Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Netflix zgadza się usunąć prawdziwe nagrania tragedii w Kanadzie z „Bird Box”

W pierwszych tygodniach roku Netflix był zaangażowany w serię krytyki i negatywnych komentarzy za wykorzystanie prawdziwych obrazów tragedii kolejowej, w której zginęło ponad 40 osób, w jednej ze scen kontrowersyjnego „Ptasznika”.

Po przeprosinach społeczności Lac-Mégantic – miejsca, w którym doszło do strasznego wypadku w 2013 roku – Netflix skomentował wówczas, że wprowadzenie zmian w filmie już opublikowanym w serwisie byłoby niemożliwe.

zmiana kursu

Gigant streamingowy postanowił jednak zmienić swoje wypowiedzi i zobowiązać się do edycji scen. Rzecznik Netflix powiedział: BBC Już Prasa kanadyjska że firma i filmowcy zaangażowani w udaną produkcję platformy i Sandra Bullock postanowią zastąpić obrazy, które wpłynęły na publiczność.

„Żałujemy bólu wyrządzonego społeczności Lac-Mégantic” – powiedział rzecznik platformy. Ze swojej strony Julie Morin – burmistrz Lac-Mégantic – ogłosiła swoje zaangażowanie w monitorowanie, aby zapewnić, że usługa przesyłania strumieniowego podąży za jej słowami i usunie obrazy.

W tym samym czasie Morin „zaprosił” platformę do przeprowadzenia przeglądu swoich programów, który może również pokazywać obrazy tragedii. Sprawa dotknęła mieszkańców tego obszaru tak bardzo, że w kanadyjskiej Izbie Gmin zwrócono się do Netflix o usunięcie zdjęć i wypłatę odszkodowania dla miasta.

Morin nie jest jedynym przedstawicielem La-Mégantic, który wypowiadał się na ten temat, ponieważ Nathalie Roy – minister kultury Quebecu – również wezwała dyrektora generalnego platformy, która stworzyła „Bird Box”, do usunięcia tych scen.

„W końcu najważniejsze jest to, że ludzie doszli do wniosku, że sytuacja jest na tyle znacząca, aby ją rozwiązać” – powiedział Morin. Netflix zamieni zdjęcia z wypadku na ujęcia z serialu telewizyjnego, co do wysokości odszkodowania, nie ma oficjalnych szczegółów.

Table of Contents