Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Netflix zajmuje twarde stanowisko wobec VPN i narzędzi do odblokowywania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Netflix zajmuje twarde stanowisko wobec VPN i narzędzi do odblokowywania

Gdy już uspokoiliśmy, że dzielenie się kontem w przypadku dyrektora generalnego Netflix Reeda Hastingsa jest w porządku, być może posunęliśmy się nieco za daleko, zakładając, że gigantowi streamingowemu również uda się ominąć ograniczenia geograficzne. Teraz okazuje się, że Netflix poważnie podchodzi do ograniczeń geograficznych i rozważa zablokowanie VPN i innych usług pomagających ominąć ograniczenia.

To posunięcie następuje zaraz po tym, jak Netflix rozszerzył swoją obecność w 130 krajach i właśnie odkryliśmy narzędzie o nazwie Smartflix, które pomogło ominąć ograniczenia krajowe. David Fullagar, wiceprezes Netflix ds. dostarczania treści, powiedział: „” Dodał także, że te zmiany nie wpłyną na osoby, które nie korzystają z żadnych serwerów proxy i grają według zasad.

Komentując różnicę w katalogu treści, Fullagar powiedział: „” Netflix twierdzi, że jest w drodze do udostępniania tej samej treści na całym świecie, ale wydaje się, że zajmie to trochę czasu. Ten problem ma wiele wspólnego z licencjonowanymi filmami i programami telewizyjnymi, których nie można udostępniać na całym świecie. W międzyczasie Fullagar zaapelował do klientów, aby trzymali się treści dostarczanych w ich kraju i nie próbowali ich omijać.

Firma mogłaby bardzo dobrze zablokować adresy IP używane przez sieci VPN i usługi proxy, podobnie jak to miało miejsce ostatnio w przypadku użytkowników TOR. Wracając do kontekstu indyjskiego, choć jest to posunięcie racjonalne dla firmy, to w dalszym ciągu nie ma ono sensu dla użytkowników. Rozrzedzone treści w serwisie Netflix po prostu nie usprawiedliwiają opłat, jakie trzeba za nie ponieść i najprawdopodobniej ludzie skończą oglądać większość programów telewizyjnych w ciągu mniej więcej miesiąca. Najlepszym lekarstwem na ten problem będzie jedynie nowa treść lub przynajmniej większe skupienie się na treściach regionalnych.

Rekommenderad:  Usługi marketingowe: rodzaje, przykłady i 11 najlepszych w 2023 r