Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nic Telefon (1) Recenzja: Nie ma to jak nic innego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nic Telefon (1) Recenzja: Nie ma to jak nic innego

W 2003 roku, prawie dwadzieścia lat temu, Motorola wypuściła na rynek telefon, który bardzo różnił się od wszystkich innych produktów dostępnych na rynku. Wykonany z metalu i wyposażony w klapkę, którą można było otworzyć jednym ruchem kciuka, Moto RAZR nie przypominał niczego, co wielu z nas kiedykolwiek widziało. Tak, istniały już wcześniej telefony z klapką, ale żaden nie był tak przyciągający wzrok. Przywołało wspomnienia komunikatorów z serii OG Star Trek. W rzeczywistości konstrukcja telefonu była tak atrakcyjna, że ​​większość recenzentów usprawiedliwiała jego niedociągnięcia (a było ich sporo). „” było myślą w wielu częściach społeczności technologicznej.

Pierwszy telefon nowej inicjatywy współzałożyciela OnePlus, Carla Pei, Nothing, budzi podobne odczucia. Już na wstępie warto zaznaczyć, że Telefon (1) nie jest pozbawiona bólu głowy. A jednak przykuł uwagę jak żaden telefon w tym roku. Niektórzy przypisywaliby to zdolności Carla Pei do generowania szumu, co było widoczne w latach jego OnePlus. Ale szum jest mało przydatny, jeśli nie ma o nim zbyt wiele, i pod tym względem Telefon (1) to właściwie ul technologiczny.

Oślepiony przez światła… z tyłu

Królowa pszczół w telefonie (1) ul to układ diod LED z tyłu. Tył jest półprzezroczysty, co sprawia, że ​​wygląda zupełnie inaczej, ale umieszczono na nim także 900 diod LED. Nie tylko świecą, ale także świecą w różnych wzorach w zależności od różnych wydarzeń – połączeń, powiadomień, ładowania, prac. Dostaliśmy białą jednostkę urządzenia, która natychmiast przyciągała wzrok, gdy tylko zgasły światła. Słyszeliśmy, że w czarnym wariancie kolorystycznym wygląda jeszcze bardziej efektownie. Półprzezroczysty tył sprawi, że telefon będzie się wyróżniał, ale dodatek diod LED nadaje mu zupełnie inny wymiar. To najbardziej wyrazisty telefon na rynku, gdy leży na stole ekranem do dołu. O milę. Okres.

Dość rutynowy przód, z bokami iPhone’a

Telefon Nic (1) z przodu nawiązuje do ogólnych podstaw smartfona. Jest nieco szerszy niż inne telefony, dzięki czemu przypomina pod tym względem iPhone’a. To podobieństwo do iPhone’a staje się jeszcze bardziej widoczne, gdy spojrzysz na proste, metalowe boki urządzenia – nawet przyciski wydają się podobne do tych, które można zobaczyć na iPhonie. Być może niektórzy puryści designu będą się denerwować, ale my nie mamy z tym żadnych problemów.

Przód telefonu jest stosunkowo zwyczajny – otrzymujemy ok 6Wyświetlacz o przekątnej 0,55 cala z wąskimi ramkami i wycięciem w lewym górnym rogu. Nic nie twierdzi, że zadbano o to, aby „podbródek” telefonu był niemal tak smukły jak jego boki, wykorzystując elastyczny wyświetlacz. Wprowadza to pewną symetrię z przodu telefonu, ale trzeba się uważnie przyjrzeć, aby to zauważyć.

Solidnie zbudowany, ze stopniem ochrony IP53, ale na litość boską, nie upuszczaj go

Materiały użyte w telefonie Nothing (1) są naprawdę bardzo dobre. Dostajesz szkło Corning Gorilla Glass 5 z przodu i z tyłu. Rama wykonana jest w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Daje wrażenie lekko masywnego 8.3 mm i 193.5 gramów (proste boki sprawiają, że wydaje się to jeszcze bardziej, naszym zdaniem). To nie jest super mały telefon. Jest nieco niższy niż iPhone 13 Pro Max i ma mniej więcej tę samą wysokość co OnePlus Nord 2T, ale nie jest tak duży jak Poco F4 czy Redmi Note 11Pro+.

Telefon ma również fabrycznie zainstalowaną osłonę wyświetlacza i stopień ochrony przed zachlapaniami IP53, ale w pudełku nie ma etui. Zalecamy zdobycie go tak szybko, jak to możliwe, ponieważ telefon (1) to telefon, którego nie chcesz upuścić, mając wyświetlacz AMOLED z przodu i 900 diod LED z tyłu!

Stały wykonawca, któremu pomagają częste aktualizacje

Korzystaliśmy z telefonu Nothing 1 od kilku tygodni i chociaż początkowo był nieco ekscentrycznym wykonawcą, z niektórymi funkcjami, które trafiały w dziesiątkę, a niektóre bardzo dobrymi, teraz jest bardziej stabilny. Jest to w zasadzie telefon ze średniej półki, napędzany chipem Qualcomm Snapdragon 778+, wspomaganym przez albo 8 GB lub 12 GB RAM-u.

Rekommenderad:  Najlepsze chrześcijańskie podcasty: 15 przykładów [2023]

Model 778+ to bardzo wydajny procesor, dzięki któremu po kilku poprawkach będziesz mógł uruchamiać nawet wymagające gry, takie jak Genshin Impact i Call of Duty, a wielozadaniowość będzie ogólnie płynna. Od czasu do czasu wystąpi dziwne opóźnienie, ale tego należy się spodziewać.

The 655-calowy wyświetlacz AMOLED Full HD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz nie jest najjaśniejszym, jakiego używaliśmy (nic nie mówi, że jego jasność poprawi się po kolejnej aktualizacji w chwili pisania tego tekstu). Głośniki stereo początkowo były nieco słabsze pod względem głośności, ale poprawiły się po… poczekaj… aktualizacji oprogramowania. Rezultatem jest telefon, który całkiem nieźle radzi sobie z przeglądaniem treści, a nieco szerszy wyświetlacz ułatwia także pisanie i granie. Wyświetlacz linii papilarnych na wyświetlaczu działa dość szybko, choć nie tak szybko, jak niektóre nowe skanery umieszczone po bokach telefonów.

Bateria o pojemności 4500 mAh bez problemu wytrzymuje cały dzień użytkowania. Telefon obsługuje ładowanie 33 W (nieco wolne jak na najnowsze standardy) i ładowanie bezprzewodowe 15 W, a także bezprzewodowe ładowanie zwrotne. W pudełku nie ma jednak ładowarki. Ładowanie telefonu za pomocą ładowarki Nothing o mocy 42 W, którą należy zakupić osobno, zajęło około półtorej godziny. Mechanizm odwrotnego ładowania bezprzewodowego jest fajny dla TWS, ale musisz pamiętać, że nie możesz wtedy korzystać z telefonu.

Diody LED, które często są magiczne…

Wiele rozmów przez telefon (1) obracało się wokół tych 900 diod LED z tyłu. Świecą się one w różny sposób, zsynchronizowane z powiadomieniami i innymi zdarzeniami, przy użyciu tego, co Nothing nazywa interfejsem Glyph. I choć początkowo mogą wydawać się trochę imprezową sztuczką, mają pewną użyteczność. Możesz przypisać różne dźwięki i wzorce oświetlenia aż do dziesięciu różnych kontaktów, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kto dzwoni, nawet jeśli trzymasz telefon ekranem do dołu (i tak, niektórzy z nas to robią). Możesz także śledzić postęp ładowania i otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy otrzymasz nową wiadomość, e-mail lub powiadomienie w mediach społecznościowych.

Dźwięki towarzyszące wzorom LED mają brzęczący, retro akcent i polaryzują użytkowników – niektórym się spodobają, innym zaś irytują. Są dość ostre i głośne, dlatego zalecamy utrzymywanie stosunkowo niskiego poziomu głośności, jeśli zamierzasz korzystać z Telefonu (1) publicznie. Jeśli chcesz, możesz także dodać własne dzwonki – telefon będzie próbował dostosować do nich wzory diod LED, ale nie wychodzi to zbyt dobrze. Jeśli nieco zmienisz ustawienia, diody LED mogą również zaświecić się synchronicznie z dźwiękiem odtwarzanym w telefonie. Niestety jest to trochę chybione, ponieważ wzory oświetlenia LED często w ogóle nie są powiązane z odtwarzanym dźwiękiem. Trzymaj się tego, co jest w telefonie, to nasza sugestia. Bardzo fajnym akcentem jest opcja Odwróć do glifu. Po włączeniu przełącza telefon w tryb cichy za każdym razem, gdy położysz telefon ekranem do dołu, pozostawiając wszystkie powiadomienia na diodach LED.

…ale czasami nastrojowy

Nic nie zasługuje na wielkie uznanie za wprowadzenie zupełnie nowego interfejsu do naszego życia technologicznego dzięki Glyph UI, ale pozostaje on, podobnie jak wiele pierwszych prób, trochę niekonsekwentny i niezbyt intuicyjny. Czasami stwierdzaliśmy, że diody LED zapalają się bez prawdziwego powodu, chociaż ponowne uruchomienie naprawiło sprawę. Ponadto zapamiętywanie, która kombinacja diod LED odpowiada danej osobie lub powiadomieniu, może być nieco kłopotliwe, zwłaszcza że ostatecznie i tak będziesz musiał odwrócić telefon, aby dowiedzieć się więcej o powiadomieniu lub je odrzucić. Wspomnieliśmy już, że diody LED nie współdziałają dobrze z treściami zewnętrznymi. Wskaźnik LED ładowania z tyłu również nie zawsze odzwierciedlał odczyt w środku – wydawało się, że pokazywał większy postęp niż w rzeczywistości. Funkcja Flip to Glyph również czasami nie działała, telefon nagle dzwonił po umieszczeniu go ekranem do dołu!

Rekommenderad:  Najlepsze wtyczki WordPress LMS na rok 2023: łatwo twórz i sprzedawaj kursy

Zalecamy umiarkowane korzystanie z interfejsu użytkownika Glyph, ponieważ podświetlanie się telefonu co kilka minut może bardzo rozpraszać, a dla wielu może nawet udaremnić cel trzymania telefonu ekranem do dołu. Ciekawie będzie zobaczyć, jak firma posunie się naprzód w zakresie interfejsu. Wolelibyśmy, żeby było trochę mniej skomplikowane, z wyraźniejszymi wzorami i być może mniejszą liczbą świateł, ale to nie zależy od niczego. Nawiasem mówiąc, możesz całkowicie wyłączyć interfejs Glyph, jeśli chcesz (spowiedź: po pewnym czasie to zrobiliśmy).

Aparaty, które wykonują swoją pracę (w większości)

W czasach, gdy większość marek telefonów nalega na dodawanie kamer o ograniczonej użyteczności (2(na przykład megapikselowy czujnik monochromatyczny i czujniki głębokości) do swoich urządzeń, Nothing nie zasługuje na gromkie brawa za to, że zdecydował się na użycie tylko dwóch kamer z tyłu. To także dobre aparaty – oba z 50-megapikselowymi sensorami, z których jeden to Sony IMX766 z OIS, który widzieliśmy w wielu flagowcach (w tym niedawno wydany OnePlus 10T), a drugi jest ultraszerokokątny. Do selfie poradzi sobie 16-megapikselowy aparat.

W większości przypadków i przy dobrych warunkach oświetleniowych kamery te zapewniają dobrą wydajność. Zaczęli od raczej realistycznego profilu kolorów, ale wraz z aktualizacjami stali się coraz bardziej nasyconi i przyjemniejsi. Aparaty są jednak trochę niespójne i czasami na zdjęciach wykonanych w odstępie kilku sekund można uzyskać różne kolory. Chociaż oba aparaty mają podobną liczbę megapikseli, znaleźliśmy wyraźną różnicę w działaniu głównego czujnika i ultraszerokokątnego. W przypadku większości zdjęć coraz częściej korzystaliśmy z głównego czujnika, ponieważ zapewniał on lepsze kolory i nieco ostrzejsze szczegóły.

ponownie się skupić

Kliknij tutaj za zdjęcia w pełnej rozdzielczości + dodatkowe próbki.

W większości przypadków uzyskujesz dobre zdjęcia z dużą ilością szczegółów w dobrze oświetlonych warunkach. Jednak wydajność kamer spada, gdy światła stają się słabsze. Diody LED z tyłu można wykorzystać jako dodatkową lampę błyskową, ale ich użyteczność jest ograniczona, ponieważ mają tendencję do bardzo żywego oświetlania części zdjęcia, pozostawiając resztę w ciemności. Filmy są dobre, ale nie wyjątkowe, podobnie jak selfie, chociaż nieco wygładzają skórę. Telefon Nic (1) spełnia oczekiwania większości kamer, ale jest raczej stabilnym niż spektakularnym wykonawcą. Rzadko Cię rozczaruje, o ile nie spodziewasz się szalenie dobrych wyników i jesteś gotowy na okazjonalne, dziwne strzały.

Android jest w trybie magazynowym (nawet jeśli telefonu często nie ma w magazynie)

Podczas uruchamiania telefonu (1), Carl Pei stwierdził, że standardowy Android jest wystarczająco dobry i zastanawiał się, dlaczego inne marki umieściły na nim wyszukane skórki. Telefon (1) odzwierciedla ten tok myślenia i jest w zasadzie standardowym systemem Android 12 z prawie żadnym oprogramowaniem typu bloatware. Nic nie dodało do urządzenia własnego aparatu i aplikacji do nagrywania, a oba są minimalistyczne i dają wrażenie bardzo pikselowego. To, czy to dobrze, czy źle, zależy od twoich preferencji.

Chociaż wiemy, że wielu osobom spodoba się „czysty i uporządkowany” NothingOS, uważamy, że marka straciła szansę, jeśli chodzi o oprogramowanie. Dość prosty przód zapewniał zbyt łagodny kontrast jak na telefon, którego tył błyszczał blaskiem. Być może marka mogła nieco bardziej wykorzystać swoją czcionkę, być może stworzyć aplikację Glyph zamiast parkować ją w ustawieniach, a nawet zapewnić bardziej płynną łączność z Nothing Ear (1) i Nothing Ear (Stick) TWS – nadal musisz pobrać Nothing Ear (1), aby w pełni je wykorzystać. Podczas korzystania z telefonu nie było nic bardzo wyjątkowego, podobnego do (1) telefon, wszystkie kalambury zamierzone. Ciekawie będzie zobaczyć, czy w nadchodzących dniach marka pozostanie przy swoim prostym podejściu do interfejsu użytkownika – puryści byliby zachwyceni, ale uważamy, że nie nadaje to telefonowi zbyt wyraźnej tożsamości.

Rekommenderad:  Wyszukiwarka i Mapy Google: Spraw, by klienci Cię znaleźli

Wiele będzie zależeć także od częstotliwości aktualizacji oprogramowania Telefonu (1), ponieważ odzwierciedlałoby to również poziom zaangażowania marki w urządzenie. W chwili pisania tego tekstu telefon (1) otrzymał trzy aktualizacje oprogramowania w niecały miesiąc od jego premiery. Marka zobowiązała się do trzech lat aktualizacji systemu operacyjnego Android i czterech lat co dwa miesiące poprawek bezpieczeństwa. Jeśli to spełni, może okazać się alternatywą dla Power Pixel, biorąc pod uwagę prawie dostępny interfejs Androida.

Nic Telefon (1) Recenzja: Czy telefon (1) Warto było?

Wszystko to prowadzi nas do najważniejszego pytania: to telefon niczego (1) warto kupić? Jeśli kierować się wyłącznie specyfikacjami i ogólną wydajnością, cena wynosi 32 999 Rs (8 GB/128 GB), 35 999 rupii (8 GB/256 GB) i 38 999 rupii (12 GB/256 GB) mogą wydawać się znacznie wyższe. W końcu dostaje się urządzenia ze Snapdragonem 870, takie jak iQOO Neo 6 i Poco F4, a także niezwykle wydajny MediaTek Dimensity 8100, taki jak Redmi K50i za mniej niż 30 000 rupii. Urządzenia te są ogólnie lepsze niż telefon Nothing (1) i w zestawie znajdują się także ładowarki i etui. Telefon Nic (1) również boryka się z problemami z dostawami, a niektórzy konsumenci twierdzą, że nie otrzymali urządzenia pomimo jego rezerwacji. Pojawiły się również pewne pytania dotyczące jakości produktu. Wszystko to może sprawić, że telefon Nothing (1) wydają się nie być najlepszą ofertą na rynku.

Ale z drugiej strony, jak powiedzieliśmy na samym początku tej recenzji, telefon Nothing (1) to jedno z niewielu urządzeń, w przypadku których tak naprawdę nie chodzi o specyfikację i ogólną wydajność. Telefon (1) dotyczy zupełnie innego doświadczenia ze smartfonem, dzięki uprzejmości „podświetlonego” podświetlenia i funkcji, jakie ze sobą niesie.

Niektóre telefony mogą być lepsze we wszystkich innych funkcjach, ale pod jednym względem Telefon (1) jest całkowicie w osobnej strefie. Podobnie jak Moto RAZR wiele lat temu. Podobnie jak RAZR, ta wyjątkowa cecha ma charakter silnie wizualny. Telefon (1) nie jest idealny, ale w tej chwili jest to chyba jedyny telefon, który wyróżnia się na tle rutynowego tłumu smartfonów. Czy chcesz telefonu, który krzyczy „inny” i zapewnia przyzwoitą, ale nie wyjątkową wydajność? Nie ma to jak Telefon Nic (1). Ale jeśli szukasz czegoś bardziej konwencjonalnego i głównego nurtu, to być może coś takiego jak Redmi K50i, OnePlus Nord 2T, Poco F4 lub iQOO Neo 6 byłoby lepszą opcją.

Nie jest idealnie, ale z telefonem (1), Android wreszcie ma telefon, który wykracza poza zwykły odczyt specyfikacji i nie kosztuje bomby. Mamy nadzieję, że zainspiruje innych do pieszych wędrówek po mniej uczęszczanych drogach z technologią smartfonów.

Nie kupuj telefonu (1)

Plusy

  • Najbardziej wyrazisty telefon na rynku
  • Uderzający, półprzezroczysty tył
  • Diody LED z tyłu z interfejsem Glyph
  • Czysty interfejs
  • Przyzwoita wydajność

Cons

  • Trochę drogo jak na specyfikację
  • W zestawie brak etui i ładowarki
  • Aparaty mogłyby być lepsze
  • Niektóre problemy związane z dostępnością i jakością