Niantic dodaje przedmioty domowe do Harry Potter Potter Wizard Unite, tak jak to zrobiła z Pokémon Go

Niantic ogłosił znaczące dodatki do wszystkich swoich gier, nie tylko Pokémon Go, aby umożliwić mu łatwiejszą grę w domu podczas kryzysu związanego z wirusem wieńcowym.

W zeszłym tygodniu ujawniono, że nową funkcję Go Battle League w Pokémon Go można włączyć, gdy spoczywasz na fotelu. I ceny Poké Balls i Kadzideł są drastycznie obniżone, więc Pokémon można złapać bez konieczności podróżowania.

Niantic ujawnił teraz podobne zmiany w swoich innych grach: Harry Potter: Wizards Unite i Ingress.

Zwiększyło to zawartość dostępną w pobliżu graczy w Wizards Unite, w tym Energię Zaklęć, najpopularniejszą zawartość Harry’ego Pottera i rzadkie dawki. Powinno to pomóc graczom awansować bez konieczności pokonywania dużych odległości.

Ustawienia gry zostały również zmodyfikowane, aby generować bezpośrednie poprawki bezpośrednio w domach. Prezenty zostały zmodyfikowane, aby zawierały bardziej przydatne zasoby, a także więcej prezentów oferowanych dziennie.

Dla Ingress Niantic zmniejszył potrzebę interakcji z wieloma bramami – gdzie gracze nie mogą technicznie podróżować do punktów orientacyjnych, w których można je znaleźć. Kolejna gra portalowa została przeprojektowana, aby zachęcić do interakcji w domu.

We wszystkich swoich grach Niantic koncentruje się na kilku kluczowych aspektach pomocy w izolacji i środków dywergencji społecznej narzuconych przez wiele krajów. Nadal zachęca do ćwiczeń, na przykład poprzez ulepszanie Adventure Sync, tak aby dobrze współpracowało z ruchem i zajęciami w pomieszczeniu.

Ujawniła również, że będzie nadal wprowadzać zmiany, aby pomóc graczom w tym trudnym czasie: „Zawsze wierzyliśmy, że nasze gry mogą zawierać elementy gry w pomieszczeniu, które uzupełniają aktywność na świeżym powietrzu, badając i ćwicząc DNA tego, co budujemy”. John Hanky, dyrektor generalny Newtech, opublikował blog.

„Najwyższy czas, abyśmy nadali priorytet tej pracy, a głównym wyzwaniem było uczynienie gry wewnątrz tak ekscytującą i innowacyjną, jak nasza gra na świeżym powietrzu”.