Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Netflix nie będzie już wysyłał Ci płyt DVD pocztą

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Netflix nie będzie już wysyłał Ci płyt DVD pocztą

Zanim Netflix stał się gigantem transmisji strumieniowej, którym jest dzisiaj, wysyłał wypożyczane DVD z tytułami, a następnie w 1999 r. przeszedł na miesięczny program subskrypcji DVD. Po ponad dwóch dekadach Netflix w końcu odchodzi od swoich korzeni.

Netflix wyśle ​​swoje ostatnie DVD we wrześniu 2023 r

Według Teda Sarandosa, współzarządzającego Netflix, firma wyśle ​​swoje ostatnie płyty 29 września 2023 r. Tak więc po tej dacie nie można już zamawiać filmów DVD i Blu-ray oraz programów telewizyjnych z DVD.com.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Chociaż Netflix zaczynał od tego modelu biznesowego — wysyłania płyt pocztą — odnotował wzrost popularności przesyłania strumieniowego. W 2007 roku firma wprowadziła strumieniowanie wideo jako wersję próbną. W rzeczywistości została dołączona jako bezpłatna usługa do subskrypcji DVD najwyższego poziomu, ponieważ właśnie testowali tę usługę.

Ale trzy lata później, w 2010 roku, firma skoncentrowała się na streamingu i uruchomiła Netflix jako usługę przesyłania strumieniowego w USA. Był to również ten sam rok, w którym Blockbuster ogłosił upadłość – firma, która śmiała się z Netflix, gdy próbowali jej sprzedać.

Wiele innych wydarzeń między 2010 a 2023 rokiem jest związanych z historią Netflix. Ale dopiero po 2010 roku otrzymaliśmy Netflixa, którego znamy dzisiaj.

Netflix koncentruje się na większych projektach

Choć może to być niefortunne, sensowne jest, aby Netflix zatrzymał swoją usługę DVD i Blu-ray. Ponieważ zapoznaliśmy się z szybszymi technologiami internetowymi, takimi jak 5G i 6G, coraz więcej osób uzna za wygodniejsze subskrypcję wysokiej jakości usług przesyłania strumieniowego 4K niż czekanie na przybycie płyty DVD lub Blu-ray pocztą.

Z powodu zmniejszonego popytu Netflix ma coraz większe trudności z utrzymaniem usługi DVD.com. Co więcej, gdy Netflix traci subskrybentów i zyskuje większą konkurencję – a do tego rosną koszty prowadzenia firmy – musi ostrożnie alokować swoje zasoby.

Rekommenderad:  Formuła progu rentowności: obliczanie BEP

Firma znajduje wiele sposobów na utrzymanie pozycji lidera i rentowności. Na przykład Netflix ma wyłączne prawa do transmisji strumieniowej filmów Sony od 2022 roku. Netflix rozprawia się również z udostępnianiem haseł i zmniejsza wydatki na oryginalne programy.

Wraz z postępem technologii, podobnie jak Netflix

Technologia rozwija się i ewoluuje w takim zawrotnym tempie, że wydaje się, że trudno ją dogonić. A jeśli firmy nie nadążą za rozwojem, zostaną w tyle, a tylko ich zagorzali fani będą ich opłakiwać.

Widzieliśmy to w przypadku kilku dużych firm: Nokia, Research in Motion (Blackberry) i Blockbuster. A jeśli Netflix nie będzie aktualizowany, ryzykuje podążanie za tymi markami w proch.