Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Netflix ma teraz ponad 200 milionów subskrybentów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Netflix ma teraz ponad 200 milionów subskrybentów

Na wszelki wypadek, gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości, Netflix radzi sobie bardzo dobrze. Gigant streamingowy ogłosił, że ma obecnie ponad 200 milionów subskrybentów swojej nazwy, przy czym duży wzrost pochodzi od ludzi, którzy utknęli w domach i szukali rozrywki podczas pandemii koronawirusa.

Jednak Netflix nie zamierza spocząć na laurach, zwłaszcza w obliczu gorącej konkurencji ze strony HBO Max i Disney+, i niedawno ogłosił, że co tydzień w 2021 roku będzie wydawać ekskluzywny i oryginalny film.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Ilu subskrybentów ma Netflix?

Jak ujawniono w raporcie dla akcjonariuszy za czwarty kwartał 2020 r., Netflix ma obecnie prawie 204 miliony subskrybentów na całym świecie.

W 2020 roku dodał 37 milionów członków, generując roczne przychody w wysokości 25 miliardów dolarów i zysk operacyjny w wysokości $4.6 miliard.

Tylko w pierwszym kwartale 2020 roku odnotowano wzrost o 15.8 milionów abonentów, co firma tłumaczy wpływem początkowych blokad związanych z COVID-19. W związku z tym ostrzegł akcjonariuszy, że spodziewa się tylko netto 6 mln abonentów w analogicznym kwartale 2021 r.

Co ciekawe, 83% tych abonentów pochodziło spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady. Europa, Bliski Wschód i Azja stanowiły 41% (ponad 15 milionów), podczas gdy Stany Zjednoczone i Kanada odnotowały znacznie mniejszy wzrost o 860 000 nowych abonentów.

Netflix chciał również poinformować akcjonariuszy, że „uważamy, że nie ma już potrzeby pozyskiwania zewnętrznego finansowania na naszą codzienną działalność”, co oznacza, że ​​firma może utrzymywać się z własnych środków pieniężnych.

Czy Netflix przetrwa konkurencję?

Netflix przyznaje, że konkurencyjne usługi, takie jak Disney, WarnerMedia i Discovery, doprowadziły do ​​zwiększenia inwestycji w jego oryginalną bibliotekę treści.

Programy takie jak The Crown i Bridgerton oraz filmy takie jak The Midnight Sky i Over the Moon były wielkimi oryginalnymi hitami Netflix w drugiej połowie 2020 roku.

Rekommenderad:  Ponad 75% odwiedzających Twój blog nigdy nie wróci: oto, co z tym zrobić

62 miliony gospodarstw domowych obejrzało The Queen’s Gambit w ciągu pierwszego miesiąca od premiery, co czyni go drugim najczęściej oglądanym limitowanym serialem Netflix po Królu Tygrysów.

Netflix ma ponad 500 tytułów, które są albo w postprodukcji, albo wkrótce zostaną uruchomione w serwisie. Rzeczywiście, firma niedawno ogłosiła, że ​​w 2021 roku co tydzień będzie wydawać co najmniej jeden nowy oryginalny film – i to nawet nie obejmuje programów telewizyjnych.

Netflix pracuje również nad szeregiem funkcji ułatwiających odkrywanie, takich jak funkcja odtwarzania losowego, która umożliwia oglądanie losowych treści.

Na razie Netflix jest liderem w świecie transmisji strumieniowych i z zadowoleniem przyjmuje wspólny wzrost, który przyniosły takie firmy jak HBO Max i Disney+, zamiast się obawiać. Jak czytamy w liście akcjonariuszy: