Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

New York Times kończy współpracę z Apple Aktualności, ściąga wszystkie swoje artykuły

Jedna z głównych mocnych stron Apple Aktualności i Apple News+ to dostępność zasobów z różnych publikacji, w tym z serwisów informacyjnych i czasopism. Ale wygląda na to New York Times nie będzie już częścią rodziny.

New York Times odszedł od Apple Wiadomość oficjalnie oficjalnie wcześniej. Według publikacji NYT ustalił, że partnerstwo z Apple Wiadomości nie są „zgodne z jej strategią”, ponieważ dotyczą „budowania bezpośrednich relacji” z klientami. A dokładniej „płacący czytelnicy”. W rezultacie od dzisiaj (poniedziałek, 29 czerwca 2020 r.) serwis informacyjny usunął wszystkie swoje artykuły z wiadomości Apple Aktualności.

New York Times chce tej bardziej bezpośredniej relacji, co oznacza odprowadzenie potencjalnych czytelników z dala od Apple Aktualności oraz bezpośrednio do serwisu i usług publikacji.

Rdzeń zdrowego modelu między The Times a platformami jest bezpośrednią ścieżką do odesłania tych czytelników z powrotem do naszych środowisk, w których kontrolujemy prezentację naszego raportu, relacje z naszymi czytelnikami i charakter naszych zasad biznesowych” – Meredith Kopit Levien, dyrektor ds. operacyjnych, napisał notatkę do pracowników. „Nasze relacje z ‌Apple News‌ nie mieści się w tych parametrach.

Rzecznik prasowy Apple, mówiąc w odniesieniu do Apple News, powiedział: „Jesteśmy również zaangażowani we wspieranie wysokiej jakości dziennikarstwa poprzez sprawdzone modele biznesowe reklamy, subskrypcji i handlu”. Co ciekawe, Apple mówi również, że The New York Times podał tylko „kilka” Apple Wiadomości” na co dzień, co może przyczynić się do tego, dlaczego publikacja nie wierzy Apple Wiadomości były warte partnerstwa.

Publikacja korzysta z partnerstwa z Apple publikować bezpłatne artykuły przez Apple Wiadomości od dłuższego czasu, ale gazeta odmówiła zaciągnięcia się w ramach Apple Strategia News+, która kosztuje9.99 miesięcznie i oferuje szeroki zakres treści, takich jak The Los Angeles Times, publikacje pod szyldem Condé Nast i inne. The Washington Post również odmówił nawiązania współpracy z Apple Aktualności+.

Nie jest też tajemnicą, że niektórzy wydawcy są niezadowoleni Apple News+, o którym informowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Apple News+ podobno doprowadził do bardzo niewielkich przychodów związanych z reklamą, a nie możemy zapomnieć o 30% Apple podatek, standardowe cięcie, które Apple pobiera z subskrypcji sprzedawanych w aplikacji.

To dość duża strata dla Apple Wiadomości, a jednak nie wydaje się to aż tak zaskakujące.

Czy używasz Apple Aktualności, lub Apple News+, na bieżąco? Jeśli tak, czy nie jesteś fanem utraty treści NYT?