Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nie cała treść na stronie musi być oznaczona danymi strukturalnymi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nie cała treść na stronie musi być oznaczona danymi strukturalnymi

Podczas segmentu pytań i odpowiedzi przesłanego w ramach hangouta specjalista ds. SEO był zainteresowany danymi strukturalnymi.

Na swojej stronie internetowej znajduje się od 15 do 20 często zadawanych pytań. Ich główne pytanie brzmi: czy powinni uwzględnić wszystkie pytania ze schematu często zadawanych pytań w swoich znacznikach danych strukturalnych, czy też powinni uwzględnić tylko te pytania, które uważają za ważne?

John odpowiedział, że jeśli chodzi o dane strukturalne, Google chce, aby dane strukturalne były widoczne na stronie, ale nie każda widoczna treść musi być oznaczona danymi strukturalnymi.

Jeśli masz pojedyncze fragmenty treści, które chcesz oznaczyć za pomocą uporządkowanych danych, możesz to zrobić.

Nie musisz jednak tego robić w przypadku każdej treści na stronie fizycznej.

Na przykład, jeśli masz 20 najczęściej zadawanych pytań i zaznaczysz tylko pięć z nich, to wystarczy i zależy to wyłącznie od Ciebie.

Możesz także użyć tagu data-nosnippet, aby całkowicie zablokować wyświetlanie niektórych innych elementów we fragmencie Google.

Dzieje się to mniej więcej w 40:41 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 40:41
Na mojej stronie internetowej znajduje się od 15 do 20 często zadawanych pytań. Czy powinienem uwzględnić wszystkie pytania w schemacie często zadawanych pytań, czy tylko te, które uważam za ważne?

Jana (Odpowiedź) 40:50
Jeśli chodzi o dane strukturalne, chcemy, aby dane strukturalne były widoczne na stronie, ale nie każda widoczna treść musi być oznaczona danymi strukturalnymi. Jeśli więc masz na swojej stronie pojedyncze fragmenty treści, dla których chcesz podać uporządkowane dane, zrób to.

Nie musisz tego robić w przypadku każdej treści na swojej stronie.

Jeśli więc masz 20 najczęściej zadawanych pytań i zaznaczysz pięć z nich, to zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz nawet użyć nosnippetu danych, aby całkowicie zablokować wyświetlanie niektórych innych elementów we fragmencie, jeśli chcesz to zrobić.