Nexbit Robin, smartfon w chmurze, który odblokowuje Kickstarter

Nasza kolumna na temat projektów finansowanych z platform crowdfundingowych powraca z bardzo interesującym smartfonem, który już przy okazji skończył na naszych stronach debiut na Kickstarterze.

Mówimy o Robinie, smartfonie Nextbit, nowej firmie założonej przez wybitnych mężczyzn ze świata Androida. Najbardziej intrygującą funkcją Robina jest zdecydowanie integracja z chmurą.

robin 3

Ten smartfon ma rzeczywiście 32 GB pamięci wewnętrznej (bez czytnika microSD) i dobrze 100 GB przestrzeni dyskowej w zastrzeżonej usłudze chmurowej. Wersja dla systemu Android została również specjalnie opracowana w celu lepszego zarządzania i optymalizacji przestrzeni dyskowej.

Chodzi o to, aby użytkownicy mogli pobierać aplikacje, robić zdjęcia, nagrywać filmy i przesyłać muzykę na swoje urządzenie w całkowitej wolności. Smartfon w rzeczywistości może sam zrozumieć, które aplikacje są rzadko używane, najmniej słuchane piosenki, najstarsze zdjęcia i filmy oraz automatycznie przeniesie wszystko do chmury zmieniając kolor ikon, których dotyczy ten transfer.

Po kliknięciu jednej z tych szarych ikon pojawi się klasyczne ostrzeżenie, które ostrzega o konieczności pobierania danych (przez WiFi lub 3G). Następnie potwierdź, aby rozpocząć pobieranie.

robin 2

To jest piękno aplikacje zostaną ponownie zainstalowane bez utraty danych osobowych, więc nie przegapisz niestandardowych opcji lub zapisów gry. Nextbit będzie mógł również bezpłatnie zwiększyć próg 100 GB, jeśli wystarczająca liczba użytkowników zbliży się do tego limitu.

Na poziomie sprzętowym Robin wygląda jak średniej klasy smartfon z Androidem 5,2-calowy wyświetlacz Full HD IPS, 3 GB pamięci RAM, Snapdragon 808, 13-megapikselowy aparat tylny i 5-megapikselowy aparat przedni, bateria 2680 mAh z obsługą szybkiego ładowania, czytnikiem linii papilarnych i łącznością Bluetooth 4.0 LE, NFC i WiFi 802.11 ac.

Celem Nextbit było zdobycie 500 000 $, a kamień milowy został osiągnięty w zaledwie 12 godzin. W chwili pisania tego tekstu ponad 2400 sympatyków zaufało projektowi, który teraz, 21 dni po zakończeniu kampanii, może liczyć na fundusze o wartości ponad 900 000 USD.

Aby wygrać Robina, możesz wnieść wkład w Kickstarter, wydając 349 dolarów. Ostateczna cena z pewnością będzie wyższa, więc jeśli jesteś zainteresowany, powinieneś rozważyć finansowanie za pośrednictwem słynnej platformy finansowania społecznościowego.