Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Netflix wciąż dodaje subskrybentów, ale jego wzrost spowalnia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Netflix wciąż dodaje subskrybentów, ale jego wzrost spowalnia

Podczas gdy wiele firm borykało się z problemami w 2020 r., gdy pandemia koronawirusa siała spustoszenie na całym świecie, Netflix prosperował. Ponieważ duża liczba ludzi utknęła w domu, a wiele normalnych dróg rozrywki zostało zamkniętych, Netflix był tam, aby zapewnić niedrogi, domowy eskapizm. W ciągu zaledwie trzech miesięcy, w pierwszym kwartale 2020 r., firma dodała ogromne 16 milionów subskrybentów do już imponującej liczby płatnych abonentów.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Teraz gigant streamingowy opublikował swoje dane za pierwsze trzy miesiące 2021 roku i chociaż Netflix nadal się rozwijał, był to zdecydowanie mniejszy wzrost niż w tym czasie w zeszłym roku. W szczególności Netflix dodał dodatkowy 30,98 miliona klientów na całym świecie.

Rosnące, ale poniżej poziomów orientacyjnych

Jak pisze w nocie (.PDF) dla akcjonariuszy:

Opóźnienia w produkcji spowodowane Covid-19 pokazują, że Netflix nie jest nieomylny, jeśli chodzi o to wyzwanie, przed którym wciąż stoi cała branża rozrywkowa. Podczas gdy większość ludzi kojarzy ten problem najsilniej ze studiami filmowymi, które zostały pozbawione swoich zwykłych schematów wydawania z powodu zamknięcia kin podczas blokady, wyraźnie ucierpiały również produkcje Netflix.

Pomimo głębokiego katalogu istniejących i oryginalnych treści, Netflix wyraźnie wierzy, że to względny brak nowych treści szkodzi wzrostowi liczby subskrybentów. Wspomina, że ​​„lżejsza lista treści w pierwszej połowie 2021 r.” spowodowała „wolniejszy wzrost liczby członków”.

Netflix twierdzi, że jednym z jego najbardziej znaczących debiutów filmowych w tym kwartale był film Outside the Wire, który zgromadził 66 milionów widzów. Ilustrując, ile pieniędzy Netflix wydaje na produkcję, mówi, że „wydamy w tym roku ponad 17 miliardów dolarów w gotówce na treści i nadal będziemy dostarczać naszym członkom niesamowitą gamę tytułów z większą liczbą oryginałów w tym roku. rok niż w zeszłym”. Większość z nich pojawi się w drugiej połowie 2021 roku.

Rekommenderad:  8 Przykłady badań rynku, które mogą ulepszyć Twój biznes

Przyszły potencjał wzrostu dla Netflix

Jeśli chodzi o przyszły wzrost, Netflix pozostaje pewny siebie. Opisuje rynek rozrywki jako „ogromny” i szacuje, że obecnie mniej niż 10% czasu przed telewizorem w Stanach Zjednoczonych spędza się na oglądaniu Netflix – a jeszcze mniej gdzie indziej.

To daje mu dużo więcej czasu na ekranie, który może starać się zmonopolizować w przyszłości. Przy bardziej konkurencyjnej branży przesyłania strumieniowego niż kiedykolwiek, oczywiście będzie musiała ciężko pracować, aby to osiągnąć.