Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Netflix oferuje teraz bardziej wciągający dźwięk na Androida

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Netflix oferuje teraz bardziej wciągający dźwięk na Androida

Najwyraźniej aktualizacja aplikacji na Androida pozwala teraz cieszyć się dźwiękiem „studyjnej jakości” w serwisie Netflix.

Netflix poprawił jakość dźwięku oferowaną przez swoją aplikację na Androida. Teraz powinieneś móc cieszyć się wciągającym i czystym dźwiękiem bez konieczności używania wkładek dousznych.

Jak Netflix poprawił jakość dźwięku w Androidzie?

Jak ogłoszono na blogu Tech Blog Netflix, Netflix przesyła teraz strumieniowo Extended HE-AAC z MPEG-D DRC (xHE-AAC) do zgodnych urządzeń z systemem Android (Android 9 i nowsze). Według Netflix aplikacja na Androida oferuje teraz dźwięk „studyjnej jakości”, który będzie „dźwiękową rozkoszą”.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Ten nowy kodek oferuje bardziej spójny poziom dźwięku, co oznacza, że ​​nie musisz stale dostosowywać głośności, aby usłyszeć dialogi, a następnie ściszać ją, gdy jest głośna scena akcji. Zapewnia również spójność w różnych programach telewizyjnych i filmach.

Kolejnym ulepszeniem jest udoskonalenie kontroli zakresu dynamicznego, dzięki czemu można zapewnić najlepsze wrażenia słuchowe bez względu na środowisko i urządzenie odsłuchowe. Netflix chce, abyś mógł cieszyć się jego zawartością przez głośniki telefonu tak samo, jak przez słuchawki.

Ponadto jakość dźwięku w naturalny sposób dostosuje się do Twojego połączenia internetowego. Podczas gdy poprzednie szybkości transmisji bitów zostały ustalone, teraz aplikacja na Androida może zapewnić najlepszą jakość dźwięku, gdy pozwalają na to warunki sieciowe, i zmniejszyć ponowne buforowanie, jeśli sieć jest przeciążona.

Ulepszenia audio pojawiają się w dobrym momencie, ponieważ Netflix niedawno wprowadził nową funkcję Androida, która umożliwia słuchanie treści przy wyłączonym ekranie.