netflix, jak i Disney+.

Informacje o Twoim koncie i historia oglądania zostaną zsynchronizowane we wszystkich urządzeniach. Oznacza to na przykład, że możesz zacząć oglądać coś w domu na telewizorze, a następnie dokończyć na telefonie podczas podróży.

Zwycięzca: Netflix

Netflix kontra Disney+: co jest lepsze?

Twój wybór między Netflix a Disney+ sprowadza się do treści. W końcu nie ma sensu płacić za Disney+ tylko dlatego, że jest tańszy, jeśli nie chcesz nic na nim oglądać.

Osoby, które mają dzieci lub chcą poczuć nostalgię, będą cieszyć się Disney+. Ci, którzy chcą obszernego katalogu oryginalnych i licencjonowanych treści, wolą Netflix.

Nie możesz się zdecydować? Rozważ naprzemienną subskrypcję między tymi dwoma, aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów.

Table of Contents